مقدمه‌ای بر رشته‌های تحصیلی اسپانیا 

محبوب‌ترین رشته‌های اسپانیا برای تحصیل کدام‌اند ؟ این پرسش زمانی برای شما اتفاق خواهد افتاد که مبنای مهاجرت خود را در وهله اول به انتخاب کشور اختصاص داده‌اید؛ به بیان ساده‌تر شما می‌خواهید حتما در کشور اسپانیا به تحصیل مشغول شوید اما در انتخاب رشته تحصیلی خود مردد هستید. البته باید گفت این مقاله که توسط تیم مشاوره موسسه مهاجرتی آتیس گردآوری شده است برای آن دسته از افرادی که به دنبال تکمیل تحصیلات خود در مقاطع دکترا و یا کارشناسی ارشد هستند بیشتر جنبه اطلاع رسانی و آگاهی داشته چرا که شما برای ادامه تحصیلات خود می‌بایست رشته قبلی خود را ادامه دهید! 

از این بحث که بگذریم کشور اسپانیا با داشتن کالج‌ها و دانشگاه‌های متعدد که اکثرا از اعتبار آموزشی بالایی نیز برخوردار هستند برنامه‌های زیادی را ارائه داده‌اند به همین جهت شما حق انتخاب‌های بسیاری را برای تحصیل در اسپانیا خواهید داشت. شناخت رشته‌های پرطرفدار در اسپانیا تا حدودی به شما کمک می‌کند تا تردید خود را درباره انتخاب رشته تحصیلی در اسپانیا کمتر کنید. در این مقاله به بررسی موارد زیر پرداخته خواهد شد. 

 • رشته‌های پرطرفدار در اسپانیا 
 • رشته حقوق در میان رشته‌های تحصیلی مشهور در اسپانیا
 • لیست محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی اسپانیا 
 • پیشنهاد رشته در زمینه علوم هنری و انسانی 
 • توضیحی درباره چند رشته پرطرفدار در اسپانیا 

تیم مشاوره مهاجرتی در موسسه مهاجرتی آتیس همواره در این مقاله به دنبال راهنمایی شما در موضوعات مهاجرتی از جمله انتخاب رشته تحصیلی است؛ اگر شما نیز به دنبال مهاجرت به این کشور هستید پیشنهاد ما به شما شرکت در مشاوره حضوری موسسه مهاجرتی آتیس از طریق تکمیل فرم مشاوره آنلاین می‌باشد. شما با مطالعه این مقاله و کسب اطلاعات درباره رشته‌های تحصیلی اسپانیا می‌توانید خود را برای ادامه تحصیل در این کشور آماده کنید.

محبوب‌ترین رشته‌های اسپانیا | رشته‌های تحصیلی اسپانیا

رشته‌های پرطرفدار در اسپانیا 

در دانشگاه‌های اسپانیا همواره رشته‌های تحصیلی و برنامه‌های آموزشی متنوعی در هر سه مقطع کارشناسی، ارشد و دکترا ارائه می‌شود که شما می‌توانید برای پذیرش هریک از آنها به صلاح دید خود اقدام کنید. 

در این بین اگر رشته‌های علوم پزشکی را کنار بگذاریم رشته‌های دیگری نیز وجود دارند که از محبوب‌ترین رشته‌های اسپانیا برای تحصیل در این کشور به شمار می‌روند. ما در ادامه این مقاله به بررسی و نام بردن محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی اسپانیا خواهیم پرداخت. چنانچه شما یک متقاضی تحصیل پزشکی در اسپانیا هستید می‌توانید با مراجعه به مقاله ” گام به گام پزشکی در اسپانیا ” اطلاعات تکمیلی برای و پذیرش در این رشته را کسب کنید. 

 • حقوق یکی از رشته‌های پرطرفدار در اسپانیا 

این روزها کمتر مشاوره‌ای رباره رشته حقوق در اسپانیا انجام می‌شود. با وجود اینکه شما انتخاب‌های زیادی برای تحصیل در اسپانیا دارید بگذارید کمی به بررسی رشته حقوق محبوب‌ترین رشته تحصیلی اسپانیا در این روزها بپردازیم. حقوق در حالی که یکی از مشهورترین رشته‌های تحصیلی اسپانیا به شمار می‌رود در تعداد محدودی از دانشگاه‌های این کشور تدریس مس‌شود و علت آن را می‌توان خاص بودن رشته و تمرکز زیاد وزارت آموش اسپانیا بر رو شهرت این رشته دانست! 

چنانچه قصد تحصیل در رشته حقوق به عنوان یکی از رشته‌های تحصیلی مشهور اسپانیا را دارید و می‌خواهید با تکمیل تحصیلات شغل وکالت یا مقامی دولتی را داشته باشید پیشنهاد می‌کنیم برای پذیرش یکی از دو دانشگاه بارسلونا اسپانیا و یا مادرید اقدام کنید.در بخش مشاوره “ اخذ پذیرش دانشگاهی ” موسسه مهاجرتی آتیس می‌توانید شرایط و مراحلی که برای این منظور می‌بایست طی شود را مطالعه کنید.

 • گرایش‌های رشته حقوق در اسپانیا کدام است؟

بهتر است زمانی که از یک رشته پرطرفدار در اسپانیا صحبت می‌‌کنیم در مورد گرایش‌های محبوب آن نیز اطلاعاتی را بدهیم. 

