مقدمه‎ای بر کاریابی در روسیه

موسسات کاریابی در روسیه را می‌شناسید؟ این روزها تعداد قابل توجهی از هم‌وطنان با توجه به شرایط ایده‌آلی که کشور‌های اروپایی برای زندگی فراهم کرده‌اند به فکر مهاجرت به اروپا افتاده‌اند. در بین کشورهای اروپایی که مقصد ای روزهای متقاضیان می‌باشد نام کشور روسیه نیز به چشم می‌خورد.

مهاجرت به هر کشوری از جمله روسیه بسته به شرایط و قوانین حاکم بر آن کشور به شیوه‌های گوناگونی همچون مهاجرت غیر تحصیلی ، مهاجرت تحصیلی و پناهندگی امکان پذیر است؛ البته ما در موسسه مهاجرتی آتیس پروسه مهاجرتی شما را به دو شیوه اول که تنها روش‌های قانونی مهاجرت می‌باشد پیش خواهیم برد. برای دیدن خدمات موسسه در زمینه مهاجرت کاری می‌توانید به بخش خدمات ” مهاجرت غیر تحصیلی ” آتیس مراجعه کنید.

مشاورن موسسه مهاجرتی آتیس در این مقاله اطلاعاتی را در اختیار شما خواهند گذاشت که به کمک آن مهاجرت کاری به روسیه را برای شما به مسیری روشن تبدیل خواهد کرد. در کنار مهارت تحصیلی و درخواست برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های روسیه درخواست برای کار در این کشور نیز در حال افزایش می‌باشد. به همین منظور شما به عنوان یک متقاضی کار در روسیه باید بدانید که چه راه‌هایی را در ئیش بگیرید تا هرچه سریعتر به این کشور سفر کنید.

مهاجرت کاری به روسیه و اخذ اقامت از این طریق مستلزم داشتن کار در این کشور است؛ شما می‌توانید با کمک گرفتن از موسسات کاریابی در روسیه نسبت به پیدا کردن شغل مناسب اقدام کنید؛ اما این موسسات کاریابی در روسیه به چه طریقی شغل مناسب را برای ما پیدا می‌کنند؟ چگونه می‌توانیم با این موسسات کاریابی در روسیه در ارتباط باشیم و نسبت به جستجوی شغل درخواست دهیم؟ برای پاسخ به این سوالات با بررسی موضوعات زیر در ابتدا از شرایط مهاجرت کاری به روسیه برای شما خواهیم گفت و در ادامه موسسات کاریابی روسیه و نحوه کار آنها را شرح می‌دهیم.

 • شرایط مهاجرت کاری به روسیه 
 • وضعیت بازار کار در روسیه
 • بررسی موسسات کاریابی در روسیه 

تیم مشاوره مهاجرتی در موسسه مهاجرتی آتیس همواره در این مقاله به دنبال راهنمایی شما در موضوعات مهاجرتی از جمله کاریابی در روسیه است؛ اگر شما نیز به دنبال مهاجرت به این کشور هستید پیشنهاد ما به شما شرکت در مشاوره حضوری موسسه مهاجرتی آتیس از طریق تکمیل فرم مشاوره آنلاین می‌باشد. شما با مطالعه این مقاله و کسب اطلاعات درباره بهترین موسسات کاریابی در روسیه می‌توانید خود را برای ادامه تحصیل در این کشور آماده کنید.

موسسات کایابی در روسیه | مهاجرت کاری به روسیه | کار در روسیه

کار در روسیه 

روسیه که نهمین کشور از نظر اقتصادی در دنیا محسوب می‌شود می‌تواند به عنوان یک فرصت طلایی برای مهاجرت کاری به اروپا بشمار بیاید. اقتصاد  این کشور را یکی از پرشتاب‌ترین اقتصادهای در حال رشد جهان می‌دانند که همین موضوع به دلیل اشتغال‌زایی، رشد و فرصت‌های شغلی خوبی که فراهم می‌کند، روسیه را به یکی از محبوب ترین کشورها نه تنها در زمینه تحصیلی بلکه در زمینه کاری نیز تبدیل کرده است. 

