تحصیل در ایتالیا چه مزایایی دارد ؟

چرا تحصیل در ایتالیا ؟ این سوالی است که بسیاری از متقاضیان هنگامی که نام کشور ایتالیا را در میان گزینه‌های مهاجرتی میبینند، میپرسند! اما به واقع چرا تحصیل در ایتالیا ؟ ایتالیا علیرغم ممانعت متقاضیان در مرحله اول برای انتخاب این کشور، همواره یکی از بیشترین درصد‌های موفقیت را در موضوع اپلای و اخذ پذیرش دانشگاهی در سال‌های اخیر داشته است. 

در واقع تحصیل در ایتالیا در سال گذشته یکی از شناخته شده ترین فرصت‌های مهاجرت تحصیلی در میان متقاضیان این موضوع بوده است؛ اما چرا تحصیل در ایتالیا ؟ برای پاسخ به این سوال مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس ويزگی‌های مهاجرت تحصیلی به ایتالیا را از  جوانب مختلف مورد بررسی قرار داده‌اند تا اشاره مجددی باشد بر اهمیت و فرصت طلایی تحصیل در ایتالیا. در این مقاله به بررسی موارد زیر از مزایای تحصیل در ایتالیا خواهیم پرداخت. 

  • چرا تحصیل در ایتالیا ؟
  • درباره مهاجرت تحصیلی و تحصیل در ایتالیا 
  • بررسی هزینه زندگی در ایتالیا 
  • شهریه دانشگاه‌های ایتالیا و مزیت تحصیل در ایتالیا
  • مزیت تحصیل در ایتالیا و دانشگاه‌های برتر آن
  • بهترین شهر‌های ایتالیا برای تحصیل

تیم مشاوره مهاجرتی در موسسه مهاجرتی آتیس همواره در این مقاله به دنبال راهنمایی شما در موضوعات مهاجرتی از جمله مزایای تحصیل در ایتالیا است؛ اگر شما نیز به دنبال مهاجرت به این کشور هستید پیشنهاد ما به شما شرکت در مشاوره حضوری موسسه مهاجرتی آتیس از طریق تکمیل فرم مشاوره آنلاین می‌باشد. شما با مطالعه این مقاله و کسب اطلاعات درباره شرایط و ویژگی‌های تحصیل در ایتالیا می‌توانید خود را برای ادامه تحصیل در این کشور آماده کنید.

چرا تحصیل در ایتالیا | مزیت تحصیل در ایتالیا

چرا تحصیل در ایتالیا

پاسخ به این سوال را با ارائه چند مزیت تحصیل در ایتالیا به شما خواهیم داد. مزایای تحصیل در ایتالیا بسیار زیاد است. امکان تحصیل با مدرک دیپلم و یا شرکت در دوره‌های لیسانسُ فوق لیسانس و دکترا در ایتالیا برای تمامی اتباع و متقاضیان بین المللی وجود دارد. 

مناسب بودن هزینه‌های تحصیل و زندگی در ایتالیا در کنار سیستم آموزشی مدرن و پیشرفته ایتالیا را به کشوری مناسب برای تحصیل تبدیل کرده است. کشور ایتالیا از سال‌ها قبل سیستم آموزشی خود را مطابق با قوانین اتحادیه اروپا تغییر داده‌است و از سیستم بسیار با کیفیتی برخوردار شده است. هزینه‌های تحصیل در این سیستم آموزشی با توجه به کیفیتی که دارد مبلغی ناچیز می‌باشد. 

هزینه‌های زندگی و تحصیل در ایتالیا نسبت به بسیاری از کشور‌های دیگر همچون آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی مناسب‌تر می‌باشد. اگر می‌خواید هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور را مقایسه کنید می‎توانید به مقالات “ مقایسه هزینه زندگی در ایتالیا و روسیه ” و “ مقایسه هزینه زندگی در ایتالیا و آلمان ” که از پیش توسط مشاوران موسسه مهاجرتی آتیس گردآوری شده است مراجعه کنید. 

