مقدمه اقامت هنرمندی اتریش

اقامت اتریش برای هنرمندان موضوع مورد بحث این مقاله می‌باشد. مهاجرت به واسطه حرفه همیشه در امور مهاجرتی مطرح بوده است و حرف‌های هنری نیز از این امر مستثنی نبوده‎اند. هنرمندان می‌توانند با داشتن یک حرفه هنری برای مهاجرت و در ادامه اخذ اقامت هنری اتریش و یا سایر کشور‌ها اروپایی اقدام کنند. برای اینکه شما به عنوان یک هنرمند باید به کشور اتریش مهاجرت کرده و در حرفه خود مشغول به کار شوید باید از شرایط اقامت هنرمندی در اتریش و همچنین مدارک لازم برای مهاجرت هنرمندان به اتریش اطلاعات کافی داشته باشید. 

مشاوران موسسه مهاجرتی آتیس در راستای وظیفه اطلاع رسانی و مشاوره مهاجرتی خود با بررسی شرایط، ضوابط و موارد زیر اطلاعات کاملی را در رابطه با موضوع اقامت اتریش ویژه هنرمندان در اختیار شما قرار داده‌اند. در این مقاله به بررسی موارد زیر پرداخته خواهد شد. 

  • بررسی شرایط عمومی اقامت اتریش برای هنرمندان
  • واجدین شرایط اقامت هنرمندی در اتریش
  • مدارک لازم برای مهاجرت هنرمندان به اتریش
  • مزایای اقامت هنرمندی در اتریش

مشاوران و وکلای موسسه مهاجرتی آتیس در این مقاله سعی بر این داشته‌اند تا با بررسی مهم‌ترین موضوعات درباره اقامت هنری در اتریش ، شما را از این مهم مطلع کنند تا بدون وجود هرگونه ابهامی به این کشور سفر کنید و در ادامه برای اخذ اقامت اقدام کنید. چنانچه پس از مطالعه این مقاله درباره مهاجرت به اتریش سوالی داشتید می‌توانید با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس بگیرید و نسبت به رزرو نوبت مشاوره مهاجرت به  اتریش اقدام کنید.

اقامت اتریش برای هنرمندان |‌ اقامت اتریش ویژه هنرمندان |‌ مهاجرت هنرمندان به اتریش | شرایط اقامت هنرمندی اتریش

شرایط عمومی اقامت هنرمندان در اتریش

برای بررسی شرایط اقامت هنری اتریش بهتر است اطلاعات کافی درباره پیشینه این کشور نیز داشته باشید! پایتخت کشور اتریش ، واقع شده در قلب اروپا، شهر زیبای وین می‌باشد. این شهر سال‌های زیادی است که به عنوان بهترین شهر دنیا از نظر زندگی و خدمات رفاهی و اجتماعی شناخته شده است. ایتالیا و آلمان را می‌توان مهم‌ترین همسایه‌های این کشور زیبا دانست. 

وجود سیستم اقتصادی بروز و مدرن، نظام آموزشی پیشرفته، درآمد بالا، شرایط ایده‌آل زندگی و وجود خدمات بهداشتی و رفاهی در سطح بالا بسیاری از متقاضیان را به فکر مهاجرت و اخذ اقامت این کشور انداخته است. اتریش با تاریخچه فرهنگی بالا و مزایایی بسیاری که برای کار کردن دارد حتی هنرمندان را نیز به فکر مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت هنری انداخته است.

مهاجرت هنرمندان به اتریش همان مهاجرت غیر تحصیلی و کاری نیز می‌باشد چرا که شما برای کار به این کشور سفر می‌کنید با این تفاوت که یک حرفه خاص را دنبال خواهید کرد. چنانچه می‌خواهید بیشتر در مورد شرایط زندگی در اتریش بدانید اینجا کلیک کنید.

اقامت هنری در اتریش و واجدین شرایط آن

برای اقامت هنرمندی در اتریش می‌بایست یک هنرمند باشید! شاید این روزها با توجه به تنوع و گستردگی رشته‌ها و زمینه‌های فعالیت هنری نتوان تعریفی جامع و دقیق از هنرمند بودن ارائه کرد؛ با این حال شما می‌بایست برای اخذ اقامت هنرمندی اتریش این موضوع را ثابت کنید. 

برای این منظور شما می‌بایست مدارکی را ارائه دهید که نشان دهد شما یک هنرمند می‌باشید و در یک زمینه هنری اشتغال دارید. به عبارت دیگر فرد باید ثابت کند که امرار و معاش وی از این طریق بوده و می‌تواند با کسب درآمد مورد نیاز هزینه زندگی در اتریش را تامین کند. برای مثال شما می‌توانید به یک ارائه نامه از یک گالری یا شرکت هنری مبتنی بر فعالیت هنری فرد با حقوق ماهیانه 2 تا 3 هزار یورویی استناد کنید. 