با مهاجرت کاری به روسیه و جستجو برای کار در این کشور به این موضوع خواهید رسید که اکثر اتباع بین المللی در ارگان‌ها و شرکت‌های خصوصی بخصوص در قسمت انرژی، ساخت و ساز و امور مالی، ماموریت‌های دیپلماتیک و مدارس زبان انگلیسی مشغول به کار هستند. 

پروسه مهاجرت کاری به روسیه نیز همان مراحل همیشگی را دارد. در ابتدا شما می‌بایست با در دست داشتن دعوتنامه از سوی کارفرما برای اخذ ویزای کار اقدام نمائید و در صورتی که این دعوتنامه را ندارید می‌توانید از ویزای جستجو کار در روسیه استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اخذ ویزای کاری روسیه اینجا کلیک کنید.

فرصت‌های شغلی هر کشوری عمدتا در پایتخت آن کشور بیشتر از مکان‌های دیگر است؛ روسیه نیز از این امر مستثنی نیست و پایتخت آن یعنی مسکو همواره فرصت‌های شغلی بیشتری را نسبت به سایر شهرهای روسیه دارد. دلیل این امر را می‌توان وجود شرکت‌های چند ملیتی مختلف در این کشور دانست. 

وضعیت بازار کار در روسیه

در امر مهاجرت غیر تحصیلی به خصوص کار در هر کشوری شما باید مولفه بازار کاری آن کشور را از دیدگاه‌های مختلفی مورد نقد و بررسی قرار دهید. بررسی این موضوع را می‌توان به شیوه‌های متفاوتی پیش برد در اینجا مشاوران ما بازرا کاری روسیه را با مقایسه کار در دو شهر بزرگ این کشور یعنی مسکو و سن پترزبورگ ادامه خواهند داد. 

 • وضعیت بازار کار در مسکو چطور است؟

مسکو، پایتخت روسیه، یکی از 10 شهر بزرگ تجاری دنیا محسوب می‌شود که روسیه را به مقصدی محبوب برای افراد متخصص و فارغ التحصیلان سراسر جهان تبدیل کره است. بازار کار دز روسیه و در این شهر یک بازار رقابتی میان متخصصان خارجی و داخلی می‌باشد. اکثر افرادی که برای مهاجرت کاری به روسیه تقاضا می‌دهند از رزومه خوبی برخوردار بوده و حداقل دو زبان روسی و انگلیسی را در یاد دارند. بنابراین زبان می‌توان به عنوان امتیاز مثبت برای شما باشد. 

کار در روسیه برای اتباع بین المللی شامل مشاغل تخصصی و مدیریت آن‌ هم در سطح مدیریت ارشد می‌باشد چرا که در این کشوری قانونی وجود دارد که بر اساس آن کاری که انجام آن توسط افراد بومی امکان پذیر است برای اتباع بین المللی غیر قانونی می‌باشد. در روسیه و در شهر مسکو کمبود نیروی کار برای بخش‌های  ساخت و ساز، حمل و نقل، فناوری اطلاعات، مهندسی و آموزش به شدت احساس می‌شود؛ بنابراین شما می‌توانید با داشتن تخصص در این بخش‌ها مشغول به کار در مسکو شوید. 

 • وضعیت بازار کار در سن پترزبورگ چطور است؟

شهر سن پترزبورگ را که می‌توان یک مرکز فرهنگی در روسیه دانست نیز فرصت‌های شغلی خوبی را برای متقاضیان بومی و غیربومی داشته؛ این شهر با جمعیت یک میلیون نفری بازار کار کوچکتری نسبت به مسکو دارد این در حالی است که هزینه‌های زندگی در این شهر با مسکو تقریبا برابر بوده. تنها مزیت کار رد روسی و در این شهر نسبت به مسکو بیشتر بودن حقوق و دریافتی شماست. میزان پرداختی کار در سن پترزبورگ دو و یا در مواردی سه برابر شهر مسکو می‌باشد.

