مقدمه‌ای بر اقامت آلمان از طریق خرید ملک

اقامت از طریق خرید ملک در آلمان همواره یکی از راه‌هایی است که شما می‌توانید به واسطه آن به این کشور مهاجرت کرده و در ادامه اقامت این کشور را اخذ نمائید. مشاوران ما در وبسایت موسسه مهاجرتی آتیس و در بخش اقامت از طریق خرید ملک به صورت دقیق در مورد این شیوه اقامتی برای شما توضیح داده اند در این مقاله به صورت مجزا از اقامت در آلمان با خرید خانه و موارد مرتبط با آن صحبت خواهند کرد. عموما همه‌ی افراد به دنبال خرید ملک فقط برای مهاجرت به آلمان نیستند و نگاهی سرامیه‌ی به آن دارند اما این شیوه می‌تواند برای بسیاری از افراد که نمی‌توانند از سایر روش‌ها برای مهاجرت به آلمان و اقامت این کشور اقدام کنند مناسب باشد. 

مشاوران موسسه مهاجرتی آتیس با بررسی منابع بروز دنیا در این مقاله به بیان موارد زیر در موضوع اقامت آلمان از طریق خرید ملک خواهند پرداخت و شما را در این مسیر راهنمایی خواهند کرد. عنوان‌های این مقاله به شرح زیر است. 

  • شرایط عمومی خرید خانه در آلمان 
  • اخذ اقامت آلمان از طریق خرید ملک و شرایط آن
  • افراد واجد شرایط خرید خانه در آلمان
  • مراحل قانونی برای خرید ملک در آلمان
  • هزینه‌های اخذ اقامت آلمان از طریق خرید ملک

مشاوران و وکلای موسسه مهاجرتی آتیس در این مقاله سعی بر این داشته‌اند تا با بررسی مهم‌ترین موضوعات درباره شرایط اقامت آلمان با خرید خانه، شما را با شرایط  مهاجرت به آلمان و زندگی در این کشور آشنا کنند تا بدون وجود هرگونه ابهامی به این کشور سفر کنید و در ادامه برای اخذ اقامت آلمان اقدام کنید. چنانچه پس از مطالعه این مقاله سوالی درباره مهاجرت به آلمان سوالی داشتید می‌توانید با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس بگیرید و نسبت به رزرو نوبت مشاوره مهاجرت به آلمان اقدام کنید. 

اقامت آلمان از طریق خرید ملک | اقامت آلمان با خرید خانه

اقامت آلمان با خرید خانه و شرایط عمومی 

آلمان که کشوری در قسمت غربی اروپا می‌باشد با داشتن جمعیت ۸۰ میلیون نفری که ۹۰ درصد از این جمعیت را بومی‌ها تشکیل می‌دهند در حال حاضر یکی از بزرگترین قطب‌های صنعتی جهان می‌باشد  همین موضوع کافیست تا افراد بسیاری از سایر نقاط جهان به فکر مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت و تابعیت کشور باشند. حضور شرکت‌ها و برندهای معروف خودروسازی همچون پورشه و مرسدس بنز جایگاه بسیار ارزشمندی را به صنعت و بازار کار این کشور داده است و به همین خاطر است که تقاضای مهاجرت غیر تحصیلی به آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق خرید خانه و کار بسیار بیشتر از روش‌های دیگر می‌باشد. 

از مزایای اخذ اقامت آلمان با خرید خانه می‌توان به سهولت داشتن یک تجارت پس از خرید خانه در این کشور، نوآوری‌های اقتصادی در این کشور و وجود بزرگترین مرکز مالی جهان در این کشور اشاره کرد. این موارد دلیل محکمی برای علاقه متقاضیان به اخذ اقامت آلمان می‌باشد؛ به همین دلایل دیگر فرقی نمی‌کند که راه اقامت کدام است متقاضیان همواره به دنبال اقامت این کشور می‌باشند!

اخذ اقامت آلمان از طریق خرید ملک و شرایط آن

خرید ملک در آلمان در سال‌های گذشته تنها به عنوان یک سرمایه گذاری شناخته شده است! علت اینکه کلمه سرمایه گذاری را آورده‌ایم این است که اخذ اقامت آلمان با خرید ملک به تنهایی امکان پذیر نمی‌باشد و چندین سال است که آلمان در قوانین خود تنها در صورتی که ملک مورد نظر به عنوان یک مکان تجاری تلقی شود می‌تواند شما را به اقامت در آلمان نزدیک کند. 

بنابراین به طور مستقیم اقامت در آلمان از طریق خرید خانه امکان پذیر نمی‌باشد و شما یا باید برای ملک خود برنامه تجارتی داشته باشید و مشغول به کار و سرمایه گذاری شوید یا اگر تنها قصد اخذ اقامت آلمان را دارید از سایر روش‌های اقامتی استفاده کنید. برای شناخت راه‌های دیگر مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت این کشور به مقاله ” راهنمای مهاجرت به آلمان ” مراجعه کنید. 

