امروزه متقاضیان زیادی قصد تحصیل در اروپا و مهاجرت تحصیلی به کشور‌های سطح اول جهان را دارند؛ یکی از رشته‌های مورد علاقه و پر تقاضا متقاضیان مهاجرت تحصیلی، رشته زیست شناسی است که در روسیه و در دانشگاه سن پترزبورگ برای متقاضیان و علاقمندان به این رشته ارائه می‌شود. تحصیل در روسیه در رشته زیست شناسی دانشگاه سن پترزبورگ هر ساله با تقاضای زیادی روبرو است. دانشگاه سن پترزبورگ روسیه در کنار تمام رشته‌های مهندسی و علوم انسانی که در مقاطع مختلف ارائه می‌دهد، رشته زیست شناسی در روسیه را نیز در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی و تحصیل در روسیه در این رشته ارائه داده است.

زیست شناسی در روسیه

رشته زیست شناسی یکی از رشته‌های پایه در زمینه علوم تجربی است، تحصیل در روسیه و در رشته زیست شناسی دانشگاه سن پترزبورگ این کشور به عنوان یک رشته کاربردی و مطرح با هدف شناخت یست انسان‌ها، یستگاه‌ها و موجودات  مختلفی که روی کره زمین زندگی می‌کنند صورت می‌گیرد. مطالعه بر روی زیستگاه و موجودات باعث کشف و تحقق اهدا درمانی و سایر اهداف مربوطه در زمینه علوم تجربی می‌گردد. به طور کلی زیست شناسی در دانشگاه‌ها به دو زیر شاخه زیست شناسی عمومی و سلولی نولکولی تقسیم می‌شوند. این دوره‌ها که هر دو به مدت چهار سال در مقطع کارشناسی ارائه می‌شوند دارای گرایش‌های مربوط به خود در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه سن پترزبورگ هستند. به طور کلی گرایش‌های زیست شناسی عمومی شامل علوم گیاهی، دبیری، جانور شناسی و گرایش‌های زیست شناسی سلولی مولکولی میکروبیولوژی، ژنتیک و بیوشیمی و بیوفیزیک می‌باشد.  

زیست شناسی در روسیه دانشگاه سن پترزبورگ

با توجه به اهمیت تحقیق درباره شرایط گوناگون مهاجرت تحصیلی به یک کشور مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس سعی بر این داشتند تا با استناد به منابع دقیق و وب سایت رسمی دانشگاه سن پترزبورگ روسیه اطلاعاتی جامع را در ارتباط با رشته زیست شناسی در دانشگاه سن پترزبورگ را در اختیار شما علاقمندان قرار دهند. در این مقاله به بررسی اجمالی رشته زیست شناسی در دانشگاه سن پترزبورگ روسیه خواهیم پرداخت. برای تحصیل در روسیه و در رشته زیست شناسی در دانشگاه سن پترزبورگ می‌بایست اطلاعات کافی در مورد شرایط، هزینه‌ها و دوره تحصیلی این رشته داشته باشید. به همین منظور می‌توانید پس از مطالعه این مقاله برای کسب اطلاعات تکمیلی با مشاورین بخش مهاجرت تحصیلی ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس حاصل فرمائید. 

تحصیل زیست شناسی در روسیه ( دانشگاه سن پترزبورگ )

همانطور که گفته شد یکی از رشته‌های ارائه شده در دانشگاه سن پترزبورگ روسیه، رشته زیست شناسی می‌باشد. امکان تحصیل در روسیه در رشته زیست شناسی دانشگاه سن پترزبورگ برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی و تحصیل در اروپا، در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد امکان پذیر است. شما با تحصیل در روسیه در رشته زیست شناسی دانشگاه سن پترزبورگ که یکی از چند دانشگاه تراز اول در روسیه و اروپا می‌باشد، می‌توانید از امکانات ویژه‌ی دانشگاه برخوردار شوید و تحصیلات خود را به بهترین نحو ممکن ادامه دهید. در ادامه این مقاله به بررسی رشته زیست شناسی ارائه شده در دانشگاه سن پترزبورگ در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خواهیم پرداخت. 

زیست شناسی دوره کارشناسی ( دانشگاه سن پترزبورگ )

رشته زیست شناسی در روسیه در مقطع کارشناسی برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی و تحصیل در روسیه که به این رشته علاقه مند هستند در دانشگاه سن پترزبورگ ارائه می‌گردد. این رشته به مدت چهار سال تحصیلی و در هشت ترم درسی برای تحصیل دانشجویان بومی و غیر بومی در دانشگاه سن پترزبورگ روسیه در دسترس می‌باشد. تحصیل در روسیه در مقطع کارشناسی رشته زیست شناسی دانشگاه سن پترزبورگ به صورت تمام وقت بودهِ همچنین دوره‌های آموزشی این مقطع به زبان انگلیسی و روسی می‌باشد. به طور کلی کورس‌ها و دوره‌هایی که در این مقطع به آموزش آن‌ها پرداخته شده است عبارتند از جراحی و قارچ شناسی، زیست شناسی سلولی، زیست شناسی تکاملی، بیوفیزیک، بیوشیمی، گیاه شناسی، ویروس شناسی، مهندسی ژنتیک و بیوتکنولوژی، تاریخ شناسی، جانورشناسی، بی مهرگان، جانورشناسی مهره دار، ایمونولوژی و میکروبیولوژی، زیست شناسی مولکولی، ژنتیک عمومی، اکولوژی عمومی، روانشناسی، روانشناسی تفاوتهای فردی، تئوری تکامل، فیزیولوژی گیاه و بیوشیمی.

