اقامت کاری قبرس

اقامت کاری قبرس از شیوه مهاجرت کاری و یا تحصیلی این کشور حاصل خواهد شد؛ به این معنا که شما با مهاجرت کاری و یا مهاجرت تحصیلی به قبرس می‌توانید برای اخذ اقامت این کشور از طریق کار اقدام کنید. برای مهاجرت کاری به قبرس بهتر است قبل از اقدام اطلاعات کافی را درباره بازار کار کشور قبرس، مشاغل پردرآمد این کشور و همچنین شرایط اقامت کاری در این کشور را بدست بیاورید؛ مشاوران موسسه مهاجرتی آتیس در این مقاله به بررسی مواردی که برای اقامت در قبرس از طریق کار مورد نیاز شما می‌باشد اشاره خواهند کرد تا شما به عنوان یک متقاضی اخذ اقامت کاری در قبرس با آگاهی بیشتری در این مسیر گام بردارید.

قبرس با جمعیتی حدود یک میلیون نفر، کشوری جزیره‌ای در میان آب٬های مدیترانه می‌باشد که با فراهم کردن شرایط ایده‌آل زندگی و کار برای اتباع خارجی تقاضای زیادی را برای اخذ اقامت از این طریق به خود اختصاص داده است. از آنجایی که کشور قبرس به دو بخش شمالی و اروپایی تقسیم بندی شده است باید خاطر نشان کنیم که شرایط ذکر شده توسط مشاوران موسسه مهاجرتی آتیس در این مقاله مختص به بخش جنوبی یا همان قبرس اروپایی می‌باشد. برای اخذ اقامت کاری قبرس با بخش‌های زیر با ما همراه باشید. 

  • شرایط اولیه و عمومی اقامت قبرس برای کار
  • وضعیت کار در قبرس اروپایی
  • ویزای کاری قبرس برای اخذ اقامت کار در این کشور
  • کار در قبرس برای کارگران ماهر و نیرو‌های متخصص
  • لیستی از مشاغل مورد نیاز قبرس در سال گذشته

اقامت در قبرس از طریق کار | اقامت کاری قبرس | مهاجرت کاری به قبرس | کار در قبرس

اقامت در قبرس از طریق کار

همیشه مهاجرت از طریق کار از روش‌های محبوب در میان سایر روش‌های مهاجرت غیر تحصیلی به اروپا بوده است! همواره متقاضیان زیادی به دنبال اخذ اقامت از طریق کار در کشور مورد علاقه خود در اروپا هستند که در این بین قبرس جنوبی نیز متقاضیان مختص به خود را دارد. اخذ اقامت کاری در قبرس با وجود رقابتی‌تر بودن کاریابی این کشور نسبت به سایر کشورها می‌تواند اندکی مشکل تر باشد اما همواره راه‌حل‌ها و ترفندهایی وجود دارد که با انجام آن بتوان در این کشور اروپایی مشغول به کار شد و برای اقامت کار قبرس اقدام کرد. 

شانس شما به عنوان یک متقاضی که تابعیت غیر اروپایی و قبرس را دارید برای کار در این کشور نسبت به سایر همتایان اروپایی و بومی برای کار در این کشور کمتر می‌باشد. حتی با وجود اینکه زبان اصلی کسب و کار در قبرس انگلیسی می‌باشد اما کارفرما از شما می‌خواهد تا حداقل دانش لازم برای صحبت کردن به زبان ترکی و یا یونانی را داشته باشید! 

اصولا افراد تحصیل کرده از فرصت خوبی برای اقامت در قبرس از طریق کار برخوردار خواهد بود؛ این فرصت با تحصیل شما در رشته‌هایی همچون IT ، برق  و اقتصاد دو برابر خواهد بود چرا که وضعیت کار در قبرس اروپایی برای متخصصین این حوزه بسیار مناسب می‌باشد. با این حال بزرگترین بخش کار در قبرس را می‌توان مربوط به حوزه توریسم و گردشگری در این کشور دانست؛ به همین دلیل افرادی که در این زمینه کاری فعالیت و رزومه خوبی دارند به راحتی می‌توانند برای اقامت کاری قبرس اقدام کنند. 

ما در  بخش اقامت قبرس از طریق کار خدمات موسسه مهاجرتی آتیس در این پروسه را برای شما شرح داده‌ایم که برای اطلاع از این خدمات می‌توانید اینجا کلیک کنید. مهاجرت برای کار در قبرس تنها محدود به صنعت توریسم نبوده و شما می‌توانید برای فعالیت در صنایعی همچون املاک و مستغلات، بخش خدماتی و حمل و نقل به این کشور مهاجرت کنید. 

وضعیت کار در قبرس اروپایی

وضعیت کار یک کشور اصولا از مناظر مختلف مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ ما برای بررسی وضعیت کار در قبرس اروپایی به دو بخش نرخ بیکاری ای کشور و میزان حقوق دریافتی مشاغل مختلف در این کشور بسنده کرده‌ایم. بررسی این دو مورد و مقایسه آن با شرایط متقاضی به همراه مشورت با مشاورین زبده نتیجه گیری معقولی را در تصمیم یا عدم تصمیم برای اخذ اقامت کاری در قبرس به همراه خواهد داشت. 

  • نرخ بیکاری در کشور قبرس به چه میزان است؟

در  بررسی نرخ بیکاری یک کشور باید بدانید که هرچه این میزان پایین تر باشد قاعدتا شما شانس بیشتری برای مار در این کشور خواهید داشت. طبق آخرین آمارهای اعلام شده نرخ بیکاری در کشور قبرس با کاهش هفت درصدی در سال‌های اخیر روبرو بوده است. 

