اقامت از طریق خرید ملک

اقامت از طریق خرید ملک یکی از شیوه‌های مهاجرت غیر تحصیلی می‌باشد؛ امروزه با بالا رفتن تعداد متقاضیان مهاجرت به کشور‌های دیگر به خصوص کشورهای اروپایی شیوه‌های مهاجرتی نیز افزایش پیدا کرده‌اند. در کنار روش‌ها مهاجرتی پرطرفدار، همچون مهاجرت تحصیلی و مهاجرت کاری نوعی از اقامت تحت عنوان اقامت از طریق خرید ملک نیز وجود دارد که شیوه‌ای از مهاجرت غیر تحصیلی به شمار می‌رود. بسیاری از متقاضیان علاقمند به اقامت در کشور‌های دیگر به دلایلی همچون عدم توانایی تحصیل مجدد یا ادامه تحصیل و یا دیگر دلایل شخصی از مهاجرت تحصیلی صرف نظر کرده و در تلاش برای مهاجرت غیر تحصیلی هستند. بنابراین این افراد که قصد اقامت در کشوری دیگر را دارند میبایست به روش هایی غیر از روش تحصیلی متوسل شوند.

اقامت از طریق خرید ملک، که یکی از شیوه‌های مهاجرت غیر تحصیلی می‌باشد، اقامتی است که شخص متقاضی با داشتن سرمایه معین به خرید یا اجاره ملک در کشور‌های دیگر اقدام می‌کند تا به کمک حق مالکیت در این کشور از اقامت آن برخوردار شود. قوانین و شرایط خرید ملک و اخذ اقامت از این طریق بسته به کشور مقصد متفاوت می‌باشد. به طور کلی شما با خرید ملک در کشور مقصد به طور کامل از حق قانونی مالکیت آن در آن کشور برخوردار خواهید بود؛ پس از تصمیم به خرید ملک در کشور مقصد با توجه به قوانین و شرایط خرید ملک باید به دریافت ویزای موقت و یا دائمی اقدام کنید. میزان سرمایه مورد نیاز برای خرید یک ملک در هر کشوی متناسب با شرایط اقتصادی، سطح رفاه شهروندی و خدمات آن کشور می‌تواند مقدار متفاوتی باشد.

در برخی از کشورها بسته به قوانین موجود برای خرید ملک توسط اتباع خارجی، یک میزان حداقل  سرمایه از سوی مراکز قانونی کشور مقصد در نظر گرفته می‌شود که متقاضی می‌بایست به خرید یک ملک یا چندین ملک اعم از ویلا و … با این حداقل سرمایه تعیین شده اقدام کند تا موفق به دریافت ویزا موقت یا دائم شود. یکی دیگر از مواردی که متقاضی اخذ اقامت از طریق ملک باید نسبت به آن توجه داشته باشد این است که می‌بایست یک بازه زمانی را که از سوی کشور مقصد تعیین می‌شود در آن کشور زندگی کند. همچنین در کشور‌هایی که امکان خرید ملک را برای مهاجران خارجی فراهم کرده‌اند، قوانینی وضع شده است تا متقاضی پس از چند سال زندگی در آن کشور، بتواند نسبت به دریافت اقامت دائم در آن کشور اقدام کند. توجه داشته باشید که این بازه زمانی توسط مراکز قانون گذار در کشور مقصد تعیین می‌گردد. 

موسسه آتیس با به کارگیری وکلای مجرب و متبحر در این زمینه دریافت این نوع اقامت را در کوتاه ترین بازه زمانی تضمین می نماید و در تمامی مراحل کار از آماده سازی مدارک در ایران گرفته تا کارهای مربوط به اداره مهاجرت و حساب بانکی و … در کشور مقصد شما عزیزان را همراهی می‌کند. در مرحله به مرحله پروسه کار حضور همکاران آتیس در کنار خانواده ها جهت تسریع و تسهیل انجام کار آرامش خاطر و عدم نگرانی جهت به سرانجام رساندن کار را به متقاضیان گرامی ارائه می‌کند.

خرید ملک
اقامت