مقدمه‌ای بر اقامت در قبرس جنوبی

اقامت در قبرس جنوبی؟! شاید برای شما نیز سوال باشد که اقامت در قبرس جنوبی تفاوتی با قبرس شمالی دارد! اقامت در قبرس جنوبی تفاوت چشمگیر و بزرگی با اقامت در قبرس شمالی نداشته اما در این بین مزیت‌های بهتری برای اخذ اقامت قبرس جنوبی وجود دارد که در این مقاله مشاوران موسسه مهاجرتی آتیس با بررسی شرایط اقامت قبرس جنوبی به آن پرداخته‌اند. همانطور که می‌دانید کشور قبرس یک جزیره در میان آب‌های مدیترانه است که با توجه به سیاست‌های آ به دو قسمت جنوبی و شمالی تقسیم شده است؛  بخش جنوبی این جزریه در حوزه قاره اروپا و یک کشور اروپایی محسوب می‌شود، این درحالیست که بخش شمالی آن ترک نشین بوده و کشوری آسیایی می‌باشد. مشاوران موسسه مهاجرتی آتیس در مقاله زندگی در قبرسبه طور کامل و جامع از شرایط اقلیمی و زندگی در این کشور برای شما صحبت کرده‌اند.

از آنجایی که درخواست اقامت قبرس در سال‌های گذشته بسیار زیاد شده است، همواره متقاضیان با این چالش روبرو بوده‌اند که اخذ اقامت قبرس جنوبی بهتر است یا شمالی و به جز بحث آسیا و اروپا چه مواردی می‌تواند در انتخاب این دو بخش تاثیر گذار باشد. با توجه به این موضوع مشاوران موسسه مهاجرتی آتیس تصمیم گرفتند تا در این مقاله با بررسی موارد زیر ابتدا اطلاعاتی را درباره اقامت تضمینی قبرس جنوبی و بهترین راه‌های اخذ آن را پیش روی شما گذاشته و در ادامه برای واضح‌تر شدن آن به مقایسه اقامت در قبرس جنوبی و شمالی بپردازند. ما در این مقاله به بررسی موارد زیر می‌پردازیم.

 • درباره اقامت در قبرس
 • چرا اقامت در قبرس جنوبی ؟!
 • راه‌های اخذ اقامت در قبرس جنوبی
 • اقامت قبرس جنوبی با خرید ملک 
 • شرایط اقامت قبرس جنوبی
 • آخرین آمار مهاجرت به قبرس جنوبی
 • شرایط اقامت در قبرس در موارد خاص
 • مقایسه اقامت در قبرس جنوبی و شمالی

مشاوران و وکلای موسسه مهاجرتی آتیس در این مقاله سعی بر این داشته‌اند تا با بررسی مهم‌ترین موضوعات درباره اخذ تابعیت قبرس ، شما را از خدمات اخذ اقامت تضمینی قبرس مطلع کنند تا بدون وجود هرگونه ابهامی به این کشور سفر کنید و در ادامه برای اخذ اقامت اقدام کنید. چنانچه پس از مطالعه این مقاله درباره مهاجرت به قبرس سوالی داشتید می‌توانید با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس بگیرید و نسبت به رزرو نوبت مشاوره مهاجرت به قبرس اقدام کنید.

اقامت تضمینی قبرس |‌اقامت قبرس جنوبی با خرید ملک | شرایط اقامت قبرس جنوبی | موسسه مهاجرتی آتیس

درباره اقامت در قبرس

اقامت در قبرس به قدری در سال‌های گذشته پرطرفدار بوده است که متخص۲ان تخمین ۲۵ درصدی افزایش این تقاضا را برای سال ۲۰۲۰ زده‌اند! محبوبیت اقامت در قبرس دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد؛ آمار پائین جرم و جنایت در این کشور؛ مراقت‌های پزشکی با کمترین هزینه و در مواردی رایگان ( البته این موزد شالم اخذ اقامت قبرس جنوبی می‌شود) و دلایل متعدد بسیاری که در مقاله اقامت قبرس به آن اشاره کرده‌ایم از مزایای اقامت قبرس هستند. 

اگر شما اقامت تضمینی قبرس را از طریق هریک از روش‌هایی که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرده داشته باشید می‌توانید پس از مدتی برای اخذ تابعیت این کشور نیز اقدام کرده و در نهایت به عنوان یک شهروند در این کشور زندگی کنید؛ اما به واقع اقامت در قبرس جنوبی برای شما بهتر است یا اقامت در بخش آسیایی؟!

مزایای اخذ اقامت در قبرس جنوبی

برای اقامت در قبرس و یا هر کشور دیگری شما می‌توانید از راه‌های مختلف مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی و سرمایه گذاری و ثبت شرکت اقدام کنید. ابن موارد همگی برای اقامت در قبرس جنوبی امکان پذیر هستند. 

اقامت در قبرس جنوبی به عنوان یک دانشجو علاوه بر مزایای تحصیلی که با وجود دانشگاه‌ها معتبر تر این بخش از قبرس برای شما دارد می‌تواند همراهی خانواده شما در قبرس و امکان کار چه در حین تحصیل و چه پس از اتمام تحصیل را برای شما به ارمغان بیاورد. برای اطلاع از شرایط کار دانشجویی در قبرس اینجا کلیک کنید.

اگر به عنوان یک نیروی کار به این کشور سفر کنید و در قبرس جنوبی مشغول به کار شوید اقامت موقت کاری بخش اروپایی را خواهید داشت و می‌توانید از مزیت درمان و خدمات بهداشتی به صورت رایگان استفاده کنید. این موضوع برای قبرس شمالی صادق نمی‌باشد. یکی از مزایای اقامت تضمینی در قبرس جنوبی وجود سیستم درمانی مطابق با اصول مدرن و روز اروپا می‌باشد. 

گفتیم از راه‌های اقامت در قبرس ثبت شرکت در این کشور است؛ اگر شما قصد ثبت شرکتی در اروپا را داشته باشید آسان ترین راه ثبت شرکت در قبرس جنوبی که کشوری اروپایی محسوب می‌شود می‌باشد. برای نمونه شما برای ثبت شرکت در قبرس جنوبی نیازی به داشتن مدرک تحصیلی ندارید و در صورت لزوم مدرک لیسانس کفایت می‌کند. ما در قسمت اقامت از طریق ثبت شرکت و در بخش خدمات موسسه مهاجرتی آتیس موارد مورد نیاز برای ثبت شرکت در اروپا را ذکر کرده‌ایم.

خرید ملک در قبرس به عنوان یک روش برای اخذ اقامت تضمینی قبرس جنوبی می‌باشد؛‌شما می‌توانید با داشتن سرمایه مشخص در این کشور اروپایی نسبت به اخذ اقامت قبرس جنوبی با خرید ملک اقدام کنید. 

اما بزرگترین مزیتی که اقامت قبرس جنوبی دارد این است که شما از هریک از  روش‌های بالا برای مهاجرت به این کشور اقدام کنید، علاوه بر مزایای شیوه اقامتی خود در یک کشور اروپایی اقامت خواهید داشت و از مزایای اقامت در اروپا بهره‌مند هستید. پس از اینکه اقامت موقت خود را پشت سر بگذارید و با توجه به شرایط اقامت قبرس جنوبی اقامت دائم را اخذ نمائید در نهایت یک شهروند قبرس جنوبی خواهید بود. شما با در دست داشتن پاسپورت قبرس جنوبی که پاسپورت شنگن می‌باشد می‌توانید بدون نیاز به ویزا به کشورهای حوزه شنگن سفر کنید! 

آمار اقامت در قبرس جنوبی

از آنجایی که قامت تضمینی قبرس جنوبی چندین بار در این مقاله آورده شد به این دلیل است که در سال‌های گذشته اخذ اقامت در قبرس اروپایی آماری فوق العاده داشته و از جهتی وکلای ما در موسسه مهاجرتی آتیس پرونده‌های موفق زیادی را در این زمینه داشته‌اند. 

اگر سری به آمار مهاجران به قبرس بزنیم خواهیم دید که اقامت قبرس جنوبی با خرید ملک بیشترین درخواست را داشته است. از آنجایی که در سال‌های گذشته دولت قبرس جنوبی با سیاست گذاری‌های جدید خود شرایط خرید ملک و خانه در این کشور را برای اتباع غیر بومی سهولت بخشید بسیاری از سرمایه گذاران به فکر خرید خانه در این کشور اروپایی و اخذ اقامت اروپا افتادند. 

در بررسی آمار‌های موجود درخواست برای اخذ اقامت قبرس جنوبی از طریق کار پائین ترین میزان را در میان روش‌های دیگر داشته است و علت آن نیز کاملا واضح است.  کار در کشور قبرس جنوبی به طور کلی کمی سخت پیدا می شود. برای کاریابی در کشور قبرس جنوبی نیاز به رعایت یک سری اصول است.

 • آمار مهاجران ایرانی برای اخذ اقامت در قبرس اروپایی در چه وضعی است؟

همانطور ه گفتیم متخصصان و مشاوران مهاجرتی با بررسی آمار سال‌های گذشته افزایش درخواست اقامت در قبرس اروپایی را برای سال ۲۰۲۰ و برای مهاجران ایرانی پیش بینی کرده‌اند. 

