اقامت طلایی اسپانیا چیست؟

اقامت طلایی اسپانیا یا همان اقامت گلد اسپانیا یکی از برنامه‌های اقامتی این کشور است که شما می‌توانید از طریق آن اقدام به اخذ اقامت موقت و پس از آن اقامت دائم این کشور کنید. همانطور که می‌دانید اگر قصد اخذ اقامت در یک کشور اروپایی را دارید می‌بایست تمامی راه و روش‌های مهاجرتی و اقامتی آن کشور را بشناسید. مشاوران موسسه مهاجرتی آتیس همواره در مقالات گذشته از شرایط و روش‌های مهاجرت به اسپانیا برای شما سخن گفته اند؛ شما می‌توانید با مراجعه به قسمت مربوط به مهاجرت اسپانیا اطلاعات کافی را کسب کنید.

اما در ارتباط با اقامت طلایی در اسپانیا باید گفت این مورد با اخذ اقامت گلد اسپانیا امکان پذیر است. ما در این مقاله با بررسی ویزای طلایی اسپانیا و طریقه اخذ آن اطلاعات لازم درباره اقامت گلد اسپانیا را در اختیار شما خواهیم گذاشت. موارد ارائه شده توسط وکلای موسسه مهاجرتی آتیس در این مقاله به شرح زیر است. 

 • درباره برنامه اقامت طلایی اسپانیا
 • ویزای طلایی اسپانیا چیست ؟
 • طریقه اخذ ویزای طلایی اسپانیا 
 • مراحل اقامت گلد اسپانیا برای متقاضیان غیر اتحادیه اروپا
 • شرایط گرفتن ویزای طلایی اسپانیا

مشاوران و وکلای موسسه مهاجرتی آتیس در این مقاله سعی بر این داشته‌اند تا با بررسی مهم‌ترین موضوعات درباره گرفتن ویزای طلایی اسپانیا ، شما را با شرایط  این نوع اقامت و زندگی در این کشور آشنا کنند تا بدون وجود هرگونه ابهامی به این کشور سفر کنید و در ادامه برای اخذ اقامت اقدام کنید. چنانچه پس از مطالعه این مقاله درباره مهاجرت به اسپانیا سوالی داشتید می‌توانید از طریق فرم مشاوره آنلاین با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس بگیرید و نسبت به رزرو نوبت مشاوره مهاجرت به اسپانیا اقدام کنید.

اقامت طلایی اسپانیا |‌ اقامت گلد اسپانیا | ویزای طلایی اسپانیا |‌ موسسه مهاجرتی آتیس

اخذ اقامت طلایی در اسپانیا 

اخذ اقامت گلد اسپانیا طی برنامه ارائه شده از سوی دولت این کشور در سال ۲۰۱۳ برای اولین بار کلید خورده است. طی این برنامه شما می‌بایست از روش اقامت از طریق خرید ملک و یا سرمایه گذاری استفاده کنید، با این تفاوت که برای گرفتن ویزای طلایی اسپانیا که شما را به اقامت گد این کشور می‌رساند می‌‌بایست مبلغ ۵۰۰ هزار یورو را به سرمایه خود اختصاص دهید.

با این کار ویزای طلایی اسپانیا را از طریق سرمایه گذاری و یا خرید ملک دریافت کرده‌اید و می‌بایست هر دو سال یکبار اقامت خود را تمدید کرده و پس از پنج سال امکان اقامت دائم و پس از ۱۰ سال امکان اخذ تابعیت این کشور را خواهید داشت. اگر می‌خواهید از طریق خرید ملک با ارزش ۵۰۰ یورو اقامت طلایی اسپانیا را اخذ نمائید بهتر است قبل از آن با کلیک بر روی عبارت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملکاطلاعات اولیه را کسب نمائید. 

ویزای طلایی اسپانیا چیست ؟

رشد و پیشرفت بازار املاک اسپانیا از همان سال ۲۰۱۳ شروع شد و این موضوع باعث شد تا بسیاری از افراد برای تغییر شیوه زندگی خود از طریق ویزای طلایی و خرید ملک به این کشور مهاجرت کنند؛ افزایش تقاضا برای گرفتن ویزای طلایی اسپانیا تنها شامل متقاضیانی که قصد زندگی در اسپانیا را داشتند نمی‌شد بلکه سرمایه گذاران بسیاری که در تجارت ملک فعالیت داشتند با توجه به پیشرفت اسپانیا در این حوزه به فکر اخذ ویزای طلایی اسپانیا افتادند. 

