مقدمه‌ای بر اقامت در ایتالیا

هزینه اقامت در ایتالیا را برای بررسی باید با پرداختن به هزینه هر یک از روش‌های اقامتی پیش برد؛ همانطور که می‌دانید هزینه گرفتن اقامت در ایتالیا به روش‌های مهاجرتی و هدف شما از مهاجرت به این کشور بستگی دارد! برای نمونه هزینه اقامت دائم در ایتالیا با استفاده از روش مهاجرت تحصیلی به این کشور با میزان هزینه و سرمایه لازم برای گرفتن اقامت در ایتالیا به واسطه ثبت شرکت در این کشور متفاوت خواهد بود. 

اخذ اقامت ایتالیا به واسطه روش‌های متفاوتی امکان پذیر است که طبیعتا هر کدام از این روش‌ها هزینه‌هایی را در بر می‌گیرد. مهاجرت به ایتالیا برای تحصیل، کار، ثبت شرکت، مهاجرت به واسطه تمکن مالی و جستجوی کار روش‌هایی هستند کی‌می‌توانند شما را به اخذ اقامت دائم این کشور نزدیک کنند. مشاوران بخش تحصیلی موسسه مهاجرتی آتیس تمامی موارد و روش‌های مهاجرتی به ایتالیا را در مقاله اقامت ایتالیا برای شما ذکر کرده‌اند. با این حال ما در این مقاله با ارائه توضیحاتی کوتاه میزان هزینه ی گرفتن اقامت در ایتالیا که مورد نیاز می‌باشد را بر اساس روش‌های مختلف برای شما ارائه خواهیم کرد. موارد مورد بحث درباره هزینه اقامت دائم در ایتالیا که در این مقاله بررسی خواهند شد به شرح زیر می‌باشد. 

  • درباره هزینه اقامت دائم در ایتالیا
  • هزینه گرفتن اقامت در ایتالیا به واسطه تحصیل 
  • سزمایه لازم برای مهاجرت از طریق ویزای توریستی
  • هزینه اقامت دائم در ایتالیا به واسطه ثبت شرکت

مشاوران و وکلای موسسه مهاجرتی آتیس در این مقاله سعی بر این داشته‌اند تا با بررسی مهم‌ترین موضوعات درباره اخذ تابعیت ایتالیا ، شما را با هزینه مهاجرت به این کشور و هزینه زندگی در آن آشنا کنند تا بدون وجود هرگونه ابهامی به این کشور سفر کنید و در ادامه برای اخذ اقامت اقدام کنید. چنانچه پس از مطالعه این مقاله درباره مهاجرت به ایتالیا سوالی داشتید می‌توانید با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس بگیرید و نسبت به رزرو نوبت مشاوره مهاجرت به ایتالیا اقدام کنید.

هزینه اقامت ایتالیا | هزینه ی گرفتن اقامت در ایتالیا

اقامت دائم در ایتالیا چقدر هزینه دارد ؟!

همه ما می‌دانیم که هر مسافرت کوچکی چه در داخل کشور چه در خارج از کشور هزینه‌هایی را دارد حال اگر شما بخواهید با یک هدف به کشوری همچون ایتالیا سفر کنید و به دنبال اخذ اقامت این کشور باشید این هزینه‌ها دو چندان خواهد شد. 

اقامت در ایتالیا به هر روشی نیز این این امر مستثنی نبوده و برای اخذ آن باید سرمایه داشته باشید. این هزینه بسته به روش مهاجرتی است که شما انتخاب می‌کنید که در ادامه مطلب مشاوران موسسه مهاجرتی آتیس به آن خواهند پرداخت. با این وجود این هزینه تنها شامل سرمایه‌ای که شما می‌بایست داشته باشید نمی‌شود و هزینه٬های دیگری همچون هزینه اخذ ویزای ایتالیا ، هزینه سفر ، بلیط هواپیما و خرج زندگی را نیز شامل می‌شود.

هزینه اخذ ویزای ایتالیا جدا از حق مشاوره‌ای که شما به موسسه پرداخت می‌کنید چیزی حدود ۶۰ یورو برای هر درخواست شما می‌شود؛ شما باید این مبلغ را به حساب سفارت ایتالیا واریز کنید. 

هزینه‌های زندگی که بخش عمده‌ای از این مبلغ را شامل می‌شور بحث مفصلی دارد! شما می‌توانید برای بررسی هزینه زندگی در ایتالیا اینجا کلیک کنید.

هزینه اقامت در ایتالیا از طریق تحصیل 

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا که همواره از متداول ترین راه‌های مهاجرتی به این کشور در میان ایرانیا بوده است می‌تواند به صورت غیر مستقیم و پس از اتمام دوره تحصیلی شما را به اقامت ایتالیا نزدیک و نزدیک تر کند. 

هزینه اقامت ایتالیا | هزینه ی گرفتن اقامت در ایتالیا

این مبلغ از طریق تحصیل شامل هزینه های دوره تحصیلی شما و پس از آن هزینه کار و یاز سرمایه گذاری شما در ایتالیا می‌شود. هزینه تحصیل در ایتالیا را می‌توان شامل چند بخش مختلف مانند شهریه دانشگاه، هزینه مسکن، هزینه خوراک و پوشاک و هزینه جابجایی و رفت و آمد دانست. 

  • شهریه دانشگاه‌های دولتی ایتالیا

برای بررسی این هزینه به واسطه تحصیل به بررسی شهریه دانشگاه‌های دولتی و غیر دولتی این کشور می‌پردازیم؛ شهریه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی ایتالیا با توجه به مقطع تحصیلی و رشته شما تعیین می‌شود. میانگین شهریه در این دانشگاه‌ها ۸۵۰ تا ۱۰۰۰ یورو در سال است؛ البته ممکن است این هزینه در دانشگاه‌های دولتی معتبر ایتالیا به بیش از ۱۰۰۰ بورو در سال نیز برسد.

  • شهریه دانشگاه‌های غیر دولتی ایتالیا

دانشگاه‌های غیر دولتی که اکثرا هزینه تحصیلی بیشتری نسبت به دانشگاه‌های دولتی دارند به طور میانگین مبلغی حدود شش تا ۲۰ هزار یورو در سال را به عنوان شهریه دریافت می‌کنند. 

اقامت دائم در ایتالیا به واسطه ثبت شرکت

یکی دیگر از روش‌های متداولی که به کمک آن می‌توان برای اخذ اقامت ایتالیا اقدام کرد؛ ثبت شرکت است. ثبت شرکت در ایتالیا شرایط خاص خود را دارد که شما نی‌توانید این شرایط را در مقاله اقامت از طریق ثبت شرکتوبسایت موسسه مهاجرتی آتیس مشاهده کنید. اما ثبت شرکت و اقامت در ایتالیا چقدر هزینه دارد ؟ در رابطه با پاسخ به این پرسش باید گفت که هزینه ی اقامت در ایتالیا از این طریق نیز شامل هزینه رفت و آمد و هزینه کارهای دفتری برای ثبت شرکت می‌شود اما بخش بزرگی از این هزینه مربوط به سرمایه‌ای که باید داشته باشید خواهد شد.

شما به عنوان یک سرمایه دار برای ثبت شرکت در ایتالیا می‌بایست مبلغی در حدود ۲۵۰ هزار یورو به صورت نقد و با در حساب بانکی خود داشته باشید. لازم به توضیح است که احتیاج به انتقال هیچ سرمایه ای به ایتالیا نیست و فقط جنبه اطمینان دولت ایتالیا جهت تامین هزینه های آتی متقاضی و خانواده اش میباشد.