دانشگاه‌های قبرس و مقدمه‌ای بر آن

یک مهاجرت موفق در گرو یک انتخاب صحیح می‌باشد. شما در امر مهاجرت تحصیلی خود می‌بایست در هر زمینه‌ای بهترین‌ها را انتخاب کنید تا علاوه بر داشتن یک مهاجرت آسان و بدون درد سر  آینده خود را نیز تامیین کرده باشید. انتخاب دانشگاه برای تحصیل از مواردی است که اهمیت آن باعث شده است تا بسیاری از متقاضیان وسواس بسیار زیادی را برای آن به خرج بدهند. 

اینکه بهترین دانشگاه‌های اروپا برای تحصیل کدام‌اند، همواره سوالی است که ذهن متقاضیان مهاجرت تحصیلی را به خود مشغول کرده است. به جرات می‌توان گفت این روزها هر کشور اروپایی دارای حداقل یک دانشگاه در سطح بالای آموزشی وجود دارد که در رتبه بندی QS جایگاه خوبی را گرفته باشید. این مسئله در مورد دانشگاه‌های قبرس نیز صادق بوده است.

کشور قبرس که به عنوان یکی از مقاصد مهاجرت تحصیلی می‌باشد در بخش اروپایی خود دارای چندین دانشگاه برتر در سطح جهان بوده؛ بهترین دانشگاه‌های قبرس همواره با قرار گرفتن در کنار دانشگاه‌های برتر جهان در رتبه بندی QS توانسته است دانشجویان بسیاری را از سایر نقاط جهان به سوی خود جذب کند. برای اطلاع از آخرین رتبه بندی بهترین دانشگاه‌های قبرس و سایر کشور ها می‌توانید به وبسایت رتبه بندی جهانی دانشگاه‌ها مراجعه کنید.

دانشگاه‌های معروف قبرس به واسطه فرصت‌های مطالعاتی که ارائه می‌دهند و همچنین وجود کالج ها، مدارس پزشکی، مدارس مهندسی و مدارس حقوقی، از اعتبار بالایی در میان دانشگاه‌های جهان برخوردار هستند؛ این دانشگاه‌ها همواره مدارک معتبری را در مقاطع مختلف کارشناسی، ارشد و دکترا ارائه می‌دهند. در این مقاله به بررسی موارد زیر پرداخته خواهد شد. 

  • دانشگاه‌های معروف قبرس
  • رشته‌های تحصیلی در هرکدام از این دانشگاه‌ها
  • آمار کلی درباره دانشگاه‌های ذکر شده

از‌ آنجایی که خدمات اعزام دانشجو یکی از خدمات موسسه مهاجرتی آتیس می‌باشد مشاوران موسسه  بر آن شدند تا نسبت به وظیفه خود مسئول بوده و با معرفی بهترین دانشگاه‌های قبرس دید مناسبی را برای تحصیل در قبرس به شما بدهند. از این رو شما می‌توانید با مطالعه این مقاله و کسب اطلاعات کافی درباره دانشگاه‌های قبرس برای شرکت در جلسه حضوری مشاوره از طریق فرم مشاوره آنلاین اقدام کنید و پروسه اخذ ویزای تحصیلی خود را آغاز کنید.

بهترین دانشگاه‌های قبرس | دانشگاه‌های قبرس | دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس

دانشگاه‌های معروف قبرس کدام‌اند؟

یکی از رتبه بندی‌های معتبر در سطح جهان و قبرس Uni ank می‌باشد  که در سال گذشته در آمارهای خود با اعلام رتبه بندی دانشگاه‌های قبرس به معرفی و بررسی چند مورد از بهترین دانشگاه‌ها در قبرس پرداخته است. به طور کلی این رتبه بندی ۴۳ موسسه آموزش عالی در قبرس را رتبه بندی کرده است.

اما بهترین دانشگاه‌ها در قبرس از دید این رتبه بندی به عواملی نظیر مجوز دانشگاه که از سوی سازمان تحصیلات عالی قبرس صادر می‌شود، ارائه فرصت‌های تحصیلی در هر سه مقطع بستگی دارند. ما در اینجا با توجه به معیارهای اعلام شده از سوی این رتبه بندی و رتبه بندی جهانی چند مورد ازدانشگاه‌های معروف قبرس را به شما معرفی خواهیم کرد. 

دانشگاه مدیترانه شرقی اولین دانشگاه برتر قبرس

اگر شما هم در دریای بزرگ اطلاعات مهاجرتی شنا کرده باشید امکان ندارد که نام دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس به گوشتان نخورده باشد! دانشگاه مدیترانه شرقی یا همان EMU با نام دیگری تحت عنوان دانشگاه دوگو آکدنیز (Dogu Akdeniz Üniversitesi) نیز در قبرس شناخته می‌شود. این دانشگاه هم اکنون در رتبه اول دانشگاه‌های معروف قبرس و در رتبه ۱۶۸ جهانی قرار گرفته است. دانشگاه مدیترانه شرقی واقع ده در شهر فاماگوستا در بخش شمالی قبرس می‌باشد. این دانشگاه که در سال 1979 تاسیس شده است هم اکنون جزو دانشگاه‌های دولتی قبرس محسوب می‌شود. 

