اقامت در قبرس و مقدمه‌ای بر آن

راهنمای اقامت در قبرس که عنوان این مقاله می‌باشد مطلبی است بسیار مفید ارائه شده توسط مشاوران بخش اقامتی موسسه مهاجرتی آتیس. اگر تا کنون مطالب مربوط به اقامت قبرس را دنبال کرده باشید به قطع اهمیت و فرصت اقامت در قبرس را به عنوان یک کشور اروپایی درک کرده‌اید. وضعیت اقامت در قبرس به اندازه‌ای مناسب است که هر ساله تعداد متقاضیان بیشتری به دنبال مشاوره اقامت قبرس و مهاجرت به این کشور هستند. 

ما در این مقاله نیم نگاهی به راه‌های اقامت در قبرس و شرایط اقامت در این کشور خواهیم داشت و بیشتر مطالبی را به عنوان راهنمای اقامت در قبرس در اختیار شما قرار خواهیم داد. کشور قبرس که یک جزیره کوچک در قسمت شرق دریای مدیترانه می‌باشد به دلایل متعددی فرصتی طلایی برای اخذ اقامت محسوب می‌شود! عضویت در اتحادیه اروپا ( البته این کشور به دو بخش آسیایی و اروپایی تقسیم شده است )، کشوری امن با پائین ترین نرخ جرم و جنایت، دارار بودن استانداردهای خدمات رفاهی و بهداشتی و در نتیجه مقرون به صرفه‌تر بودن هزینه زندگی در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی دلایلی بر این فرصت طلایی می‌باشد. 

در ادامه این مقاله مشاوران موسسه مهاجرتی آتیس برای ارائه جامعی از راهنمای اقامت قبرس به بررسی و شرح موارد زیر خواهند پرداخت.

  • وضعیت اقامت در قبرس
  • نگاهی بر راه‌های اقامت در قبرس
  • راهنمای اقامت در قبرس دائم و موقت
  • راهنمای اقامت در قبرس برای تبدیل اقامت موقت به دائم
  • وضعیت اقامت در قبرس و ویزای شنگن

مشاوران و وکلای موسسه مهاجرتی آتیس در این مقاله سعی بر این داشته‌اند تا با بررسی مهم‌ترین موضوعات درباره اقامت در قبرس، شما را با شرایط  اخذ آن آشنا کنند تا بدون وجود هرگونه ابهامی به این کشور سفر کنید. چنانچه پس از مطالعه این مقاله درباره مهاجرت به قبرس سوالی داشتید می‌توانید با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس بگیرید و با تکمیل فرم مشاوره آنلاین نسبت به رزرو نوبت مشاوره مهاجرت به قبرس اقدام کنید.

راهنمای اقامت در قبرس | مشاوره اقامت قبرس | وضعیت اقامت در قبرس | راه‌های اقامت در قبرس

وضعیت اقامت در قبرس

وضعیت اقامت قبرس این روزها در شرایط ایده آل و مناسبی قرار گرفته است. مهاجرت به قبرس و به دنبال آن اخذ اقامت این کشور این روزها با تدابیری که دولت قبرس در نظر گرفته است به امری آسان و بی دردسر تبدیل شده است. 

دولت کشور قبرس با ارائه دادن یک برنامه شهروندی سریع و منظم مهاجران بسیاری را برای اخذ اقامت و سرمایه گذاری در این کشور به سمت قبرس کشانده است. سرمایه گذاری در قبرس به عنوان یکی از چند روش اقامت در قبرس به علت پیشرفت و توسعه اقتصادی کشور قبرس در این روزها به کی از موارد و روش‌های پرطرفدار تبدیل شده است اگر درباره اقامت از طریق سرمایه گذاری در قبرس اطلاعاتی ندارید اینجا کلیک کنید.

چند روش برای اقامت در قبرس

اقامت در قبرس به چند روش برای متقاضیان امکان پذیر است. همانطور که در مقالات دیگر در بخش اقامت در قبرس در وبسایت موسسه مهاجرتی آتیس گفته شد برای اخذ اقامت این کشور چند راه و روش وجود دارد که عبارتند از اقامت در قبرس از طریق تمکن مالی ، تحصیل، کار، سرمایه گذاری و ثبت شرکت. شما می‌توانید با مراجعه به مطلب “ اقامت در قبرس “در وبسایت موسسه مهاجرتی آتیس درباره هر یک از این شرایط اطلاعات دقیق تری را بدست آورید.

