اتریش یا اسپانیا؟!

مهاجرت به اسپانیا و همچنین مهاجرت به اتریش به طور کلی به دو شیوه مهاجرت تحصیلی و مهاجرت غیر تحصیلی امکان پذیر است؛ شیوه اول یعنی مهاجرت تحصیلی که از عنوان آن مشخص است اقدام برای تحصیل در اسپانیا و یا تحصیل در اتریش است که این روش در این روز‌ها متقاضیان بسیاری را به خود اختصاص داده است. در این روش متقاضیان می‌توانند برای تحصیل به یکی از این کشور‌ها سفر کرده و پس از تکمیل سفر خود در همان کشور مشغول به کار شده و در ادامه با توجه به قوانین اقامتی هر یک از این دو کشور نسبت به اخذ اقامت اتریش و یا اقامت اسپانیا اقدام کنند.

اما شیوه دیگر مهاجرت که به مهاجرت غیر تحصیلی شناخته می‌شود برای آن دسته افرادی که تمایلی به تحصیل ندارند و یا با داشتن مدارک تحصیلی به فکر کار در اتریش و یا کار در اسپانیا هستند، مناسب می‌باشد. خود این شیوه به طریق‌ها و با اهداف مختلفی اراُه می‌شود؛ مهاجرت به واسطه کار، تمکن مالی و … از جمله شیوه‌های مهاجرت غیر تحصیلی محسوب می‌شوند. بسیاری از افراد که از تمکن مالی خوبی برخوردار هستند با گذران مراحل این شیوه می‌توانند نسبت به مهاجرت به اتریش و یا مهاجرت به اسپانیا و در ادامه اخذ اقامت هر یک از این دو کشور اقدام کنند.

مهاجرت به اسپانیا

با توجه به اهمیت انتخاب کشور برای مهاجرت غیر تحصیلی به واسطه تمکن مالی ما در این مقاله که توسط تیم مشاوره موسسه مهاجرتی آتیس گردآوری شده است به مقایسه مهاجرت به اتریش و اسپانیا به واسطه تمکن مالی و سرمایه‌گذاری پرداخته‌ایم.

مقایسه مهاجرت به اسپانیا و اتریش از طریق تمکن مالی

موضوع مقایسه سرمایه گذاری در اتریش و اسپانیا موضوعی بسیار مهم است که به شما کمک می‌کند تا بهترین کشور را برای مهاجرت غیر تحصیلی با استفاده از این شیوه انتخاب کنید. لازم به ذکر است که مهاجرت به اتریش به شیوه‌های متفاوتی مانند کار در اتریش، تحصیل در اتریش و غیره امکان پذیر است؛ این مورد برای اسپانیا نیز صدق می‌کند. متقاضیان بسته به شرایطی که دارند می‌بایست بهترین شیوه را برای مهاجرت غیر تحصیلی خود انتخاب کنند. سرمایه گذاری در اتریش و اسپانیا یکی از مواردی است که متقاضیان خاص خود را دارد که باید به صورت جداگانه مورد بررسی قرار گیرند.

اینکه مهاجرت غیر تحصیلی به اتریش به واسطه خود حمایتی یا همان تمکن مالی شامل حال چه افرادی است؟ در باب مقایسه مهاجرت غیر تحصیلی به واسطه تمکن مالی به اتریش و اسپانیا کدام یک مراحل آسان تری دارند؟ ما در این مقاله به دنبال شرح پاسخ این سوالات هستیم.

اقامت اتریش به واسطه تمکن مالی

اگر شما از متقاضیان مهاجرت غیر تحصیلی به اتریش و اخذ اقامت این کشور هستید باید بدانید که یکی از بهترین روش‌های مهاجرت غیر تحصیلی به این کشور اخذ اقامت از طریق تمکن مالی است. این روش برای همه افراد در دسترس بوده و نیازی به داشتن مدرک زبان ندارد. اما مهم‌ترین شرط و لازمه مهاجرت و اخذ اقامت اتریش به این شیوه ارائه نامه تمکن مالی شخص متقاضی می باشد که فرد متقاضی باید اثبات نماید مبلغ ۲۲۰۰۰ یورو به ازای هر فرد از افراد خانواده و فرزندان زیر ۱۸ سال را در حساب خود دارد. در کنار ارائه این نامه شما به عنوان متقاضی باید توانایی تامین هزینه های زندگی خود و خانواده خویش در طی ۱ سال آینده را در کشور اتریش داشته باشد. این شیوه بیشتر مورد توجه آن دسته از افرادی است که قصد اخذ اقامت در اروپا را دارند و نیاز آنچنانی به درآمد در آینده ندارند.

سرمایه گذاری در اسپانیا

این روز‌ها با توجه به بازار‌های تبلیغاتی موجود در زمینه اخذ اقامت اسپانیا، خرید ملک در اسپانیا را به عنوان سرمایه گذاری در این کشور به متقاضیان معرفی می‌کنند اما باید بدانید که خرید ملک در این کشور به تنهایی به اخذ اقامت اسپانیا منجرب نمی‌شود.  در حال حاضر اقتصاد اسپانیا یکی از اقتصاد‌های رو به رشد در قاره اروپا می‌باشد و از همین رو فرصت سرمایه‌گذاری در این کشور را می‌توان فرصتی مناسب دانست.

در  نهایت در مورد مقایسه اقامت خود حمایتی اتریش با سرمایه گذاری اسپانیا باید گفت که در حال حاضر ساده ترین و مطمئن ترین راهی که برای اخذ اقامت اتریش وجود دارد اقامت خود حمایتی اتریش  و یکی از بهترین راه‌های برای اخذ اقامت اسپانیا اخذ اقامت به واسطه سرمایه گذاری در اسپانیا می باشد. شما با داشتن تمکن مالی می‌توانید به راحتی و با دریافت کارت اقامت اتریش برای برای اخذ اقامت اتریش اقدام کنید.