مزایای خرید ملک در اسپانیا چیست؟!

مزیت‌های خرید ملک در اسپانیا را می‌توان در اخذ اقامت این کشور خلاصه کرد. این روزها راه‌های زیادی برای اخذ اقامت اسپانیا پیش روی متقاضیان مهاجرتی از سوی موسسات مهاجرتی قرار می‌گیرد اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک ، اقامت اسپانیا با مهاجرت تحصیلی به این کشور ، کار در اسپانیا از جمله بارزترین راه‌های موجود در این حیطه می‌باشد. 

همانطور که مشاهده کردید راه‌های زیادی برای مهاجرت به کشور اسپانیا و اخذ اقامت این کشور وجود دارد. ما در موسسه مهاجرتی آتیس همواره ا ارائه مشاوره بهترین راه را پیش‌روی شما قرار خواهیم داد. اما به واقع بهترین راه برای اخذ اقامت در اسپانیا کدام است؟! برای پاسخ به این وال شما باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید که از جمله آن شرایط سنی، مالی و هدف شما از مهاجرت می‌باشد. 

برای انتخاب بهترین روش مهاجرتی برای اخذ اقامت در اسپانیا بهتر است مزایای هر یک از این شیوه‌ها را بررسی کنید. مشاوران ما در وب‌سایت موسسه مهاجرتی آتیس پیش‌تر به بررسی مزایای تحصیل در اسپانیا پرداخته اند که شما می‌توانید این مزایا را در مقاله ” مهاجرت تحصیلی به اسپانیا ” مطالعه کنید. مشاوران موسسه مهاجرتی آتیس در این مقاله با بررسی سرفصل‌های زیر از مزایای اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک برای شما صحبت خواهند کرد. 

 • درباره اسپانیا و خرید ملک در این کشور
 • شرایط اقامت در اسپانیا با خرید ملک
 • مزایای اقامت در اسپانیا از طریق خرید ملک 
 • مراحل مربوط به خرید ملک در اسپانیا 

مشاوران و وکلای موسسه مهاجرتی آتیس در این مقاله سعی بر این داشته‌اند تا با بررسی مهم‌ترین موضوعات درباره شرایط اقامت اسپانیا با خرید خانه، شما را با شرایط  مهاجرت به اسپانیا و زندگی در این کشور آشنا کنند تا بدون وجود هرگونه ابهامی به این کشور سفر کنید و در ادامه برای اخذ اقامت اسپانیا اقدام کنید. چنانچه پس از مطالعه این مقاله سوالی درباره مهاجرت به اسپانیا سوالی داشتید می‌توانید با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس بگیرید و نسبت به رزرو نوبت مشاوره مهاجرت به اسپانیا اقدام کنید. 

مزایای خرید ملک در اسپانیا | مزایای اقامت در اسپانیا از طریق خرید ملک | موسسه مهاجرتی آتیس

اسپانیا، شانس ساختن آینده‌ی روشن

اسپانیا کشوری پادشاهی در اروپای غربی و عضو حوزه شنگن می‌باشد. شرایط زندگی در این کشور به گونه‌ای است که اخذ اقامت اسپانیا تضمینی برای ساختن یک آینده روشن و ایده‌آل می‌باشد. این کشور دارای ۱۳ شهر می‌باشد که با ثبت جهانی از امنیت اقتصادی و سیاسی در سطح بالایی برخوردار هستند. 

سیاست اخذ اقامت از طریق خرید ملک در اروپا از سال ۲۰۰۰ میلادی آغاز شد و می‌توان گفت تمام کشور‌های این قاره از این طریق به اتباع خارجی اقامت می‌دادند اما با رکود اقتصاد کشور‌های این قاره در سال‌های گذشته، برخی از کشورها این سیاست را کنار گذاشته و به  ارائه اقامت از طریق کار و کار آفرینی روی آوردند.

در این بین کشور اسپانیا از معدود کشورهایی بود که همچنان به ارائه اقامت از طریق خرید ملک پایبند بوده است و علاوه بر ارائه اقامت از طریق کار و اقامت از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک در این کشور را نیز فراهم کرده است. خدمات اقامتی اسپانیا در اولین سال‌های این سیاست تنها اتباع شرق آسیایی و هندوستانی را تشکیل می‌داد اما با گذر زمان اتباع ایرانی نیز به داوطلبان اخذ اقامت از طریق خرید ملک اضافه شدند. 

مزایای اقامت در اسپانیا با خرید ملک به قدری قابل توجه می‌باشد که هر ساله بر تعداد تقاضای خرید ملک در این کشور از سوی ایرانیان و دیگر اتباع خارجی افزوده است. 

اخذ اقامت در اسپانیا از طریق خرید ملک و شرایط آن

قبل از اینکه بخواهیم در مورد مزیت خرید خانه در اسپانیا و به دنبال آن مزایای اخذ اقامت اسپانیا از این طریق بپردازیم بهتر است شرایط عمومی اقامت از طریق این روش را بدانید و با آن آشنا شوید. 