پس از نامه معرفی داشتن درآمد کافی از شغل مورد نظر و توانایی متقاضی در پرداخت هزینه‌های زندگی در اتریش دومین شرط برای اقامت اتریش ویژه هنرمندان است. فرد باید تواند برای ورود به کشور اتریش ثابت کند تا با کار در این کشور در یک زمینه هنری می‌تواند درآمد ماهیانه بین دو تا سه هزار یورو داشته باشد. این مبلغ حداقل برای دو سال اول باید تضمین شود. 

مدارک مورد نیاز برای اقامت هنرمندان در اتریش

اقامت اتریش برای هنرمندان پس از واجد و شرایط بودن متقاضی نیاز به ارائه مدارکی خواهد داشت. بیشترین سهم مدارک و مهم ترین آن همان مدارک تمکن مالی شما می‌باشد. شما برای اخذ اقامت هنرمندی اتریش می‌بایست مدارکی دال بر داشتن توانایی مالی برای زندگی در اتریش را ارائه دهید. مدارکی نظیر قراردادهای کاری با دستمزد مناسب و یا سند دارایی وی نظیر ملک و … شما را به اخذ اقامت اتریش برای هنرمندان نزدیک خواهد کرد. 

همانطور که گفتیم اولین شرط هنرمند بودن شماست و برای اثبات این موضوع نیز بایست مدارکی را ارائه دهید. برای اخذ اقامت هنری اتریش ارائه گواهی یا نامه مبنی بر فعالیت هنری فرد در یک شرکت هنری و یا مدارکی از این دست مورد نیاز خواهد بود. 

ارائه مدارک مالی شامل پرینت چهار ماه گذشته متقاضی می‌تواند در رویه اخذ ویزای هنری اتریش موثر باشد. 

اقامت اتریش برای هنرمندان |‌ اقامت اتریش ویژه هنرمندان |‌ مهاجرت هنرمندان به اتریش | شرایط اقامت هنرمندی اتریش

توجه داشته باشید که در این بخش نیازی به ارائه مدرک دانشگاهی معتبر در رشته‌های هنری نمی‌باشد بلکه ارائه ارائه سوابق کاری درخشان و شناخته شده، گواه مناسبی دال بر هنرمندی فرد متقاضی اقامت هنرمندان در اتریش می باشد. از آنجایی که شما باید بتوانید برای اقامت اتریش ویژه هنرمندان اقدام کنید نیاز به تمکن مالی خواهید داشت بهتر است با مراجعه به مقاله هزینه زندگی در اتریش از هزینه‌های جاری در این کشور مطلع شوید. 

مزایای اقامت هنرمندان در اتریش

اقامت اتریش برای هنرمندان را می‌توان یک روش مهاجرتی و اقامتی نوپا برای این کشور دانست. شما به عنوان یک هنرمند با سابقه‌ی کاری قابل قبول در این زمینه و داشتن درآمد منظم می‌توانید برای مهاجرت هنرمندان به اتریش از طریق موسسه مهاجرتی آتیس اقدام کرده و از مزایای متعدد فعالیت هنری در اتریش بهرهم‌مند شوید. مزایای اخذ اقامت اتریش برای هنرمندان به شرح زیر است. 

  1. داشتن اجازه کار و تحصیل در اتریش با اخذ این اقامت
  2. عدم نیاز به پرداخت حق بیمه و مالیات با این نوع اقامت در اتریش ( توجه داشته باشید که پرداخت بیمه درمانی بر عهده خود افراد می باشد که پس از یک سال، با تعرفه دولتی محاسبه شده و به مقدار 60 یورو می باشد. )
  3. کوتاه بودن پروسه زمانی اخذ ویزای هنری اتریش نسبت به سایر روش‌های مهاجرتی ( شما می‌توانید بین چهار تا شش ماه با تکمیل مدارک خود اقامت هنرمندان در اتریش را اخذ نماید. )

سخن پایانی

به طور کلی مشاوران ما در این مقاله از مقالات موسسه مهاجرتی آتیس سعی بر این داشتند تا به بررسی دقیق شرایط اقامت هنری اتریش و اخذ اقامت اتریش برای هنرمندان اطلاعات کافی را در اختیار شما عزیزان قرار دهند. 

اقامت هنرمندی در اتریش یک اقامت موقت است و اگر شما به عنوان یک هنرمند بتوانید با کار هنری در این کشور از عهده هزینه‌هایجاری زندگی برآیید، می‌توانید برای اخذ این اقامت موقت اقدام کنید. این قامت هنری موقت در اتریش با سپری کردن پنج سال زندگی در اتریش و پرداخت منظم مالیات و بیمه و رعایت سایر شرایط موجود می‌تواند به اخذ اقامت دائم اتریش تبدیل شود. اخذ اقامت هنرمندی اتریش منوط به ارائه مدارک و داشتن شرایط گفته شده در این مقاله است اما شما می‌توانید برای اطلاع از جزئیات بیشتر و بررسی شرایط خود با مشاوران موسسه مهاجرتی آتیس در تماس باشید.