این درحالیست که متوسط نرخ بیکاری از سال ۲۰۰۰ میلادی تاکنون در قبرس اروپایی در حدود هشت درصد بوده است! بیشترین میزان نرخ بیکاری این کشور در سال ۲۰۱۳ در حدود ۱۶ درصد و کمترین میزان آن مربوط به سال ۲۰۰۲ میلادی در حدود سه درصد بوده است. اگر کمی به آمار دقیق شوید متوجه می‌شوید که وضعیت کار در قبرس و اخذ اقامت کاری قبرس در سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ روندی نزولی داشته این در حالیست که از سال ۲۰۱۵ روند رو به رشد و چشمگیری را به خود اختصاص داده است. 

علی رغم اینکه کاهش نرخ بیکاری در کشور قبرس در سال‌هایگذشته زیاد بوده است اما همچنان این نرخ بالاتر از نرخ بیکاری در کشورهای مدرن اروپایی همچون آلمان و اتریش می‌باشد. 

  • میزان حقوق دریافتی در قبرس چقدر است؟

حقوق و دستمزد به عنوان دومین مولفه برای بررسی وضعیت اقامت کاری در قبرس به عوامل مختلفی همچون سطح تخصص و کارفرمای شما بستگی دارد. اما اگر گریزی به آمارهای اعلام شده داشته باشیم میانگین حقوق دریافتی در کشور قبرس 23143 یورو در سال می‌باشد. 

برای مثال به میزان حقوق دریافتی برخی از مشاغل در سال اشاره خواهیم کرد. یک مدیر مارکتینگ در قبرس جنوبی به طور میانگین ۱۱۰ هزار یورو در سال و یک وکیل به طور میانگین ۳۹ هزار یورو در سال درآمد خواهند داشت. 

ویزای کاری قبرس و اخذ اقامت 

برای اقامت در قبرس از طریق کار شما نیاز به یک مجوز ورود کاری خواهید داشتِ اگر به بخش مشاوره اخذ ویزا موسسه مهاجرتی آتیس مراجعه کنید متوجه خواهید شد که مهاجرت کاری نه تنها به قبرس بلکه به هر کشور دیگری به دو روش اخذ ویزای جستجوی کار و ویزای کار با دعوت کارفرما امکان پذیر است. 

شما می‌توانید اطلاعات تکمیلی درباره اخذ ویزای کاری قبرس برای کار در این کشور را از اینجا بخوانید.

اقامت در قبرس برای کارگران ماهر و نیرو‌های متخصص

افراد با تخصص بالا در زمره کارگران ماهر قرار می‌گیرند. به طور مثال متقاضیانی که در زمینه‌های آی تی و یا اقتصاد و برق فعالیت می‌کنند شرایط بهتری را برای مهاجرت کاری به قبرس خواهند داشت. در تمام کشورهای اروپایی اینگونه افراد از مزایای کاری بهتری نیز برخوردار هستند برای مثال در قبرس این افراد از قانون حق تنها چهار سال داشتن ویزای کاری معاف هستند؛ به این ترتیب اشخاصی که در شرکت هایی که گردش مالی بیش از چند صد هزار یورو در سال دارند به عنوان یک شخص متخصص استخدام می شوند، می توانند پس از اتمام چهار سال برای سال پنجم نیز درخواست تمدید اقامت بدهند و بعد از پنج سال کار کردن در کشور قبرس درخواست اقامت دائم این کشور را بدهند.

  • کار در قبرس برای نیروهایی همچون هنرمندان و ورزشکاران به چه ترتیب است ؟!

برای آن دسته از افراد ویزای کاری خاص همچون ویزای هنرمندی آلمان تعریف نشده است! بر خلاف برخی کشورها نظیر کانادا و فرانسه که برای اشخاصی که تجربه های ورزشی و دست آورد های هنری دارند، شرایط مهاجرتی خاصی را در نظر گرفته اند؛ کشور قبرس برای هنرمندان نوع ویزا یا برنامه مهاجرتی خاصی مشخص نکرده است. اما با این حال برای این دسته از افراد قوانین خاصی در نظر گرفته شده است تا با پایان چهار ساله مدت ویزای کاری بتوانند اقامت خود را تمدید و در نهایت به فکر اخذ اقامت دائم قبرس از طریق کار باشند. 

لیست مشاغل مورد نیاز در قبرس

یکی دیگر از فاکتورهایی که می‌توان آن را نیز برای اقامت کاری قبرس و مهاجرت کاری به این کشور مورد بررسی قرار داد لیست مشاغل مورد نیاز این کشور در سال‌های گذشته می‌باشد. اگر تخصص شما در یکی از حوزهای مورد نیاز کشور قبرس باشد با فراهم بودن شرایط کاری می‌توانید براحتی و از طریق موسسه مهاجرتی آتیس اقدام کنید. پرستاری، حسابداری، منصب حسابرس، رشته‌های مهندسی، دندانپزشکی و فعالیت در حوزه توریسم از جمله مشاغلی در قبرس بوده‌اند که در سال‌های گذشته با کمبود نیرو مواجه شده‌اند. 

اقامت در قبرس از طریق کار | اقامت کاری قبرس | مهاجرت کاری به قبرس | کار در قبرس

سخن پایانی

اقامت و کار در قبرس به دلیل نزدیکی این کشور به ایران  آب و هوای خوب و آشنایی بسیار از عزیزان به زبان ترکی این روزها مورد توجه بسیاری از علاقمندان به مهاجرت قرار گرفته است. ما در این مقاله سعی کردیم شرایط، قوانین و وضعیت کار در این کشور را برای شما شرح دهیم ا با بررسی صحیح موارد بتوانید برای اقامت خود تصمیم بگیرید. در همین راستا می‌توانید برای مشاوره با وکلای ما با دفتر موسسه مهاجرتی آتیس واقع در تهران تماس حاصل کنید.