ویزای توریستی اسپانیا و مقدمه‌ای بر آن 

ویزای توریستی اسپانیا که خود یک ویزای شنگن نیز محسوب می‌شود این روزها با تقاضای زیادی از سوی متقاضیان و علاقمندان به گردشگری روبرو شده است. کشور اسپانیا که در شبه جزیره ایبری و در جنوب غربی قاره سبز واقع شده است.

به واسطه هنر، فرهنگ و تاریخ غنی که دارد از جاذبه‌های گردشگری متعددی برخوردار می‌باشد. وجود این جاذبه‌ها در کنار شرایط ایده‌آل زندگی و آب و هوای مناسب، کشور اسپانیا را به مقصدی مناسب برای گردشگران تبدیل کرده است. برای آشنایی بیشتر با فرهنگ و تاریخ اسپانیا می‌توانید به مقاله آشنایی با زندگی در اسپانیا را وبسایت موسسه مهاجرتی آتیس مراجعه کنید و از شرایط زندگی ر این کشور مطلع شوید؛ داشتن اطلاعات کافی درباره فرهنگ مردم، آداب و رسوم و مواردی از این دست دید کاملی را درباره گردشگری در اسپانیا به شما خواهد داد.

برای سفر به اسپانیا و گردشگری در این کشور نیز می‌بایست مجوز ورود خاصی را دریافت کنید. همانطور که می‌دانید مجوز ورود و یا ویزای هر کشوری نشان دهنده صلاحیت شما برای سفر بسته به هدفی که دارید و همچنین مدت زمان حضور شما در کشور مقصد می‌باشد. ویزای توریستی نیز یکی از انواع ویزای اسپانیا می‌باشد که هدف از اخذ آن تنها گردشگری و تفریح در این کشور می‌باشد. 

اما برای اخذ ویزای توریستی اسپانیا چه مراحلی را می‌بایست طی کرد؟ شرایط اخذ ویزای توریستی اسپانیا چیست؟ پاسخ به سوالاتی از این دست در این مقاله که توسط تیم مشاوره موسسه مهاجرتی آتیس گردآوری شده است مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. ما در مقاله ویزای توریستی اسپانیا به بررسی مهم‌ترین نکات و مواردی که شما را به اخذ این ویزا نزدیک می‌کند، خواهیم پرداخت. با این وجود در صورتی که این مقاله را مطالعه کردید و پاسخ سوالات خود را دریافت نکردید، می‌توانید از طریق فرم مشاوره آنلاین آتیس و یا شماره تماس‌های درج شده در وبسایت با مشاورین ما تماس گرفته و مشاوره تلفنی و یا حضوری داشته باشید. مواردی که در این مقاله مورد بررسی قرار می‌گیرند عبارتند از:

 • شرایط عمومی ویزای توریستی اسپانیا 
 • مدارک مورد نیاز ویزا توریستی اسپانیا
 • مدت اعتبار و درخواست ویزای توریستی اسپانیا
 • شیوه تمدید ویزا توریستی اسپانیا 
 • وقت سفارت ویزای توریستی اسپانیا 
 • دلایل ریجکت شدن ویزا توریستی اسپانیا

تیم مشاوره مهاجرت به اسپانیا در موسسه مهاجرتی آتیس همواره در این مقاله به دنبال ارائه نکات و تذکرات لازم برای اخذ ویزای توریستی اسپانیا بوده است.

ویزای توریستی اسپانیا | ویزا توریستی اسپانیا | مهاجرت به اسپانیا

درباره ویزای توریستی اسپانیا

این روزها اسپانیا را می‌توان یکی از پرتقاضاترین کشور‌ها برای مهاجرت تحصیلی و یا غیر تحصیلی دانست. این کشور در آمار تقاضای ویزای توریستی نیز وضعیت خوبی را داشته و بسیاری از گردشگران بین المللی اسپانیا را بهترین کشور برای تفریح و گردشگری می‌دانند. 

اسپانیا کشوری پهناور با مساحت حدود 506 هزار کیلومتر به عنوان پنجمین کشور بزرگ جهان شناخته شده است. مردم این کشور اغلب به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند و دین کاتولیک را به عنوان دین خود برگزیده‌اند. اگر قصد مهاجرت به اسپانیا را دارید بهتر است شهرهای مهم این کشور را نیز بشناسید؛ مهم ترین شهرهای اسپانیا عبارتند از شهر بارسلون، بیلبائو، والنسیا، مالاگا و سویا و مادرید که پایتخت این کشور محسوب می‌شود. 

همانطور که گفته شد اسپانیا این روزها مقصد مهمی برای گردشگران بین المللی از جمله گردشگران ایرانی می‌باشد؛ اما همیشه داشتن اطلاعات کافی در امور مهاجرتی اعم از هزینه‌ها و شرایط اخذ ویزا بسته به هدف شما می‌تواند سختی راه مهاجرت را آسان کند. مهاجرت برای گردشگری در اسپانیا نیز نیازمند داشتن اطلاعات دقیق و کافی برای اخذ ویزای توریستی این کشور می‌باشد. در این مقاله از سری مقالات مهاجرت آتیس بر‌ آن شدیم تا اطلاعات دقیق را درباره ویزا توریستی اسپانیا در اختیار شما علاقمندان قرار دهیم. 