  • مزایای شرکت در این دوره چیست؟

با شرکت در دوره کارشناسی رشته زیست شناسی دانشگاه سن پترزبورگ روسیه علاوه بر کسب مدرک معتبر لیسانس، با تمرکز خاص روی تنوع زیستی و فعالیت های میدانی تابستانی که توسط دانشگاه برگزار می‌گردد دوره خود را خواهید گذراند. این فعالیت‌های میدانی فرصت داشتن ارتباط با دانشمندان بین المللی و ایستگاه های میدانی زیست شناسی را برای شما فراهم می‌کند. 

زیست شناسی در روسیه دانشگاه سن پترزبورگ

تحصیل در روسیه در رشته زیست شناسی دانشگاه سن پترزبورگ مهارتهای قابل انتقال قابل توجهی را به شما منتقل می کند که به انتخاب شما در بعد حرفه ای در زمینه زیست شناسی کمک می کند تا تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا در روسیه و فراتر از آن ادامه دهید. با فارغ التحصیلی در رشته زیست شناسی دانشگاه سن پترزبورگ در مقطع کارشناس یمی توانید در مؤسسات تحقیقاتی ، شرکتهای بیوتکنولوژی ، مؤسسات پزشکی و سایر شرکتها فعالیت کنید. توجه داشته باشید که این برنامه تحصیلی بر اساس استانداردهای حرفه ای و توصیه های کارفرمایان پایه گذاری شده است.  اکثر فارغ التحصیلان رشته زیست شناسی دانشگاه سن پترزبورگ روسیه در مقطع کارشناسی،در موسسات تحقیقاتی آکادمی علوم روسیه، شرکتهای بیوتکنولوژیک، مؤسسات پزشکی، ذخایر طبیعت، صنایع و غیره مشغول به کار هستند و یا در مراکز تحقیقاتی و آموزشی برجسته جهان به مطالعه یا انجام تحقیقات می پردازند.

زیست شناسی دوره ارشد ( دانشگاه سن پترزبورگ )

رشته زیست شناسی در روسیه در مقطع کارشناسی ارشد نیز برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی و تحصیل در روسیه که به تکمیل تحصیلات عالی خود در این رشته علاقه‌مند هستند در دانشگاه سن پترزبورگ ارائه می‌گردد. با گذر ار دوره کارشناسی رشته زیست شناسی و کسب مدرک لیسانس این رشته در دانشگاه سن پترزبورگ امکان ادامه تحصیل در روسیه در مقطع کارشناسی ارشد این رشته در همین دانشگاه امکان پذیر می‌باشد و دانشجویان می‌توانند در یکی از گرایش‌های مدنظر خود تحصیلات عالیه خود را تکمیل کنند. در مقطع کارشناسی ارشد این رشته به مدت دو سال تحصیلی و در چهار ترم درسی برای تحصیل دانشجویان بومی و غیر بومی در دانشگاه سن پترزبورگ روسیه در دسترس می‌باشد. 

تحصیل در روسیه در مقطع کارشناسی ارشد رشته زیست شناسی دانشگاه سن پترزبورگ به صورت تمام وقت بوده؛ همچنین دوره‌های آموزشی این مقطع به زبان روسی می‌باشد. زمینه‌های تخصصی که برای مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه سن پترزبورگ روسیه در نظر گرفته شده است عبارتند از ژنتیک و بیوتکنولوژی، گیاه شناسی، قارچ شناسی، جانورشناسی، هیدروبیولوژی، انگل شناسی، جسم شناسی زیست شناسی سلولی، ایمونولوژی، میکروبیولوژی، فیزیولوژی، بیوشیمی و بیوفیزیک. 

  • آینده شغلی شرکت در این دوره چگونه است؟

این برنامه با هدف آموزش متخصصان توانمند برای هدایت تیم های تحقیقاتی که تحقیق و توسعه را در هر دو زمینه اساسی و کاربردی علوم بیولوژیکی انجام دهند، و همچنین به منظور حل موثر مشکلات بین رشته‌ای ارائه شده است. با تحصیل در روسیه در مقطع کارشناسی ارشد رشته زیست شناسی دانشگاه سن پترزبورگ امکان فعالیت در دانشگاه ها، مؤسسات تحقیقاتی، شرکت های بیوتکنولوژی، مؤسسات پزشکی، خدمات محیطی، انجمن های تولیدی در روسیه و خارج از کشور برای شما فراهم خواهد شد. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتری درباره رشته‌های ارائه شده در دانشگاه سن پترزبورگ با مشاورین بخش مهاجرت تحصیلی ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس بگیرید و با آگاهی کاملی نسبت به انتخاب رشته و مهاجرت تحصیلی اقدام کنید.