مقدمه‌ای بر مهاجرت به اسپانیا ۲۰۱۹

اگر علاقه‌مند به مهاجرت به اسپانیا در سال ۲۰۱۹ هستید می‌توانید بهترین راه برای این منظور را انتخاب کنید؟ آیا می‌دانید چه راه‌های قانونی برای مهاجرت به اسپانیا در سال ۲۰۱۹ وجود دارد؟ اگر شما هم جزو افراد ایرانی هستید که به دنبال مهاجرت به اروپا و کشورهایی همچون اسپانیا هستید بهتر است راه‌های مهاجرت به این کشورها را بشناسید تا با داشتن اطلاعات کافی و بسته به هدف خود بهترین راه را برای این منظور انتخاب کنید. 

این روزها مهاجرت در میان ایرانیان بسیار پرطرفدار شده است و در میان کشورهای دنیا، مهاجرت به اسپانیا نیز متقاضیان خود را داشته است. با توجه به افزایش تقاضا برای مهاجرت به اسپانیا در سال‌های گذشته بهتر است از هر آنچه که برای مهاجرت به اسپانیا ۲۰۱۹ لازم می‌باشد را با دنبال کردن این مقاله و سایر مقالات مرتبط که توسط تیم مشاوره موسسه مهاجرتی آتیس گردآوری شده است، مطلع شوید. 

ما در این مقاله به صورت اجمالی به شیوه‌های مختلفی که امکان مهاجرت به اسپانیا را برای شما فراهم می‌گند اشاره خواهیم کرد و از شرایط مهاجرت به اسپانیا برای شما صحبت می‌کنیم. در این مقاله به موارد زیر  پرداخته خواهد شد. 

  • درباره مهاجرت به اسپانیا
  • شیوه‌های قانونی مهاجرت به اسپانیا ۲۰۱۹
  • هزینه مهاجرت به اسپانیا و زندگی در این کشور
  • اخذ تابعیت پس از مهاجرت به اسپانیا

مقاله از مهاجرت به اسپانیا جه می‌دانید؟ که توسط تیم مشاوره مهاجرتی موسسه مهاجرتی آتیس گردآوری شده است به دنبال پاسخگویی به سوالات کسانی است که به دنبال راه­های مهاجرت به اسپانیا هستند. شما می‌توانید با مطالعه این مقاله و سایر مقاله‌های موجود در بخش مهاجرت موسسه آتیس اطلاعات لازم برای مهاجرت به اسپانیا و سایر کشور‌های اروپایی را بدست آورید و در صورت لزوم با کلیک بر روی کلمه فرم مشاوره آنلاین نسبت به دریافت نوبت برای مشاوره حضوری اقدام کنید.

مهاجرت به اسپانیا ۲۰۱۹ | مهاجرت به اسپانیا | شرایط مهاجرت به اسپانیا

شرایط عمومی مهاجرت به اسپانیا ۲۰۱۹

شرایط مهاجرت به اسپانیا بسته به هدفی که شما از مهاجرت به این کشور دارید و راهی که برای این منظور استفاده می‌کنید متفاوت می‌باشد. به طور کلی ورود به این کشور به چند روش قانونی امکان پذیر می‌باشد که هر کدام از این شیوه‌ها می‌تواند به نوبه خود شما را به اقامت موقت و اخذ تابعیت اسپانیا نیز نزدیک کند. 

ورود به اسپانیا برای متقاضیان ایرانی مستلزم داشتن ویزای اسپانیا و مجوز اقامت کوتاه مدت و یا بلند مدت می‌باشد.

  • تفاوت ویزای کوتاه مدت و بلند مدت چیست؟

به طور کلی می‌توان گفت ویزاهای کوتاه مدت اسپانیا که از نوع ویزای شینگن نیز محسوب می‌شوند، مانند ویزای توریستی امکان تبدیل به اقامت دائم و به دنبال آن اخذ تابعیت اسپانیا را نخواهند داشت. برای آشنایی هر چه بیشتر با انواع ویزاهای اسپانیا به مقاله  معرفی ویزای اسپانیا ،محبوب‌ترین انواع آن مراجعه کنید؛ همچنین می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره چگونگی اخذ مجوز گردشگری در اسپانیا به مقاله دور اسپانیا با ویزای توریستی مراجعه کنید. این نوع ویزا در بلند مدت اثرات حقوقی را برای فرد متقاضی نیز نخواهند داشت و شخص از اتباع کشور اسپانیا و مقیم این کشور محسوب نخواهد شد. 

