مقدمه‌ای بر تعیین وقت سفارت اسپانیا 

تعیین وقت سفارت اسپانیا برای اخذ ویزای این کشور موضوع مورد بحث مشاوران موسسه مهاجرتی آتیس در این مقاله می‌باشد. همانطور که می‌دانید متقاضیانی که قصد سفر و مهاجرت به اسپانیا با اهداف تحصیلی و یا غیر تحصیلی را دارند، می‌بایست متناسب با این هدف خود نسبت به اخذ مجوز ورود یا همان ویزا اسپانیا اقدام کنند. هنگامی که تصمیم گیری‌های نهایی را درباره هدف مهاجرت و شهر مدنظر خود برای زندگی در اسپانیا اتخاذ گردید می‌بایست برای اخذ ویزای خود به کنسولگری در کشور مبدا مراجعه کنید و درخواست ویزای خود را به این سفارت اعلام کنید. اما پروسه‌ی دریافت و اخذ ویزا اسپانیا به همین راحتی نیست و مراحل نسبتا پیچیده و مشابه با سایر کشور‌ها را دارد؛ پیشنهاد ما به شما همراهی و کمک گرفتن از وکلای مجرب موسسه مهاجرتی آتیس برای پشت سر گذاشتن مراحل تعیین وقت سفارت اسپانیا و اخذ ویزا این کشور می‌باشد. 

کشور اسپانیا با داشتن شرایط مناسب تحصیلی و برخورداری از چندین دانشگاه مطرح در سطح جهان همچون دانشگاه بارسلونا، دانشگاه والنسیا و جند دانشگاه دیگر در کنار بورسیه‌های تحصیلی و خدمات آموزشی مناسبی که ارائه می‌دهد، انگیزه‌های مهاجرت تحصیلی به این کشور را برای اتباع بین المللی دو چندان کرده است. در کنار افرادی که با انگیزه تحصیل در اسپانیا به این کشور سفر می‌کنند عده‌ای دیگر نیز برای کار و یا مهاجرت به واسطه تمکن مالی اسپانیا را به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب می‌کنند. حال با در نظر گرفتن اهمیت و پرطرفدار بودن اسپانیا به عنوان یکی از مقاصد مهاجرتی پرداختن به مراحل اخذ ویزا و تعیین وقت سفارت اسپانیا خالی از لطف نمی‌باشد؛ چرا که برای ورود به این کشور می‌بایست با گذر از تک تک این مراحل ویزای تحصیلی و یا غیر تحصیلی خود را اخذ کرده تا مجوز ورود به اسپانیا را داشته باشید. 

در این مقاله که توسط مشاوران موسسه مهاجرتی آتیس گردآوری شده است موضوعات زیر مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا متقاضیان عزیز و علاقمندان مهاجرت به اسپانیا دید و اطلاعات کافی درباره مراحلی که برای اخذ ویزا اسپانیا باید پشت سر گذاشته شوند داشته باشند. توجه داشته باشید برای تعیین وقت سفارت و تکمیل مدارک خود و همچنین سوالات جلسه حضوری سفارت اسپانیا با مشاور خود در موسسه مهاجرتی آتیس مشورت‌های لازم را داشته باشید و رسیدگی به امور مربوط به سفارت را به وکلای مجرب موسسه مهاجرتی آتیس بسپارید تا مراحل و پروسه اخذ ویزای شما سریع‌تر انجام شود. مواردی که در این مقاله به آن پرداخته خواهد شد عبارتند از: 

 • اطلاعات سفارت اسپانیا
 • دفتر BLS اسپانیا
 • مراحل تعیین وقت سفارت اسپانیا 
 • مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت اسپانیا 
 • فرم سفارت اسپانیا 
 • مدت زمان تعیین وقت سفارت اسپانیا 

مشاوران و وکلای موسسه مهاجرتی آتیس در این مقاله سعی بر این داشته‌اند تا با بررسی مهم‌ترین موضوعات و سوالات درباره تعیین وقت کنسولگری اسپانیا شما را با این موضوع آشنا کنند تا بدون وجود هرگونه ابهامی به این کشور سفر کنید. چنانچه پس از مطالعه این مقاله سوالی درباره مهاجرت به اسپانیا داشتید می‌توانید با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس بگیرید و نسبت به رزرو نوبت جلسه حضوری مشاوره مهاجرت به اسپانیا اقدام کنید.

