اقامت ورزشی در اسپانیا

اخذ اقامت ورزشی اسپانیا یکی از چندین روش متعدد برای مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت موقت و در ادامه دائم اسپانیا می‌باشد. مهاجرت ورزشی به اسپانیا و اخذ اقامت این کشور همچون اقامت هنری در کشورهای اروپایی از برنامه‌های مهاجرتی و اقامتی ویژه محسوب می‌شود که شما به عنوان یک ورزشکار با داشتن شرایطی مشخص قادر به استفاده از آن برای اخذ اقامت ورزشی در اسپانیا خواهید بود. 

این نوع اقامت که شامل حال ورزشکاران و متخصصان در حوزه ورزشی می‌شود دارای شرایط خاص خود بوده که در این مقاله از سری مقالات موسسه مهاجرتی آتیس به آن اشاره خواهیم کرد. شما به عنوان یک ورزشکار حرفه‌ای که در تیمهای لیگ اسپانیا و یا ورزش‌های فردی این کشور توانایی فعالیت را دارید می‌توانید از برنامه اقامت اسپانیا برای ورزشکاران استفاده کرده و با گذراندن مراحل اخذ ویزای ورزشکاری این کشور به اسپانیا مهاجرت کنید. مواردی که مشاوران موسسه مهاجرتی آتیس در این مقاله برای واضح‌تر شدن مسئله مهاجرت ورزشکاران به اسپانیا بررسی کرده‌اند به شرح زیر می‌باشد.

  • اخذ اقامت ورزشی در اسپانیا و شرایط آن
  • مجوز و ویزای ورزشی اسپانیا و انواع آن
  • ثبت نام در مدارس فوتبال اسپانیا از راه‌های مهاجرت ورزشکاران

اقامت ورزشی در اسپانیا | مهاجرت ورزشی به اسپانیا | ویزای ورزشی اسپانیا | اقامت ورزشکاران در اسپانیا

اقامت ورزشکاران در اسپانیا و شرایط عمومی آن

اگر شما نیز از متقاضیان مهاجرت ورزشی به اروپا هستید می‌توانید کشور اسپانیا را به عنوان یکی از بهترین مقاصد خود برای اقامت و فعالیت ورزشی انتخاب کنید؛ کشور اسپانیا همواره زیر ساخت‌های بسیار ایده‌آلی را در حوزه ورزش و فعالیت ورزشی در اختیار دارد. در ورزش‌هایی همچون فوتبال وجود باشگاه‌های تراز اولی بارسلونا و رئال مادرید و سایر ورزش‌ها همچون بسکتبال و غیره اسپانیا جایگاه خوبی را در جهان به خود اختصاص داده است. 

شما به عنوان یک متقاضی اخذ این نوع اقامت می‌بایست بتوانید در این کشور از طریق حوزه فعالیتی خود به صورت حرفه‌ای درآمد کسب کنید. داشتن مدارک حرفه‌ای ورزشی نیز برای اثبات اینکه ورزش شما حرفه شما برای درآمد زایی است مورد نیاز می‌باشد! در واقع به بیان ساده تر این بدین معناست که شما باید قرارد دادهای کاری و ورزشی خود را تاکنون و از این پس به صورت سمی و با یک اسپانسر مالی منعقد کنید و به دنبال آن باید گواهی های مربوطه شامل پرداخت بیمه ومالیات نیز در زمره مدارک لحاظ شود. 

اقامت ورزشکاران در اسپانیا بسته به این موضوع که شما برای فعالیت ورزشی به این کشور رفته‌اید و یا قصد شرکت در دوره‌های آموزشی را دارید متفاوت خواهد بود. مورد اول یعنی اقامت ورزشی در اسپانیا برای فعالیت ورزشی را می‌توان مشابه مهاجرت غیر تحصیلی و کار در اسپانیا دانست! شرایط این نوع اقامت بسیار به شرایطی که در مقاله کار در اسپانیا گفته شده است شباهت دارد. برای نمونه شما برای اخذ اقامت ورزشی در اسپانیا نیاز به ویزای کار خواهید داشت که در این مورد به خصوص ویزای ورزشی نوعی ویزای کار به حساب می‌آید. 