موارد خاص اقامت در قبرس جنوبی

اقامت تضمینی قبرس در موارد خاص نیز امکان پذیر است. کارآفرینی به عنوان یک روش خاص مهاجرتی و اقامتی است که این روزها در حال همه گیر شدن در میان سرمایه گذاران و کارآفرینان می‌باشد. برای همین منظور دولت قبرس صندوق‌های مالی را به متقاضیان کارآفرینی در این کشور اختصاص می‌دهد. این پشتیبانی مالی در قبرس جنوبی بیشتر به چشم می‌خورد. 

اقامت تضمینی قبرس |‌اقامت قبرس جنوبی با خرید ملک | شرایط اقامت قبرس جنوبی | موسسه مهاجرتی آتیس

توجه داشته باشید با وجود اینکه این صندوق‌ها برای شرکت های کوچک در قبرس جنوبی پوشش‌های مالی خوبی را در نظر می‌گیرند اما انتظار دارند که طرح ارائه شده از سوی شما به طور کلی به شکل دقیق و صحیح در راستای سود سرمایه ای قبرس جنوبی باشد.

مقایسه اقامت در قبرس جنوبی و شمالی

اما بحث اصلی یعنی انتخاب میان اخذ اقامت قبرس اروپایی یا آسیایی؟!‌ ما تا به اینجا سعی کردیم درباره شرایط اخذ اقامت تضمینی قبرس جنوبی و مزایای آن با شما صحبت کنیم. اما در این قسمت به مقایسه در بخش جنوبی و شمالی آن دز نظر‌های تحصیلی و سرمایه گذاری و تمکن مالی خواهیم پرداخت. 

 • شرایط اقامت قبرس جنوبی و شمالی از نظر تحصیل

سیستم و نظام آموزشی در قبرس شمالی و جنوبی هر دو مبتنی بر سیستم مدرن آموزش اروپایی بوده که هر دوی این بخش‌های از دانشگاه‌های دولتی و خصوصی با رنک بالا بهره‌مند هستند؛ اما تعداد دانشگاه‌های رنکینگ دار در قبرس جنوبی بیشتر از قبرس شالی می‌باشد. 

شما می‌توانید با اخذ اقامت قبرس جنوبی و شمالی به عنوان یک دانشجو در هر یک از دوره‌های سه ساله کارشناسی، دو سال برای ارشد و چهار سال برای دکترا شرکت کنید. هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های دولتی چه در قبرس شمالی و چه در بخش اروپایی نسبت به دانشگاه‌های خصوصی همان بخش از کشور قبرس کمتر می‌باشد. 

در کنار این شباهت‌ها مهمترین تفاوت بالاتر بوده هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های قبرس شمالی نسبت به قبرس جنوبی می‌باشد. برای نمونه با اخذ اقامت در قبرس اروپایی و تحصیل در دانشگاه University of Cyprus شما مبلغ ۳۵۰۰ یورو به عنوان هزینه تحصیل سالانه و ۷۰۰ یورو به عنوان هزینه زندگی ماهیانه پرداخت می‌کنید؛ این درحالیست که هزینه تحصیل در دانشگاه آمریکایی قبرس شمالی هزینه تحصیل سالیانه ۵۶۰۰ یورویی و هزینه زندگی ۸۰۰ یورویی در ماه را برای شما خواهد داشت. 

 • شرایط اقامت در قبرس جنوبی و شمالی با سرمایه گذاری

طبق برنامه‌ای که از سه سال گذشته توسط دولت قبرس تصویب شد متقاضیانی که به سرمایه گذاری در این کشور اقدام می‌کنند از مزایای ویزای طلایی بهره مند می‌شوند؛ افراد برای اینکه واجد شرایط این برنامه باشند بایستی اولا هیچ گونه سوء پیشینه ای نداشته باشند. ثانیا متقاضی و همسر او نباید در قبرس پست شغلی بگیرند. این ویزا مستقیما اقامت تضمینی قبرس از نوع دائمی را برای شما به همراه خواهد داشت. 

از شرایط استفاده از این برنامه ضور به مدت یکسال در قبرس پس از زمان اخذ کارت اقامت دائمی می‌باشد.

داشتن پس انداز در یم موسسه مالی معتبر در قبرس جنوبی به مدت حداقل سه سال، ارائه مدارک درآمد سالانه ۳۰ هزار یورویی از دیگر شرایط استفاده از این برنامه است. 

سخن پایانی

با توجه به پرونده‌های اقامتی که برای قبرس جنوبی در موسسه مهاجرتی آتیس داشتیم اقامت تضمینی قبرس بیشتر برای استفاده از روش‌های اقامت قبرس جنوبی با خرید ملک، تمکن مالی در قبرس و تحصیل در این کشور می‌باشد. پیشنهاد می‌کنیم اگر به دنبال اخذ اقامت اروپا با کمترین هزینه و بیشترین امکانات هستید کشور قبرس جنوبی را انتخاب کنید.