سفارت اسپانیا | وقت سفارت اسپانیا | مدارک لازم برای سفارت اسپانیا | فرم سفارت اسپانیا

درباره سفارت اسپانیا و دفاتر BLS

برای اخذ ویزای اسپانیا در گام اول مستقیما به سفارت مراجعه نخواهیم کرد؛ برای این منظور می‌بایست برای تعیین وقت و ارائه مدارک لازم برای سفارت اسپانیا می‌بایست به نمایندگی رسمی سفارت این کشور در تهران موسوم به BLS مراجعه کنیم. از چند سال پیش متقاضیان می‌توانند برای تعیین نوبت و وقت سفارت اسپانیا با مراجعه به وب‌سایت مرکز اخذ ویزای اسپانیا برای این منظور اقدام کنند و با در یافت نوبت سفارت اسپانیا برای ارائه مدارک و انگشت نگاری‌های لازم ابتدا به دفاتر BLS در تهران مراجعه کنند. (بهتر است این مراحل را با همراهی مشاور خود انجام دهید!)

با وجود اینکه بررسی پرونده نهایی شما توسط افسر و بازرس مهاجرتی سفارت اسپانیا واقع در تهران به نشانی دروس، بلوار شهرزاد، خیابان شادی، خیابان عباس اسدی، پلاک ۱۰ صورت می‌گیرد، اما مرحله تعیین وقت سفارت اسپانیا، تحویل مدارک و پروسه انگشت نگاری می‌بایست از قبل در دفاتر BLS، نمایندگی رسمی سفارت در ایران، انجام شود.

بنابراین تعیین وقت سفارت اسپانیا با مراجعه به این مراکز امکان پذیر است و در صورتی که شما از مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس بخواهید این پروسه تعیین وقت را برای شما پیگیری خواهند کرد و شما تنها می‌بایست برای ارائه مدارک و انگشت نگاری به این دفاتر مراجعه کنید. نمایندگی BLS در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۶:۰۰ مشغول به ارائه خدمات می‌باشد.

نکاتی درباره تعیین وقت سفارت با BLS

با دانستن این موضوع که پس از مشورت با مشاور خود می‌بایست برای تعیین وقت سفارت اسپانیا و ارائه مدارک لازم برای سفارت از طریق BLS اقدام کنید، به چند نکته توجه داشته باشید و آن‌ها را تا روز مصاحبه به ذهن خود بسپارید. 

 • توجه داشته باشید که برای تعیین وقت سفارت اسپانیا تنها می‌توانید از طریق سایت رسمی نمایندگی آن اقدام کنید. از طریق وبسایت وارد صفحه مخصوص وقت سفارت شده و روز انگشت نگاری و ارائه مدارک خود را تعیین می‌کنید. 
 • وب سایت سفارت برنامه ای را برای چک کردن نوبت داده شده به شما طراحی کرده است برای بررسی نوبت خود اینجا کلیک کنید.
 • توجه داشته باشید که نوبت داده شده به شما برای مصاحبه حضوری سفارت قابل تغییر نمی‌باشد و در صورتی که در زمان معین شده به سفارت مراجعه نکنید برای مصاحبه می‌بایست مجددا درخواست وقت دهید. 
 • دفاتر BLS نوبت‌هایی را به صورت VIP نیز ارائه می‌دهند که دارای تعرفه جداگانه است و زمان مراجعه شما را جلوتر می‌اندازد. 
 • یکی از مدارکی که می‌بایست ارائه شود عکس بیومتریک می‌باشد؛ این عکس که ویژگی‌های خاص خود را دارد و تفاوت‌هایی اساسی با عکس پرسنلی خواهد داشت برای درخواست ویزای اسپانیا لازم است. 
 • هزینه تعیین وقت سفارت به ازای هر شخص بزرگسال ۶۵ یورو می‌باشد. 

مراحل تعیین وقت سفارت اسپانیا

متقاضیان عزیز با همراهی و یاری گرفتن از مشاورین موسسه مهاجرتی آتیس می‌توانند با مراجعه به وبسایت BLS به راحتی برای تعیین وقت سفارت اسپانیا اقدام کنند؛ تنها موارد لازم برای این بخش محل دفتر مراجعه، نوع معمولی یا VIP وقت، تائیدیه ایمیل متقاضی و وارد کردن کد تائید می‌باشد. 

لازم به ذکر است که بدانید از آنجایی که کشور اسپانیا در حوزه شنگن و تحت قرارداد با این عهدنامه می‌باشد، ویزایی آن همان ویزای شنگن است و به دنبال آن سوالاتی که از شما در سفارت پرسیده می‌شود همان سوالات مربوط به ویزای شنگن می‌باشد.تنها تفاوتی که برای تعیین وقت سفارت اسپانیا وجود دارد در محل و دفتر مراجعه برای انگشت نگاری و ارائه مدارک می‌باشد. 

