تحصیل کامپیوتر در اسپانیا ( دانشگاه بارسلونا )

امروزه متقاضیان زیادی قصد تحصیل در اروپا و مهاجرت تحصیلی به کشور‌های سطح اول جهان را دارند؛ یکی از رشته‌های مورد علاقه و پر تقاضا رشته مهندسی کامپیوتر است که در اسپانیا و در دانشگاه بارسلونا برای متقاضیان و علاقمندان به این رشته ارائه می‌شود. تحصیل در اسپانیا در رشته مهندسی کامپیوتر هر ساله با تقاضای زیادی روبرو است. دانشگاه بارسلونا برای تعدادی از رشته‌های مهندسی در سه مقطع کارشناسیُ کارشناسی ارشد و دکتر برنامه اراپه می‌دهد اما تحصیل در اسپانیا در رشته کامپیوتر دانشگاه بارسلونا تنها در مقطع کارشناسی و برای دریافت مدرک لیسانس امکان پذیر است و به عبارت دیگر دانشگاه بارسلونا تنها به ارایه رشته مهندسی کامپیوتر در این مقطع اقدام کرده است. مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس سعی بر این دارند تا با استناد به منابع دقیق و وب سایت رسمی دانشگاه بارسلونا اطلاعاتی جامع را در ارتباط با رشته مهندسی کامپیوتر در هر سه مقطع در اختیار شما علاقمندان قرار دهند. 

تحصیل کامپیوتر در اسپانیا

رشته مهندسی کامپیوتر دوره کارشناسی ( دانشگاه بارسلونا )

هنگام تصمیم برای مهاجرت تحصیلی و تحصیل در اروپا می‌بایست در کنار کسب اطلاعات درباره کشور و دانشگاه محل تحصیل می‎بایست اطلاعات کافی را در ارتباط با ماهیت رشته مورد علاقه خود و همچنین اطلاعاتی راجع به رشته مورد نظر در دانشگاه مقصد داشته باشید تا در ادامه تحصیل در اسپانیا با مشکل روبرو نشوید.

  • در این دوره چه چیزهایی یاد خواهید گرفت؟

تحصیل کامپیوتر در اسپانیا در دوره کارشناسی شامل یادگیری مباحث و اصول فن آوری ، علمی و اجتماعی، اقتصادی و مهندسی کامپیوتر و یک پایه دانش همه کاره در محاسبات می‌باشد؛ همچنین مباحثی اعم از  سیستم های رایانه ای و الگوریتم ها به عنوان فرآیندهای محاسباتی ، برنامه و طراحی سخت افزار و برنامه های کاربردی نیز در این دوره برای تحصیل کامپیوتر در اسپانیا گنجانده شده است. مهارت های عملی این دوره نیز به دو بخش کلی برنامه نویسی رایانه و برنامه نویسی ابزارهای نوین حل مسئله تقسیم می‌شود. این دوره شامل هشت ترم تحصیلی می‎باشد که دانشجو برای فارغ التحصیلی در رشته مهندسی کامپیوتر در اسپانیا می‌بایست 240 واحد درسی را در دوره کارشناسی با موفقیت پشت سر بگذارد. دروس مربوط به رشته کامپیوتر دانشگاه بارسلونا اسپانیا در دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر تدریس می‌شوند.

  • چه مواردی جهت تحصیل کامپیوتر در اسپانیا لازم است؟

متقاضیانی که قصد مهاجرت تحصیلی به اسپانیا برای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه بارسلونا این کشور را دارند بسته به شرایط خود می‌بایست موفق به تکمیل تحصیلات در مدارس در زمینه فن آوری ، علوم طبیعی یا علوم بهداشتی شده باشند و همچنین متقاضیانی که دارای مدارک تحصیلی در زمینه مطالعات رایانه ای باشند مورد توجه ویژه قرار می گیرند.

  • شرکت در این دوره مناسب چه کسانی است؟

تحصیل کامپیوتر در اسپانیا در دوره کارشناسی دانشگاه بارسلونا متناسب برای آن دسته از افرادی است که علاقمند به مطالعات رایانه‌ای و فن آوری های جدید هستند و همچنین تمایل به فعالیت در زمینه محاسبات و ابتکار عمل در توسعه برنامه های رایانه ای در زمینه های اجتماعی دارند. دانشگاه بارسلونا اسپانیا با داشتن موقعیت علمی عالی شما را به سوی اهدافتان سوق خواهد داد و تحصیل کامپیوتر در اسپانیا و در این دانشگاه سکوی پرتابی برای آینده شما خواهد شد.