اما نوع دیگر اقامت ورزشکاران در اسپانیا اقامت از طریق شرکت در دروه‌های آموزشی ورزشی مانند مدارس فوتبال اسپانیا می‌باشد. شما برای شرکت در این دوره‌ها می‌توانید از ویزای کوتاه مدت آموزشی استفاده کنید. این نوع ویزا بسته به نوع دوره آموزشی می‌تواند شامل قوانین مهاجرت تحصیلی به اسپانیا و یا مهاجرت به عنوان یک توریست به اسپانیا شود! در ادامه با بررسی نحوه شرکت در دوره‌های مدارس فوتبال اسپانیا بیشتر درباره این نوع اقامت برای ورزشکاران صحبت خواهیم کرد. 

ویزای ورزشی اسپانیا و انواع آن

اگر به دنبال اخذ اقامت ورزشکاران در اسپانیا هستید می‌بایست ویزای ورزشی این کشور را پس از دعوتنامه کاری اخذ نماید. ویزای ورزشی اسپانیا در واقع مجوزی کوتاه مدت برای مهاجرت ورزشکاران به اسپانیا  در سطح‌های مختلف از آماتور گرفته تا حرفه‌ای صادر می‌شود. این ویزا انواع مختلفی دارد که به موجب آن به یک ورزشکار اجازه داده می‌شود تا مدت معینی در کشور اسپانیا اقامت و فعالیت ورزشی داشته باشد. انواع ویزای ورزشی اسپانیا به دو دسته ویزای موقت و دائم تقسيم می‌شوند. 

  • ویزای ورزشی اسپانیا از نوع موقت

ویزای ورزشی موقت اسپانیا مناسب برای افرادی است که از سوی یک شرکت و یا نمایندگی در اسپانیا برای رویدادی ورزشی دعوت می‌شوند؛ همچنین افرادی که قصد فعالیت ورزشی در کشور اسپانیا را دارند در گام اول می‌بایست ویزای موقت را اخذ نمایند. در پروسه اخذ این نوع ویزا مانند ویزای موقت کاری مهارت در حوزه فعالیت شخص از اهمیت بالایی برخوردار است. 

سطح بالای آمادگی جسمانی، توانایی و تجربه در کنار داشتن سوابق حرفه‌ای و رزومه‌ای مناسب از ملزومات اخذ این نوع اقامت برای متقاضیان مهاجرت ورزشی به اسپانیا می‌باشد.

  • ویزای دائم اسپانیا برای ورزشکاران 

اقامت ورزشی در اسپانیا پروسه مشابه با کار در این کشور را دارد؛ بدین معنی که شما با داشتن دعوتنامه برای فعالیت ورزشی اقدام به اخذ اقامت موقت با ویزای موقت کرده و  به کشور اسپانیا سفر می‌کنید و پس از چند سال فعالیت ورزشی در این کشور در صورت داشتن شرایط و رعایت قوانین موجود برای اقامت دائم اقدام می‌کنید. 

همچنین ویزای ورزشی دائم کشور اسپانیا به صورت مستقیم به شخصی که دستاورد بزرگی را در زمینه ورزش در سطح بین المللی داشته باشد اهدا می‌شود. علاوه بر این افرادی که توسط یک سازمان و یا موسسه ورزشی در طول فعالیت با ویزای موقت تایید شوند می‌توانند ویزای خود را به ویزای دائم ورزشی در اسپانیا تغییر دهند. 

مراحل اخذ ویزای ورزشی اسپانیا

برای اخذ اقامت ورزشی در اسپانیا و ویزای این کشور از این طریق شما نیاز به یک اسپانسر دارید؛ در واقع این اسپانسر در قبال پرداخت هزینه‌هی ورزشکار متعهد خواهد بود. همچنین برای اخذ ویزای ورزشی اسپانیا شما ملزم به ارائه مدارک مورد نیاز و ثبت نام برای مصاحبه حضوری سفارت اسپانیا خواهید بود. شما می‌توانید مراحل ثبت نام برای مصاحبه سفارت اسپانیا را از اینجا بخوانید.

