مقدمه‌ای بر شرایط تحصیل در آلمان

آیا مدرک زبان برای تحصیل در آلمان مورد نیاز است؟ برای تحصیل در آلمان و مهاجرت تحصیلی به این کشور همواره باید یک سری از شرایط را داشته باشید. اهمیت و محبوبیت تحصیل در این کشور این روزها بسیار زیاد می‌باشد چرا که کشور آلمان دارای دانشگاه‌های معتبر بسیاری در سطح جهان می‌باشد و علاوه بر آن در حال حاضر یکی از ابر قدرت‌های صنعتی می‌باشد که بسیاری از متقاضیان را به فکر تحصیل و در ادامه کار در این کشور انداخته است. 

معمولا تمام افرادی که در کشور آلمان به تحصیل مشغول شده اند از قوانین و وضع و شرایط تحصیلی حاکم در این کشور راضی بوده‌اند. یکی از دلایلی که کشور آلمان را به یک قطب صنعتی و اقتصادی تبدیل کرده است اهمیت دولتمردان این کشور به سیستم تحصیلی و آموزشی این کشور است. مشاوران ما در وبسایت موسسه مهاجرتی آتیس به طور مفصل در مورد شرایط و مزایای تحصیل در آلمان برای شما صحبت کرده‌اند؛ برای این منظور می‌توانید به مقاله ” مهاجرت تحصیلی به آلمان ” مراجعه کنید. 

اما در این مقاله به بررسی مدرک زبان برای تحصیل در آلمان به صورت اختصاصی پرداخته‌ایم. یکی از سوالاتی که برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی وجود دارد این است که آیا مدرک زبان برای تحصیل در آلمان و یا سایر کشور‌ها مورد نیاز است یا خبر؟! پاسخ به این سوال را در ادامه این مطلب خواهید یافت. مواردی که بررسی خواهند شد به شرح زیر می‌باشد. 

  • زبان رسمی مردم آلمان چیست؟
  • آیا مدرک زبان برای تحصیل در آلمان مورد نیاز است؟
  • مدرک زبان برای تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی آلمان
  • شرایط پذیرش تحصیلی آلمان در مقاطع مختلف

تیم مشاوره مهاجرتی در موسسه مهاجرتی آتیس همواره در این مقاله به دنبال راهنمایی شما در موضوعات مهاجرتی از جمله مدارک مورد نیاز برای مهاجرت می‌باشد؛ اگر شما نیز به دنبال مهاجرت به این کشور هستید پیشنهاد ما به شما شرکت در مشاوره حضوری موسسه مهاجرتی آتیس از طریق تکمیل فرم مشاوره آنلاین می‌باشد. شما با مطالعه این مقاله و کسب اطلاعات کلی درباره مدرک زبان برای تحصیل در آلمان می‌توانید خود را برای ادامه تحصیل در این کشور آماده کنید.

مدرک زبان برای تحصیل در آلمان | مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در آلمان

درباره زبان رسمی مردم آلمان

برای بررسی مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در آلمان بهتر است ابتدا بدانید که مردم این کشور به چه زبانی صحبت می‌کنند. زبان مردم آلمان، زبان آلمانی می‌باشد. اکثر مردم این کشور به این زبان رسمی صحبت می‌کنند که کویش‌های مختلفی از قبیل مانی، بادی، بایری، فرانکی، هسی، شوابی، کلنی وساکسی را شامل می‌شود. 

توجه داشته باشید که اگر برای تحصیل در این کشور نیازی به مدرک زبان هم نداشته باشید فراگیری زبان آلمانی کمک شایانی برای شما خواهد بود چرا که تحصیل و یا کار در آلمان نیاز به برقراری ارتباط با افراد در این کشور می‌باشد. هنوز در مورد شرایط کاری این کشور اطلاعی ندارید؟! پس اینجا کلیک کنید.

مدرک زبان برای تحصیل در آلمان 

برای بررس مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در آلمان باید برای هر مقطع جداگانه بحث شود، چرا که هر بخش به یک یا دو زبان تحصیلی در دانشگاه‌های آلمان اراُه می‌شود. از آنجایی که سیستم آموزشی آلمان با حساسیت بالایی طراحی شده است زبان تدریس در این کشور برای تمامی رشته‌های مقاطع لیسانس به زبان آلمانی بوده و ارائه مدرک معتبر آلمانی با حداقل نمره قبولی مورد نیاز می‌باشد. برای تحصیل در مقطع لیسانس آلمانکه یک دوره چهار ساله می‌باشد علاوه بر ارائه مدرک زبان آلمانی می‌بایست مدرک دیپلم خود را نیز ارائه کنید. 

