رشته حقوق در اسپانیا

رشته حقوق یکی از رشته‌هایی است که در جهان امروز بسیار کاربردی و دارای بازار کاری قابل توجه‌ای می‌باشد. تحصیل در اروپا با توجه به شرایط ایده‌آل زندگی و فراهم بودن خدمات رفاهی و آموزشی مناسب در کشور‌های درجه یک این قاره با تقاضای بسیاری از سوی دانشجویان و متقاضیان مهاجرت تحصیلی روبرو شده است؛ تحصیل در اسپانیا در دانشگاه‌های برتر این کشور نیز از این امر مستثنی نبوده و در چند سال اخیر متقاضیان بسیاری برای تحصیل در اسپانیا و در رشته‌های مختلف دانشگاه‌های این کشور اقدام به ارسال تقاضا کرده‌اند. تحصیل در اروپا و همچنین کشور اسپانیا در رشته‌های محبوب و پرطرفدار بسیاری در زمینه علوم مهندسی و پزشکی و سایر علوم امکان پذیر است؛ در کنار رشته‌های مختلفی که امکان تحصیل آن برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی وجود دارد تحصیل  در رشته حقوق نیز یکی از فرصت‌های تحصیل در اسپانیا می‌باشد. رشته حقوق در اسپانیا در سال گذشته با استقبال خوبی از سوی متقاضیان مهاجرت تحصیلی روبرو شده است از این رو برای آگاهی شما عزیزان مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس بر آن شدند تا در این مقاله کوتاه اطلاعاتی جامع و کامل را درباره رشته حقوق در اسپانیا در اختیار شما قرار دهند. 

معرفی رشته حقوق 

یکی از مواردی که به هنگام تصمیم برای تحصی لدر اروپا باید نسبت به آن توجه داشته باشید، ماهیت و کاربرد رشته‌ای است که قصد ادامه تحصیل در آن را  دارید. تحصیل در رشته حقوق نیز شرایط و کاربردهای خاص خود را دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. به طور کلی موضوع این علم کلیه روابط اجتماعی می‌باشد که آثار حقوقی از آن به وجود می‌آید. علم حقوق را می‌توان به دو دسته حقوق عمومی شامل روابط دولت و مردم و حقوق خصوصی که شامل روابط خصوصی مردم هستند دسته بندی کرد. رشته حقوق که یکی از پردرآمد ترین و همچنین محبوب ترین رشته‌ها در میان داوطلبان گروه علوم انسانی می‌باشد دارای دامنه‌ای از گرایش‌های گسترده است که کلیه روابط زندگی امروز قابل ملاحظه می‌باشد. این روابط شامل روابط میان دولت و مردم ( حقوق عمومی ) و روابط خصوص مردم ( حقوق خصوصی ) می‌باشد. 

رشته حقوق در اسپانیا

در این رشته معمولا دروس مربوط به  مقدمه علم حقوق ، حقوق جزای عمومی، حقوق اساسی ، حقوق مدنی ، مبانی علم اقتصاد و  از این دست دروس فرا گرفته خواهد شد. اگر شما نیز از علاقمندان به تحصیل در رشته حقوق هستید می‌بایست از جسارت، قدرت استدلال، خلاقیت ذهنی و فن بیان خوبی برخوردار باشید. کسب مدرک لیسانس حقوق نی‌نواند کار چندان مشکلی باشد اما باید  بدانید که حقوقدان شدن از آنجایی که علم حقوق امروزه با جامعه شناسی، روانشناسی و علوم فلسفی تلفیق شده است، بسیار مشکل است. 

رشته حقوق دانشگاه بارسلونا 

همانطور که گفته شد یکی از رشته‌هایی که در دانشگاه‌های مطرح اسپانیا برای تحصیل متقاضیام بومی و غیر بومی ارائه می‌شود رشته حقوق می‌باشد؛ در میان دانشگاه‌های معتبر و مطرح اسپانیا، دانشگاه بارسلونا این کشور نیز نسبت به ارائه رشته حقوق در مقطع کارشناسی برای تحصیل متقاضیان اقدام کرده است. حضور وکلا برای داشتن بهترین عملکرد در هر بخشی از یک کشور ضروری می‌باشد؛ این حضور نقش بسیار پر رنگی را در جوامع در حال توسعه و پیشرفت پیدا کرده است به طوری که این حضور بسیاری حیاتی می‌باشد چرا که این وکلا به صورت مستقیم به دولت یا شرکت‌ها و ارگان‌ها و یا به مردم کشور در زمینه‌های حقوقی خدمات ارائه می‌دهند. 