  • رشته‌های تحصیلی این دانشگاه کدام‌اند؟

این دانشگاه هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی را برای تحصیل در رشته‌های هنری، مهندسی، پزشکی، زبان، علوم و تکنولوژی و مدیریت های بازرگانی و اقتصاد در مقاطع مختلف پذیرش می‌کند. درباره رشته پزشکی این دانشگاه لازم به ذکر است گفته شود مدرک ارائه شده تا مقطع لیسانس می‌باشد. شما می‌توانید برای اطلاع بیشتر از شرایط تحصیل پزشکی در اروپا نیز اینجا کلیک کنید.

در این دانشگاه دانشجویان زیادی از سایر نقاط جهان مشغول به تحصیل در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا هستند که توانسته اند پس از شرکت در آزمون ورودی دانشگاه و کسب حداقل نمره قبولی در این دانشگاه برای تحصیل در قبرس اقدام کنند. در این دانشگاه رشته‌های زیادی در زمینه مهندسی و علوم انسانی رائه می‌شود. رشته داروسازی در EMU ، رشته مدیریت بازرگانی در دانشگاه مدیترانه شرقی و رشته روانشناسی در دانشگاه EMU از محبوب ترین رشته به شما می‌روند. برای کسب اطلاعات بیشتر از هر کدام از رشته‌ها با کلیک بر روی نام رشته به مقاله مربوطه رفته و شرایط تحصیل در آن رشته را مطالعه کنید.

دانشگاه قبرس دومین دانشگاه معروف قبرس

دانشگاه قبرس یا University of Cyprus که در سال ۱۹۸۹ میلادی در شهر نیکوزیا قبرس تاسیس شده است می‌تواند در رده دوم بهترین دانشگاه‌ها در قبرس جای بگیرد. این دانشگاه هم اکنون در جایگاه ۲۰۰ جهانی قرار گرفته است. تمامی رشته‌های تحصیلی اعم از هنر، مهندسی، زبان و ادبیات، علوم و تکنولوژی و مدیریت های بازرگانی و اقتصاد در این دانشگاه ارائه می‌شود و تنها رشته‌ای این دانشگاه در قبرس ارايه نمی‌دهد رشته پزشکی می‌باشد.

پذیرش دانشجویان بومی و غیر بومی در این دانشگاه از حدود ۳۰ سال پیش بر مبنای آزمون ورودی که از سوی خود دانشگاه انجام می‌شود استوار بوده است. از برخی از امکانات این دانشگاه می‌توانیم به خوابگاه، کتابخانه، ورزشگاه و بسیاری دیگر اشاره کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه قبرس به وبسایت University of Cyprus مراجعه کنید. 

بهترین دانشگاه‌های قبرس | دانشگاه‌های قبرس | دانشگاه نیکوزیا قبرس

دانشگاه نیکوزیا قبرس

سومین دانشگاه برتر در قبرس دانشگاه نیکوزیا می‌باشد که با نام مخفف CY در سال ۱۹۸۰ در شهر کوچک نیکوزیا تاسیس شده است. این دانشگاه که هم اکنون در جایگاه ۱۰۶ بهترین دانشگاه‌های اروپا قرار گرفته است، با وجود اینکه دانشگاه کوچکی می‌باشد تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی را دارا می‌باشد. دانشجویانی که پذیرش تحصیلی این دانشگاه را اخذ نمایند می‌‌توانند در تمام رشته‌های دانشگاهی در این مرکز آموزشی تحصیل کنند. 

شما می‎توانید برای اخذ مشاوره تحصیلی موسسه آتیس اینجا کلیک کرده و با خواند شرایط مشاوره با مشاوران ما در تماس باشید.

دانشگاه بین المللی قبرس چهارمین دانشگاه مطرح قبرس

یکی دیگر از دانشگاه‌های قبرس در بخش شمالی در سال ۱۹۹۷ با نام CIU افتتاح شده است. در دانشگاه بین المللی قبرس رشته‌های مهندسی، پزشکی، زبان، علوم و تکنولوژی و مدیریت های بازرگانی و اقتصاد به همراه هنر در مقاطع لیسانس، فوق و دکترا تدریس می‌گردد. 

لازم به ذکر است که امکان اخذ دیپلم رشته های پزشکی، مهندسی و علوم و تکنولوژی نیز در این دانشگاه که یکی از بهترین دانشگاه‌های قبرس می‌باشد امکان پذیر می‌باشد؛ پذیرش در این دانشگاه با قبولی در آزمونی است که از سوی خود دانشگاه برگزار می‌گردد؛ در این آزمون تنها ۶۰ تا ۷۰ درصد از متقاضیان شانس پذیرفته شدن را دارند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه آموزشی و آزمون ورودی این دانشگاه اینجا کلیک کنید.

سخن پایانی 

اهمیت شناخت دانشگاه‌های معروف قبرس به دو دلیل بوده؛ اولین دلیل محبوبیت کشور قبرس برای تحصیل در میان متقاضیان ایرانی می‌باشد و دومی بررسی ریز بینانه هر کدام از دانشگاه‌ها برای داشتن انتخابی مناسب. مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس اطلاعات تکمیلی و هر آنچه که از تحصیل در قبرس باید بدانید را برای شما فراهم آورده اند؛ برای این منظور می‌توانید به مقاله مهاجرت تحصیلی به قبرس مراجعه کنید و در صورت نیاز با مشاوران ما در تماس باشید.