ویزا اسپانیا و مقدمه‌ای بر آن 

ویزا اسپانیا یکی از محبوب‌ترین و پرتقاضا ترین ویزا‌ها در عرصه مهاجرتی این روزهای ایران به حساب می‌آید. ایرانیایی که قصد مهاجرت به اسپانیا و ورود به این کشور را دارند بسته به هدف خود می‌بایست برای درخواست یکی از انواع ویزای اسپانیا اقدام کنند. به طور کلی می‌توان گفت با توجه به این  اسپانیا یکی از کشورهای حوزه شنگن و تحت قرار داد با این پیمان است ویزای آن هما ویزای شینگن می‌باشد؛ ویزای اسپانیا در هر نوعی که اخذ گردد تمام ویژگی‌های ویزای شنگن را دارد و از قوانین ویزای این حوزه تبعیت می‌کند. 

کشور اسپانیا کشوری است مطلوب برای زندگی و یا تحصیل؛ وجود چندین دانشگاه برتر در سطح جهان همچون دانشگاه مادرید و دانشگاه بارسلونا دز این کشور تعداد زیادی از هم وطنان را به فکر تحصیل در اسپانیا و مهاجرت به این کشور اناخته است. همانطور که گفته شد ما در این مقاله که توسط تیم مشاوره مهاجرت موسسه مهاجرتی آتیس گردآوری شده است انواع ویزا اسپانیا را برای شما شرح خواهیم داد. مواردی که در این مقاله مورد بررسی قرار خواهد گرفت عبارتند از:

 • ویزا شینگن اسپانیا 
 • ویزا تحصیلی اسپانیا 
 • ویزا کار اسپانیا 
 • ویزا توریستی اسپانیا 
 • ثبت نام اینترنی ویزای اسپانیا
 • مدارک لازم برای انواع ویزا اسپانیا
 • موارد عدم پذیرش ویزای اسپانیا

مشاوران و وکلای موسسه مهاجرتی آتیس در این مقاله سعی بر این داشته‌اند تا با بررسی مهم‌ترین موضوعات درباره ویزا اسپانیا، شما را با شرایط  مهاجرت به اسپانیا و اخذ ویزا این کشور آشنا کنند تا بدون وجود هرگونه ابهامی به این کشور سفر کنید و در ادامه برای اخذ اقامت اسپانیا اقدام کنید. چنانچه پس از مطالعه این مقاله سوالی درباره ویزای اسپانیا سوالی داشتید می‌توانید با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس بگیرید و نسبت به رزرو نوبت مشاوره مهاجرت به اسپانیا اقدام کنید.

ویزا اسپانیا | ویزای تحصیلی اسپانیا | ویزای توریستی اسپانیا | ویزای شینگن اسپانیا

ویزا شینگن اسپانیا 

همانطور که می‌دانید این روزها ویزای شنگن اسپانیا و مهاجرت به این کشوری مورد توجه بسیاری از متقاضیان قرار گرفته است؛ از آنجایی که اسپانیا در منطقه شنگن واقع شده است و هم پیمان با سایر کشورهای عضو این اتحادیه می‌باشد، ورود به آن به هر علت و با هر هدفی مستلزم به داشتن ویزای شنگن می‌باشد. 

به مانند تمامی مراحل اخذ ویزای سایر کشور‌ها، برای اخذ ویزای شینگن این کشور نیز می‌بایست نسبت به تعیین وقت سفارت اسپانیا برای مصاحبه اقدام شود و پس از آن تقاضای خود را برای تکمیل فرم تقاضای ویزای شینگن اسپانیا ارائه دهید. بسته به هدفی که از مهاجرت به اسپانیا دارید و با در دست داشن پذیرش‌های تحصیلی و یا کاری و فرم تکمیل شده تقاضای ویزای شینگن خود در زمان تعیین شده به سفارت اسپانیا مراجعه کرده و در مصاحبه حضوری شرکت کنید. 

انواع ویزای شنگن اسپانیا کدام است؟

اتواع ویزای اسپانیا بسته به هدف شما از مهاجرت به این کشور تعیین می‌شود. انواع ویزا شینگن اسپانیا عبارتند از:

 • ویزای شینگن اسپانیا برای اقامت بلند مدت جهت ادامه تحصیل و یا اشتغال در این کشور
 • ویزای شینگن اسپانیا برای گردشگری و با عنوان ویزای توریستی

تحصیل در اسپانیا با ویزای تحصیلی

همان طور که از نام این نوع ویزا مشخص است هدف از اخذ آن تحصیل در اسپانیا در یکی از دانشگاه‌های این کشور می‌باشد. این روزها دانشگاه‌های اسپانیا با قرار گرفتن در رتبه‌های برتر جهانی و ارائه خدمات آموزشی و رفاهی مناسب شرایط ایده‌آلی را برای تحصیل دانشجویان و اتباع خارجی و بین المللی فراهم کرده‌اند. بورسیه‌های تحصیلی مناسب و امکان تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان در برخی از مقاطع و رشته‌ها از جمله دیگر مواردی است که دانشجویان را به سمت اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا کشانده است. 