در حال حاضر اخذ اقامت طلایی در اسپانیا که به عنوان یکی از اصلی ترین و مهم ترین گزینه ی ورود و زندگی در خاک اسپانیا برای شهروندان غیر اروپایی محسوب می‌شود، با درخواست زیادی مواجه شده است. بهره‌مندی از شرایط ایده‌آل زندگی و تحصیل در دانشگاه‌های پیشرفته و مدرن اسپانیا نیز شاید از مهمترین اهداف متقاضیان همراه با این پیشنهاد بی نظیر باشد. ( اخذ ویزای طلایی اسپانیا این امکان را به شما خواهد داد که علاوه بر سرمایه گذاری در اسپانیا به تحصیل و کار در این کشور نیز مشغول شوید. )

طریقه اخذ ویزای طلایی اسپانیا 

تا به اینجای مقاله در مورد چیستی ویزای طلایی اسپانیا صحبت کردیم اما شرایط گرفتن ویزای طلایی اسپانیا چیست؟ برای اخذ اقامت گلد اسپانیا چه مراحلی را باید طی کرد؟! برای پاسخ به این سوالات ادامه این مقاله موسسه مهاجرتی آتیس را مطالعه کنید. اصولا اخذ ویزای طلایی و هر نوع ویزای دیگر اسپانیا برای افراد اروپایی و غیر اروپایی شرایط متفاوتی خواهد داشت و از آنجایی که متقاضیان ما غیر اروپایی و ایرانی هستند به بررسی شرایط اخذ اقامت طلایی در اسپانیا برای افراد غیر اروپایی خواهیم پرداخت. 

اخذ ویزای طلایی اسپانیا به این معنی است که شما به عنوان یک شهروند غیر اروپایی توانایی خرید یک ملک در اسپانیا به ارزش ۵۰۰ هزار یورو را خواهید داشت؛ ین امکان قانونی برای تمام متقاضیانی که خارج از اتحادیه ی اروپایی سکونت دارند قابل اعمال است و هیچ محدودیتی ندارد. 

شما می‌بایست حداقل مبلغ ۵۰۰ هزار یورو را برای خرید خانه در اسپانیا داشته باشید برای این منظور می‌توانید کل مبلغ را اختصاص به خرید یک خانه دهید و یا با تقسیم آن چند خانه را در اسپانیا بخرید! روش دوم می‌تواند یک روش هوشمند برای کسب درآمد نیز باشد چرا که شما می‌توانید با خرید چند خانه در به ارزش مجموع ۵۰۰ هزار یورو هم ویزای طلایی اسپانیا را اخذ نمائید و هم با اجاره دادن تعدادی از خانه‌ها از آن کسب درآمد کنید. 

خبر خوش برای اخذ اقامت گلد در اسپانیا 

شاید شما از مدت‌ها قبل نسبت به خرید ملک در کشور اسپانیا و اخذ اقامت از این طریق اقدام کرده باشید؛ اگر سرمایه شما برای این منظور کمتر از ۵۰۰ هزار یورو بوده باشد ویزای شما از نوع ویزای طلایی نیست! اما جای هیچ نگرانی نیست برای اینکه بتوانید از مزایایی ویزای طلایی استفاده کنید کافیست  پرداخت مبلغ باقی مانده تا سقف مورد نیاز برای اخذ ویزای طلایی اسپانیا پیش قدم شوید. 

اقامت طلایی اسپانیا |‌ اقامت گلد اسپانیا | ویزای طلایی اسپانیا |‌ موسسه مهاجرتی آتیس

اگر قبلا به بخش اقامت از طریق خرید ملک در وبسایت موسسه مهاجرتی آتیس مراجعه کرده باشید، دیده‌اید که خرید ملک با حداقل سرمایه امکان پذیر است! برای نمونه شما با مبلغ ۳۰۰ هزار یورو می‌توانید در اسپانیا ملکی را خریداری کنید و به دنبال آن ویزای خود را اخذ نمائید ام این ویزا از نوع طلایی نمی‌باشد. برای تبدیل ویزای خود به طلایی در این مثال کافیست میزان 200 هزار یورو دیگر را برای خرید ملک دیگری کنار بگذارید. 

