پاسپورت ایتالیا و مقدمه‌ای بر آن 

برای اخذ پاسپورت ایتالیا که داشتن آن به معنی داشتن تابعیت ایتالیا می‌باشد از طریق راه‌های تحصیلی و غیر تحصیلی امکان پذیر است. ما در وبس‌ایت موسسه مهاجرتی آتیس و در بخش مهاجرت تحصیلی درباره شرایط این نوع مهاجرت صحبت کرده‌ایم. شما می‌توانید با تحصیل در ایتالیا یا کار در این کشور به فکر اخذ اقامت دائم و به دنبال آن تابعیت ایتالیا و پاسپورت این کشور باشید. 

مشاوران ما در وبسایت موسسه مهاجرتی آتیس پیش‌تر از این درباره شرایط مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و انواع راه‌های مهاجرت غیر تحصیلی به ایتالیا صحبت کرده‌اند  برای این منظور می‌توانید به مقاله مهاجرت به ایتالیا مراجعه کنید. اما در این این مقاله می‌خواهم بیشتر در مورد پاسپورت ایتالیا صحبت کنیم. در این مقاله برای بررسی پاسپورت کشور ایتالیا به بررسی موارد زیر خواهیم پرداخت. 

  • درباره پاسپورت ایتالیا
  • اعتبار پاسپورت ایتالیا
  • روش‌های اخذ پاسپورت ایتالیا
  • نکات مهم در مورد پاسپورت ایتالیا

پا

مشاوران و وکلای موسسه مهاجرتی آتیس در این مقاله سعی بر این داشته‌اند تا با بررسی مهم‌ترین موضوعات درباره پاسپورت ایتالیا شما را با شرایط اخذ تابعیت در این کشور آشنا کنند تا بدون وجود هرگونه ابهامی به این کشور سفر کنید و در ادامه برای اخذ اقامت این کشور اقدام کنید. چنانچه پس از مطالعه این مقاله سوالی درباره مهاجرت به ایتالیا داشتید می‌توانید با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس بگیرید و نسبت به رزرو نوبت مشاوره مهاجرت به ایتالیا اقدام کنید.

تابعیت ایتالیا و پاسپورت این کشور

خذ پاسپورت یک کشور به منزله اخذ تابعیت آن کشور می‌باشد. ایتالیا، پنجمین کشور پرجمعیت جهان در جنوب قاره اروپا با جمعیتی ۶۰ میلیون نفری نیز از این امر مستثنی نبوده و اگر شخص بتواند پاسپورت این کشور را اخذ نماید به عنوان شهروند آن کشور با تابعیت ایتالیایی شناخته خواهد شد

راه‌های زیادی برای اخذ تابعیت ایتالیا و پاسپورت این کشور وجود دارد؛ اما مهم تر از راه‌های اخذ پاسپورت یک کشور مدت زمان و شرایط اخذ آن می‌باشد که این شرایط و مدت زمان برای هر کشوری متفاوت خواهد بود. این موضوع که اقامت ایتالیا با پاسپورت این کشور تا چه حد سخت خواهد بود و متقاضیان مهاجرت کرده به ایتالیا چگونه می‌توانند این پاسپورت را اخذ کنند نیز در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. 

اعتبار پاسپورت ایتالیا

میزان اعتبار پاسپورت یک کشور در گرو بررسی مولفه‌های گوناگونی است. شرایط اقتصادی، رفاهی، خدماتی و بسیاری از شرایط دیگر در میزان اعتبار آن دخیل هستند اما این عوامل دخالتی غیر مستقیم داشته و مهم ترین فاکتور برای اعتبار پاسپورت ایتالیا و سایر کشور‌ها این است که کشور مورد نظر امکان سفر بدون ویزا به چه کشورهایی را فراهم می آورد؟! به عبارتی دیگر پاسپورت یک کشور زمانی معتبر تر است که کشورهای بیشتری اجازه ورود شهروندان آن را به خاک خود بدون ویزا و تنها با پاسپورت بدهند.

پاسپورت هر کشوری از جمله ایتالیا در دسته بندی‌هایی متفاوت قرار می‌گیرند که طبق آخرین بروز رسانی‌ها پاسپورت کشور ایتالیا با قرارگیری در مقام چهارمین پاسپورت معتبر جهان از اعتبار خوبی برخوردار گشته است. کشور های دانمارک، سوئد و فنلاند نیز در این رتبه با ایتالیا شیرک هستند. 

متقاضیانی که با مهاجرت به ایتالیا و پس از گذراندن شرایط موجود موفق به اخذ تابعیت ایتالیا و پاسپورت این کشور می‌شوند این امکان را خواهد داشت تا با پاسپورت کشور ایتالیا بدون نیاز به اخذ ویزا به ۱۸۷ کشور جهان سفر کنند. 