علاوه بر این زمانی که شما ویزای تحصیلی این کشور را بگیرید در واقع ویزای شنگن را اخذ کرده‌اید و می‌توانید از مزایای آن در زمان تحصیل خود در اسپانیا بهره‌مند شوید. 

چگونه برای ویزای تحصیلی اسپانیا اقدام کنیم؟

برای این منظور شما می‌توانید با شرکت در مشاوره حضوری موسسه مهاجرتی آتیس ضمن دریافت مشاوره لازم برای مهاجرت تحصیلی خود به اسپانیا اقدام کنید. در وهله اول و پس از تصمیم برای تحصیل در این کشور می‌بایست برای دریافت پذیرش تحصیلی یکی از دانشگاه‌های اسپانیا و شرکت در آزمون ورودی آن دانشگاه اقدام کنید. در صورت پذیرش شما از سوی دانشگاه درخواست خود برای اخذ ویزای تحصیلی را به سفارت اسپانیا در ایران اعلام کرده و مراحل مربوط به آن را پشت سر خواهید گذاشت. این مراحل شامل تعیین وقت سفارت اسپانیا، ارائه مدارک و مصاحبه حضوری می‌باشد.

به این ترتیب شما با در دست داشن ویزای تحصیلی خود می‌توانید به اسپانیا سفر کرده و در دانشگاه‌های این کشور مشغول به تحصیل شوید. لازم به ذکر است که این ویزا مدت دار بوده و مدت اعتبار آن یک ساله میباشد که هر سال می‌بایست نسبت به تمدید آن اقدام شود. 

گردشگری در اسپانیا با ویزای توریستی

اسپانیا که در جنوب غربی اروپا قرار گرفته است، از جنوب تا شرق با دریای مدیترانه و جبل الطارق و از شمال تا شرق با فرانسه و خلیج بیسکای و از شمال غربی با پرتغال و اقیانوس اطلس در همسایگی می‌باشد. دومین کشور پهناور اروپای غربی و پنجمین کشور وسیع در اروپا به دلیل  کیفیت بالای زندگی و آداب و رسوم و جاذبه‌های دیدنی فراوان از جمله مقاصد پرطرفدار گردشگران به حساب می‌آید. هر ساله تعداد زیادی مهاجر و توریست برای دیدن جاذبه‎‌های این کشور به اسپانیا و پایتخت آن، مادرید، سفر می‌کنند. اگر شما هم قصد مهاجرت به اسپانیا برای گردشگری را دارید باید نسبت به اخذ ویزای توریستی اسپانیا اقدام کنید. 

ویزای توریستی اسپانیا در دسته ویزاهای نوع C این کشور قرار می‌گیرد ( ویزاهایی با کمتر از ۹۰ روز مدت اعتبار ) قرار گرفتن این ویزا در این دسته به این دلیل است تا ماهیت آن مشخص باشد که هدفی جز گردشگری و سفر ندارد. شما با در دست داشتن ویزای توریستی اسپانیا که ویزای شینگن نیز محسوب می‌شود می‌توانید به سایر کشور‌های حوزه شنگن نیز سفر کنید. 

برای کسب اطلاعات تکمیلی درباره ویزای توریستی اسپانیا به مقاله مربوطه مراجعه کرده و یا از طریق فرم مشاوره آنلاین و شماره تماس‌های درج شده در وبسایت با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آتیس ارتباط برقرار کنید. 

کار در اسپانیا با ویزای کار  

کار در اسپانیا یکی دیگر از اهدافی است که متقاضیان به دنبال آن در این کشور هستند و نیازمند به بررسی بیشتر و دقیق تری می‌باشد. برای مهاجرت کاری به این کشور می‌بایست نسبت به اخذ ویزای کار اسپانیا اقدام کنید. به طور کلی ویزای کار برای هر کشوری به دو شکا ارائه می‌گردد و اسپانیا نیز از این موضوع مستثنی نمی‌باشد. این دو نوع ویزا عبارتند از ویزای کار و ویزای جست و جوی کار در اسپانیا. 

برای کار در این کشور شما می‌بایست یک پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرما در کشور اسپانیا داشته باشید تا بتوانید مجوز کار در این کشور را دریافت نماید. در صورتی که شخصی بتواند کارفرمای خود در کشور اسپانیا را پیدا نماید شخص کارفرما مطابق با قوانین اسپانیا و اتحادیه اروپا باید اثبات کند که در ابتدا نیروی کار در کشور خود و یا کشورهای عضو اتحادیه را به دست نیاورده است تا دعوت نامه کاری برای شخص متقاضی ارسال گردد.

