اقامت تمکن مالی یونان و مقدمه‌ای بر آن

اقامت از طریق تمکن مالی در یونان یکی از روش‌های اقامتی است که با دو هدف اخذ اقامت یک کشور اروپایی و یا سرمایه گذاری در کشور خارجی صورت می‌گیرد؛ ابن موضوع به این معنا نمی‌باشد که شما نمی‌توانید م به فکر سرمایه گذاری در این کشور و هم به فکر اخذ اقامت باشید! در واقع شرایط اقامت یونان با تمکن مالی به شکلیست که شما را به دو دو هدف خواهد رساند و می‌توانید با سرمایه گذاری در این کشور برای اخذ اقامت و تابعیت یونان اقدام کنید. 

هنگامی که از سرمایه گذاری در این مقاله از سری مقالات موسسه مهاجرتی آتیس صحبت می‌کنیم منظور همان اخذ روادید با تمکن مالی کشور یونان می‌باشد. برای اینکه شما بتوانید برای مهاجرت به یونان و اخذ اقامت تمکن مالی این کشور اقدام کنید می‌بایست با مراجعه به بخش اقامت از طریق تمکن مالی اطلاعات اولیه در مورد این شیوه اقامتی را داشته باشید و در ادامه این مقاله از شرایط تمکن مالی یونان که توسط مشاوران موسسه مهاجرتی آتیس بیان شده است آگاهی لازم را حاصل کنید. 

از آنجایی که دولت کشور یونان به شیوه‌های مختلفی به دنبال جذب سرمایه گذار خارجی است همواره ابزارهای تشویقی بسیاری را برای این منظور در نظر گرفته است که در ادامه با بررسی موارد زیر این ابزارها را به شما معرفی خواهیم کرد. 

  • معرفی کوتاه کشور یونان 
  • روادید یا ویزای کشور یونان
  • اخذ اقامت تمکن مالی یونان و شرایط آن
  • اخذ ویزای نوع D برای این نوع اقامت
  • هزینه ویزا و اقامت از طریق تمکن مالی در یونان

اقامت تمکن مالی یونان | اقامت از طریق تمکن مالی در یونان | شرایط تمکن مالی یونان

مشاوران و وکلای موسسه مهاجرتی آتیس در این مقاله سعی بر این داشته‌اند تا با بررسی اقامت از طریق تمکن مالی یونان ، شما را از این مهم مطلع کنند تا بدون وجود هرگونه ابهامی به این کشور سفر کنید و در ادامه برای اخذ اقامت اقدام کنید. چنانچه پس از مطالعه این مقاله درباره مهاجرت به یونان سوالی داشتید می‌توانید با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس بگیرید و نسبت به رزرو نوبت مشاوره مهاجرت به یونان اقدام کنید.

درباره کشور یونان بدانید!

یونان یک کشور جزیره‌ای معروف به هانی در بخش جنوب شرقی قاره سبز قرار دارد؛ این کشور که از سال ۱۹۸۱ در اتحادیه اروپا عضویت داشته است و از سال ۲۰۰۱ میلادی به عضویت ناحیه یورویی اروپا در آمده است جمعیتی ۱۱ میلیون نفری داشته و جزیره کرت، دودیکانس، سیکلادس، و جزایر ایونیا را دربر گرفته است. پایتخت کشور یونان آتن، بزرگترین شهر این کشور می‌باشد. 

ویزای کشور یونان 

برای ورود به کشور یونان چه از طریق تمکن مالی چه به واسطه دیگر روش‌های اقامتی نیاز به یک کارت ورود یا همان روادید اقامت یا Residential Permit خواهید داشت. با داشتن ویزای یونانی به شما این اجازه داده می‌شود تا بسته به هدفی که دارید به مدت معلوم در این کشور بمانید و زندگی کنید. مجوز ورود به کشور یونان می‌تواند موقت و یا دائمی باشد. 

در این بخش برای اینکه بیشتر با ویزای اقامت تمکن مالی یونان آشنا شوید باید بگوییم شما می‌توانید با تمکن مالی از طریق خرید خانه و یا سرمایه گذاری برای خذ این ویزا اقدام کنید. در این روش مانند بسیاری از کشورهای دیگر هم چون تمکن مالی قبرس شما باید منابع کافی در سطح درآمدی سالانه ثابت جهت پوشش مخارج زندگی شان بدون کار یا فعالیت اقتصادی در یونان را داشته باشید. 