در گرفتن اقامت طلایی اسپانیا زمان بندی پیش بردن امور حرف اول را می‌زند. به همین دلیل انتخاب یک موسسه مهاجرتی و حقوقی مطمعن بسیار مهم و حائز اهمیت می‌باشد. 

مراحل اقامت گلد اسپانیا برای متقاضیان غیر اتحادیه اروپا

متقاضیانی که قصد استفاده از مزایای ویزای طلایی را دارند برای اخذ آن می‌بایست طریقه اخذ ویزای طلایی اسپانیا و مراحل زیر را پشت سر بگذارند. قبل از هر اقدامی شما باید میزان ۵۰۰ هزار یورو سرمایه داشته باشید. 

 • اقدام برای خرید املاک مختلف؛ البته صرفا خرید زمین (عرصه) به تنهایی مورد قبول نخواهد بود.
 • اقدام برای دریافت سریع اقامت اسپانیا برای اعضای خانواده یعنی همسر و فرزندان تحت تکفل زیر 18 سال
 • عدم نیاز به حضور و زندگی در اسپانیا برای تمدید ویزای طلایی اسپانیا (البته برای تبدیل اقامت پنج ساله ی اولیه به اقامت دائم و شهروندی می بایست حضور حداقل 10 ماه در سال در خاک اسپانیا رعایت گردد. به عبارت بهتر، متقاضیان تنها مجاز هستند 2 ماه در 5 سال اولیه ی اقامت خود را خارج از ناحیه ی شینگن سپری نمایند. )
 • عدم نیاز به رعایت شرط اقامت حداقلی در خاک اسپانیا به منظور عدم لزوم ساکن مالیاتی شدن است.
 • قابلیت واگذاری و فروش سرمایه گذاری املاک اولیه به محض دریافت اقامت دائم به اشخاص ثالث.
 • امکان تردد بی شمار و گردشگری در سر تا سر ناحیه ی شینگن اروپا.
 • انجام سرمایه گذاری و تعهدات مرتبط با آن پیش از درخواست ویزا.
 • تمام سرمایه گذاری ها منجر به صدور ویزا از سوی مراجع ذی صلاح خواهند شد (معمولا فقط سابقه ی کیفری مانع صدور قبولی و موافقت اصولی می گردد).
 • امکان اخذ شهروندی اسپانیا پس از گذشت ده سال از سرمایه گذاری اولیه.
 • اعطای شهروندی اروپایی به صورت خودکار با شهروندی اسپانیا (که بدین معنی است که تمامی افراد خانواده از این پس امکان زندگی، کار و تحصیل در در هر جای اروپا را خواهند داشت).

شرایط گرفتن ویزای طلایی اسپانیا

 • اولین شرط و مهم‌ترین آن عدم ورود غیر قانونی و اقامت غیر قانونی متقاضی در کشور اسپانیا می‌باشد. 
 • برای اقامت گلد اسپانیا و خرید ملک در این کشور شما باید حداقل سن ۱۸ سال را داشته باشید. 
 • داشتن حتی یکبار ریجکتی ویزا در کشور‌های حوزه شنگن شرایط گرفتن این مجوزرا برای شما سخت خواهد کرد. 
 • داشتن بیمه سلامت عمومی و یا خصوصی که مورد تائید مراجع ذی صلاح اسپانیا باشد از شرایط این نوع اقامت است. 
 •  اثبات سرمایه گذاری از طریق ثبت گواهی املاک که نشان دهنده ی مالکیت متقاضی در زمان درخواست اقامت باشد.

سخن پایانی 

اخذ ویزای طلایی اسپانیا فرصتی مناسب برای سرمایه گذاری و زندگی در این کشور می‌باشد. شما با داشتن اقامت گلد اسپانیا می‌توانید آزادانه به کشور‌های حوزه شنگن سفر کنید. از مهمترین مزایای اخذ ویزا طلایی عدم الزام برای داشتن حداقل مدت اقامت در خاک اسپانیا است. این بدین معنی است که شما به عنوان یک فردی که اقامت طلایی این کشور را دارید می‌توانید در اسپانیا صاحب ملک شوید، اقامت اسپانیا را کسب کنید و آزادانه و در هر زمانی به اسپانیا رفت و آمد داشته باشید. پیشنهاد می‌کنیم برای اخذ این ویزا ابتدا بخش مشاوره ویزای موسسه مهاجرتی آتیس را از اینجا مطالعه کرده و با ما تماس حاصل فرمائید.