به طور مثال باید اخذ ویزای فرانسه می‌‌بایست به نمایندگی این کشور که به VFS معروف است برای انگشت نگاری و ارائّ مدارک مراجعه شود این در حالیست که نمایندگی سفارت و کشور اسپانیا برای این موضوع در ایران نمایندگی BLS می‌باشد. 

با ثبت مشخصات و اطلاعات اولیه در صفحه نوبت دهی سفارت ایمیلی برای شما ارسال می‌شود که با تأیید آن ایمیل وقت سفارت اسپانیا رسماً برای شما صادر خواهد شد و می‌توانید با پرینت برگه ارسال‌شده از طریق ایمیل در روز مقرر به دفتر BLS اسپانیا مراجعه کرده و پروسه ارائه مدارک و انگشت نگری خود را دنبال کنید.

( به این مراحل تکمیل اطلاعات بیومتریک گفته می‌شود که قبل از مراجعه حضوری برای مصاحبه سفارت انجام می‌گیرد. )

سفارت اسپانیا | وقت سفارت اسپانیا | مدارک لازم برای سفارت اسپانیا | فرم سفارت اسپانیا

مدارک لازم برای سفارت اسپانیا و فرم درخواست

جهت مراجعه به سفارت با تعیین وقت قبلی می‌بایست مدارک مختلف یاعم از هویتی تحصیلی و کاری و غیره را آماده کنید، اما مهم‌ترین این مدارک تکمیل شده فرم سفارت اسپانیا می‌باشد. این فرم که همان فرم درخواست ویزای شنگن اسپانیا می‌باشد برای تمام  سفارت‌های حوزه شنگن یکسان است. متقاضی می‌بایست در این فرم اطلاعاتی اعم از اطلاعات فردی، هویتی، مالی و برنامه سفر خود را قید کند. برای تهییه فرم سفارت اسپانیا روی این لینک کلیک کنید.

سایر مدارک لازم برای سفارت اسپانیا به شرح زیر می‌باشد. 

 • تائیدیه وقت سفارت به صورت پرینت شده
 • تکمیل شده فرم درخواست ویزا به زبان انگلیسی به همراه امضا و تاریخ متقاضی
 • دو قطعه عکس بیومتریک
 • پاسپورت دارای حداقل سه ماه اعتبار  دو صفحه خالی
 • رزرو بلیط رفت و برگشت
 • بیمه نامه مسافرتی
 • واچر هتل و یا دعوتنامه از طرف فردی در اسپانیا
 • پرینت بانکی، حساب پس‌انداز، فیش حقوقی، جواز، رسید مالیاتی، سند ملکی و دیگر اسناد تمکن مالی
 • ارائه گواهی شغلی نظیر قرارداد استخدام، مرخصی دارای تائیدیه از کارفرما و مواردی از این قبیل
 • ارائه رسید پرداختی‌های خدمات سفارت اسپانیا

تعیین وقت سفارت چقدر زمان می‌برد؟

زمان حضور شما در دفتر BLS متناسب با هزینه‌ای است که برای این دفتر پرداخت کرده اید؛ مسلما اگر از خدمات VIP این دفتر استفاده کنید و هزینه مازادی را پرداخت کنید مدت زمان کمتری را در صف انتظار برای تعیین وقت سفارت و انگشت نگاری خواهید گذراند. 

 • چه عواملی برا زمان وقت سفارت تاثیر گذار است؟
 • به طور کلی نمی‌توان وقت سفارت‌های اروپایی را به طور دقیق تخمی زد. کشور‌های همچون آلمان و فرانسه به دلیل ترافیک زیاد درخواست ویزا پروسه طولانی تری دارند؛البته لازم به ذکر است که سفارت آلمان طرحی را برای تسریع وقت سفارت خود مخصوص ده‌ای از متقاضیان در نظر گرفته است. درباره طرح تسریع وقت سفارت آلمان بخوانید.
 • مورد دیگری که در وقت سفارت تاثیر گذار است رمان درخواست شما برای ویزا است. در فصل‌های مسافرتی همچون تعطیلات عید و تابستان باز هم به دلیل تعداد بالای متقاضی امکان دارد پروسه تعیین وقت سفارت اندکی طولانی شود.

با این وجود می‌توان گفت پروسه تعیین وقت و نوبت کنسوگری بین دو تا سه هفته به طول می‌انجامد. پیشنهاد متخصصان ما در موسسه مهاجرتی آتیس به متقاضیان این است که دست کم یک ماه قبل از سفر برای تعیین وقت سفارت اسپانیا اقدام کنند و در این بازه زمانی مدارک لازم برای سفارت را تکمیل و با مراجعه به یک دارالترجمه معتبر مدارک را ترجمه کنند.