رشته حقوق رشته‌ای است که نیاز به آموزش٬های آکادمیک و دانشگاهی دارد و برای شروع فعالیت کاری در این زمینه نیاز به تحصیل در رشته حقوق در یک دانشگاه معتبر و اخذ مدرک لیسانس می‌باشد. تحصیل در رشته حقوق در اسپانیا در دانشگاه بارسلونا این کشور شامل 240 واحد درسی می‌باشد که متقاضیان مهاجرت تحصیلی برای تحصیل در این رشته می‌بایست با پشت سر گذاشتن این تعداد واحد درسی مهارتهای نظری و عملی لازم در این زمینه را بدست آورند. سال اول تحصیل در اسپانیا در رشته حقوق دانشگاه بارسلونا این کشور شامل 60 واحد دروس پایه می‌شود؛ ای دروس به صورت مقطعی و با رعایت پیش نیاز‌ها ارائه می‌گردد. دروس تخصصی رشته حقوق در دانشگاه بارسلونا اسپانیا 144 واحد درسی را به خود اختصاص داده است که هسته اصلی لیسانس حقوق را تشکیل می‌دهد و شامل تعلیمات مدنی ، تجارت ، جنایی ، کارگری ، قانون اساسی ، اداری ، مالی و مالیاتی ، رویه ای و کیفری ، بین المللی عمومی و خصوصی بین المللی و همچنین حقوق جامعه اروپا به عنوان فلسفه حقوق می‌شود. 

به طور کلی تحصیل در رشته حقوق در اسپانیا و در دانشگاه بارسلونا این کشور نیز در مقطع کارشناسی به مانند تمام رشته‌های دیگر در این مقطع شامل آموزش‌های عمومی می‌شود و تخصص‌های لازم در مقطع کارشناسی ارشد به دانشجو منتقل خواهد شد. ا وجود این در رشته حقوق برخی از تخصص‌ها را می‌توان ا شرکت در برنامه‌ها و دوره‌های آموزشی در کنار تحصیل در مقطع کارشناسی در این دانشگاه بدست آورد. به طور کلی تخصص‌هایی که دانشجویان حقوق می‌توانند در آن شروع به فعالیت تخصصی کنند و یا برای تحصیل  در مقطع کارشناسی ارشد نسبت به آن اقدام کنند عبارتند از: حقوق عمومی، حقوق خصوصی، حقوق تجارت و حقوق بین الملل، جامعه تطبیقی و اروپایی. تحصیل در رشته حقوق دانشگاه بارسلونا در مقطع کارشناس با ارائه و دفاع پروژه نهایی در رم پایانی این رشته به اتمام می‌رسد. 

شرایط مورد نیاز برای تحصیل رشته حقوق درایتالیا 

حقوقدان به اصطلاح فردی است که با قانون آشنا بوده و وظیفه آن‌ها تفسیر و به کارگیری قانون برای حل مشکلاتی است که در زندگی ما در جامعه ایجاد می‌شود. بنابراین ، دانشجویان رشته حقوق باید نسبت به مشکلات انسانی و اجتماعی حساس باشند و از درجه خاصی از عقل سلیم برخوردار باشند. آنچه برای داشتن یک حقوقدان خوب واقعاً ضروری است ، رویکرد انتقادی ، کنجکاوی ، یک ذهن خوب سازمان یافته ، ظرفیت شناسایی و تمایز برخی موقعیت ها از دیگران و سرانجام ، تخیل معینی است.  دانشجویان و متقاضیان مهاجرت تحصیلی برای تحصیل در رشته حقوق باید بدانند که داشتن یک حافظه خوب می‌تواند برای تحصیل در این رشته مفید باید اما باید بدانید که مطالعات حقوقی صرفاً بر اساس به خاطر سپردن اطلاعات انجام نمی‌شود. به طور کلی دانشجویان حقوق دانشگاه بارسلونا اسپانیا، افرادی هستند که با واقعیت در تماس هستند و مشغول تحلیل واقعیت های اجتماعی و مشکلات، گوش دادن به دیگران، قرار دادن خود در جای دیگران، در نظر گرفتن علایق اساسی و تصمیم گیری ها و توافق نامه های عملی، معقول، مسئولانه و مطابق با ارزش های دموکراتیک هستند. 

