مقایسه هزینه زندگی در آلمان و اسپانیا

مقایسه هزینه زندگی در آلمان و اسپانیا یکی از الزاماتی است که قبل از تصمیم برای مهاجرت به آلمان و یا مهاجرت به اسپانیا می٬بایست نسبت به آن توجه لازم را داشته باشید. در واقع بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیلی در انتخاب خود میان چند کشور برتر اروپایی همواره دچار تردید هستند و دغدغه۲ی آنها انتخاب بهترین کشور از میان این کشور‌ها می٬باشد. بنابراین انجام مقایسه‌هایی از این دست در کنار دانستن شرایط مهاجرت تحصیلی و یا غیر تحصیلی می‌تواند شما را در انتخابی درست برای مهاجرت یاری کند. امروزه مهاجرت تحصیلی به اسپانیا و همچنین مهاجرت تحصیلی به آلمان دو مورد از بهترین گزینه‌ها برای متقاضیانی است که قصد تحصیل در اروپا را دارند؛ با توجه به افزایش تقاضا برای مهاجرت به اسپانیا و همچنین مهاجرت به آلمان بسیاری از متقاضیان بر سر دو راهی انتخاب یکی از این دو کشور مانده‌اند و اکثر آنها به دنبال بهترین انتخاب از میان این دو کشور برتر اروپایی هستند.

مقایسه هزینه زندگی در آلمان و اسپانیا

با توجه به اهمیت انتخاب بهترین کشور بسته به شرایط متقاضی می‌بایست مهاجرت به آلمان و اسپانیا را از جهات مختلفی مورد قیاس قرار دهیم؛ به طور کلی مهاجرت به هر کشوری را می‌توان از جهات شرایط مهاجرت، شرایط تحصیلی در آن کشور، هزینه‌های زندگی و تحصیل در آن کشور، وضعیت بازار کاری و چندین موارد دیگر مورد بررسی قرار داد. به همین جهت مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس در این مقاله به بررسی و مقایسه هزینه زندگی در آلمان و روسیه به عنوان یکی از عواملی که در مهاجرت متقاضیان بسیار حائز اهمیت می‌باشد پرداخته اند. مشاوران موسسه مهاجرتی آتیس در این مقاله ابتدا از شرایط کلی تحصیل در آلمان و همچنین تحصیل در اسپانیا برای شما مواردی را ارائه خواهند داد و در ادامه به بررسی و مقایسه هزینه زندگی در آلمان و اسپانیا خواهند پرداخت. 

تحصیل در آلمان 

مهاجرت تحصیلی به آلمان در این روزها یکی از گزینه‌های مورد علاقه برای دانشجویان می‌باشد. این کشور که یکی از کشور‌های تراز اول صنعتی در جهان شناخته می‌شود فرصت‌های خوبی را برای متقاضیان و علاقمندان به تحصیل در رشته‌های فنی و مهندسی فراهم کرده است. از آنجایی که آلمان در چند سال گذشته یکی از قطب‌های اقتصادی و صنعتی اروپا و جهان بوده است بحران اقتصادی بسیار ناچیزی را تجربه کرده و همین امر باعث افزایش مهاجرت به آلمان در این سال‌ها شده است. 

آلمان که کشوری مرفه در زمینه‌های اقتصادی، تحصیلی، صنعت و علوم مهندسی می‌باشد با داشتن چندین دانشگاه برتر همچون دانشگاه مونیخ، فرانکفورت و … زمینه ساز مهاجرت تحصیلی متقاضیان بسیاری از سایر نقاط جهان و ایران به این کشور شده است. دانشگاه‌های این کشور هر ساله به ارائه رشته‌هایی در زمینه علوم مهندسی از قبیل رشته مهندسی مکانیک، مهندسی عمران و چندین رشته دیگر اقدام می‌کنند. به طور کلی تحصیل در آلمان به دو دسته تحصیل در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی تقسیم می‌شود که متقاضیان می‌توانند در طول تحصیل از بورسیه‌هایی که توسط دانشگاه و دولت آلمان ارائه می‌شود استفاده کنند و تحصیل رایگان را در این کشور تجربه کنند؛ همچنین امکان کار در حین تحصیل در آلمان نیز برای دانشجویان در این کشور وجود دارد.

شما متقاضیان عزیز می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت تحصیلی به آلمان و همچنین تحصیل در بهترین دانشگاه‌های این کشور با تکمیل فرم مشاوره آنلاین و یا از طریق تلفن‌های تماس نسب به دریافت مشاوره از مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس اقدام کنید.

