تحصیل در اسپانیا و مقدمه‌ای بر آن

اسپانیا از کشور‌های مورد علاقه این روز‌های دانشجویان ایرانی برای تحصیل می‌باشد. کشور با زیر ساخت،های آموزشی با کیفیت و فرهنگی غنی می‌تواند انتخابی ایده‌آل برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی باشد.

تحصیل در اسپانیا که یکی از گزینه‌های مهاجرت تحصیلی در این روزها می‌باشد به زبان انگلیسی و اسپانیایی برای اکثر رشته‌ها امکان پذیر می‌باشد؛ با این وجود موضوع تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان مسئله‌ی جدیدی ار امر مهاجرت تحصیلی به این کشور نمی‌باشد و در چند سال گذشته این امکان برای متقاضیان فراهم بوده است. این مقاله که با هدف راهنمایی شما برای تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان تدوین شده است، توسط تیم مشاورین موسسه مهاجرتی آتیس گرد آوری شده است و در این مقاله به موارد زیر پرداخته خواهد شد.

 • تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان
 • دور‌ه‌های تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان
 • موارد مورد نیاز برای اخذ ویزا جهت تحصیل بدون مدرک زبان

تیم مشاوره مهاجرتی در موسسه مهاجرتی آتیس همواره در این مقاله به دنبال ارائه بهترین و مناسب‌ترین روش‌ها در امور مهاجرتی و اخذ اقامت کشور‌های اروپایی پس از تحصیل و یا کار در این کشورها بوده است؛ اگر شما نیز به دنبال اخذ اقامت اسپانیا هستید پیشنهاد ما به شما شرکت در مشاوره حضوری موسسه مهاجرتی آتیس از طریق تکمیل فرم مشاوره آنلاین می‌باشد. شما با مطالعه این مقاله و کسب اطلاعات کلی درباره تحصیل اسپانیا بدون مدرک  می‌توانید خود را برای این مهاجرت به اسپانیا آماده کنید.

تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان

تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان

اگر بخواهیم به صورت خلاصه وار درباره تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان صحبت کنیم باید گفت امکان حضور در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا دانشگاه٬های اسپانیا بدون نیاز به ارائه یک مدرک معتبر امکان پذیر می‌باشد.

 • آیا برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا مدرک زبان لازم است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت ارائه مدرک زبان برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا از ملزومات به حساب نمی‌آید بلکه ارائه آن تنها باعث سریعتر شدن پروسه اخذ ویزای تحصیلی و مهاجرت شما به این کشور خواهد شد. برای اطلاع از موارد مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی به مقاله محبوب‌ترین انواع ویزا اسپانیا مراجعه کنید.

تحصیل در دوره‌های اسپانیا بدون مدرک زبان

یکی از مواردی که در پروسه مهاجرت تحصیلی به اسپانیا می‌بایست به آن توجه داشته باشید زبان تدریس دانشگاه‌های کشور مقصد می‌باشد. تدریس در اسپانیا در مقطع کارشناسی برای اغلب رشته‌ها به زبان اسپانیایی می‌باشد، اما برخی از رشته‌ها نیز در این کشور و در مقطع لیسانس نیز به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند.

 • مقطع کارشناسی

متقاضیانی که مدرک دیپلم قصد تحصیل و مهاجرت تحصیلی به اسپانیا را می‌کنند می‎بایست در یک دوره کالج شرکت کرده و در صورت قبولی در آزمون سلکتیویداد که در پایان دوره برگزار می‌شود برای تحصیل در مقطع کارشناسی اقدام کنند.

تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی شامل یک دوره چهار ساله بوده و هزینه تحصیل آن دو هزار یورو در سال می‌باشد. لازم به ذکر است که بدانید تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی تنها در دانشگاه‌های خصوصی این کشور امکان پذیر است.

 • مقطع کارشناسی ارشد و دکترا

همانطور که گفتیم تحصیل تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان برای مقاطع ارشد و دکتر امکان پذیر می‌باشد. توجه داشته باشید که شما به عنوان متقاضی شرکت در مقطع ارشد و یا دکترا اسپانیا می‌توانید یکی از دو زبان اسپانیایی و یا انگلیسی را به عنوان زبان تحصیل خود انتخاب کنید.

حداقل هزینه تحصیل اسپانیا بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی ۴۰۰۰ یورو و حداکثر این هزینه ۶۰۰۰ یورو در سال و در رشته‌های غیر پزشکی می‌باشد. توجه داشته باشید که تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان در این مقاطع نیز در دانشگاه‌های غیر دولتی اسپانیا امکان پذیر می‌باشد.

تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان در مقطع دکترای دانشگاه‌های غیر دولتی این کشور نیز امکان پذیر است را اکثر رشته‌ ها انگلیسی ارائه میشوند و احتیاج به تسلط به زبان اسپانیایی نخواهید داشت. تحصیل در مقطع دکترا اسپانیا یک دوره سه ساله بوده که می‌تواند تا مدت پنج سال تمدید شود. توجه داشته باشید که دکترا در اسپانیا به دو بخش دکترای پژوهش محور و دکتری همراه با تدریس واحدهای درسی تقسیم شده است.

همانطور که از نام دو بخش مقطع دکترا مشخص است، دوره پژوهش محور نیازی به حضور در کلاس‌ها و گذراندن واحدهای درسی برای دانشجویان وجود ندارد. این در حالی است که نوع دیگر دوره دکترا در اسپانیا یعنی دوره دکتری همراه با تدریس دانشجو موظف به شرکت در کلاس‌های درس می‌باشد. 

تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی اسپانیا بدون مدرک زبان

همانطور که گفته شد امکان تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان برای مقاطع کارشناسی تا دکترای آن در دانشگاه‌های غیر دولتی اسپانیا وجود دارد. اما برای این منظور چه مدارکی را به هنگام اخذ ویزای تحصیلی باید ارائه دهیم؟ در صورتی که بخواهیم بدون نیاز  به مدرک زبان در اسپانیا تحصیل کنیم آیا در پروسه اخذ ویزای تحصیلی این کشور ارائه مدرک زبان لازم است؟ خیر، برای این پروسه می‌بایست مدارک زیر را به سفارت ارائه دهید.

 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • اصل و کپی شناسنامه و مدارک شناسایی
 • ارائه گواهی سلامت پزشکی
 • ارائه گذرنامه معتبر همراه با چند دوره کپی
 • ارائه یک گردش حساب معتبر برای اثبات پشتوانه مالی
 • آخرین مدرک تحصیلی با ریز نمرات و ترجمه به اسپانیایی

شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به بخش خدمات موسسه مهاجرتی آتیس و همچنین بخش مقالات مهاجرت از شرایط و اطلاعات روز دنیای مهاجرت مطلع شده و با دیدی باز به فکر مهاجرت باشید.