به عنوان کلام آخر درباره شرایطی که متقاضی برای تحصیل در رشته حقوق در اسپانیا می‌بایست داشته باشد باید گفت دانشجو می‌بایست یک خواننده خوب (از جمله مطبوعات) باشد و به وضوح به امور جاری ملی و بین المللی (سیاست ، اقتصاد و موضوعات اجتماعی در میان دیگران) علاقه مند باشد. علاوه بر این ، دانش آموزانی که ارتباط خوبی دارند (توانایی مهارت بیان و کلامی و استدلال ضروری است) و دارای یک معقول منطقی از یک زبان خارجی (ترجیحاً انگلیسی) هستند از این مزیت برخوردار هستند. 

برنامه درسی رشته حقوق دانشگاه بارسلونا 

همانطور که گفته شد تحصیل حقوق در اسپانیا در دانشگاه بارسلونا این کشور برای مقطع کارشناس امان پذیر است؛ دانشچویان برای تحصیل در این مقطع می‌بایست در طول چهار سال تحصیلی و به ترتیب سال 60 واحد درسی در زمینه علوم پایه، 144 .واحد درسی در زمینه علوم تخصصی رشته حقوق، 30 واحد دروس اختیاری و 6 واحد پروژه نهایی خود را با موفقیت پشت سر بگذارند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه درسی رشته حقوق دانشگاه بارسلونا اسپانیا می‌توانید به وب سایت رسمی دانشگاه بارسلونا مراجعه کرده و یا از طریق فرم مشاوره آنلاین و یا تلفن‌های تماس، با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس حاصل فرمائید. تصویر برنامه تحصیلی رشته حقوق دانشگاه بارسلونا اسپانیا در مقطع کارشناسی به شرح زیر است. 

رشته حقوق در اسپانیا

زمینه شغلی رشته حقوق دانشگاه بارسلونا 

متقاضیان با تحصیل در اسپانیا در دانشگاه بارسلونا این کشور در مقطع کارشناسی رشته حقوق زمینه‌های شغلی بسیاری دارند که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد؛ اگرچه ممکن است برخی از دانشجویان مسیرهای شغلی خاص دیگری را در نظر داشته باشند اما به طور کلی فرصت‌های شغلی برای فارغ التحصیلان رشته حقوق دانشگاه بارسلونا عبارتند از وکیل، دفتر اسناد رسمی، ثبت کننده، کارمندان دولت شاغل در دادگستر (قضات و دادرسان، دادستان های عمومی، دبیران حقوقی)، کارمندان سطح عالی در امور دادگستری ( وکالت ایالتی ، متخصص در مدیریت مدنی ایالت و سایر کارمندان دولت که برای دولت مرکزی ، منطقه ای و محلی کار می کنند)، کارمندان دولت اسپانیا که در خارج از کشور مشغول به کار هستند (سپاه دیپلماتیک)، کارمندان دولت سطح متوسط که در دولت مرکزی، منطقه ای و محلی کار می شوند؛ کارمندان سازمان های بین المللی (سازمان ملل، شورای اروپا)؛ وکالت در مجالس ملی یا منطقه ای اسپانیا؛ وکیل شرکت؛ وکالت انجمن ها و سازمان های خصوصی؛ مشاور حقوقی یا مشاور. شما متقاضیان به تحصیل در اسپانیا و دانشگاه بارسلونا اسپانیا از طریق وبسایت دانشگاه و یا از طریق تلفن‌ها تماس موسسه مهاجرتی آتیس، اطلاعات کامل تری را برای پذیرفته شدن کسب کنید.