تحصیل در اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا برای تحصیل نیز یکی دیگر از محبوب ترین انتخاب‌های این روزها در میان متقاضیان مهاجرت تحصیلی می‌باشد. از شرایط مهاجرت تحصیلی به اسپانیا که باعث استقبال روز افزون آن شده است می‌توان به امکان تحصیل رایگان در این کشور از طریق بورسیه تحصیلی، وجود شرایط کار در حین تحصیل در اسپانیا، برخورداری از زیر ساخت‌ها و دانشگاه‌های برتر همچون دانشگاه بارسلونا و … اشاره کرد. اسپانیا را می‌توان یکی از اولین کشورها در عرصه آموزش و تحصیل علوم پزشکی دانست که به همین خاطر تحصیل پزشکی در اسپانیا در این سال‌ها متقاضیانی قابل توجهی را برای خود پیدا کرده است. 

تحصیل در اسپانیا در بیش از 70 دانشگاه این کشور که 50 مورد از آنها را دانشگاه‌های دولتی تشکیل داده است در شهر‌های دانشجویی بارسلون، مادرید و والنسیا برای متقاضیان رشته‌های پزشکی همچون دندان پزشکی و پرستاری و رشته‌های علوم مهندسی امکان پذیر است. شما متقاضیان عزیز می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت تحصیلی به آلمان و همچنین تحصیل در بهترین دانشگاه‌های این کشور با تکمیل فرم مشاوره آنلاین و یا از طریق تلفن‌های تماس نسب به دریافت مشاوره از مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس اقدام کنید. 

مقایسه هزینه زندگی در آلمان و اسپانیا 

همانطور که گفته شد هزینه‌های زندگی در کشوری که قصد مهاجرت تحصیلی به آن را دارید از اهمیت بسیاری برخوردار است چرا که بسیاری از متقاضیان بسته به شرایط خود خواهان مهاجرت و زندگی کم هزینه تری هستند. به همین جهت مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس با استناد به وب سایت‌های رسمی در ادامه این مطلب به مقایسه دقیق تر هزینه‌ها زندگی اعم از هزینه‌های خرید مایحتاج زندگی، هزینه‌های ناشی از خوراک در این دو کشور، هزینه‌های حمل و نقل، ورزش و اوقات فراغت، خرید پوشاک، اجاره مسکن، حقوق و بیمه خواهیم پرداخت. لازم به ذکر است این هزینه‌ها همگی به یورو و مربوط به سال 2019 میلادی می‌باشد. 

 هزینه خوراک در آلمان و اسپانیا

در مبحث هزینه‌های زندگی و مواردی که به هنگام مهاجرت به آلمان و اسپانیا می‌بایست به آن توجه داشته باشید اطلاع از وضعیت قیمت‌ها در رستوران‌های این دو کشور است. یک وعده غذایی در رستوران‌های ارزان قیمت برای کشور آلمان و اسپانیا حدود 10 یورو هزینه دارد؛ این در حالی است که هزینه یک وعده غذای دو نفره در یک رستوران میان رده در آلمان 45 یورو و در اسپانیا 35 یورو می‌باشد. وعده غذایی McMeal  که یکی از وعده‌های غذایی محبوب مک دولاند به حساب می‌آید در آلمان هزینه‌ای معادل هشت یورو دارو این در حالی است که این وعده در اسپانیا در سال 2019 هفت یورو می‌باشد. یک بطری آب کوچک در آلمان 1.89 یورو و در اسپانیا 1.14 یورو هزینه دارد. بنابراین می‌توان گفت با مهاجرت به اسپانیا هزینه کمتری را برای خوراک خود صرف خواهید کرد. 

هزینه مایحتاج در آلمان و اسپانیا

مقایسه هزینه‌های مایحتاج از جمله خرید‌های روزانه یکی از مهم ترین شرایط مهاجرت به اسپانیا و آلمان می‌باشد. برای مثال یک بطری شیر یک لیتری در آلمان 0.72 یورو و در اسپانیا 0.77 یورو هزینه دارد. دیگر هزینه ‌های موجود برای مایحتاج در کشور آلمان و اسپانیا به شرح زیر می‌باشد. 

هزینه یک کیلو برنج در آلمان 2.13 یورو و در اسپانیا 0.95 یورو میباشد.

