مقدمه‌ای بر اقامت قبرس

اقامت بعد از تحصیل در قبرس همواره برای دانشجویانی که در این کشور به ادامه تحصیلات خود مشغول هستند امکان پذیر می‌باشد. قبرس یکی از چندین کشور است که در این روزها فرصت‌های مطالعاتی خوبی را به واسطه وجود دانشگاه‌خای رنک بالای خود در سطح اروپا و جهان فراهم کرده است. اگر به فکر اخذ اقامت و تابعیت این کشور هستید پیشنهاد ما به شما اخذ اقامت با تحصیل در قبرس  می‌باشد. 

همیشه در مسیر مهاجرت تحصیلی به اروپا سوالات و دغدغه‌هایی گریبان گیر متقاضیان می‌شود. مهاجرت تحصیلی به بخش اروپایی قبرس نیز از این امر مستثنی نبوده؛ اخذ اقامت قبرس با تحصیل در این کشور مستلزم داشتن چه شرایطی می‌باشد؟! مزایای اقامت بعد از تحصیل در قبرس چیست؟! آیا اخذ اقامت قبرس بعد از تحصیل نسبت به سایر کشورهای اروپایی برای متقاضیان ایرانی آسان‌تر بوده یا خیر؟! این دست سوالات، سوالاتی است که همواره متقاضیان تحصیل در قبرس با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. 

در ابتدا پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاع هرچه بیشتر از شرايط اقامت قبرس و ادامه تحصیل در این کشور به مقاله مهاجرت تحصیلی قبرس مراجعه کرده و پس از مطالعه آن شرایط و چگونگی اخذ اقامت این کشور پس از تحصیل را در این مقاله بخوانید. مشاوران بخش تحصیلی موسسه مهاجرتی آتیس در این مقاله به بررسی موارد زیر در موضوع اخذ اقامت قبرس بعد از تحصیل در این کشور خواهند پرداخت. 

  • درباره کشور قبرس
  • درباره اقامت بعد از تحصیل در قبرس
  • افراد واجد و شرایط برای اقامت قبرس با تحصیل در این کشور

تیم مشاوره مهاجرتی در موسسه مهاجرتی آتیس همواره در این مقاله به دنبال اطلاع رسانی و بررسی راه‌های اقامت بعد از تحصیل در قبرس بوده است؛ اگر شما نیز به دنبال اخذ ویزای تحصیلی قبرس هستید پیشنهاد ما به شما شرکت در مشاوره حضوری موسسه مهاجرتی آتیس از طریق تکمیل فرم مشاوره آنلاین می‌باشد. شما با مطالعه این مقاله و کسب اطلاعات کلی درباره اقامت با تحصیل در قبرس می‌توانید خود را برای این منظور آماده کنید.

اقامت بعد از تحصیل در قبرس | اقامت با تحصیل در قبرس

کشور قبرس مناسب برای تحصیل

قبرس که در شرق دریای مدیترانه واقع شده است در حال حاضر دارای دو بخش آسیایی و اروپایی می‌باشد. بخش اروپایی این کشور که به قبرس شمالی معروف می‌باشد قسمت ترک نشین این کشو کوچک بوده و بخش جنوبی آن که به قسمت اروپایی نیز معروف است، بخش یونانی نشین می‌باشد. زبان مردم این کشور ترکی و یونانی بوده که هر دو این زبان‌ها، به عنوان زبان رسمی کشور می‌باشد. 

کشور قبرس کشوری کم جمعیت با ۱میلیون و ۱۰۰ هزار نفر شهروند می‌باشد که از این میان ۸۸ درصد آن را یونانیان و تنها ۱۸ درصد کل جمعیت آن را مسلمانان بخش ترک نشین تشکیل می‌دهند.

موسسه مهاجرتی آتیس همواره در خدمات مهاجرت تحصیلی خود چند سالی است که اعزام به کشور قبرس بخش اروپایی را نیز انجام می‌دهد از این رو مواردی که در مقاله به آن  اشاره خواهد شد همگی مربوط به بخش اروپایی و یونانی نشین می‌باشد. 

اقامت بعد از تحصیل در قبرس

اما بسیاری از متقاضیانی که برای تحصیل به کشور‌های اروپایی سفر می‌کنند به دنبال ماندن در کشور مدنظر خود و در نهایت اخذ تابعیت این کشور می‌باشند. کشور قبرس نیز به مانند تمام کشور‌های دیگر شرایطی را فراهم کرده است تا شما بتوانید پس از تحصیل در این کشور برای آینده خود برنامه ریزی کنید و به زندگی در این کشور مشغول شوید. در گام اول بهتر است از مزایای اقامت قبرس دس از تحصیل در این کشور صحبت کنیم.

  • مزایای اقامت قبرس بعد از تحصیل چیست؟

از مزایایی که بسیاری از متقاضیان تحصیل در قبرس را به فکر اخذ اقامت این کشور پس از تکمیل تحصیلات خود انداخته است، بالا بودن امنیت این کشور می‌باشد. کشور قبرس با دوری از جنگ‌ها و شلوغی‌های بین المللی از نظر امنیت در دنیا جزو پنج کشور امن بین المللی  محسوب می‌شود.

از دیگر مزایایی که می‌توان به آن اشاره کرد عضویت کشور قبرس در اتحادیه اروپا از سال ۲۰۰۸ میلادی می‌باشد. به این ترتیب شما با تحصیل در قبرس می‌توانید برای اخذ ویزای شنگن اقدام کنید. شما با داشتن ویزای شنگن می‌توانید بدون نیاز به ویزای دیگری به تمام کشور‌های عضو این حوزه اقدام کرده و رفت و آمد داشته باشید! اگر در مورد ویزای شنگن نمی‌دانید اینجا کلیک کنید. 