مدرک زبان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد آلمان 

برای مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد دانشگاه‌های آلمان چند سالی است به دلیل افزایش تقاضا و رشته‌های ارائه شده راه برای تحصیل متقاضیان به زبان انگلیسی نیز هموار تر شده است. متقاضیان می‌توانند برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کشور آلمان بسته به رشته مدنظر به هر دو زبان انگلیسی و آلمانی اقدام کنند. لازم به ذکر است برای تحصیل در این مقطع به هر یک از زبان‌های آلمانی و انگلیسی ارائه مدرک معتبر با حداقل نمره قبولی الزامی است. مدرک زبان مورد نیاز این مقطع B2 آلمانی یا ایلتس 6/5 می‌باشد.

مدرک زبان برای تحصیل در آلمان | مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در آلمان

اگر قصد تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی را دارید باید این موضوع را نیز در نظر بگیرید که برای اشتغال و کار در این کشور توانایی صحبت به زبان آلمان و داشتن مدرک این زبان یک مزیت بسیار بزرگ حسوب می‌شود؛ در همین راستا دانشگاه‌های این کشور دوره‌های آموزش زبان آلمانی را نیز برگزار می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این دوره‌ها به بخش ” دوره‌های زبان در خارج از کشور ” وب‌سایت موسسه مهاجرتی آتیس مراجعه کنید. 

مدرک زبان برای تحصیل در مقطع دکترا آلمان

امکان تحصیل در دوره دکترا دانشگاه‌های آلمان که یک دوره چهار ساله می‌باشد به هر دو زبان آلمانی و انگلیسی برای متقاضیان بین المللی امکان پذیر است. برای تحصیل به هر یم از این زبان‌ها شما به ارائه مدرک زبان معتبر خواهید داشت. مدرک زبان انگلیسی معتبر برای تحصیل در آلمان در مقطع دکترا شامل مدرک آیلتس و تافل با حداقل نمره قبولی می‌باشد. 

مدرک زبان برای ویزای تحصیلی آلمان 

هنگامی که شما پذیرش تحصیلی دانشگاه‌های آلمان را می‌گیرید می‌بایست برای اخذ ویزای تحصیلی و تعیین وقت مصاحبه سفارت اقدام کنید. در این پروسه از شما مدرک زبان نیز می‌خواهند که جزئیات بیشتر را می‌توانید در مقاله ” وقت مصاحبه سفارت آلمان ” مطالعه کنید. 

نکته جالب در مورد پروسه اخذ ویزای تحصیلی و وقت مصاحبه سفارت این است که شما  باید در نظر داشته باشید پذیرش تحصیلی شما به چه زبانی می‌باشد. برای مثال اگر پذیرش شما  به زبان آلمانی می‌باشد با افسر مهاجرتی در سفارت به زبان آلمانی صحبت کنید اصلا استرس نداشته باشید نیازی نیست شما هم مانند زبان مادری صحبت کنید همین که بتوانید خود را معرفی کرده و انگیزه ی خود را از تحصیل در رشته و دانشگاه پذیرش گرفته شده را بیان کنید، کفایت می‌کند. 

مدرک زبان برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان که باید به سفارت ارائه شود بسته به پذیرش تحصیلی شامل مدرک زبان آلمانی با حداقل نمره B2، مدرک آیلتس با نمره ۶.۵ و مدرک تافل با نمره بین ۸۰ تا ۱۰۰ می‌باشد. 

سخن پایانی

در کنار سخت گیری در مدرک زبان برای تحصیل در آلمان، مهاجرت تحصیلی به این کشور مزایای بسیاری دارد. امکان همراهی همسر و فرزند زیر ۱۸ سال پس از شش تا ۱۲ ماه فاصله زمانی یکی از مزایای تحصیل در این کشور است. برای این منظور شما می‌توانید پس از شش تا ۱۲ ماه تحصیل در این کشور برای خانواده خود دعوتنامه ارسال کنید. مشاوران موسسه مهاجرتی آتیس در این مقاله سعی کردند تا راهنمایی و مشاوره لازم را درباره مدرک زبان برای تحصیلی در آلمان در اختیار شما قرار دهند؛ چنانچه قصد کسب اطلاعات بیشتری را دارید با ما در تماس باشید.