موسسات کاریابی در روسیه 

استفاده از خدمات موسسات کاریابی در روسیه این امکان را به شما می‌دهد تا نسبت به پیدا کردن شغل مناسب خود اقدام  کنید اما قبل از اینکه به طریقه درخواست از این موسسات بپردازیم شما را با سه نوع قرارداد کار در روسیه آشنا می‌کنیم. 

موسسات کایابی در روسیه | مهاجرت کاری به روسیه | کار در روسیه

 • قرارداد کاری در روسیه تحت عنوان متن آزاد

این قرارداد بدون اعتبار مشخص می‌باشد و شامل شرط خاتمه می‌باشد. 

 • قرارداد کاری در روسیه تحت عنوان استخدامی

این قرارداد دارای اعتبار پنج ساله می‌باشد و تنها با افرادی تنظیم می‌شود که به عنوان کارمند موقت مشغول به کار بوده‌اند. 

 • قرارداد کاری در روسیه تحت عنوان فصلی

همانطور که از نام این قرارداد مشخص می‌باشد یک قرارداد فصلی بوده و تنها برای یک فصل از سال اعتبار دارد.

چگونه در روسیه کار پیدا کنیم؟

موسسات کاریابی در روسیه به تعداد زیادی وجود دارند که با وب‌سایت‌های خود خدمات کاریابی و پیدا کردن شغل در مسکو و سن پترزبورگ را برای شما انجام ‌می‌دهند. این موسسات کاریابی در روسیه بیشتر مناسب افرادی هستند که رزومه خوب و تخصص بالایی داشته به گونه‌ای که شرایط واجد شرایط حضور در شرکت‌های بزرگ را داشته باشند. 

اکثر این موسسات کاریابی در روسیه به CV شما که بایستی به انگلیسی ترجمه شده باشند نیاز دارند؛ شما می‌توانید خود نسبت به ایجاد آن اقدام کنید و یا با پرداخت مبلغی این کار را در وب‌سایت این موسسات انجام دهید. بنابراین شما برای کمک گرفتن از موسسات کاریابی به دو طریق می‌توایند اقدام کنید. اول پر کردن فرم تقاضا در وب‌سایت‌های واسط این موسسات  و دوم تماس مستقیم با هریک از این موسسات کاریابی در روسیه. 

بهترین موسسات کاریابی در روسیه 

 1. Lapa
 2. g-nius
 3. Texon
 4. Target Jobs
 5. Awara Group
 6. Global Vision
 7. Moscow City
 8. St. Petersburg.com

برخی از وبسایت‌های واسط موسسات کاریابی در روسیه

 1. The Moscow Times Career Centre
 2. SuperJob.ru
 3. HeadHunter.ru
 4. Jobs in Moscow
 5. The Escape Artist
 6. The Moscow Expat Site
 7. The Russian Connection Group
 8. Xpat Jobs

سخن پایانی

مشاوران و وکلای موسسه مهاجرتی آتیس همواره در راهنمایی و یاری شما برای مهاجرت کاری به روسیه کوشاه هستند و شما را در جلسه مشاوره حضوری برای انتخابی مناسب راهنمایی خواهند کرد. موسسه آتیس به شما کمک خواهد کرد تا برای زندگی و کار در روسیه و یا هر کشور دیگری آمادگی لازم را کسب کرده و با اعتماد به نفس بالا مراحل اخذ ویزای کاری و مهاجرت را پشت سر بگذارید. لازم به ذکر است که این اطلاعات تنها برای بالا بردن سطح کیفی اطلاعات شما بوده و همکاران ما در موسه به طور مستقیم پروسه کاریابی را انجام نخواهند داد.