کانادا، کشوری با بیشترین تاثیر مثبت در عرصه جهانی

چندی پیش شرکت تحقیقاتی Ipsos با برگزاری یک نظرسنجی جدید در سطح بین المللی، کانادا را به عنوان برترین و تاثیر گذارترین کشور در سطح جهانی معرفی کرد؛ 18 هزار نفر از 25 کشور در سراسر دنیا در این نظر سنجی شرکت کرده‌اند. در نتیجه‌ی این نظر سنجی 81 درصد از شرکت کنندگان کشور مدرن کانادا را به عنوان با نفوذ ترین و تاثیر گذارترین کشور در امورات جهانی انتخاب کرده‌اند. امتیاز تاثیر گذاری کانادا در این نظر سنجی با امتیاز این کشوری در نظر سنجی برگزار شده در سال 2016 یکی است؛ این در حالی است که این امتیاز برای سایر کشور‌ها دستخوش تغییرات و کاهش شده است. این کاهش امتیاز یگر کشورها و سازمان‌ ها نسبت به آخرین نظرسنجی قبلی دچار کاهش اثرگذاری در دنیا بوده است که بیشترین کاهش را کشور ایالت متحده آمریکا با 24 امتیاز کاهش داشته است و در رده نهم این نظر سنجی قرار گرفته است.

لازم به ذکر است که کشور ایران نیز در این نظر سنجی با کاهش پنج امتیازی روبرو بوده است و تنها 21 درصد از شرکت‌کنندگان این نظرسنجی ایران را به عنوان کشوری با تاثیر مثبت انتخاب کرده‌اند.

کانادا

برگزاری این نظر سنجی از سوی IPSOS به دنبال بهبود رتبه‌ی کانادا در نظرسنجی دیگری در زمینه سطح آموزش های عالی انجام گرفت؛ بر اساس گزار‌ش‌های حاصل از این نظر سنجی که در ماه گذشته برگزار شد، کانادا توانست در رتبه بندی برترین کشورهای دنیا از نظر تعداد و سطح فارغ ‌التحصیلان دانشگاهی، جایگاه نخست را به خود اختصاص دهد. گزارش دیگری از سوی شرکت انگلیسی RS Components که به عنوان توزیع کننده قطعات الکترونیکی، الکتریکی و صنعتی فعالیت می‌کند، منتشر شده است؛ در این لیست کشورهایی با  بیشترین درصد جمعیت مشغول در حوزه های تحصیلات عالی نام برده شده‌اند. همچنین در این لیست مشخص شده است که کدام کشورها بیشترین مرد و کدام کشورها بیشتر تعداد زن تحصیل کرده را دارند. کانادا در این لیست نیز با داشتن بیشترین سهم از نظر تعداد افرادی که توانسته اند در مقاطع تحصیلی عالی تحصیل کنند، در صدر این آمار قرار گرفته است. به طور کلی بیش از نیمی از افراد بالغ در این کشور دارای حداقل یک مدرک دانشگاهی در سطوح تحصیلات عالی این کشور هستند.

کانادا برای چهارمین بار پیاپی موفق شد در سال 2019 نیز از جهت کیفیت زندگی به رتبه اول در میان کشور‌های جهان دست پیدا کند. 

کانادا
کانادا