ویزاهای بلند مدت اسپانیا مثل ویزاهای کاری بوده و متفاوت با ویزای کوتاه مدت اسپانیا می‌باشد. این تفاوت به هنگامی مشهود است که شخص به عنوان یک فرد حقوقی امکان استفاده از خدمات دولتی را دارد. ویزاهای بلند مدت اسپانیا در سه نوع مختلف ارائه می‌شوند. 

نوع اول این ویزاها شامل هدف‌های ترکیبی از اجازه کار و اقامت می‌باشد که دریافت این ویزا به منزله اجازه کار و زندگی در اسپانیا می‌باشد. نوع دوم ویزا مجوزی برای اقامت دانشجویی و تحصیل در اسپانیا می‌باشد، با داشتن این ویزا متقاضی می‌تواند در زمان تحصیل خود در کشور اسپانیا زندگی کند. و اما نوع سوم از ویزاهای بلند مدت اسپانیا اجازه اقامت به وسیله تمکن مالی می‌باشد. 

در کلام آخر این بخش باید گفت فرد متقاضی با هر هدفی از مهاجرت به اسپانیا به این کشور وارد شود و بتواند مدت پنج سال متوالی در این کشور زندگی کند می‌تواند درخواست اقامت دائم و بلند مدت خود در این کشور را به اداره مهاجرت و کنسولگری اسپانیا ارائه دهد. در این بین اگر شخصی اقامت دائم اروپا را به واسطه کارت آبی داشته باشد می‌تواند به راحتی در اسپانیا زندگی کنید. اگر درباره کارت آبی اروپا اطلاعاتی را ندارید اینجا کلیک کنید. با گذشت ۱۰ سال از زندگی شما در اسپانیا نیز این امکان برای شما فراهم خواهد شد تا برای اخذ پاسپورت و شهروندی این کشور درخواست دهید. 

شیوه‌های قانونی مهاجرت به اسپانیا ۲۰۱۹

مه ساله‌ شیوه‌های قانونی که برای مهاجرت به اسپانیا وجود دارد به متقاضیان موسسه مهاجرتی آتیس معرفی می‌شود تا با اطمینان خاطر برای مهاجرت خود اقدام کنند. از شیوه‌های مهاجرت به اسپانیا در سال ۲۰۱۹ که استناد به آن باعث مهاجرت شما خواهد شد می‌توا به مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری، خرید ملک و تمکن مالی اشاره کرد. 

  • شرایط مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل

این روزها به جرات می‌توان گفت حدود نیمی از متقاضیان مهاجرت با اهداف تحصیلی به سایر کشورها سفر می‌کنند و از این شیوه برای اهذ تابعیت و اقامت استفاده می‌کنند. تحصیل در اسپانیا با توجه به کیفیت سیستم آموزشی و وجود دانشگاه‌های رنک بالا و همچنین بورسیه‌های مناسب تقاضای بسیاری را برای خود دارد. 

کشور اسپانیا یکی از کشورهایی باشد که دانشجویان بین المللی بسیار زیادی سالیانه در این کشور تحصیل کنند. حتی بسیاری از ساکنین اروپا جهت ادامه تحصیل خود به کشور اسپانیا مهاجرت می کنند و با اخذ اقامت تحصیلی تحصیلات خود را در این کشور ادامه می دهند.

اعزام دانشجو به اسپانیا یکی از خدماتی است که در موسسه مهاجرتی آتیس ارائه می‌شود. برای اطلاعات تکمیلی درباره تحصیل در دانشگاه‌های اسپانیا، مقاله تحصیل در اسپانیا را مطالعه فرمائید. همچنین می‌توانید برای آگاهی از خدمات اعزام دانشجو موسسه آتیس به بخش اعزام دانشجو آتیس مراجعه کنید. 