یکی از گرایسش‌های معروفی که در دانشگاه‌های اسپانیا برای رشته حقوق ارائه می‌شود گرایش جرم شناسی بین الملل می‌باشد. این رشته که هسته تمامی جرم‌های بین المللی را معرفی می‌کند به دانشجو اطلاعاتی در خصوص رشد بین المللی جرم و به طور کلی سیستم عدالت کیفری را خواهد داد. رشته حقوق در هر گرایشی به دو دوره کلی با معرفی سبکی خاص از رویکرد به قانون، روشی خاص برای توصیف قانون مدنی در مقابل فرهنگ مشترک و تمرکز بر سنجیدن قانون اساسی  تقسیم می‌شود.

لیست محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی اسپانیا

دیگر زمینه‌های علمی اسپانیا که رشته‌های آنها می‌تواند در لیست پرطرفدارها قرار بگیرد علوم انسانی و هنر می‌باشد. شما با تحصیل در شته‌های پرطرفدار در اسپانیا و در زمینه‌های نام برده می‌توانید در این کشور مشغول به کار شوید. رشته‌های تحصیلی معروف در اسپانیا که می‌توان به آینده شغلی آن خوشبین بود رشته‌های همچون زبان انگلیسی، زبان و تاریخ، هنرهای تجسمی و غیره می‌باشند. 

محبوب‌ترین رشته‌های اسپانیا | رشته‌های تحصیلی اسپانیا

ما با اخذ مدرک رشته‌های پرطرفدار در اسپانیا در زمینه علوم انسانی و هنر پس از قبولی در امتحانات و ارائه پایان نامه قادر خواهید بود تا در صنعت این کشور اشتغال داشته باشید. 

رشته‌های پیشنهادی برای تحصیل در اسپانیا 

رشته‌های زیادی در این کشور وجود دارند که می‌توان آن‌ها را در لیست پرطرفدارها قرار داد اما به واقع کدام رشته مناسب است؟!‌ ما در اینجا چند رشته که از رشته‌های پرطرفدار در اسپانیا بوده و فرصت شغلی مناسبی نیز دارند را برای شما نام برده‌ایم. توجه داشته باشید که این رشته‌های در زمینه علوم انسانی و هنر پیشنهاد شده‌اند. 

 • ادبیات آمریکای غربی
 • ادبیات اسپانیایی
 • فلسفه بنیادی
 • اخلاق و محیط زیست
 • موسیقی محبوب

دیگر رشته‌های پرطرفدار در اسپانیا 

 • سرمایه گذاری و بازاریابی

بازاریابی و سرمایه گذاری که یکی از محبوب‌ترین رشته‌های اسپانیا و سایر کشورها می‌باشد به کمک تجارت‌ها و با هدف رونق کسب و کار ارائه می‌شود. امکان تحصیل در این رشته همواره در معتبرتریین دانشگا‌های اسپانیا برای متقاضیان بومی و غیر بومی امکان پذیر می‌باشد. 

با تحصیل در رشته بازاریابی که از معروف‌‌ترین رشته‌های تحصیلی در اسپانیا می‌باشد، فرصت اشتغال در زمینه‌های  مشاور بازاریابی، تحلیلگر مالی، مدیر تبلیغات، مدیر حسابداری، مدیر تولید و غیره را بعد از فارغ التحصیلی خواهید داشت. 

 • رشته‌های علوم پایه 

رشته‌های علوم پایه به دلیل گستردگی و تعداد زیاد آنها همواره در انتخاب‌های متقاضیان جایگاه خاص خود را داشته است. اما نی‌توان گفت این رشته‌ها محبوب‌ترین رشته‌های اسپانیا هستند یا خیر! میکروبیولوژی، شیمی، فیزیک، ریاضیات و… می‌توانند از  گزینه های انتخابی شما برای تحصیل در اسپانیا باشند. با توجه به گستردگی فضای تحصیلی این رشته‌ها، همواره امکان تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای این رشته‌ها در اسپانیا امکان پذیر می‌باشد. 

 • مدیریت و مهمانداری

در بحث رشته‌های تحصیلی در اسپانیا، رشته مدیریت و مهمانداری را می‌توان از رشته‌هایی دانست که فرصت شغلی مناسب برای آن وجود دارد. مدیریت مهمانداری شامل کار در هتل، متل، رستوران و موسسات مشابه از فرصت‎های شغلی این رشته می‎باشد. این اطمینان خاطر از وجود همیشگی فرصت شغلی دلیلی است که بسیاری از متقاضیان را به سمت خود کشانده است. 

سخن پایانی 

رشته‌های تحصیلی در اسپانیا که از محبوبیت بسیار برخوردار هستند محدود به رشته‌های اعلام شده در این مقاله نمی‌شود؛ رشته‌های مهندسی در اروپا و همچنین پزشکی در اروپا همواره حرف اول را در محبوبیت زده‌اند اما ما در این مقاله سعی کردیم رشته‌های محبوب خارج از این دو زمینه علمی را مورد بررسی قرار دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با مراجعه به بخش تماس با ما در وبسایت موسسه مهاجرتی آتیس می‌توانید از مشاورین ما مشاوره تلفنی رایگان بگیرید.