به آن دسته از عزیزانی که برای اولین با مقالات مهاجرتی موسسه آتیس را مطالعه میکنند پیشنهاد می‌شود به مقالات مربوط به خدمات اخذ ویزای توریستی آتیس و سایر ویزاها مراجعه کرده و پیش زمینه لازم برای مطالعه این مقاله را کسب کنند.

ویزای توریستی اسپانیا در واقع همان ویزای شنگن و از نوع C می‌باشد. تمام متقاضیانی که خواهان اخذ این مجوز ورود هستند می‌بایست ثابت کنند تنها هدف آنها از مهاجرت به اسپانیا گردش و بازدید از این کشور می‌باشد. به جرات می‌توان گفت دلیل عدم موفقیت در اکثر ویزاهای اسپانیا روشن نبودن هدف شما از مهاجرت می‌باشد. چنانچه شما نتوانید به سوالات بازپرس مهاجرتی در خصوص هدف خود پاسخ شفاف دهید متاسفانه نمی‌توانید ویزای اسپانیا را نیز اخذ کنید. بنابراین بهتر است با مراجعه به مقاله راهنمای سوالات ویزای اسپانیا نسبت به این سوالات آمادگی لازم را داشته باشید.

میزان تقاضای گردشگری در اسپانیا در سال‌های گذشته به قدری بوده است که به جرات می‌توان گفت این صنعت به منبع درآمدی برای مردم این کشور تبدیل شده است. ک منبع پر درآمد که چرخ اقتصاد اسپانیا را به حرکت در آورده است. 

مدارک لازم برای ویزا توریستی اسپانیا

جهت اخذ هرگونه ویزا ارائه مدارک هویتی و و مدارک دال بر هدف مهاجرت شما، الزامی می‌باشد.  ارائه مدارک به صورت ناقص می‌تواند یکی از عمده ترین دلایل ریجکت ویزای توریستی باشد. بارها مشاهده شد است که متقاضیانی با پرونده قوی اما مدارک ناقص در روسه اخذ ویزای توریستی اسپانیا با ریجکتی موجه شده‌اند. نابراین توجه داشته باشید که در ارائه مدارک و پر کردن فرم تقاضا نهایت دقت را داشته باشید. مدارک ویزای توریستی اسپانیا عبارتند از: 

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا توریستی
 • دو قطعه عکس که همراه فرم گذرنامه
 • ارائه یک نسخه از گذرنامه به همراه بلیط برگشت
 • بیمه مسافرتی حوزه شینگن با اعتبار ۳۰ هزار یورو 
 • اطلاعات کامل از ورود و خروج به کشور اسپانیا
 • ارائه مدارک بانکی دال بر تمکن مالی برای مدت زمان اقامت در اسپانیا 

چنانچه بتوانید علاوه بر مدارک فوق که به آن اشاره شد مدارک زیر را نیز ارائه دهید از شانس بیشتری برای اقامت در اسپانیا بهره‌مند خواهید بود. 

 • برای کارمندان و افرادی که استخدام شده اند
  • کپی از قرارداد استخدام
  • پرینت بانکی و گردش حساب در 6 ماه گذشته
  • بازگشت مالیات بر درآمد (ITR)
 • دانش آموزان
  • اثبات ثبت نام در مدارس
  • و یا نامه ای تحت عنوان تاییدیه از مدرسه و یا دانشگاه
 • افراد بازنشسته
  • نامه و بیانیه ای از وضعیت بازنشستگی
  • اثبات درآمد منظم و ماهیانه در 6 ماه گذشته

ویزای توریستی اسپانیا | ویزا توریستی اسپانیا | مهاجرت به اسپانیا

مدت زمان درخواست ویزا توریستی اسپانیا 

ویزای شنگن اسپانیا از نوع توریستی جزو دسته ویزاهای نوع C می‌باشد. این ویزاها دارای مدت اعتبار محدود و ۹۰ روزه می‌باشند. این مدت زمان نشانگر ماهیت ویزا یعنی گردشگری و تفریح می‌باشد. لبته افرادی که برای نخستین بار به اسپانیا سفر می‌کنند می‌توانند مدت زمان کمتری را در این کشور حضور داشته باشند. 

 • روش ۹۰ تا ۱۸۰ روز چیست؟

به طور کلی اخذ ویزای توریستی اسپانیا ۹۰ تا ۱۸۰ روز اعتبار برای حضور در اسپانیا را به همراه خواهد داشت. که به این شیوه  180/90 نیز گفته می‌شود. در این شیوه متقاضی می‌تواند از ۱۸۰ روز ۹۰ روز را در کشور اسپانیا بگذارند و یا به دیگر کشور‌های اروپایی سفر کند.

