پایتخت اتریش

داشتن شناخت درباره پایتخت اتریش و شرایط زندگی در وین موضوعی است که در این مقاله به آن پرداخته شده است. به طور کلی داشتن اطلاعات کافی درباره همه جوانب در امر مهاجرت به یک کشور ثمره آن را برای متقاضی رضایت بخش تر خواهد کرد. مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس با توجه به نیازهای اطلاعاتی درباره شهرهای اتریش و در راس آن پایتخت اتریش همواره به بررسی مواردی پرداخته اند. در میان متقاضیان مهاجرت به اتریش بیش از نیمی از آنها خواهان زندگی در پایتخت کشور اتریش هستند؛ اما دلیل این استقبال چیست؟ مزایای زندگی در پایتخت اتریش نسبت به سایر شهرهای اتریش چیست؟ هزینه‌های زندگی در وین اتریش به چه صورت است؟ تلاش مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس در این نوشتار پاسخگویی به سوالات شما درباره زندگی در پایتخت کشور اتریش و شرایط عمومی آن می‌باشد. در صورت نیاز به مشاوره بیشتر درباره مهاجرت به اتریش می‌توانید از طریق تکمیل کردن فرم مشاوره آنلاین و یا شماره تماس با کارشناسان ما در تماس باشید.

شرایط زندگی در وین، پایتخت اتریش

در بررسی هایی که اخیرا از سوی Mercer انجام گرفته است شهر وین برای دهمین سال متوالی لقب بهترین شهر برای زندگی را به خود اختصاص داده است. ین بررسی عواملی نظیر ثبات داخلی، میزان جرم و جنایت، اجرای موثر قانون، روابط با سایر کشورها، آزادی های شخصی، مراقبت های بهداشتی، آموزش، مسکن، امکانات تفریحی و حمل و نقل عمومی موجود تعیین می‌کند. پایتخت اتریش که از میان آن رودخانه مشهور دانوب می‌گذرد تلفیقی از معماری‌ها و سنت‌های دیرین و با شکوه می‌باشد. وین را به موجب برگزاری کارناوال‌ها و رویدادهای فرهنگی متعدد، کنسرت‌ها کلاسیک و … سرزمین فرهنگ و هنر می‌نامند. قدمت تاریخی پایتخت اتریش، وین به یک قرن پس از مسیحیت بر می‌گردد؛ در آن زمان رومی‌ها اردوگاه‌های را در محل فعلی وین بنا کرده بودن که نام این اردوگاه‌ها Vindobona بوده است. وجود ساختمان‌هایی به سبک باروک اغلب آن ها در زمان ملکه ماریا ترزا و امپراطور فرانز جوزف ساخته شده‌است نمایی زیبا را به شهر وین، پایتخت اتریش داده است. این بناهای تاریخی به همراه هنر موسیقی غنی موجود در وین و فرهنگ قهوه خانه از مشهورترین خصوصیات وین، پایتخت اتریش می‌باشد. 

پایتخت اتریش

هزینه زندگی در وین

چنانچه شما متقاضی مهاجرت تحصیلی به اتریش و یا متقاضی کار در این کشور می‌باشید و قصد دارید به واسطه آن نسبت به اخذ اقامت اتریش اقدام کنید، اطلاع از قیمت٬ها و هزینه‌های زندگی در اتریش می‌تواند برای شما مفید واقع شود. پرداخت هزینه زندگی در اتریش به یورو که واحد پول رسمی این کشور است می‌باشد. مشاوران موسسه مهاجرتی آتیس با بررسی هزینه‌ها و شرایط اقتصادی کشور اتریش هزینه زندگی در وین برای یک خانواده چهار نفره را سه هزار یورو و برای یک شخص مجرد را 800 یورو تخمین زده‌اند؛ لازم به ذکر است که این هزینه‌ها بدون در نظر گرفتن هزینه اجاره یا خرید مسکن می‌باشد. در مورد هزینه اجاره مسکن در وین، پایتخت اتریش می‌توان گفت هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 800 یورو و در حاشیه شهر 600 یورو هزینه خواهد داشت.  پیشنهاد ما به آن دسته از متقاضیانی که برای تحصیل در اتریش اقدام به مهاجرت کرده‌اند استفاده از خوابگاه‌های ارائه شده از سوی دانشگاه است؛ همچنین دانشجویانی که قصد تحصیل در اتریش را دارند می‌توانند با مشارکت چند دانشجوی دیگر به صورت مشترک اقدام به اجاره مسکن در اتریش کنند. برای اطلاع جزئی تر از هزینه‌ زندگی در وین اتریش در ادامه این مقاله به بررسی قیمت اقلام و خدمات مختلف در اتریش پرداخته‌ایم. 

  • هزینه منوی پایه ناهار (از جمله نوشیدنی) در یک منطقه تجاری در وین اتریش 13 یورو می‌باشد.
  • هزینه فست فود در اتریش هفت یورو می‌باشد.
  • هزینه 500  گرم سینه مرغ بدون استخوان مبلغی حدود پنج یورو می‌باشد.
  • یک لیتر شیر دو یورو هزینه دارد

برای اطلاع دقیق‎تر از هزینه زندگی در وین می‌توانید به مقاله هزینه‌های زندگی در وین مراجعه کنید و یا با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس حاصل فرمائید.