روش‌های اخذ پاسپورت ایتالیا

مشاوران ما در مقالات مختلف در وبسایت موسسه مهاجرتی آتیس در هر بخش تحصیلی و غیرتحصیلی از راه‌های اخذ تابعیت برای شما گفته‌اند. به طور کلی برای مهاجرت به ایتالیا نیز می‎‎توان از شش روش معمول مهاجرتی از جمله تحصیل، مهاجرت کاری، کار، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی استفاده کرد. 

تذکر: پیشنهاد ما به شما استفاده از راه‌های قانونی است! موسسه مهاجرتی آتیس هیچ گونه فعالیتی در زمینه مهاجرت به ایتالیا به واسطه پناهندگی نداشته و ذکر این موضوع در مقاله تنها جنبه اطلاعاتی دارد. 

توجه داشته باشید که برای اخذ تابعیت ایتالیا و اخذ پاسپورت ایتالیا نمی‌توان از هیچ کدام از روش‌های ذکر شد به صورت مستقیم استفاده کرد بلکه این روش‌ها به صورت غیر مستقیم و با گذراندن مدتی می‌توانید شما را به تابعیت ایتالیا نزدیک کند. 

برای اخذ تابعیت ایتالیا و پاسپورت این کشور شما می‌بایسترآیندی و اصولی که از سوی دولت این کشور تصویب شده است را طی کنید. در ادامه به بررسی کوتاهی از هریک از روش‌ها خواهیم پرداخت. 

اخذ پاسپورت ایتالیا از طریق تحصیل

هنگامی که شما موفق به اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا می‌شوید با مهاجرت ب این کشور اقامت موقت خواهید داشت و در پایان تحصیل شما این اقامت به پایان خواهد رسید. تحصیل در ایتالیا به صورت مستقیم شما را به اخذ پاسپورت این کشور نخواهد رساند! برای این منظور شما می‌بایست پس از پایان تحصیلات خود نسبت به پیدا کردن کار دائم اقدام کنید و ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کنید تا با مدتی زندگی در این کشور بتوانید برای اخذ پاسپورت ایتالیا درخواست دهید. 

اخذ پاسپورت ایتالیا از طریق کار

برای اینکه بتوانید به فکر اخذ تابعیت ایتالیا پس از مهاجرت کاری به این کشور باشید ابتدا باید ویزای موقت کار در این کشور را داشته باشید. ما در بخش ویزای کار در ایتالیا شرایط اخذ ویزای موقت را توضیح دادیم که می‌توانید از اینجا مطالعه کنید.

به طور کلی پس از ۵ سال کار تمام وقت و پرداخت مالیات در کشور ایتالیا می توان برای دریافت کارت اقامت دائم ایتالیا اقدام کرد و پس از اقامت دائم پس از گذشت ۵ سال می توان برای دریافت پاسپورت ایتالیا اقدام کرد.

اخذ پاسپورت ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

روش دیگر مهاجرت به ایتالیا سرمایه گذاری در این کشور با کارآفرینی، خرید اوراق قرضه و ثبت شرکت در ایتالیا امکان پذیر است. برای نمونه اگر شما نسبت به خرید اوراق قرضه دولتی ادام کنید می‌توانید یک اقامت دو ساله داشته باشید و در ادامه آ را به مدت سه سال تمدید کنید و پس از این مدت اقامت اقامت دائم پنج ساله دریافت نمائید. با گذشت این ۱۰ سال شما امکان درخواست برای اخذ تابعیت ایتالیا و پاسپورت این کشور را خواهید داشت. 

نکات و سخن پایانی

در مورد پاسپورت ایتالیا باید این نکته را مجددا تذکر دهیم که خذ تابعیت و پاسپورت کشور ایتالیا با هیچ کدام از روش‌های بالا به صورت آنی و لحظه‌ای امکان پذیر نی‌باشد و شما مستلزم گذراندن مدت زمانی معلوم خواهید بود. 

پیشنهاد می‌کنیم اگر به دنبال تابعیت ایتالیا از طریق کار هستید به دلیلی نابسمانی اقتصاد این کشور ابتدا ایتالیا را با سیار کشور‌های اتحادیه اروپا از نظر شرایط کاری و نرخ بیکاری مورد قیاس قرار دهید. برای اینکه پروسه مهاجرت و اقامت ایتالیا با اسپورت این کشور برای شما سریعتر انجام شور می‌توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس حاصل فرمائید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند‌ شوید