علی رغم اینکه شهریه دانشگاه‌های ایتالیا نسبت به سایر کشورها ناچیز می‌باشد، شما همچنین قادر خواهید بود تا از کمک هزینه های فراوانی که به دانشجویان ارائه استفاده کنید و تحصیل رایگان در ایتالیا را تجربه کنید.

ما در ادامه این مطلب هر یک از مزایای تحصیل در ایتالیا را به صورت جداگانه نیز مورد بررسی قرار خواهیم داد.

تحصیل در ایتالیا و شرایط آن

قبل از پرداخت به هریک از مزیت‌ تحصیل در ایتالیا بهتر است دید کلی درباره شرایط تحصیل در ایتالیا داشته باشید. البته شما می‌توانید با مراجعه به بخش ” مهاجرت تحصیلی به ایتالیا ” اطلاعات تکمیلی این قسمت را مطالعه کنید.

ایتالیا دارای چندین دانشگاه معتبر در سطح اروپا و جان می‌باد که بیشتر دانشگاه‌های این کشور رتبه زیر ۹۰۰ را در میان دانشگاه‌های برتر جهان کسب کرده‌اند.مدرکی که دانشگاه‌های ایتالیا در پایان دوره به شما اعطا می‌کنند تقریبا برای تمام کشور‌های دنیا بخصوص کشورهای آمریکا، اروپا و کانادا مورد قبول و معتبر می‌باشد؛ این موضوع خود یک مزیت تحصیل در ایتالیا محسوب می‌شود. 

شما می‌توانید در کشور ایتالیا که کشوری پر آوازه در زمینه هنر می‌باشد به تحصیل در رشته‌های معماری و سایر رشته‌های هنر مشغول شوید؛ موفقیت دانشجویان در این رشته‌ها به واسطه سیستم آموزشی که دارند تضمین شده است و دانشگاه‌ها برای این دانشجویان ارزش بسیاری قائل هستند. 

علوم پزشکی و مهندسی نیز از وضعیت ایده‌آلی در این کشور برخوردار هستند. ما در بخش‌های پزشکی در ایتالیا و رشته‌های مهندسی در اروپا شرایط و قوانین تحصیل پزشکی و مهندسی در ایتالیا را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

کمک هزینه‌های تحصیلی ایتالیا نیز یکی از مزیت‌های تحصی در دانشگاه‌های این کشور بود که در این باره باید گفت میزان کمک هزینه های تحصیلی که به دانشجویان ایرانی ارائه می شود در حدود 5000 یورو در سال تحصیلی است که در مقایسه با بسیار کشورها بسیار عالی می‌باشد. ( البته توجه داشته باشید که میزان بورسیه تحصیلی شما بسته به شرایط و مقطع تحصیلی شما هم دارد. شما ‌توانید اطلاعات تکمیلی در این مورد را از اینجا بخوانید. )

بررسی هزینه زندگی در ایتالیا 

هزینه زندگی یکی از مواردی است که برای پاسخ به پرسش چرا تحصیل در ایتالیا ؟ باید از آن استفاده کرد. هزینه زندگی در ایتالیا نیز مخصوص به خود این کشور است. بدین معنی که هزینه زندگی و تحصیل شما در این کشور مستقیما به نوع و شیوه زندگی شما برمی‌گررد. به عنوان مثال اگر شما دانشجوی این کشور می‌باشید برای تخمین هزینه‌های خود در گام اول باید مشخص کنید که برای اقامت خود از خوابگاه استفاده می‎کنید یا از خانه دانشجوئی؛ پر واضح است که اجاره خانه دانشجوئی هزینه شما را بالاتر خواهد برد. 

