راهنمای تعیین وقت سفارت اتریش

اگر در فکر مهاجرت به اتریش با هدف مشخصی هستید، می‌بایست مجوز ورود به این کشور با همان ویزای اتریش را از سفارت اتریش در کشور خود اخذ کنید. همانطور که می‌دانید برای سفر و مهاجرت به کشور اتریش در مرکز قاره اروپا بسته به هدفی که دارید می‌بایست ویزاهای متفاوتی را اخذ کنید؛ هدف شما از مهاجرت به اتریش هر چه که باشد ( مهاجرت تحصیلی به اتریش، مهاجرت کاری به اتریش و غیره ) می‌بایست با تعیین وقت سفارت اتریش در تهران نسبت به اخذ ویزای خود اقدام کنید. موسسه مهاجرتی آتیس با بیش از ده سال تجربه در زمینه امور مهاجرتی با بکارگیری تیمی مجرب از وکلا و مشاوران مهاجرتی خود همواره آماده خدمت رسانی به شما متقاضیان عزیز خواهد بود؛ ما در پروسه مهاجرت شما به اتریش تمامی مراحل مربوط به اخذ ویزا و تعیین وقت سفارت اتریش را به صورت آنلاین برای شما انجام خواهیم داد برای آگاهی بیشتر از مراحل تعیین وقت سفارت اتریش توسط موسسه مهاجرتی آتیس و همچنین مدارک لازم برای سفارت اتریش می‌توانید ادامه مطلب را دنبال کنید و یا با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس حاصل فرمائید و اطلاعات تکمیلی را دریافت کنید.

وقت سفارت اتریش | وقت سفارت اتریش در تهران

وقت سفارت اتریش

با توجه به هدفی که دارید برای ورود به هر کشوری از جمله اتریش نیازمند به اخذ ویزای مشخصی را دارید و برای اخذ این ویزا نیز ابتدا باید نسبت به دریافت وقت سفارت اتریش در تهران اقدام کنید. در وقت تعیین شده برای سفارت اتریش در تهران شما می‌بایست مدارک مورد نیاز را بسته به نوع سفر خود به سفارت ارائه دهید و یک نوبت مصاحبه حضوری را نیز پشت سر بگذارید. مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس در ادامه این مطلب مراحل و شرایط گرفتن وقت سفارت اتریش در تهران را برای شما شرح خواهند داد.

مراحل تعیین وقت سفارت در تهران

مراحل تعیین وقت سفارت اتریش به مانند مراحلی است که برای تمامی کشور‌های اروپایی پشت سر گذاشته می‌شود.  به طور کلی مراحل تعیین وقت سفارت اتریش به ترتیب شامل درخواست اولیه برای تعیین وقت سفارت اتریش، پرداخت هزینه ی لازم برای بررسی درخواست وقت سفارت اتریش و دریافت تائیدیه تعیین وقت سفارت اتریش و موافقت با درخواست شما می‌شود.

با پشت سر گذاشتن دقیق و اصولی این سه مرحله شما می‌توانید وقت سفارت اتریش در تهران برای اخذ انواع ویزای اتریش را پشت سر بگذارید. لازم به ذکر است در صورتی که انجام این مراحل برای تان دشوار است می توانید انجام این کار را به مشاوران حقوقی موسسه مهاجرتی آتیس که تخصص شان این موضوع است و تحت نظارت سفارت اتریش می باشند، واگذار کنید.

اولین گام – نحوه‌ی درخواست وقت سفارت اتریش

در اولین مرحله برای اخذ وقت سفارت اتریش می‌بایست با پر کردن فرم درخواست اولیه به همراه اطلاعات هویتی خود و اسکن دعوت نامه‌ای که دارید را برای سفارت ارسال کنید و در ادامه هزینه‌ی بررسی درخواست تان را نیز پرداخت کنید. پس از این مراحل سفارت یک لیست پیشنهادی از وقت‌های سفارت را به شما نشان می‌دهد شما هر کدام از زمان های خالی مد نظرتان را می توانید برای وقت سفارت انتخاب کنید. اما این پایان کار نیست و دلیلی بر تائید شدن مدارک شما نمی‌باشد.

پس از انجام موارد فوق شما باید در انتظار تائید مدارک از سوی سفارت اتریش در تهران بمانید پس از مدتی نتیجه از طریق ایمیل به شما اعلام خواهد شد؛ در صورتی که با درخواست‌تان موافقت شد، شما در وقت سفارت تعیین شده برای ادامه ی کار ها در سفارت حضور پیدا می کنید و در غیر این صورت علاوه بر اینکه درخواستتان رد می شود، هزینه ای که پرداخت کردید به شما بازگردانده نخواهد شد.

دومین گام – مدارک لازم برای وقت سفارت اتریش

در صورتی که درخواست شما برای مصاحبه سفارت تائید شود به شما وقت سفارت داده خواهد شد؛ در این مرحله شما می‌بایست مدارک مورد نیاز برای مهاجرت را جمع آوری کنید تا در هنگام حضور در سفارت آن‌ها را به متصدی مربوطه ارائه دهید. مدارک لازم برای وقت سفارت اتریش عبارتند از:

  • اصل شناسنامه و کپی از تمام صفحات آن
  • اصل گذرنامه (دارای حداقل اعتبار ۳ ماهه)
  • یک قطعه عکس ۴*۶ رنگی با پس زمینه سفید
  • دعوتنامه به اتریش در صورت وجود
  • گواهی بیمه مسافرتی
  • فیش حقوقی ۶ ماهه اخیر
  • گواهی اشتغال به کار
  • گواهی که نشان دهد شما مشکل مالی نداشته و تمکن مالی برای این سفر را کاملاً دارا هستید

سومین گام – ترجمه مدارک در وقت سفارت

ترجمه مدارک ارائه شده یکی دیگر از مراحل اخذ ویزا می‌باشد. نکته‌ی بسیار مهم این است که مدارک تان را پیش از مراجعه به سفارت باید ترجمه کنید و این ترجمه باید مورد تائید مراکز قانونی کشور باشد. مدارک شما با توجه به این موضوع که زبان رسمی کشور اتریش آلمانی می‌باشد باید به زبا آلمانی ترجمه شود. توجه داشته باشید که اگر در بین مدارک، حتی یکی از مدارک تان ترجمه نشده باشد، به ادامه ی روند کار شما ترتیب اثر داده نخواهد شد و شما باید دوباره اقدام به دریافت وقت سفارت اتریش کنید.

هزینه تعیین وقت سفارت و ویزا اتریش

هزینه‌ای که می‌بایست برای تعیین وقت سفارت اتریش در تهران بپردازید مبلغی معادل 250 هزار تومان می‌باشد؛ هزینه ویزای اتریش برای بزرگسالان 60 یورو، برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال ۳۵ یورو و برای کودکان زیر ۶ سال رایگان خواهد بود. لازم به ذکر است که همه‌ی هزینه‌ها را می‌بایست به یورو پرداخت کنید. بنابراین پیش از اقدام به انجام این کار، هزینه‌ی مورد نظر را تأمین کنید، تا در ادامه مراحل دچار مشکل نشوید.