اقامت در آلمان چقدر هزینه دارد ؟

هزینه اقامت در آلمان به طور کلی به شیوه و روش مهاجرتی شما که قصد اخذ اقامت از طریق آن را دارید، بستگی دارد. هزینه اقامت در کشور آلمان موضوعی است که مشاوران موسسه مهاجرتی آتیس در این مقاله به بررسی آن پرداخته‌اند. مشاوران ما برای پاسخ به سوال ” اقامت آلمان چقدر هزینه دارد ؟ ” ابتدا از راه‌های مهاجرت به آلمان که می‌تواند شما را به اقامت این کشور برساند صحبت کرده و در هر بخش هزینه اقامت در آلمان برای آن روش را ذکر خواهند کرد. 

از آنجایی که آلمان همواره با داشت قدرتمندترین اقتصاد دنیا در کنار دانشگاه‌های معتبر فرصت خوبی برای مهاجرت به حساب می‌آمده است بد نیست در این مقاله به بررسی اخذ اقامت آلمان و هزینه آن نیز برای هر کدام از روش‌های مهاجرتی پرداخته شود. مشاوران موسسه مهاجرتی آتیس در این مقاله به بیان موارد زیر خواهند پرداخت. 

  • هزینه اقامت در آلمان و شرایط عمومی آن
  • هزینه اقامت در آلمان از طریق کار
  • هزینه اقامت در آلمان از طریق تحصیل
  • هزینه اقامت در آلمان از طریق سرمایه‌گذاری 
  • سخن پایانی در هزینه مهاجرت به آلمان 

مشاوران و وکلای موسسه مهاجرتی آتیس در این مقاله سعی بر این داشته‌اند تا با بررسی مهم‌ترین موضوعات درباره هزینه اقامت دائم آلمان ، شما را از این مهم مطلع کنند تا بدون وجود هرگونه ابهامی به این کشور سفر کنید و در ادامه برای اخذ اقامت اقدام کنید. چنانچه پس از مطالعه این مقاله درباره مهاجرت به آلمان سوالی داشتید می‌توانید با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس بگیرید و نسبت به رزرو نوبت مشاوره مهاجرت به آلمان اقدام کنید.

اقامت آلمان چقدر هزینه دارد | هزینه اقامت در آلمان

اقامت آلمان چقدر هزینه دارد ؟

شاید این سوال درباره مهاجرت برای کشور آلمان بیشتر پرسیده شود چرا که کشور آلما به تازکی هزینه‌های تحصیلی خود را کاهش داده است و شما می‌تاوانید به عنوان یک دانشجو به صورت راگن نیز تحصیل داشته باشید! اما تنها دلیل درخواست آگاهی متقاضیان درباره هزینه اقامت در آلمان به این دلیل بر می‌گردد

آلمان که هفتمین کشور بزرگ اروپایی از نظر مساحت می‌باشد با داشتن جمعیتی ۸۰ میلونی بزرگترین اقتصاد دنیا را در اختیار داشته و شرایط ایده‌آلی را برای مهاجرت و اخذ اقامت فراهم کرده است. گر به دنبال اخذ اقامت اروپا هستید باید مولفه هزینه را نیز در نظر داشته باشید؛ ما در بخش مشاوره اخذ ویزا وبسایت موسسه مهاجرتی آتیس در مورد هزینه اخذ ویزای به طور کلی صحبت کرده‌ایم، اما به طور جزئی به هزینه اخذ اقامت نپرداختیم چرا که هزینه اقامت در هریک از کشور‌های اروپایی بسته به روش مهاجرتی شما متفاوت است. 

بنابراین در ادامه این مقاله به بررسی جزئی‌تر هزینه اقامت در آلمان خواهیم پرداخت؛ با ما همراه باشید. 

هزینه اقامت در آلمان از طریق کار

همانطور که می‌دانید مهاجرت کاری به آلمان یکی از شیوه‌های مهاجرتی است ه اخذ اقامت آلمان را ممکن می‌کند. 

مهاجرت کاری به آلمان که بتواند شما را به اخذ اقامت این کشور نزدیک کند به دو روش اخذ ویزای کار و اخذ ویزای جستجو کار صورت می‌گیرد. در روش اول شما ی‌بایست از سوی یک کارفرمای آلمانی دعوتنامه مستقیم داشته باشید. لازم به ذکر است که در این شیوه کارفرما باید ثابت کند که در پست مورد نظر نیروی کار آلمانی با کمبود مواجه است. 

در روش و برای شما یک ویزای مدت دار با اعتبار شش ماه صادر شده و در این مدت شما می‌بایست برای پیدا کردن شغل به آلمان سفر کنید. در صورتی که شغل موردنظر را پیدا کنید می‌توانید برای تبدیل اقامت خود به اقامت کاری اقدام کنید. از ملزومات هر دو روش داشتن حداقل مدرک لیسانس، سه سال سابقه کاری و مدرک زبان آلمانی با سطح حداقل B1 می‌باشد. 