راهنمای اقامت در قبرس دائم و موقت

به مانند هر کشور دیگری اقامت در قبرس در دو نوع دائم و موقت به متقاضیان بسته به نوع ویزا و هدفی که از سفر به این کشور دارند اعطا می‌شود. از آنجایی که وضعیت اقامت در قبرس در شرایط ایده‌آلی قراردارد شما می‌توانید با استفاده از چندین روش اقامت در قبرس برای اخذ اقامت دائم و تابعیت استفاده کنید! 

توجه داشته باشید که تمام راه‌های اقامت در قبرس به صورت مستقیم به اخذ اقامت دائم و موقت منجرب به نخواهد شد. برای نمونه شما در مهاجرت تحصیلی به قبرس نمی‌توانید به صورت مستقیم اقامت دائم قبرس اخذ نمائید در این مورد شما می‌بایست پس از تحصیل در قبرس اقامت خود را با روش‌های موجود تغییر داده و ویزای دیگری را اخذ نمائید. برای این منظور می‌توانید به مقاله “ اقامت پس از تحصیل در قبرس ” مراجعه کنید.

راهنمای اقامت در قبرس | مشاوره اقامت قبرس | وضعیت اقامت در قبرس | راه‌های اقامت در قبرس | موسسه مهاجرتی آتیس

راه‌های اقامت در قبرس که به صورت مستقیم اقامت دائم را در پی خواهد داشت عبارتند از اقامت قبرس از طریق ازدواج و اقامت در قبرس از طریق خرید ملک

بنابراین سایر روش‌های اقامتی قبرس شامل مهاجرت تحصیلی، کار، سرمایه گذاری و ثبت شرکت نمی‌تواند شما را به صورت مستقیم به اقامت دائم برساند و شما نیاز به تبدیل اقامت موقت خود به دائم را خواهید داشت. ما در ادامه راهنمای اقامت در قبرس وبسایت موسسه مهاجرتی آتیس شیوه تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم قبرس را برای شما عزیزان شرح خواهیم داد.

تبدیل اقامت موقت قبرس به دائم

برای تبدیل اقامت موقت به دائم در این کشور می‌بایست طبق قوانین مدتی در این کشور فعالیت داشته و مالیات پرداخت شود. برای مثال افرادی که از طریق ثبت شرکت به قبرس مهاجرت کرده‌اند در صورت فعالیت مداوم شرکت به مدت سه سال پیاپی در قبرس پرداخت مالیات می‌توانند برای اقامت دائم درخواست ارائه دهند. 

از ابتدایی ترین شرایط اخذ اقامت دائم این است که شما تمکن مالی لازم برای زندگی در این کشور را داشته باشید و یا تخصص یا سرمایه شما در طول مدتی که در قبرس فعالیت داشته‌اید به پیشرفت این کشور کمک کرده باشد. شرکت در یک مصاحبه حضوری در اداره مهاجرت قبرس برای اثبات علاقه شما به اخذ اقامت دائم این کشور از دیگر شرایط موجود می‌باشد. 

وضعیت اقامت در قبرس و ویزای شنگن

اگر شما ویزای شنگن را داشته باشید می‌توانید بدون نیاز به گرفتن ویزای دیگری و بدون دردسر به کشور‌های اروپایی این نمی‌باشد که علت آن وجود اختلاف با ترکیه بر سر بخش٬های اشغالیست. بنابراین اگر اقامت موقت قبرس را داشته باشید برای سفرهای کوچک اروپایی نیاز به ویزا آن کشور نخواهید داشت. 

همچنین توجه داشته باشید که اگر شما ویزای شنگن را از یک کشور دیگر دارید برای ورود به قبرس باید از همان کشور صادر کننده ویزا به خاک قبرس وارد شوید.

سخن پایانی

مشاوران و وکلای موسسه مهاجرتی آتیس در مقاله راهنمای اقامت در قبرس سعی بر این داشتند تا با ارائه اطلاعاتی کلی شما را در این مسیر راهنمایی کرده باشند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و اخذ مشاوره اقامت قبرس یا شماره تماس‌های دفتر موسسه مهاجرتی آتیس در تهران تماس حاصل فرمائید.