 • اخذ ویزای توریستی اسپانیا چه مقدار زمان می‎برد؟

میزان زمانی که برای بررسی شرایط شما در امر اخذ ویزا توریستی طی خواهد شد، ۲۱ روز کاری می‌باشد. توجه داشته باشید که این زمان ممکن است تا ۳۰ زیر  نیز ادامه داشته باشد.

تمدید ویزای توریستی اسپانیا

در مباحث و مقالات مهاجرتی آتیس، یکی از مهمترین موارد که سوالات متعددی را به همراه دارد تمدید ویزا توریست و سایر ویزاها می‌باشد. درخواست تمدید برای ویزای توریستی زمانی قابل قبول است که دلیل منطقی برای این مورد داشته باشید. شما می‌بایست با در دست داشتن مدارک لازم دلیل منطقی خود را برای سفارت شرح دهید. ن مدارک می تواند شامل تـوانـایی مالی برای ادامـه مدت زمـان اقـامـت خود و ارائه مستندات لازم برای این موضوع باشد. 

 • چه دلایلی برای تمدید ویزای توریستی اسپانیا وجود دارد؟ 

دلایلی با مضمون‌های شرایط پزشکی و درمانی، شرایط شغلی و یا شخصی نمونه‌هایی از علت‌های ارائه شده از سوی متقاضیان تمدید ویزا توریستی اسپانیا می‌باشد. شما می‌بایست در این مورد بتوانید با ارائه یک دلیل افسران ویزا در سفارت اسپانیا را برای تمدید ویزا مجاب کنید پس دلیل شما می‌بایست بسیار قوی و قانع کننده باشد. 

وقت سفارت ویزای توریستی اسپانیا 

چنانچه قصد سفر به اسپانیا را دارید می‌بایست دود سه ماه قبل از سفر برای اخذ ویزا خود اقدام کنید و تمامی مدارک لازم را تهیه کنید. متقاضیان بین المللی که قصد مهاجرت به اسپانیا را دارند می‌بایست قبل از سفر درخواست ویزای مربوطه را به سفارت اسپانیا در کشور خود ارائه دهند. با مراجعه به مقاله راهنمای وقت سفارت برای اخذ ویزای توریستی اسپانیا  از شرایط و مراحل لازم این امر مطلع شوید. 

 • هزینه ویزا توریستی اسپانیا چه میزان است؟

برای هر فرد هزینه اخذ ویزای توریستی اسپانیا 60 یورو می باشد که علاوه بر این مبلغ افراد باید مبلغ 15.45 یورو دیگر که شامل خدمات و مالیات می شود را پرداخت نماید. لازم به ذکر است که کودکان زیر شش سال مشمول این هزینه نخواهند شد. 

ویزای توریستی اسپانیا | ویزا توریستی اسپانیا | مهاجرت به اسپانیا

ریجکت شدن ویزا گردشگری اسپانیا 

احتمال ریجکت شدن ویزای شما می‌تواند رشه در نداشتن اطلاعات کافی و عدم مطالعه مقالات مهاجرتی مووسه داشته باشد بنابراین پیشنهاد می‌کنیم با مراجعه به بخش مقالات و تازه‌های مهاجرتی اطلاعات خود را در مورد موضوعات روز دنیای مهاجرت تکمیل کنید. 

در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ حدود ۱۰ درصد از درخواست‌های ویزای توریستی هموطنان به دلایل مختلفی پذیرفته نشده است” عمده ترین دلیل آن را می‌توان در عدم توانایی متقاضی در شرح هدف خود به هنگام مصاحبه برای افسر ویزا دانست. 

بنابراین افسر ویزا باید از هدف شما برای ورود به این کشور آگاه شود و بداند که فقط با قصد سفر و گردشگری می خواهید به اسپانیا ورود داشته باشید، در غیر اینصورت با رد کردن درخواست از ورود متقاضیان به این کشور جلوگیری کرده و راه ورود آنان را به این کشور مسدود می سازد.چنانچه ویزای توریستی شما پذیرفته نشود می‎بایست برای این منظور درخواست مجدد بدهید.

در اینجا چند دلیل عمده ریجکت شدن و عدم پذیرش درخواست ویزای توریستی که متقاضیان با آن مواجه می‌شوند اشاره خواهیم کرد. 

 • عدم ارائه بیمه نامه معتبر
 • مشخص نبودن هدف از سفر
 • عدم ارائه توانایی مالی مناسب
 • متوجه شدن از ارائه اسناد دروغین و تقلبی
 • عدم ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه مدارک ناقص

امیدواریم با ارائه این مقاله توانسته باشیم به بخشی از سوالات شما در حوزه اخذ ویزای توریستی و گردشگری پاسه داده باشیم. توجه داشته باشید که لازمه داشتن یک سفر بدون دردسر به اروپا و مهاجرت به یکی از کشور‌های این قاره بسته به هر هدفی که دارید، داشتن اطلاعات می‌باشد. برای این منظور با مراجعه به مقالات مهاجرت با موسسه آتیس نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام کنید.