واجدین شرایط اقامت در آلمان با خرید ملک

افرادی می‌توانند از طریق خرید خانه در آلمان اقامت این کشور را اخذ نمایند که برای ملک خریداری شده خود طرح تجاری و سرمایه گذاری داشته باشند. این اقدام شما زمانی منجرب به اخذ تابعیت خواهد شد که طرح تجاری شما به تائید دولت آلمان رسیده باشد. این موضوع که اقامت با خرید خانه در آلمان تنها با طرح توجیهی تجاری امکان پذیر است، بدین معنی نیست که شما بدون تصمیم برای تجارت در این کشور نی‌توانید خانه بخرید! 

خرید ملک در آلمان همواره برای همه اتباع خارجی امکان پذیر است و آنها می‌توانند با اخذ ویزای توریستی آلمان از نوع بلند مدت در کشور آلمان بمانند اما این امر هیچگاه به اخذ اقامت دائم یا تابعیت آلمان منتهی نخواهد شد. با توجه به موارد گفته شده به نظر می‌رسد اگر سرمایه لازم برای تجارت را ندارید می‌بایست از طریق روش‌های دیگر مهاجرت به آلمان همچون مهاجرت به آلمان از طریق کار و … اقدام کنید. جالب است بدانید که کشور‌های همچون اسپانیا، یونان و پرتغال این مهم را برای متقاضیان فراهم کرده‌اند. شرایط اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک را از اینجا بخوانید.

مراحل قانونی برای خرید ملک  و اقامت در آلمان

اولین کاری که یک واجد شرایط اقامت در آلمان از طریق خرید ملک می‌بایست انجام دهد پیداکردن و استخدام یک وکیل بین المللی می‌باشد چرا که پروسه پیدا کردن خانه و خرید آن یک سری قوانین را شامل شده که تسلط به آن می‌تواند خرید موفقی را برای شما به همراه داشته باشد. کمک گرفتن از یک وکیل می‌تواند شرایط امنی را برای هر دو طرف معامله فراهم می آورد. 

پس از پیدا کردن ملک مناسب سند پیش نویس قرارداد از سوی فروشنده ملک به شما واگذار می‌شود که ارزش ملک خریداری شده و میزان مبلغ پیش پرداخت و کل مبلغ در آن قید شده است. شما باید در این مرحله از طریق وکیل خود میزان ۱۰ درصد از مبلغ را به عنوان پیش پرداخت به حساب دفتر اسناد رسمی واریز کنید. 

پس از آن شما به مدت چهار هفته زمان دارید تا مالیت ملک را پرداخت کنید و پس از آن در مرحله نهایی اقدام انعقاد قرارداد میان خریدار و فروشنده کنید. توجه داشته باشید در صورتی که هنوز اقامت آلمان را ندارید برای رفت و آمد به این کشور می‌توانید از ویزای توریستی بلند مدت استفاده کنید. 

هزینه‌های مهاجرت به آلمان و خرید خانه

هزینه‌های لازم برای اخذ اقامت آلمان از طریق خرید ملک را می‌توان از چند دیدگاه بررسی کرد این هزینه شامل هزینه بلیط رفت و آمد برای خرید ملک، هزینه اخذ ویزا توریستی آلمان برای رفت و آمد به این کشور در جهت خرید خانه و در نهایت هزینه و قیمت خانه در آلمان. 

اقامت آلمان از طریق خرید ملک | اقامت آلمان با خرید خانه

با وجود بالا رفتن شاخص‌های اقتصادی در این کشور همچنان قیمت خانه در برخی از شهرها و مناطق این کشور ثبات لازم را داشته است. این ثبات باعث شده است تا افراد بسیاری برای اخذ اقامت در آلمان از طریق خرید ملک به این کشور سفر کنند. هزینه خرید و یا اجاره ملک در شهر‌های و مناطق مختلف آلمان متفاوت است. برای مثال قیمت ملک در برلین از حدود ۲.۰۰۰ یورو شروع می شود و تا متری ۶.۰۰۰ یورو نیز ادامه دارد که نشان دهنده پائین بوده هزینه خرید خانه نسبت به سایر کشور‌های اروپایی می‌باشد. این قیمت حتی در شهرهای کلن و هانوفر نیز پائین تر می‌باشد. 

سخن پایانی 

برای جمع بندی این موضوع باید گفت که اگر سرمایه لازم جهت شروع یک تجارت را در آلمان دارید می‌توانید از خرید ملک برای اخذ اقامت آلمان استفاده کنید؛ این بدین معنی است که خرید خانه در آلمان بدون داشتن طرح تجاری و سرمایه لازم به تابعیت این کشور منتهی نخواهد شد. مشاران ما در موسسه مهاجرتی آتیس همواره به دنبال ارائه بهترین راهکارهای مهاجرتی هستند. برای این منظور می‌توانید با تماس تلفنی شرایط خود را با ما در میان بگذارید و مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید.