معرفی قبرس و شهر‌های آن

شهر‌های قبرس کدام‌اند؟ کشور قبرس این روزها یکی از مقاصد پرطرفدار در میان متقاضیان مهاجرت تحصیلی در سراسر جهان و کشور عزیزمان ایران می‌باشد. همین طرفداری زیاد این کشور باعث ضرورت کسب اطلاعات درباره مباحث مختلف نظیر شرایط مهاجرت، زندگی در این کشور و کسب اطلاعات لازم درباره شهرهای قبرس می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه اطلاعات جامع و کافی درباره شرایط مهاجرت به این کشور داشته باشید ابتدا به مقاله مشاوره تخصصی اخذ ویزا در وبسایت موسسه مهاجرتی آتیس مراجعه کنید و در ادامه با خواندن مطالب مهاجرت تحصیلی به قبرس سراغ این مقاله بیاید چرا که کسب اطلاعات درباره شهرهای قبرس در وهله دوم می‌باشد. 

ما در این مقاله که توسط تیم مشاوره موسسه مهاجرتی آتیس گردآوری شده است برای شما سه شهر معروف قبرس را معرفی کرده‌ایم تا پاسخی برای سوال پرتکرار این روزهای جلسه مشاوره حضوری ” شهرهای قبرس کدام‌اند؟ ” داشته باشید. در این مقاله به بررسی موارد زیر پرداخته خواهد شد. 

  • معرفی کشور قبرس
  • معرفی شهرهای قبرس 

تیم مشاوره مهاجرتی در موسسه مهاجرتی آتیس همواره در این مقاله به دنبال ارائه درباره شهرهای قبرس بوده است؛ اگر شما نیز به دنبالمهاجرت به این کشور هستید پیشنهاد ما به شما شرکت در مشاوره حضوری موسسه مهاجرتی آتیس از طریق تکمیل فرم مشاوره آنلاین می‌باشد. شما با مطالعه این مقاله و کسب اطلاعات کلی درباره شهرهای قبرس می‌توانید خود را برای اخذ تابعیت قبرس آماده کنید.

شهرهای قبرس کدام‌اند؟ | زندگی در قبرس

معرفی کشور قبرس

کشور دو تکه شده قبرس این روزها با پایتختی شهر نیکوزیا از شهرهای معروف قبرس می‌باشد این روزها مقصد بسیاری از متقاضیان می‌باشد. قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود که بخش جنوبی این کشور به بخش اروپایی معروف بوده و شرایط بهتری را برای تحصیل داشته. یک خط مرزی که به خط سبز معروف می‌باشد این کشور را به دو بخش با پنج تقاطع مرزی که 24 ساعته برای تمام شهروندان باز می باشد، تقسیم کرده است. 

قبرس به عنوان یک کشور جزیره‌ای با داشتن جمعیت یک میلیون و صد هزار نفر ا دانشگاه‌های برتری در سطح جهان برخوردار بوده که همه‌ای این دانشگاه‌ها متاسفانه مورد تائید وزارت علوم ایران نمی‌باشد. شما می‌توانید برای بررسی دانشگاه‌های این کشور و مورد تائید یا نبودن آن به مقاله دانشگاه‌های قبرس در وبسایت موسسه مهاجرتی آتیس مراجعه کنید.

هنگامی که متقاضیان کشور قبرس را در میان گزینه‌های مهاجرتی می‌بینند سوالات بسیاری برای آن‌ها به وجود می‌آید. این سوالات معمولا قبل از پرسش درباره شهرهای قبرس کدام‌اند؟ پرسیده می‌شود. حالا بیاید برخی از این سوالات را برای معرفی هر چه بیشتر قبرس بررسی کنیم. 

  • کشور قبرس در کدام قاره واقع شده است؟ 
  • قبرس اروپایی کجاست؟
  • برای مهاجرت تحصیلی به کشور قبرس بخش شمالی بهتر است یا جنوبی؟ 
  • تفاوت میان قبرس شمالی جنوبی در چیست؟
  • شهرهای قبرس کدام‌اند؟

ما در این بخش به سوالات کلی جواب می‌دهیم و سوالات مربوط به شهرهای قبرس را به صورت جداگانه با معرفی سه شهر معروف قبرس پاسخ خواهیم داد. 

به طور کلی کشور قبرس را می‌توان کشوری اروپایی دانشت اما تنها بخش جنوبی آن از قوانین اتحادیه اروپا پیروی می‌کند؛ پایتخت این دو کشور برای هر دو بخش شهر نیکوزیا می‌باشد که در ادامه به معرفی این شهر نیز خواهیم پرداخت. درباره تفاوت قبرس شمالی با جنوبی را نمی‌توانگفت این دو بخش تفاوت فاحشی دارند چرا که از نظر  استاندارد های زندگی و رنک دانشگاه ها بسیار نزدیک به هم بوده و بهتر یا بدتر بودن آن بسته به شرایط متقاضی در جلسه‌های حضوری مشاوره اخذ پذیرش تحصیلی موسسه مهاجرتی آتیس مشخص می‌شود. اگر قصد شما تنها مسافرت و گردشگری در این کشور است بخش شمالی را پیشنهاد می‌کنیم اما باید بدانید که تحصیل در اروپا باعث اخذ ویزای شنگن برای شما می‌شود؛ اگر درباره ویزای شنگن اطلاعاتی ندارید اینجا کلیک کنید. 

توجه کردن به واحد پولی هر کشوری به هنگام مهاجرت امری ضروری است؛ این کشور قوانین عجیبی نیز دارد برای مثال باید توجه داشته باشید که واحد پولی کشور قبرس شمالی برای خرید های مختلف متفاوت است. شهریه دانشگاه‌های قبرس به دلار بوده این در حالی است که خرید روزمره شما به لیر ترکیه است! پس به همراه خود باید لیر داشته باشید. 

شهرهای قبرس کدام‌اند؟

از آنجایی که مهاجرت به قبرس بیشتر به قصد تحصیل بوده است ما در این بخش به بررسی سه شهر معروف قبرس در میان دانشجویان پرداخته‌ایم. همانطور که می‌دانید عوامل زیادی باعث معروفیت شهرهای قبرس شده است اما اگر بخواهیم از دید تحصیل در این کشور به معروف ترین شهر‌ها نگاه کنیم می‌توانیم شهر‌های نیکوزیا و گیرنه را نام ببریم. این دو شهر از شهرهای اصلی و مرکزی قبرس می‌باشند. 

  • شهرهای قبرس کدام‌اند؟ ( شهر گیرنه )

شهری با قدمت ۶۰۰۰ ساله در بخش شمالی قبرس و از مهم ترین شهر‌های این کشور می‌باشد. دانشگاه معتبر گیرنه در این شهر واقع شده است. محاصره شدن در میان آب‌های شمالی و مناطق سرسبز جنوبی گیزنه را به شهری با جاذبه گردشگری تبدیل کرده است. سواحل شنی و بنادر زیبا بر جذابیت این شهر افزوده است. 

اگر بخواهیم به جاذبه‌های گردشگری بپردازیم کلیسای بلابایس قبرس را می‌توان نام برد که در نزدیکی شهر گیرنه از شهرهای قبرس واقع شده است. 

  • شهرهای قبرس کدام‌اند؟ ( شهر نیکوزیا )

بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر قبرس، نیکوزیا، از دیر باز به عنوان پایتخت این کشور شناخته شده است. این شهر که تنها شهر غیر ساحلی قبرس می‌باشد با جمعیتی ۲۰ هزار نفری در مرکز کشور قبرس واقع شده است. نیکوزیکا شهری مرکزی پیشرفته است که تمام سفارت خانه ها، ادارات، مراکز اصلی تجاری و اقتصادی، کالج ها و برخی از شرکت های خارجی را در خود جای داده است. 

شهرهای قبرس کدام‌اند؟ | زندگی در قبرس

این شهر را می‌توان کوچک شده کشور قبرس دانسته چرا که خود نیز به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است.اما در حقیقت این جداسازی فقط در گوناگونی جمعیت حادث شده است. برای نمونه ترک نشین‌های کشور قبرس ( بخش شمالی ) از دروازه‌های اصلی شهر برای سکونت استفاده می‌کنند؛ به طبع به این محل از شهر منطقه‌ی ترک نشین گفته می‌شود. این در حالی است که یونانی ‌های قبرس ( بخش اروپایی ) در منطقه کلیسا و آیا صوفیه شهر ساکن هستند. 

سخن پایانی 

در امر مهاجرت تحصیلی به قبرس یا هر کشور دیگری شما می‌بایست به بررسی تمامی عوامل ریز و درشت اعم از شرایط زندگی، هزینه‌های مهاجرت و غیره و غیره بپردازید چرا که عدم داشتن اطلاعات کامل می‌تواند شما را به سوی یک اشتباه در مسیر مهاجرت سوق دهد. از آنجایی که امر مهاجرت و اعزام دانشجو بسیار حساس است مطلب مهاجرت تحصیلی در وب سایت موسسه مهاجرتی آتیس را مطالعه کنید و در ادامه با مشاورین ما در تماس باشید.