  • اقامت آلمان از طریق کار چقدر هزینه دارد ؟

اگر بخواهیم هزینه اقامت آلمان را جدا از هزینه زندگی و ملزومات سفر بدانیم، شما می‌بایست برای اقامت آلمان هزینه نه هزار یورویی را به عنوان تمکن مالی در حساب خود داشته باشید. توجه داشته باشید که این هزینه از موارد لازم برای اخذ ویزای موقت کاری نیز می‌باشد. 

هزینه اقامت در آلمان از طریق تحصیل

کشور آلمان این روزها یکی از کشورهایی است که به عنوان مقصد متقاضیان مهاجرت تحصیلی مورد استقبال قرار گرفته است. تحصیل در آلمان برای برخی از رشته‌های تحصیلی همچون پزشکی در آلمان با آزمون ورودی همراه است؛ با این حال در برخی رشته ها امکان ورود مستقیم به دانشگاه نیز وجود دارد. 

تحصیل در آلمان در دوره‌های لیسانس چهار ساله بوده و امکان تحصیل به زبان آلمانی و انگلیس برای برخی از رشته‌ها در این مقطع فراهم می‌باشد. پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه از موضوع اصلی بحث یعنی هزینه اقامت در آلمان از طریق تحصیل دور نشویم اطلاعت بیشتر درباره تحصیل در آلمان را از اینجا بخوانید و در ادامه مقاله درباره هزینه اقامت آلمان با ما همراه باشید. 

  • اقامت آلمان از طریق تحصیل چقدر هزینه دارد ؟

هزینه اقامت قانونی آلمان از طریق تحصیل را می‌توان شامل هزینه و شهریه دانشگاه، هزینه زندگی و هزینه اقامت دانست. اگرچه بسیاری از دانشگاه‌های آلمان شهریه ناچیزی را به عنوان هزینه تحصیل دریافت می‌کنند، اما دولت آلمان همواره بورسیه‌هایی را برای دانشجویان واجد شرایط در نظر گرفته است که هزینه اقامت در آلمان و زندگی در این کشور را نیز برای آنها پوشش می‌دهد. 

اقامت آلمان چقدر هزینه دارد | هزینه اقامت در آلمان

اگر بخواهیم هزینه اقامت در آلمان از طریق تحصیل را به جز هزینه زندگی و شهریه در نظر بگیریم، شما به عنوان متقاضی ی‌بایست برای اقامت آلمان هزینه ۱۲ هزار یورویی را به عنوان تمکن مالی برای یمساب در حساب خود داشته باشید. 

هزینه اقامت در آلمان از طریق سرمایه‌گذاری 

برخلاف اینکه کشور آلمن مهد اقتصاد جهان می‌باشد و بر خلاف بسیاری از کشورهای دیگر اروپایی شرایط اخذ ویزای طلایی را نداشته. به طور مثال کشور‌ اسپانیا با ویزای طلایی سرمایه گذاری خود افراد را ترغیب به سرمایه گذاری در این کشور کرده است. این در حالیست که آلمان همچین مزیتی را نداشته. ی ویزای کارآفرینی را به منظور ترغیب افراد به سرمایه گذاری در صنعت این کشور ارائه می دهد. در واقع، در این نوع سرمایه گذاری هیچ حداقلی برای سرمایه گذاری وجود ندارد اما متقاضی می بایست پشتوانه مالی کافی برای راه اندازی یک بیزینس و ایجاد فرصت های شغلی در آلمان و در واقع، تأمین هزینه مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری داشته باشد.

از آنجایی که راه‌های بسیاری برای سرمایه گذاری در آلمان وجود دارد، طبعا هزینه اقامت در آلمان نیز برای هر کدام از روش‌های سرمایه گذاری متفاوت خواهد بود. برای نمونه ثبت شرکت در این کشور و اخذ اقامت آلمان هزینه ی سه تا چهار هزار یورویی را خواهد داشت. این هزینه همان سرمایه شما می‌باشد. با این وجود همچنین لازم است برای اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت سرمایه ۳۵۰۰ یورویی دیگری به عنوان سرمایه اولیه شرکت داشته باشید.

سخن پایانی

برای مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت این کشور به طور کلی شش روش تعریف شده است که مشاوران موسسه مهاجرتی آتیس در این مقاله از هزینه اقامت سه مورد از متداول‌ترین این روش‌های برای شما سخن گفتند. اینکه قامت آلمان چقدر هزینه دارد به روش مهاجرت شما بستگی خواهد داشت. در میان این شیوه ها، کم هزینه ترین آنها می تواند مهاجرت کاری به آلمان باشد که هزینه مهاجرت به آلمان را کاهش می دهد. اگر خواهان کسب اطلاعات بیشتری درباره هزینه اقامت قانونی آلمان هستید می‌توانید با دفتر موسسه مهاجرتی آتیس در تماس باشید.