رشته Business Administration دانشگاه وین اتریش

رشته مدیریت بازرگانی در دانشگاه وین جزو رشته های پرطرفدار محسوب می شود. این رشته از مقطع کارشناسی تا مقطع دکتری در این دانشگاه ارائه شده و برای هر مقطع با استقبال فراوانی از طرف دانشجویان مواجه می شود. شناخت این رشته می‌تواند باعث آگاهی بیشتر شما در امر تحصیل در اتریش شود.

در مقطع کارشناسی تحصیل رشته مدیریت بازرگانی در 6 ترم تحصیلی و به زبان آلمانی امکان پذیر است و دانشجویان میبایست سطح  C1  از زبان آلمانی را دارا باشند.. برای ورود به مقطع کارشناسی رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه وین متقاضیان ملزم به شرکت در یک آزمون ورودی میباشد که به زبان آلمانی برگزار شده و دانشجویان در صورت موفقیت در این آزمون میتوانند وارد دانشگاه شده و کورس اصلی را آغاز نمایند. این مقطع با سپری کردن 180 ECTS امکان پذیر است . دانشجویان مقطع لیسانس در رشته مدیریت بازرگانی دانش خود را در زمینه های کلیدی مدیریت کسب و کار کسب می کنند ، که توسط ماژول های مقدماتی در اقتصاد ، ریاضیات و آمار تجارت ، قانون تجارت ، فناوری اطلاعات ، جامعه شناسی اقتصادی و همچنین تجارت انگلیسی به دست می آید. شایستگی های به دست آمده در طول سپری کردن دوره لیسانس ، فارغ التحصیلان را به عنوان یک متخصص قادر می سازد تا مشکلات متداول در حوزه اداره تجارت را به طور مستقل حل کنند.

در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل رشته مدیریت بازرگانی در 4 ترم تحصیلی و به زبان های آلمانی و انگلیسی امکان پذیر است و دانشجویان میبایست همانند دوره کارشناسی دارای آمادگی زبانی در سطح C1  باشند.دانشجو برای ورود به این رشته باید دارای مدرک کارشناسی مرتبط باشد تا مدارک قابل ارزیابی برای پذیرش قرار بگیرد. این مقطع با سپری کردن  120 ECTS امکان پذیر است و همراه با تز یا پایان نامه می باشد. مقطع کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی با هدف آشنایی دانشجویان با روش ها و ابزارهای مربوط به خود رشته مدیریت بازرگانی و رشته های مرتبط (حقوق تجارت ، جامعه شناسی اقتصادی ، IT کسب و کار ، اقتصاد و آمار و غیره) ارائه می شود و در نتیجه آنها را قادر می سازد تا مشکلات مدیریت را به طور مستقل حل کنند. برنامه کارشناسی ارشد این رشته امکان انتخاب واحد های تخصصی در زمینه های مختلف این رشته را به میزان 80 ECTS برای دانشجویان فراهم می کند تا دانشجویان بتوانند  مطالعات خود را با نیازهای شخصی و آرزوهای شغلی شخصی خود تنظیم کنند. علاوه بر این ، دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه خود در مقطع دکترا در مدیریت تجارت یا هر موضوع مرتبط با حقوق تجارت آماده می شوند. در پایان برنامه دوره کارشناسی ارشد ، دانشجویان باید پایان نامه کارشناسی ارشد خود را که شامل نوشتن پایان نامه ، دوره بحث و آزمون کارشناسی ارشد است را تکمیل کنند.

دانشگاه وین

رشته مدیریت بازرگانی در سطح بین الملل تحت عنوان International Business Administration نیز در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه وین ارائه می‌گردد؛ تفاوت این رشته با Business Administration در زبان تدریس و تعداد واحدهای ارائه شده می‌باشد؛  دانشجویان برنامه های کارشناسی در مدیریت بازرگانی بین المللی دانش خود را در زمینه های کلیدی مدیریت کسب و کار کسب می‌کنند؛ اقتصاد ، ریاضیات و آمارهای تجارت ، حقوق تجارت ، فناوری اطلاعات ، جامعه شناسی اقتصادی و همچنین انگلیسی از جمله دروس و تجربیاتی است که در این دوره به دانشجویان منتقل خواهد شد. تحصیل در اتریش در این رشته فارغ التحصیلان را قادر می سازد تا مشکلات عادی را در حوزه اداره تجارت به طور مستقل حل کنند.

تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی رشته مدیریت بازرگانی بین الملل در 6 ترم تحصیلی و به زبان آلمانی امکان پذیر خواهد بود؛ برای ورود به مقطع کارشناسی رشته مدیریت بازرگانی بین الملل  دانشگاه وین همچون رشته غیر بین الملل این دانشگاه متقاضیان ملزم به شرکت در یک آزمون ورودی میباشند که دانشجویان و متقاضیان با گذراند این امتحان می‌تواند برای شرکت در دوره اصلی اقدام کنند. این مقطع نیز به مانند رشته غیر بین الملل دانشگاه وین با سپری کردن 180 ECTS امکان پذیر خواهد بود.

در مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت بازرگانی بین الملل به عنوان یک برنامه مطالعاتی میان رشته‌ای در دانشگاه وین ارائه می‌شود. در مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت بازرگانی بین الملل دانشگاه وین اتریش علاوه بر مهارت های اداری و تجاری و اصول اقتصادی، دانشجویان این امکان را دارند که یک منطقه فرهنگی را انتخاب کنند تا بتوانند به صورت گسترده تحقیقات میدانی داشته باشند و آموزش‌های لازم را کسب کنند. مناطق فرهنگی که از سوی دانشگاه وین برای دانشجویان رشته مدیریت بازرگانی بین المللی این مقطع ارائه می‌شوند در حال حاضر شامل اروپا ، آفریقا ، چین ، ژاپن ، آسیای جنوبی ، آمریکای لاتین و مناطق اسلاو می‌شوند. در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل در اتریش در رشته مدیریت بازرگانی بین الملل در 4 ترم تحصیلی و به زبان آلمانی و انگلیسی امکان پذیر خواهد بود. ورود به این دانشگاه برای مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت بازرگانی بین الملل بدون آزمون ورودی بوده با سپری کردن 120 ECTS امکان پذیر خواهد بود.

در مقطع دکتری تحصیل رشته مدیریت بازرگانی در 6 ترم تحصیلی و به زبان انگلیسی امکان پذیر است و دانشجویان میبایست در مرحله پذیرش مدارک زیر را ارائه نماید :

  • مدرک زبان انگلیسی آیلتس 7
  • یک مقطع تحصیلی مرتبط با این رشته
  • انگیزه نامه ای که نشان دهنده هدف تحصیل فرد در مقطع دکتری در آن دانشگاه و کشور باشد.
  • ارائه یک تز یا پیشنهاد پژوهش

پذیرش مقطع دکتری در دو مرحله صورت می پذیرد ، به این صورت که پس از پذیرش اولیه که از طریق بررسی مدارک متقاضی انجام میشود ، دانشجو میبایست در یک مصاحبه ای که توسط هیئت داوران دانشگاه صورت میپذیرد شرکت نموده و در صورت موفقیت در مصاحبه شفاهی و جلب نظر هیئت داوران پذیرش نهایی را کسب می نماید.

دانشجو امکان فارغ التحصیل شدن پس از سپری کردن 20 – 80 ETCS (8 تا 40 ساعت در هفته ) را دارا میباشد.میبایست در طول تحصیل خود دانشجو به افزایش اعتبار رزومه خود از طریق شرکت در کنفرانس ها و کارگاه های آموزشی ، مشارکت در پروژه های علمی و پژوهشی و سپری کردن دوره های کارآموزی مختلف در زمینه رشته بپردازد. پس از گذراندن واحدهای مربوطه میبایست اقدام به نوشتن و تکمیل رساله دکتری خود نموده و در نهایت با دفاع از رساله خود این مقطع را با موفقیت به اتمام برساند.

موسسه مهاجرتی آتیس با بیش از یک دهه تجربه می‌کوشد تا شما را در امر مهاجرت تحصیلی و نحصیل در اتریش یاری نماید و با در اختیار گذاشتن بروز ترین اطلاعات مهاجرتی این امر را برای شما عزیزان آسان تر از پیش کند. شما عزیزان می‌تواند از طریق شماره تماس‌ دفتر تهران با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس برقرار کرده و یا از طریف فرم آنلاین مشاوره نسبت به اخذ نوبت مشاوره اقدام کنید و از خدمات مشاوره‌ای ما برخوردار شوید.

درباره تحصیل در اتریش بیشتر بخوانید