  • شرایط مهاجرت به اسپانیا از طریق کار

با وجود اینکه کشور٬ اسپانیا اقتصاد خوبی نداشته و چند سالی است که در حال رشد می‌باشد اما می‎توان این روش را نیز برای سفر به این کشور و به دنبال آن اخذ تابعیت از این طریق به متقاضیان عزیز معرفی کرد. با وجود بالا بودن نرخ بیکاری نسبت به کشور‌هایی همچون آلمان و ایتالیا اما همچنان مشاغلی در اسپانیا یافت می‌شوند که به نیروی کار خارجی نیازمند می‌باشند. 

مهاجرت کاری به اسپانیا و سایر کشور‌ها از دیگر خدمات موسسه آتیس می‎باشد برای این منظور اینجا کلیک کنید و خدمات مهاجرت کاری موسسه آتیس را مشاهده کنید.

  • چگونه در اسپانیا شغل پیدا کنیم؟

با وجود اینکه نرخ بیکاری در اسپانیا بالای ۱۰ درصد بوده و در تقابل با کشور‌های آلمان و اتریش که نرخ زیر پنج درصد دارند کشوری عیف محسوب می‌شود، هر ایالت و شهر در اسپانیا مشاغل مورد نیاز خاص خود را دارند؛ در این صورت متقاضی با اطلاع از شغل مورد نیاز هر ایالت می‌تواند برای استخدام اقدام کند. توجه داشته باشید که در پروسه مهاجرت به اسپانیا ۲۰۱۹ با هر هدفی شناخت و آشنایی با زبان اسپانیایی نیز کمک بسیار زیادی به شخص برای تحصیل و یا کار در اسپانیا می‌کند. 

مهاجرت به اسپانیا ۲۰۱۹ | مهاجرت به اسپانیا | شرایط مهاجرت به اسپانیا

هزینه مهاجرت به اسپانیا

از بزرگترین مزایای مهاجرت به این کشور حتی برای سال ۲۰۱۹ نیز می‌توان به پائین تر بودن هزینه‌ها نسبت به سایر کشور‌ها اشاره کرد. برای مثال نرخ مالیات در این کشور نسبت به آلمان بسیار کمتر بوده . به طور کلی هزینه  زندگی متوسط در اسپانیا را می‌توان حدود ۹۰۰ یورو در هر ماه تخمین زد. این هزینه شامل مسکن ، رفت و آمد ، لباس ، خوردنی و آشامیدنی و اینترنت و غیره می‌شود. 

البته توجه داشته باشید که هزینه زندگی در اسپانیا یک موضوع نسبی بوده و بستگی به شیوه زندگی شما دارد. پر واضح است که زندگی در کلان شهرهای اسپانیا نظیر بارسلونا و مادرید هزینه بیشتری را خواهد داشت. ما در موسسه آتیس جند مقاله مقایسه هزینه کشور‌ها را نیز تهییه کرده‌ایم که شما می‌توانید با کلیک بر روی مقاله مقایسه هزینه زندگی اسپانیا و آلمان این دو کشور را با هم مقایسه کنید.

اخذ تابعیت پس از مهاجرت به اسپانیا ۲۰۱۹

همانطور که گفته شد مهاجرت به اسپانیا روش‌های متفاوتی را در سال ۲۰۱۹ شامل می‌شود که برخی از آن‌ها می‌تواند ما را به اقامت دائم و اخذ تابعیت این کشور نزدیک کند. 

  • چگونه می‌توان اقامت دائم گرفت؟

شما با مهاجرت به اسپانیا از طریق روش‌هایی چون کار و تحصیل با گذشت پنج سال زندگی در اسپانیا می‌توانید می‎تواند برای درخواست اقامت دائم این کشور اقدام کنید. و در ادامه پس از ۱۰ سال زندگی امکان دریافت پاسپورت برای شما فراهم می‌باشد. 

  • چه تفاوتی بین تابعیت و اقامت دائم وجود دارد؟ 

طبق قوانین وضع شده در اسپانیا میان فردی که اقامت دائم دارد و فردی که تابعیت این کشور را اخذ کرده است تفاوت‌هایی مانند اشتغال در پست های سیاسی و رای های سیاسی وجود دارد. طبق قانون‌های جدید اعلام شده شخصی که درخواست تابعیت اسپانیا را می‌دهد می‌بایست از تابعیت کشور خود خارج شود. به عبارت دیگر  کشور اسپانیا دو تابعیتی را نمی‌پذیرد و شخص باید تابعیت کشور قبلی خود را رها کند.