وقت مصاحبه سفارت آلمان 

متقاضیان مهاجرت تحصیلی به اروپا و سایر کشور‌های خارجی می‌بایست پس از پذیرش در دانشگاه کشور مقصد نسبت به اخذ ویزای تحصیلی خود اقدام کنند؛ همانطور که می‌دانید برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان پس از پذیرش دانشگاهی می‌بایست با ارائه مدارک لازم از طریق سفارت آلمان در ایران اقدام کنید؛ پس از اعلام درخواست ویزای تحصیلی به سفارت آلمان، این سفارت نوبتی را برای مصاحبه شما در نظر می‌گیرد که معمولا مدتی طولانی به طول می‌انجامد. 

انتظار برای فرا رسیدن زمان مصاحبه سفارت آلمان می‌تواند شما را در پروسه اخذ ویزای تحصیلی کلافه کند. از این رو سفارت آلمان در تهران فرصتی را برای دانشجویان و متقاضیان ویزای تحصیلی، که واجد و شرایط استفاده از این فرصت هستند، فراهم کرده است. 

قرار ملاقات سریعتر سفارت آلمان

  1. برای استفاده از این فرصت متقاضیان می‌بایست در گام اول نسبت به مطالعه طلاعات مربوط به سامانه رزرو وقت مصاحبه سفارت آلمان مربوط به بخش حقوقی-کنسولی و همچنین برگه راهنمای مربوطه اقدام کنند. 
  2. در قدم بعدی وقت مصاحبه سفارت آلمان که از قبل رزرو کرده‌اید را از طریق لینک مربوط به لغو وقت مصاحبه که درایمیل تأییدیه ثبت نام قبلی موجود است،لغو کنید و در ادامه مجددا از طریق لینک روبرو ثبت نام کنید.
  3. در هنگام ثبت نام مجدد و در صفحه مربوطه برای شرایطی که در ارتباط با شما صدق می کنند گزینه “بله” (JA) و در غیر این صورت گزینه “خیر” (NEIN) را انتخاب کنید. 
  4. پس از این مراحل یک ایمیل تاییدیه برای شما ارسال خواهد شد و در ادامه ایمیل مربوط به وقت مصاحبه سریعتر و جدید سفارت برای شما ارسال می‌گردد. ( توجه داشته باشید که ممکن است این ایمیل دربخش Spam برای شما ارسال شود پس پوشه اسپم را مرتبا چک کنید )
  5. پس از اینکه ایمیل وقت مصاحبه را دریافت کردید نسبت به تایید این ایمیل از طریق لینک داخل پیام اقدام کنید تا وقت مصاحبه سفارت آلمان برای شما به ثبت نهایی برسد.  ( مسئولیت چک کردن ایمیل و پوشه اسپم آن بر عهده خود شما می باشد. به اشخاص ثالثی که قول هایی به شما می دهند و در قبالش از شما پول می گیرند، اعتماد نکنید! )

تذکرات

توجه داشته باشید که در قسمت مربوط به شرایط متقاضی وقت مصاحبه سفارت آلمان، شرایطی را علامت بزنید که برای شما صدق می‌کند تا با این شرایط وقت نزدیک‌تر و سریعتر را برای مصاحبه سفارت آلمان بگیرید. در غیر این صورت با علامت زدن مواردی که جزو شرایط شما نیستند وقت مصاحبه برای شما لحاظ نخواهد شد. با پذیرفته نشدن درخواست شما مجبور خواهید بود روند ثبت نام را مجدداً از ابتدا طی نمائید. بدین ترتیب جای خود را در فهرست انتظار از دست خواهید داد.

وقت مصاحبه سفارت آلمان 

چنانچه شما برای اخذ وقت مصاحبه سفارت آلمان اقدام کرده‌اید ولی دیگر علاقه‌ای به مهاجرت به آلمان و پیشبرد در روند اخذ ویزا ندارید، لطفا از طریق لینک‌های مربوطه وقت مصاحبه سفارت آلمان خود را لغو کنید. با این کار وقت مصاحبه دیگر متقاضیان جلو خواهد افتاد و سفارت درخواست‌های بیشتری را بررسی خواهد کرد.

موسسه مهاجرتی آتیس با  بیش از ده سال سابقه فعالیت در امر مهاجرت تحصیلی و کاری به کشورهای اروپایی از جمله آلمان و با داشتن تعداد زیادی پرونده های موفق کاری، می‌کوشد با فراهم کردن بستری مناسب و به‌کارگیری وکلایی مجرب و توانمند در عرصه مهاجرت و بهره‌گیری از آخرین قوانین روز مهاجرتی بتواند گامی موثر در تسهیل انواع مهاجرت به آلمان بردارد. بخش تحصیلی موسسه مهاجرتی آتیس با علم به این‌ که آلمان مقصدی مهم و پر تقاضا از نظر تحصیلی، سرمایه‌گذاری، کاری و یا آموزش زبان است، این مقاله را آماده شما عزیزان کرده تا با آگاهی کامل از شرایط و قوانین موجود، کشور مدنظر خود را انتخاب نمایید. خدمت‌رسانی به شما عزیزان ‌همیشه باعث افتخار این موسسه بوده است امید بر آن‌که بتوانیم خدمت گذار خوبی باشیم.