وجود دانشگاه‌های معتبر همچون دانشگاه مدیترانه شرقی در کنار سیستم آموزشی نوین و مدرن؛ امکان تحصیل به زبان انگلیسی برای تمام رشته‌های در قبرس؛ امکان اخذ اقامت والدینی که یکی از فرزندان آنان در دانشگاه‌های کشور قبرس مشغول به تحصیل می‌باشد از مزایای دیگر تحصیل در قبرس می‌باشد. 

لازم به ذکر است که اخذ اقامت موقت والدین به این وسیله امکان برخورداری از مزایای کار در کشور قبرس را برای از آنها سلب خواهد کرد. برای اطلاع بیشتر از شرایط کار در قبرس اینجا کلیک کنید.

اقامت بعد از تحصیل در قبرس | اقامت با تحصیل در قبرس | دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس

  • راه‌های اخذ اقامت پس از تحصیل در قبرس چیست؟ 

همانطور که می‌دانید مهاجرت به قبرس با راه‌های معمول مهاجرت تحصیلی و غیرتحصیلی همچون ازدواج، کار در قبرس، سرمایه گذاری، تولد و اخذ ویزای توریستی امکان پذیر است؛ هر کدام از این روش‌ها به نحوی می‌تواند شما را به اخذ تابعیت و اقامت دائم قبرس برساند. باید بدانید که اخذ تابعیت قبرس با تحصیل در این کشور به صورت مستقیم امکان پذیر نمی‌باشد و برای این منظور شما می‌بایست با پایان تحصیلات خود به واسطه یک از روش‌های موجود همچون کار و یا سرمایه گذاری در قبرس نسبت به اخذ اقامت مجدد اقدام کنید. 

در این شیوه شما پس از تحصیل مدت یک‌سال وقت دارید تا با پیدا کردن کار و یا سرمایه گذاری مناسب در قبرس برای تبدیل ویزای خود به یکی از ویزا‌های مورد نظر اقدام کرده و با توجه به قوانین قبرس با زندگی به مدت معین در این کشور و پرداخت مالیات و رعایت سایر قوانین برای اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور اقدام کنید. 

پیشنهاد می‌کنیم با مراجعه به بخش خدمات موسسه مهاجرتی آتیس مقاله‌هایی همچون اخذ اقامت از طریق خرید ملک و اخذ اقامت قبرس از طریق تمکن مالی را به عنوان یکی از روش‌های موجود برای اقامت قبرس پس از تحصیل مطالعه کنید و در صورت درخواست مشاوره و یا اقدام برای هر یک از خدمات با مشاورین ما تماس حاصل کنید.

  • نکاتی درباره ویزای تحصیلی قبرس 

چنانچه شما از سوی یکی از دانشگاه‌های معتبر قبرس پذیرش داشته باشید، این امکان را خواهید داشت تا هر زمانی که تحصیلتان به طول بی‌انجامد ویزای تحصیلی خود را در آن کشور تمدید کرده و با پایان این تحصیلات برای تبدیل ویزای خود به ویزای کاری و یا سایر ویزاهای موجود اقدام کنید. 

اقامت قبرس پس از تحصیل از طریق کار

برای بهره بردن از این روش می‌بایست نسبت به شرایط اقتصادی کشور قبرس آگاهی لازم را داشته باشید. اقتصاد کشور قبرس همواره تحت تاثیر  اقتصاد ترکیه و نشات گرفته از این کشور می‌باشد؛ از این رو شاید اخذ اقامت کاری قبرس به عنوان فرصتی منطق و مقعول به شما پیشنهاد نشود. 

متاسفانه شرایط کار در قبرس برای اتباع بین المللی را نمی‌توان به عنوان فرصتی ایده‌آل به متقاضیان پیشنهاد کرد، تا به واسطه آن پس از تحصیل نیز در این کشور اقامت کاری اخذ نمایند. به طور مثال در قبرس شمالی صنایع زیادی برای مشغول به کار شدن دانشجویان پس از تحصیل وجود ندارد تا فارغ التحصیلان بخواهد از این طریق اقدام به اخذ مجدد اقامت ای کشور نمایند. 

البته لازم به ذکر است پرداختن به کارهایی نظیر کار در رستوران ها و کتابخانه ها و مراکز سلامت دانشگاه‌ها و غیره امکانی است که برای کار در حین تحصیل در قبرس همواره فراهم بوده؛ اگر به دنبال کاهش هزینه تحصیل د قبرس هستید می‌توانید اطلاعات بیشتری درباره کار دانشجویی قبرس را در مقاله کار در حین تحصیل در قبرس کسب کنید. 

سختی پیدا کردن کار در قبرس زمانی مشخص می‌شود که کار در رستوران ها و کافی شاپ ها و سوپرمارکت ها نیز برای اتباع خارجی به ندرت امکان پذیر بوده است؛ بنابراین بهتر است برای اقامت بعد از تحصیل در قبرس از خدمات دیگر موسسه مهاجرتی آتیس همچون اخذ اقامت از طریق تمکن مالی و ثبت شرکت در قبرس استفاده کنید. 

سخن پایانی 

شما با تکمیل تحصیلات خود در قبرس به واسطه روش‌های موجود می‌تواند اقامت دیگری را در قبرس برای خود اخذ نمائید و با زندگی در این کشور به مدت زمان معین شده از سوی دولت قبرس و رعایت سایر قوانین موجود نسبت به اخذ تابعیت خود اقدام کرده و شهروند این کشور شوید. موسسه مهاجرتی آتیس با بیش از یک دهه تجربه در زمینه امور مهاجرتی همواره آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان خواهد بود.