همه چیز در مورد شرایط اقامت ایتالیا از طریق ازدواج

اقامت ایتالیا از طریق ازدواج، یکی از اولویت‌هایی است که متقاضیان مهاجرت به این کشور، در پی دست یافتن به آن هستند. ایتالیا یکی از کشورهای اروپایی است که متقاضیان بسیاری برای اهداف مختلف، آن را به عنوان مقصد اقامتی خود انتخاب می‌کنند. افراد زیادی هستند که این کشور را برای گرفتن اقامت ایتالیا از طریق ازدواج، انتخاب می‌کنند. متقاضیان دیگر ممکن است این کشور را برای تحصیل و یا سرمایه‌گذاری انتخاب کنند. بحث ما در اینجا، اقامت ایتالیا با ازدواج است. آیا می‌دانید شرایط اقامت ایتالیا از طریق ازدواج چیست؟ گرفتن اقامت ایتالیا از طریق ازدواج از چه طریقی امکان‌پذیر است؟ با ما همراه باشید تا در این مورد شما را آگاه کنیم.

اگر قصد اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج و یا سایر روش‌های مهاجرتی و اقامتی این کشور را دارید می‌بایست برای تکمیل فرم اقامت و اخذ نوبت سفارت ایتالیا اقدام کنید؛ شما می‌توانید برای دانلود نمونه فرم اقامت ایتالیا به مقاله فرم اقامت ایتالیا چیست ؟ در وبسایت موسسه مهاجرتی آتیس مراجعه کنید.

اقامت ایتالیا از طریق ازدواج

ایتالیا یک کشور بزرگ با سابقه تاریخی کهن است. با این حال در این کشور به آزادی مذهب و دین اهمیت زیادی داده می‌شود. تاریخی و توریستی بودن این کشور سبب شده است که افراد زیادی جذب این کشور شده و برای اقامت در ایتالیا اقدام کنند. یکی از امتیازاتی که اقامت ایتالیا با ازدواج دارد، این است که با استفاده از ویزای شینگن، می‌توان به تما نقاط دنیا به راحتی سفر کرد. شهرهای رم و دیگر شهرهای ایتالیا می‌تواند برای دوست داران این کشور گزینه‌های جذابی باشند.  

شرایط اقامت از طریق ازدواج در ایتالیا

اقامت ایتالیا با ازدواج، جزو کم‌هزینه ترین راه‌های مهاجرت به این کشور است. اگر متقاضی اقامت ایتالیا هستید می‌توانید با ازدواج با یک تبعه ایتالیایی وارد این کشور شده و اقامت این کشور را اخذ کنید. برای اینکه بتوانید اقامت ایتالیا با ازدواج را دنبال کنید باید ثابت کنید که توانایی این را دارید که در صورت ازدواج با یک تبعه ایتالیایی، هزینه زندگی وی را تقبل کنید و وی را از لحاظ مالی، ساپورت کنید. همچنین شما باید برای ازدواج خود، دلایلی مبنی بر دوست داشتن داشته باشید و آن را ثابت کنید. چون افراد زیادی بوده‌اند که برای اقامت ایتالیا، اقدام به ازدواج صوری کرده‌اند، در این صورت، ممکن است کار شما با مشکل مواجه شود.

اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج

بعد از اینکه ازدواج شما با تبعه ایتالیایی انجام شد، می‌توانید اقامت ایتالیا را بگیرید. پس از اینکه سه سال از ازدواج شما گذشت، می‌توانید تابعیت این کشور را به دست بیاورید. اما برای اخذ این مورد، باید درخواست بدهید. برای درخواست می‌توانید به سایت مرکزی ایتالیا مراجعه کنید و مدارکی را که در این زمینه لازم است مطالعه کرده و آنها را تهیه کنید. مدارک شما باید به زبان ایتالیایی ترجمه شده و به همراه مبلغ ۲۰۰یورو به کنسولگری تحویل داده شوند.

این کشور، اخیرا به دلیل مواردی که در این زمینه پیش آمده است، سخت‌گیری بیشتری انجام می‌دهد. زیرا ازدواج‌های غیرواقعی سبب شده است که بسیاری از قوانین در این زمینه تغییر کرده و سخت‌گیری‌های بیشتری انجام شود. این سخت‌گیری‌های اخیر سبب شده است که روند ویزای ازدواج و نامزدی، تبدیل به یک پروسه سخت و زمان‌بر شود. از این رو افراد برای گرفتن اقامت ایتالیا، سعی می‌کنند از طریق ویزای تحصیلی و یا کاری ایتالیا روند کار خود را دنبال کنند.

گرفتن اقامت ایتالیا از طریق ازدواج

مدارک لازم جهت اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج

مدارک و مواردی که باید برای اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج داشته باشید شامل موارد زیر است.

  • مانع امنیتی وجود نداشته باشد
  • رونوشت مجوز اقامت
  • ارائه گواهی ازدواج معتبر
  • ارائه گواهی مشخص به تاریخ اقامت قانونی
  • ارائه گواهی شهروندی همسر ایتالیایی
  • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه

ارائه گواهی ازدواج که در ایتالیا ثبت شده باشد

پس از ازدواج باید مدارک ذکر شده را تهیه کنید و آنها را برای سفارت ایتالیا بفرستید تا بتوانید اقامت ایتالیا از طریق ازدواج را دنبال کرده و به هدف خود دست پیدا کنید. ایتالیا یک کشور زیبا و جذاب است. تاریخی و توریستی بودن این کشور سبب شده است که افراد زیادی را از سراسر جهان به خود جذب کند. این کشور آب و هوای مدیترانه‌ای بسیار خوبی دارد. این شاصه‌ها و زیبایی‌ها و جذابیت‌هایی که این کشور در زمینه صنعت و غذا دارد سبب شده است که افراد زیادی اقامت ایتالیا با ازدواج را دنبال کنند. متقاضیان زیادی هستند که قصد دارند اقامت در ایتالیا را از طریق ازدواج دنبال کنند. این افراد، اغلب ایرانی هستند. شاید شباهت زیاد فرهنگ ایتالیا به فرهنگ ایرانیان از لحاظ تاریخی و تمدنی سبب شده است که این کشور جذابیت بیشتری برای ایرانیان داشته باشد.

اگر شما هم جزو کسانی هستید که قصد دارند اقامت ایتالیا را از طریق ازدواج دنبال کنید بهتر است این نوشتار را مطالعه کنید تا بهتر بتوانید در این زمینه اقدا کنید. بهتر است بدانید که اقامت شما در ایتالیا اگر به مدت ۵ سال مداوم ادامه پیدا کند، در صورت نداشتن هیچ مانع قانونی، می‌تواند به اقامت دائم ایتالیا تبدیل شود. چنانچه می‌خواهید اطلاعات تکمیلی درباره اخذ انواع ویزای ایتالیا کسب کنید به بخش راهنمای اخذ ویزا مراجعه کرده و یا با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس حاصل فرمایید.