پایتخت اتریش و شرایط اقامت در اتریش

با داشتن اطلاعات کافی و جامع درباره پایتخت کشور اتریش ممکن است علاقه مند به زندگی در وین شده باشید؛ اما برای زندگی در وین نیازمند به اخذ اقامت اتریش هستید. بسته به شرایط شخص متقاضی و هدف او از مهاجرت راهکار‌های زیادی برای اخذ اقامت در اتریش وجود دارد. تمامی این راهکار‌ها به دو دسته کلی اخذ اقامت اتریش از طریق مهاجرت تحصیلی و غیر تحصیلی تقسیم می‌شوند که هر کدام از این دسته‌ها روش‌های متفاوتی را شامل می‌شوند. 

  • اقامت در اتریش به واسطه تحصیل

مهاجرت تحصیلی و تحصیل در اتریش یکی از شیوه‌هایی است که به کمک آن می‌توانید در آینده به فکر اخذ اقامت دائم کشور اتریش باشید. البته لازم به ذکر است که شما با تحصیل در اتریش و ویزای تحصیلی نمی‌توانید به صورت مستقیم به فکر اخذ اقامت دائم باشید و می‌بایست پس از اتمام تحصیلات خود به فکر تبدیل ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری و یا سایر ویزاها باشید تا بتوانید در کشور اتریش بمانید و پس از گذراندن مدتی معین برای اقامت دائم اقدام کنید. 

تحصیل در اتریش به دلیل برخورداری این کشور از سیستم آموزشی مدرن و دانشگاه‌های رایگان و معتبر همواره با استقبال زیادی مواجه شده است. متقاضیانی که قصد تحصیل در اتریش و اخذ اقامت موقت این کشور به این وسیله را دارند می‌بایست در گام اول از سوی یکی از دانشگاه‌های اتریش پذیرش تحصیلی داشته باشند و در ادامه با داشتن پذیرش برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش اقدام کنند. موسسه مهاجرتی آتیس با بیش از یک دهه تجربه و داشتن چندین پروژه موفق اعزام دانشجو به اتریش همواره آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می‌باشد.

  • اقامت در اتریش به واسطه کار 

روش دیگری که به واسه آن می‌توانید برای اقامت اتریش اقدام کنید کار در اتریش به واسطه مهاجرت غیر تحصیلی به این کشور است. متقاضیانی که دارای تخصص و مدرک تحصیلی در زمینه تخصصی خود هستند می‌توانند از طریق اخذ ویزای کاری اتریش برای زندگی در وین پایتخت کشور اتریش اقدام کنند. سیستم کار در اتریش مجموعه از از شرایط از قبیل تحصیلات، سن، سابقه کار و مدرک زبان را امل می‌شود که داشتن این شرایط وضعیت بهتری را برای پیدا کردن کار در اتریش فراهم می‌کند. همچون سایر کشورها دو راهکار کلی برای کار  در اتریش و اخذ اقامت از این طریق وجود دارد. راهکار اول داشتن دعوتنامه از سوی کارفرما در اتریش می‌باشد و راهکار دوم اخذ ویزای جستجو کار برای پیدا کردن کار توسط خود متقاضی در اتریش می‌باشد. 

مزایای زندگی در وین، پایتخت اتریش 

با اخذ اقامت اتریش از طریق یکی از روش‌های موجود شما می‌توانید در این شهر که از بهترین شهرهای اتریش می‌باشد زندگی کنید. زندگی در وین مزایای بسیاری دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. 

  • کیفیت بالای زندگی 

کیفی زندگی با بررسی عوامل مختلفی صورت می‌گیرد. طبق آخرین آمارها 67 درصد از افرادی که به اتریش مهاجرت کرده اند و در وین زندگی می‌کنند از شغل خود احساس امنیت می‌کنند. آنها از تعادل میان زندگی حرفه ای و شخصی خود در اتریش راضی هستند. در این گزارش که از سمت InNations تهییه شده است، کشور اتریش از میان 67 کشور در رتبه دومین کشور در زمینه تعادل میان کار و زندگی قرار گرفته است. 

  • هزینه پائین زندگی در وین 

وین شهری است که می‌توان گفت با توجه به کیفیت بالای زندگی هزینه پائینی دارد. به عنوان مثال هزینه اجاره مسکن در لندن حدود 52 درصد بیشتر از وین می باشد و هزینه های زندگی در لندن نیز حدود 31 درصد بیشتر از وین می باشد، در حالی که قدرت خرید در وین حدود 11 درصد بیشتر از لندن می باشد. 

از دیگر مزایای زندگی در وین می‌توان به امنیت موجود در وین، سیستم منظم حمل و نقل عمومی، فرهنگ غنی این شهر و … اشاره کرد.