شرایط اقامت خود حمایتی در یونان

اما برای این منظور شما به عنوان یک متقاضی چه شرایطی می‌بایست داشته باشید؟ میزان تمکن مالی برای ویزای یونان چقدر باید باشد؟ برای پاسخ به این سوال در این بخش با ما همراه باشید. تمکن مالی یونان نیز به مانند تمام روش‌های مهاجرتی دیگر شرایطی را دارد که شما در صورت دارا بودن آن می‌بایست با ارائه مدارک نسبت به اثبات واجد شرایط بودن خود اقدام کنید. اولین شرط در پروسه اخذ اقامت تمکن مالی یونان اثبات داشتن منبع درآمد کافی یا همان خود حمایتی است! 

اقامت از طریق تمکن مالی در یونان

شما می‌بایست به هنگام درخواست ویزای تمکن مالی یونان با ارائه مدارک مالی و بانکی مربوط تمکن مالی خود برای اخذ اقامت یونان را در سفارت مربوط به اثبات برساند. توانایی پرداخت مخارج زندگی در یونان بدون انجام کار و فعالیت اقتصادی موردی است که در این گام باید به اثبات سفارت برسد. 

  • چه میزان تمکن مالی برای ویزای یونان لازم است ؟

برای اخذ اقامت از طریق تمکن مالی در یونان می‌بایست به صورت ماهیانه مبلغی حدود ۲۰۰ هزار یورو برسد! چنانچه قصد دارید همسر و فرزند خود را نیز در این اقامت همراه داشته باشید می‌بایست برای همسر حدود ۲۰ درصد و برای هر فرزند حدود ۱۵ درصد مبلغ فوق را افزایش دهید. داشتن نامه اثبات تمکن مالی از سوی بانک، داشتن بیمه درمانی کامل یا تاییدیه نشانگر درخواست بیمه از یک شرکت بیمه از موارد مورد نیاز برای درخواست اقامت خودحمایتی یونان می‌باشد. 

لازم به ذکر است که بدانید شما به عنوان یک متقاضی درخواست اقامت تمکن مالی یونان نباید هیچگونه سابقه کیفری یا جنایی در گذشته داشته باشید و می‌بایست برای اثبات این موضوع نسبت به ارائه مدرک عدم سوء سابقه مجرمیت اقدام کنید. 

ویزای نوع D مناسب برای اقامت تمکن مالی یونان 

ویزای نوع D یونان ویزایی است که فرد می‌تواند به وسیله آن به کشور یونان وارد شده و بعد از آن به عنوان یک شهروند خارجی درخواست روادید اقامتی از طریق روش‌های مختلف را بدهد. مدت اعتبار ویزای اقامت تمکن مالی در یونان که یک ویزای موقت محسوب می‌شود در حدود دو سال می‌باشد که پس از آن شما می‌توان با درخواست مجدد آن را به مدت سه سال تمدید کنید. 

هزینه ویزا اقامت خودحمایتی یونان 

به طور کلی هزینه اخذ ویزای اقامت یونان از طریق تمکن مالی شامل هزینه درخواست ویزا در ایران، هزینه‌های سفر و هزینه زندگی و اقامت می‌باشد. علاوه بر آن مبلغی که به عنوان تمکن مالی می‌بایست در حساب خود داشته باشید حداقل مبلغ لازم برای اقامت تمکن مالی در یونان که می‌تواند صرف خرید ملک و یا سرمایه گذاری شود به شرح زیر است. 

  • هزینه اقامت یونان از طریق تمکن مالی برای شخص متقاضی ۴۰۰۰ هزار یورو 
  • هزینه اقامت یونان از طریق تمکن مالی برای شخص متقاضی در صورت استفاده از ویزای طلایی ۳۰۰۰ یورو

توجه داشته باشید که شما با اخذ اقامت خودحمایتی یونان و سفر به این کشور یک اقامت موقت و دو ساله را خواهید داشت که در گام اول پس از این دو سال آن را به مدت سه سال دیگر تمدید می‌کنید؛ با گذشت پنج سال زندگی و اقامت تمکن مالی در کشور یونان شما می‌توانید برای اقامت دائم پنج ساله درخواست داده و پس از گذشت جمعا ۱۰ سال زندگی در یونان امکان اخذ تابعیت این کشور را خواهید داشت. 

سخن پایانی 

کشور یونان به تازگی در میان کشورهایی قرار گرفته است که اخذ اقامت برای آن‌ها پروسه‌ای ساده تر از گذشته را دارد؛ این کشور برای جذب سرمایه گذاران خارجی همواره شرایط مهاجرت و اقامت خود را بخصوص از طریق تمکن مالی بهبود بخشیده و فرصتی طلایی را برای علاقمندان به زندگی در اروپا ایجاد کرده است. ما در موسسه مهاجرتی آتیس همواره با ارائه به روزترین اطلاعات اقامتی و مهاجرتی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان خواهیم بود.