لازم به ذکر است که این مقاله از سری مقالات آموزشی موسسه مهاجرتی آتیس در حوزه اقامت در اروپا و اسپانیا بوده و موسسه هیچگونه فعالیتی در زمینه پیدا کردن باشگاه ورزشی، دوره‌های آموزشی و مراکز آکادمی فوتبال اسپانیا انجام نمی‌دهد؛ با این وجود می‌توانید از خدمات ویزای آتیس و مشاوره اخذ ویزا این موسسه استفاده کنید.

اقامت ورزشی اسپانیا از طریق مدارس فوتبال

قبل تر اشاره کردیم که مهاجرت ورزشکاران به اسپانیا می‎تواند برای شرکت در دوره‌های آموزشی ورزشی باشد؛ شرکت در دوره‌های مدارس فوتبال اسپانیا یکی از این موارد است که می‌تواند نجرب به اخذ اقامت دائم برای ورزشکار شود. 

اقامت ورزشی در اسپانیا | مهاجرت ورزشی به اسپانیا | ویزای ورزشی اسپانیا | اقامت ورزشکاران در اسپانیا

اقامت در اسپانیا برای ثبت نام در مدارس فوتبال این کشور می‌تواند فرصت مناسبی برای ورزشکاران باشد. برنامه اقامتی این کشور برای این مدارس همواره شامل توسعه آموزش ورزش فوتبال و پرورش فوتبالیست‌هایی از سایر نقاط جهان می‌باشد؛ این برنامه به گونه‌ای است که شما به عنوان یک دانش آموز می‌توانید در کنار فوتبال در دوره‌های زبان انگلیسی و یا اسپانیایی نیز شرکت کنید. 

  • دورهای زبان در مدارس فوتبال اسپانیا 

بارها در مقالات مشاوران موسسه مهاجرتی آتیس به راهنمایی درباره دوره‌های آموزش زبان در خارج از کشور پرداخته‌اند؛ اما شاید جالب باشد بدانید که شما می‌توانید با ثبت نام در یک مدرسه فوتبال در اسپانیا همزمان در دوره آموزش زبان نیز شرکت کنید! شرکت در این دوره‌ها به این صورت است که پس از ورود به کمپ از شما تست سطح زبان گرفته می‌شود.

دانش آموزانِ هم سطح در کلاسهای نهایتا ۱۵ نفره قرار می‌گیرند. دانش آموزان هر هفته پنج ساعت (دانش آموزان عضو کمپ حرفه ای هفته ای شش ساعت) کلاس زبان انگلیسی یا اسپانیایی خواهند داشت. 

  • جذب بازیکن در مدارس فوتبال اسپانیا به چه صورت است؟!

برای شرکت و ثبت نام در یک مدرسه فوتبال شما می‎بایست از آژانس‌هایی که در زمینه پیدا کردن این مدارس فعالیت می‌کنند کمک گرفته و از آنها بخواهید تا کمپ مناسبی را برای شما پیدا کنند. آژانس طی دو تا سه هفته کاری مدرسه فوتبال مورد نظر را بر اساس توانایی و رزومه و شرایط فرد متقاضی پیدا می‌کند و از آنها یک دعوتنامه می‌گیرد.

این دعوتنامه که به منزله پذیرفته شدن شما به عنوان یک کارآموز می‌باشد شما را به مرحله بعدی یعنی اخذ ویزا ورشی و یا تحصیلی ( بسته به نوع دعوتنامه ) سوق خواهد داد. 

به عنوان کلام آخر باید بدانید که …

کشور اسپانیا ممکن است از شرایط کاری خوبی نسبت به سایر کشورهای اروپایی برخوردار نباشد اما فرصت‌های فعالیت ورزشی مناسبی را دارد؛ اگر شما موفق به اخذ اقامت ورزشی در اسپانیا از نوع موقت شوید می‌توانید با گذشت زمانی معین زندگی و فعالیت در این کشور برای تابعیت و اخذ ویزای شینگن نیز اقدام کنید. برای راهنمایی‌های بیشتر در زمینه مهاجرت ورزشکاران به اسپانیا و یا هر نوع مهاجرت دیگری می‌توانید با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آتیس در تماس باشید.