ویزای نیروی کار ماهر چیست؟

در کنار دو نوع ویزای کار با داشتن درخواست کاری از سوی کارفرما و ویزای جست و جوی کار در اسپانیا نوع دیگری از ویزای ار تحت عنوان ویزای کار نیروی ماهر برای این کشور در نظر گرفته شده است که البته از شرایط دشوار و خاصی پیروی می‌کند. این ویزا که مخصوص  مدیران و یا اشخاص بسیار ماهر و تحصیلکرده می باشد شرایطی اعم از اشتغال بیش از ۲۵۰ کارمند در شرکت مربوطه و .. می‌باشد. متاسفانه به جرات می‌توان گفت اخذ این نوع ویزا از ویزای کاری اسپانیا برای ایرانیان غیرممکن است. توجه داشته باشید که برای مهاجرت کاری به خارج از کشور می‌بایست بازار کاری این کشور و نرخ بیکاری آن را مورد بررسی قرار دهید چرا که بالا بودن نرخ بیکاری و عدم وجود شرایط اقتصادی مناسب شما را به سوی کار در کشور مربوطه سوق نخواهد داد. پیشنهاد مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس انتخاب کشوری است که امکان اشتغال در آن فراهم باشد تا به دنبال آن بتوانید در این کشور اقامت کنید و در آینده برای اخذ تابعیت آن اقدام کنید.

ثبت نام اینترنتی ویزای اسپانیا

منظور از ثبت نام اینترنتی ویزای اسپانیا همان تعیین وقت سفارت این کشور و کامل کردن فرم آنلاین این درخواست می‌باشد؛ در ادامه این ثبت نام شما می‌بایست در سفارت این کشور در تهران مراجعه حضوری داشته باشید و ضمن ارائه مدارک مربوطه امور انگشت نگاری برای اخذ یکی از انواع ویزاها را انجام دهید.

شما می‌توانید با مراجعه به دفتر موسسه مهاجرتی آتیس مراحل ثبت نام برای اخذ ویزا اسپانیا را به همکاران ما واگذار کنید تا مراحل مربوط به این پروسه شامل مشخص کردن نوع ویزای اسپانیا و تعیین وقت سفارت را برای شما انجام دهند و شما را برای مراجعه حضوری و انگشت نگاری‌های مربوطه در سفارت راهنمایی کنند.

مدارک مورد نیاز برای ویزا اسپانیا

مدارک لازم برای درخواست اخذ ویزای اسپانیا را می‌توان در سه دسته کلی مدارک هویتی، شغلی و مالی و مدارک مربوطه به سفر دسته بندی کرد. 

 • مدارک هویتی همان پاسپورت، شناسنامه و فرم تکمیل شده درخواست ویزا شینگن می‌باشد. 
 • مدارک شغلی شامل گواهی اشتغال به کار از شرکت و یا سازمان متبوع، جواز کسب و فیش پرداختی مالیات می‌باشد.
 • مواردی همچون فیش حقوقی شش ماه گذشته جزو مدارک مالی می‌باشد. جدیدترین نامه تمکن مالی و صورتحساب گردش شش ماه اخیر بانکی از موارد این دسته هستند. 
 • دعوت‌نامه ویزای شینگن، واچر هتل، رزرو بلیط و بیمه مسافرتی معتبر نیز جزوی از مدارک سفر می‌باشد.

ویزا اسپانیا | ویزای تحصیلی اسپانیا | ویزای توریستی اسپانیا | ویزای شینگن اسپانیا

مراقب ریجکت شدن باشید!

یکی از نگرانی‌های متقاضیان اخذ ویزا اسپانیا ریجکت شدن آن‌ها است. اما چه مواردی بیشتر از همه سهمی در ریجکتی شما دارد. 

 • ارائه دلیلی برای بازگشت به کشور مبدا

یکی از بزرگترین موضوعاتی که می‌تواند باعث ریجکت ویزای تحصیلی و یا ویزا شینگن شما شود قانع نشدن افسر مهاجرت در خصوص بازگشت متقاضی به کشور مبدأ پس از پایان مدت اعتبار ویزا می‌باشد. این مورد که به مسافران یک طرفه معروف است بیشترین سهم را در ریجکتی متقاضیان دارد. برای گذر از این مشکل می‌توانید با  ارائه مدارک شغلی، مالی، ملکی و … مناسب و معتبر افسر مهاجرت را قانع کنید که پس از پایان سفر به اروپا و پیش از پایان مدت اعتبار ویزا به کشور خود باز خواهید گشت. 

 • مدارک مالی، دلیل دیگری ریجکت ویزا

وزارت‌های کشورهای اروپایی حساسیت بسیار زیادی را در این مورد به خرج می‌دهند و همواره هرگونه تناقض و یا حتی حساب‌سازی در مدارک مالی را تشخیص داده و درخواست ویزای شما را ریجکت خواهند کرد. 

 • پاسخ‌های دقیق عاملی برای پذیرفته شدن ویزا

همانطور که گفته شد یکی از مراحل اخذ ویزای تحصیلی شرکت در یک مصاحبه حضوری در سفارت این کشور می‌باشد؛ در این جلسه افسر ویزا از شما سوالاتی را می‌پرسد که شما با پاسخ دقیق به این سوالات احتمال پذیرش درخواست خود را بالا خواهید برد. برای اطلاع از متداول ترین سوالات مربوط به روز مصاحبه ویزای شنگن به مقاله مربوطه مراجعه کنید و یا با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس بگیرید.