هزینه دوازده عدد تخم مرغ در آلمان 1.97 یورو و در اسپانیا 1.63 یورو 

هزینه یک کیلو گرم سیب در آلمان 2.29 یورو و در اسپانیا 1.70 یورو میباشد.

هزینه یک کیلوگرم گوشت مرغ در آلمان 7.93 یورو و در اسپانیا 5.90 یورو میباشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه مایحتاج زندگی در آلمان و اسپانیا می‌توانید به این وب ‌سایت مراجعه کنید و یا با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس حاصل فرمائید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید. 

هزینه حمل و نقل در آلمان و اسپانیا

با توجه به این که دانشجویان همواره می‌بایست درون شهر‌های کشوری که قصد تحصیل در آن را دارند تردد کنند هزینه‌های حمل و نقل بعد از هزینه خوراک و مسکن می‌تواند مهم‌ترین مورد در بررسی شرایط مهاجرت باشد. هزینه حمل و نقل در کشور اسپانیا به نسبت آلمان بسیار پائین‌تر می‌باشد، به طوری که هزینه یک بلیط تک سفره برای سفر‌های درون شهری در آلمان 2.70 یورو و در اسپانیا 1.40 یورو می‌باشد. هزینه تاکسی در کشور‌های اروپایی همچون اسپانیا و آلمان به این شیوه محاسبه می‌شود که یک مبلغی برای ورودی تاکسی و به ازای یک کیلومتر مبلغی دیگر و برای یک ساعت مبلغی دیگر علاوه بر ورودی محاسبه می‌شود. هزینه ورودی تاکسی در آلمان چهار یورو و این هزینه در اسپانیا 3 یورو می‌باشد، همچنین هزینه یک ساعت اجاره تاکسی در کشور آلمان 30 یورو و در اسپانیا 20 یورو می‌باشد. با توجه به این موارد می‌توان نتیجه گرفت که با مهاجرت به اسپانیا هزینه حمل و نقل کمتری را به نسبت آلمان پراخت خواهید کرد. 

هزینه ورزش و اوقات فراغت در آلمان و اسپانیا

متقاضیانی که برای تحصیل قصد مهاجرت به آلمان و یا اسپانیا را دارند به هر حال به تفریح و ورزش نیاز پیدا خواهند کرد. به همین منظور بهتر است برای انتخاب کشور تحصیل خود بین دو کشور آلمان و اسپانیا به بررسی این هزینه نیز اقدام کنید. هزینه ثبت نام در یک باشگاه ورزشی به مدت یک ماه در اسپانیا 35 یورو و در آلمان 29 یورو می‌باشد. همچنین هزینه تماشای یک فیلم در سینما‌های آلمان 11 یورو و در سینما٬های اسپانیا هشت یورو می‌باشد. 

هزینه مسکن در آلمان و اسپانیا 

دانشجویانی که قصد تحصیل در آلمان و یا مهاجرت تحصیلی به اسپانیا را دارند در مقایسه هزینه‌ زندگی آلمان و اسپانیا می‌بایست مورد مسکن و محل سکونت را نیز بررسی کنند. دانشجویان برای این موضوع می‌توانند از خوابگاه٬هایی که دانشگاه در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد استفاده کنند که در این صورت مسکن برای آن‌ها رایگان خواهد بود. اما اگر قصد اجاره اتاق را دارند با توجه به متغیر بودن متراژ اتاق هزینه‌ آنها نیز متفاوت می‌باشد. 

مقایسه هزینه زندگی در آلمان و اسپانیا

ما در این مقاله که توسط موسسه مهاجرتی آتیس گرد آوری شده است سعی بر این داشتیم تا درباره شرایط مهاجرت و هزینه‌های زندگی در دو کشور آلمان و اسپانیا برای شما صحبت کنیم و به مقایسه این هزینه‌ها بپردازیم. برای نتیجه گیری کلی شکا متقاضیان مهاجرت تحصیلی می‌توان گفت 

  • هزینه‌های ناشی از رستوران در اسپانیا 15.44٪ کمتر از آلمان است.
  • هزینه تهییه مواد غذایی در اسپانیا 15.70٪ پایین تر از آلمان است.
  • هزینه خرید پوشاک در اسپانیا 28.82٪ کمتر از آلمان است. 
  • هزینه اجاره مسکن در اسپانیا 18.62٪ پایین تر از آلمان است.