استفاده از وسایل نقلیه عمومی برای رفت و آمد، خوابگاه دانشجویی و همچنین کار در حین تحصیل می‌تواند کمک بزرگی در کاهش هزیه‌های تحصیل در ایتالیا و زندگی در این کشور باشد. 

شهریه دانشگاه‌های ایتالیا و مزیت تحصیل در ایتالیا

موارد بسیاری می‌تواند بر میزان نرخ و شهریه تحصیل در دانشگاه‎های ایتالیا تاٍیر گذار باشد ام به طور کلی با تحصیل در مقاطع لیسانس و یا ادامه تحصیل در مقاطع فوق و دکترا در ایتالیا شهریه ای که شما باید پرداخت نمایید مبلغی در حدود 450 تا 3000 یورو در طول یک سال تحصیلی است. این مبلغ بسته به رشته و دانشگاه شما می‌تواند متفاوت باشد. برای اطلاع از جزئیات شهریه دانشگاه در ایتالیا به مقاله ” شهریه دانشگاه‌های ایتالیا ” مراجعه کنید. 

دانشگاه‌های برتر مزیت تحصیل در ایتالیا

وجود چندین دانشگاه برتر در سطح جهان را می‌توان پاسخ دیگری برای سوا چرا تحصیل در ایتالیا ؟ دانست. این در حالیست که اکثر دانشگاه‌های این کشور مورد تائید وزارت علوم و تحقیقات ایران می‌باشد و همین باعث شده است تا بسیاری از متقاضیان ایرانی این کشور را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب کنند. به بخش مشاوره انتخاب کشور موسسه آتیس سر بزنید.

چرا تحصیل در ایتالیا | مزیت تحصیل در ایتالیا

دانشگاه میلان را می‌توان معتبر ترین و بهترین دانشگاه در سطح ایتالیا دانست. انواع رشته های تحصیلی پزشکی و سایر رشته های فنی و نظری در این دانشگاه برای استفاده متقاضیان ارائه می‌شود. 

دانشگاه پلی تکنیک، دانشگاه ساپینزا رم از بزرگ ترین و بهترین دانشگاه های ایتالیا، بولونیا، دانشگاه فلورانس و چند دانشگاه دیگر از معتبر ترین و برترین دانشگاه‌های ایتالیا می‌باشند که فرصت تحصیلی خوبی را فراهم کره و به یکی از ویژگی‌های مهاجرت تحصیلی به ایتالیا تبدیل شده‌اند. 

شهرها و مزیت تحصیل در ایتالیا

این کشور که جاذبه‌های گردشگری بسیاری را در خود جای داده است دارای شهرهایی می‌باشد که هم از نظر تحصیلی و هم از نظر ر زیبایی در رتبه ی بالایی قرار دارند. آشنایی با شهر‌های معروف و دانشجویی کشور ایتالیا می‎تواند به اقامت و تحصیل شما در این کشور تا حد زیادی کمک کند. 

شهر رم با آب و هوای بسیار عالی که پایتخت این کشور می‌باشد، شرایط اقتصادی عالی بهره مند بوده و شهر خوبی برای کار کردن می‌باشد. شهر ونیز بر روی آب بیشتر به گردشگری معروف بوده و مناسب برای تحصیل نیست. شهرت میلان به دانشجویی بودن آن است و گزینه مناسبی برای تحصیل می‌باشد. مزیت این شهر نسبت به رم وجود چند دانشگاه برتر و سطح بالا تر بوده اما رونق اقتصادی کمتری در این شهر حاکم است. 

برای کسب اطلاعات تکمیلی درباره شهرهای دانشجویی ایتالیا اینجا کلیک کنید.

سخن پایانی

ایتالیا این روزها محبوبیت فراوانی در بین مردم ایران برای تحصیل پیدا کرده است و علت آن را نیر در مقاله مشاهده کردیم. شما می‌توانید برای انجام امور اولیه مهاجرت به ایتالیا و یا درخواست مشاوره با ما تماس حاصل فرمائید.