  • زمینه‌های شغلی تحصیل کامپیوتر در اسپانیا چیست؟

یکی از مواردی که در شناخت رشته باید نسبت به آن توجه کرد بازار کار رشته مورد نظر می‌باشد. متقاضیان تحصیل کامپیوتر در اسپانیا پس از فارغ التحصیلی در این دانشگاه می‌توانن در یکی از زمینه‌های شغلی زیر چه در اسپانیا و په در کشور خود فعالیت داشته باشند. مدیریت پروژه در تولید نرم افزار و سخت افزار ، توسعه تیم ، منابع و روابط بازار. مدیریت دانش و انتقال در قالب های دیجیتال. آموزش و انتقال فناوری به متخصصان در زمینه های مرتبط تحقیق و توسعه بخش دولتی و خصوصی. برنامه نویسی و تجزیه و تحلیل رایانه. ادغام سیستم های رایانه ای. مدیریت سیستم های رایانه ای. مدیریت شبکه های پیچیده و فناوری رایانه ای بخش خصوصی از جمله زمینه‌های کاری رشته مهندسی کامپیوتر است.

  • برنامه درسی هر ترم تحصیل کامپیوتر در اسپانیا چگونه است؟

همانطور که گفته شد شما می‌بایست در طول دوره تحصیل در اسپانیا در رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه بارسلونا 240 واحد درسی را در طول هشت ترم با موفقیت پشت سر بگذارید برای این منظور شما می‌توانید در هر ترم تحصیلی خود پنج درس را بردارید؛ لازم به ذکر است که دروس اراپه شده در جهت تحصیل کامپیوتر در اسپانیا در دانشگاه بارسلونا به صورت شش واحدی می‌باشد. طبق تصویر برنامه تحصیلی که در قسمت زیر مشاهده می‌کنید متقاضی می‌بایست از ترم اول تا هفتم در هر ترم پنج درس شش واحدی را بگذراند و در ترم آخر دو درس شش واحدی به همراه پروژه دوره خود که 18 واحد می‌باشد را بگذراند. به طور کلی تحصیل کامپیوتر در اسپانیا در رشته مهندسی کامپیوتر 60 واحد درسی مربوط به دروس پایه می‌باشد (از این 60 واحد 24 واحد در ترم یک، 18 واحد در ترم دو، 6 واحد در ترم سه و 12 واحد در ترم دو می‌بایست برداشته شود).

مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

132 واحد  از واحدهای این رشته مربوط به دروس تخصصی بوده که با رنگ آبی در تصویر بالا مشخص شده اند ( از این 132 واحد می‌بایست 6 واحد در ترم یک، 12 واحد در ترم دو، 24 واحد ترم سه، 18 واحد در ترم چهار و ما بقی این تعداد واحد تا ترم هفت \شت سر گذاشته شود ). در رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه بارسلونا 30 واحد درسی به صورت اختیاری و انتخابی دانشجویان ارپه می‌شود که می‌بایست در ترم هفت و هشت برداشته شود؛ در آخر 18 واحد درسی مربوط به پروژه کارشناسی شما شده که به عنوان پایان نامه شما تلقی خواهد شد.

درباره دانشگاه بارسلونا

دانشگاه بارسلونا با در اختیار داشتن بالاترین رتبه جهانی (QS World University ) در میان دانشگاه‌های اسپانیا بهترین دانشگاه این کشور به حساب می‌آید. بالاترین رتبه دانشگاهی موجود در اسپانیا با رتبه 156 متعلق به این دانشگاه می باشد؛ این جدیدترین رتبه ای است که این دانشگاه  در سال 2018 کسب کرده است. دانشگاه بارسلونا که در سال 1450 تاسیس شد، یکی از قدیمی ترین موسسات آموزش عالی در جهان است که دارای تجربه های غنی از قرون وسطایی می‌باشد. امروزه، در حدود 63000 دانشجو در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد، در 18 دانشکده مشغول به تحصیل می باشند. 

دانشگاه بارسلونا اسپانیا با توجه به بالا بودن هزینه‌های تحصیل زندگی و تحصیل دانشجویان در این دانشگاه برنامه‌ها و کمک‌های مالی متعددی را اراپه می‌دهد؛ برای تحصیل کامپیوتر در اسپانیا در دانشگاه بارسلونا می‌تواند در صورت داشتن شرایط لازم این برنامه ها از بورسیه تحصیلی اسپانیا و یا کمک‌های مالی و یا وام‌های در نظر گرفته شده نیز استفاده کنید. جهت کسب اطلاعات تکمیلی در مورد بورسیه تحصیلی اسپانیا اینجا کلیک کنید. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیستری درباره رشته‌های ارایه شده در دانشگاه بارسلونا با مشاورین بخش مهاجرت تحصیلی ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس بگیرید و با آگاهی کاملی نسبت به انتخاب رشته و مهاجرت تحصیلی اقدام کنید. 

درباره بورسیه تحصیلی دانشگاه بارسلونا