اخذ پذیرش دانشگاهی

مهاجرت با هدف تحصیل به کشوری دیگر در وهله ی اول منوط به داشتن پذیرش از یکی از دانشگاه های معتبر کشور مقصد است.

اخذ پذیرش دانشگاهی امری کلیدی و بسیار مهم است که به طور کلی پروسه مهاجرت تحصیلی با آن آغاز می شود. بنابراین هر متقاضی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارد می بایست متناسب با مدارک و شرایط تحصیلی خود برای دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه های کشور مقصد اقدامات لازم را انجام دهد.

اخذ پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه خارجی احتیاج به دانش زبانی نسبتا بالا و همین طور تسلط به رشته ها و دانشگاه ها دارد. ممکن است فردی از دانش زبانی بسیار بالایی برخوردار باشد اما در شناخت و انتخاب دانشگاه و شته دچار اشتباه شده و تمامی روند کار را مختل نماید. همچنین برای هر دانشگاه در تمامی کشورها بازه زمانی خاصی جهت ارسال مدارک اعلام می شود و تمامی این موارد باعث شده مرحله پذیرش از حساسیت بالایی برخوردار باشد و کوچکترین اشتباهی در انجام آن میتواند بعضا یک سال اقدامات مهاجرتی متقاضی را به تعویق بی‌اندازد.

اهمیت انتخاب رشته و شهر

در فرآیند اخذ پذیرش دانشگاهی، برای انتخاب رشته و دانشگاه باید به چند نکته بسیار مهم توجه کرد: متقاضی می‌بایست قبل از اقدام از شرایط دانشگاه مدنظر آگاهی کامل داشته باشد و توانایی آماده سازی تمامی مدارک مورد نیاز را در خود ببیند و سپس دست به اقدام بزند. در بیشتر کشورها متقاضی فقط اجازه اقدام برای رشته های مرتبط با رشته تحصیلی خود را دارد، توجه نکردن به این موضوع نتیجه منفی پذیرش را در پی خواهد داشت. بایستی به شهری که دانشگاه مدنظر در آن واقع شده، توجه شود و بررسی شود که آیا متقاضی حاضر به زندگی در آن شهر می‌باشد یا خیر. همینطور دانشگاه هایی باید مدنظر قرار بگیرند که برای روال کاری سفارت و دریافت ویزا فرد را دچار مشکل ننماید.

راه‌کار

موسسه آتیس با داشتن تیمی متخصص در زمینه اخذ پذیرش دانشگاهی و اپلای که در کشورهای مقصد مستقر هستند ضمن بررسی کارشناسانه مدارک متقاضی و ارائه مشاوره کامل قبل از اپلای، به صورت مستقیم جهت دریافت پذیرش مناسب با شرایط فردی و تحصیلی هر متقاضی اقدام می نماید و این نوید را به متقاضیان عزیز می دهد که هیچ یک از پرونده های موسسه آتیس صرفا به صورت آنلاین پیگیری نشده و در صورت نیاز از طریق مکاتبات و پیگیری های حضوری در دانشگاه به بهترین نتیجه ممکن خواهند رسید.

اخذ پذیرش دانشگاهی