برای اخذ اقامت در اسپانیا از طریق خرید ملک نیازی به داشتن مدرک زبان نمی‌باشد! از مزایای اقامت در اسپانیا از طریق خرید ملک می‌توان به عدم وجود محدودیت سنی اشاره کرد. 

از مهمترین شرایطی که فرد برای خرید ملک در اسپانیا می‌بایست داشته باشد می‌توان به تمکن مالی اشاره کرد. ما برای خرید ملک در اسپانیا ی‌بایست مدارکی را مبتنی به داشتن تمکن مالی ارائه دهید. این مدارک بیانگر این موضوع است که شما قادر خواهید بود تا  هزینه های خود و خانواده ی خود را بدون حمایت دولت اسپانیا تامین کنید. اگر درباره مهاجرت از طریق تمکن مالی اطلاعاتی ندارید اینجا کلیک کنید.

قدم به قدم خرید ملک در اسپانیا

در این بخش مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس دید کلی را درباره مراحلی طی شده برای خرید ملک در اسپانیا به شما خواهند داد. گر قصد اخذ اقامت در اسپانیا از طریق خرید ملک هستید ابتدا باید برای اخذ ویزای توریستی اسپانیا اقدام کنید. این ویزا به شما اجازه ورود به کشور اسپانیا و جستجو برای خانه به مدت سه ماه را به شما می‌دهد. شما در این مدت می‌بایست ضمن انتخا منزل مورد نظر مراحل ثبت سند در دفتر اسناد رسمی را پشت سر بگذارید. 

مزایای خرید ملک در اسپانیا | مزایای اقامت در اسپانیا از طریق خرید ملک | موسسه مهاجرتی آتیس

مراحل خرید ملک در اسپانیا به شرح زیر می‌باشد. 

 1. استخدام یک وکیل و بازدید از املاک و مشاوره با وکیل جهت انتخاب ملک مورد نظر خود
 2. زرو وقت دفتر اسناد رسمی اسپانیا برای پرداخت بیعانه و عقد قرارداد ملک
 3. اخذ شماره شناسایی بنام nie از اداره‌ی پلیس به همراه استعلام‌های دارایی و ادارات مربوط
 4. ثبت سند ملک با پرداخت مابقی پول در روز قرار فتر اسناد

با گذراندن مراحل فق وخرید خانه در اسپانیا شما می‌توانید سند ملک را به همراه سایر مدارک موجود به سفارت اسپانیا برده و یک ویزای یک ساله یا همان کارت طلایی اسپانیا را دریافت کنید. این پروسه به مدت سه تا شش ماه به طول می‌انجامد. 

مزایای اقامت در اسپانیا از طریق خرید ملک بسیار زیاد است برای مثال متقاضی خرید خانه می‌تواند قسمتی از مبلغ خرید خانه را به صورت وام از دولت این کشور دریافت کند. همچنین شما می‌توانید بعد از یکسال زندگی در این کشور به هنگام تمدید ویزای خود بطور همزمان برای اقامت و ویزای خانوادتان نیز اقدام کنید. 

ویزای اسپانیا که از طریق خرید ملک اخذ می‌گردد در ابتدا دارای یک سال مهلت می‌باشد و شما می‌توانید پس از پایان این مدت دو مرتبه و هر بار به مدت دو سال این ویزا را تمدید کنید. در این مدت که اقامت موقت کشور اسپانیا را دارید از تمام حقوق شهروندی مانند تحصیل رایگان در اسپانیا، خدمات پزشکی و دیگر حقوق‌های شهروندی برخوردار خواهید بود. پس از گذراندن این مدت پنج ساله در صورتی که توانسته باشید ملک را حفظ کنید می‌توانید برای اخذ اقامت دائم کشور اسپانیا اقدام کنید. 

مزایای اقامت در اسپانیا از طریق خرید ملک

اما مزیت خرید خانه در اسپانیا که منجرب به اخذ اقامت دائم این کشور خواهد شد چیست؟! به طور کلی مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس مهم‌ترین مزایای اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک را در موارد زیر می‌دانند. 

 • امکان باز کردن حساب بانکی در این کشور و سایر کشورهای اروپایی
 • امکان مشغول شدن به کار در این کشور و سایر کشور‌های اروپایی
 • امکان برخورداری از حقوق شهروندی اسپانیا
 • بزرگترین مزیت خرید خانه در اسپانیا برای اتباع بین المللی امکان دریافت ویزای شنگن و رفت  آمد بدون ویزا به کشور‌های حوزه شنگن می‌باشد.

سخن پایانی

اگر مزایای اقامت در اسپانیا را در این مقاله مطالعه کردید می‌توانید از شرایط کلی اقامت در اسپانیا از طریق خرید خانه نیز با مراجعه به مقاله خرید خانه در اسپانیا مطلع شوید. توجه داشته باشید اگرچه مزایای خرید ملک در اسپانیا و به دنبال آن اخذ اقامت از این طریق بسیار زیاد می‌باشد اما ر صورت عدم آگاهی از قانون‌های موجود می‌تواند مهاجرت شما را ناموفق کند و گاها شما را در مشکلات حقوقی گرفتار کند. بنابراین برای اینکه این پروسه با موفقیت انجام گیرد با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس حاصل فرمائید.