رشته مدیریت مالی در آلمان

تحصیل در رشته مدیریت مالی در آلمان این روز‌ها به عنوان یکی از انتخاب‌های متقاضیان مهاجرت تحصیلی و علاقه‌مند به تحصیل در زمینه رشته‌های علوم انسانی و مدیریتی بوده است. به طور کلی تحصیل در اروپا و در هر رشته‌ای می‌تواند موقعیت و فرصت مناسبی را برای شما فراهم کند تا با تکمیل تحصیلات خود به فکر ساخت آینده‌ای روشن باشید. در سال‌های اخید تقاضا برای تحصیل در اروپا و در کشور‌هایی همچون آلمان که از زیر ساخت‌های آموزشی ایده‌آلی برخوردار هستند، با افزایش روبرو بوده است؛ همانطور که بار‌ها به آن اشاره کرده‌ایم ذلیل مهاجرت تحصیلی بسیاری از متقاضیان به کشور‌های سطح اول اروپایی همچون آلمان دلایل متفاوتی مانند شرایط ایده‌آل زندگی، فراهم بودن حداقل خدمات رفاهی و از همه مهم‌تر وجود بازار کاری مناسب می‌باشد که این فرصت را به دانشجو می‌دهد تا با اتمام تحصیلات خود در کشور آلمان و یا سایر کشور‌های اروپایی مشغول به کار شوند. اما در پروسه مهاجرت تحصیلی و تحصیل در اروپا انتخاب رشته برای تحصیل در دانشگاه مقصد یکی از موضوعات مهمی است که متقاضیان می‌بایست با داشتن اطلاعات کامل نسبت به آن اقدام کنند. 

کشور آلمان که دارای چندین دانشگاه با رتبه علمی بالا می‌باشد هر ساله رشته‌هایی را برای تحصیل متقاضیان بومی و بین المللی ارائه می‌دهد. یکی از رشته‌هایی که تقاضا تحصیل در آلمان برای آن وجود دارد، رشته مدیریت مالی است. تحصیل در رشته مدیریت مالی در آلمان با توجه به اینکه آلمان کشوری پیشرفته در زمینه علوم مهندسی است می‌تواند فرصت مناسبی باشد چرا که هر کدام از شرکت‌های مطرح واقع در آلمان نیاز زیادی به یک مدیر بخش مالی دارند. در میان دانشگاه‌های آلمان دانشگاه مونیخ این کشور که یکی از برترین دانشگاه‌های آلمان می‌باشد، هر ساله رشته مدیریت مالی را ارائه می‌دهد. با توجه به این موضوع که تحصیل رشته مدیریت مالی در آلمان در دانشگاه مونیخ این کشور در سال گذشته افزایش داشته است، مشاوران ما در موسسه آتیس با گردآوری مطالبی در مورد این رشته سعی بر این داشته‌اند تا اطلاعاتی را برای شما متقاضیان مهاجرت تحصیلی به اروپا ارائه دهند.

معرفی رشته مدیریت مالی

رشته مدیریت مالی که یکی از رشته‌های محبوب در زمینه مدیریت می‌باشد با هدف تربیت و آموزش افرادی متخصص برای ارائه خدمات مالی به شرکت‌های دولتی و خصوصی ارائه می‌شود؛ معمولا رشته مدیریت مالی برای یادگیری تئوری‌های نوین مدیریت مالی و کاربردی کرن آن‌ها ارائه می‌شود. 

رشته مدیریت مالی در آلمان

به طور کلی می‌توان گفت دانش رشته مدیریت مالی با این هدف ارائه می‌شود که مولفه مدنظر این رشته، مدیریت حداكثر سازی ثروت صاحبان سهام می‌باشد. دستیابی به این هدف نیازمند به حضور فردی متخصص ( مدیر مالی ) برای مدیریت جریان های نقدی كوتاه و بلند مدت شركت یا موسسه می‌باشد. تحصیل در رشته مدیریت مالی به دانشجو این فرصت را می‌دهد تا با فرا گرفتن مباحث موجود پس از فارغ التحصیلی بتواند نسبت به ارائه راهکارهای مختلف مدیریتی اقدام کند. دانشجو با بکارگیری تئوری‌های به روز دنیا در زمینه مدیریت مالی می‌تواند راه حل‌های مفیدی را  برای بسط و توسعه سرمایه‌گذاری شرکت و یا موسسه مذکور ارائه دهد. ما در ادامه این مقاله که توسط مشاوران تحصیلی موسسه مهاجرتی آتیس و با استناد به وب سایت رسمی دانشگاه مونیخ آلمان گردآوری شده است، اطلاعاتی را درباره تحصیل در رشته مدیریت مالی این دانشگاه در اختیار شما عزیزان خواهیم گذاشت. 

تحصیل در رشته مدیریت مالی دانشگاه مونیخ آلمان

همانطور که گفته شد دانشگاه مونیخ آلمان هر سال نسبت به ارائه رشته مدیریت مالی در آلمان برای تحصیل متقاضیان بومی و غیر بومی اقدام می‌کند. تحصیل در رشته مدیریت مالی دانشگاه مونیخ آلمان تنها در مقطع کارشناسی ارشد ممکن است؛ تحصیل در این رشته مه تنها در مقطع کارشناسی دانشگاه مونیخ ارائه می‌شود، به صورت تمام وقت و در طول دو سال تحصیلی می‌باشد. متقاضیان تحصیل در آلمان در رشته مدیریت مالی دانشگاه مونیخ این کشور می‌بایست در این مقطع 150 واحد درسی را در طول چهار ترم با موفقیت پشت سر بگذارند. پذیرش تحصیلی برای این رشته تنها در ترم زمستان امکان پذیر است و شروع کلاس‌ها برابر ماه اکتبر هر سال می‌باشد. متقاضیان تحصیل در آلمان در رشته مدیریت مالی دانشگاه مونیخ می‌توانند در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی و یا آلمانی نیز تحصیل کنند. 

رشته مدیریت مالی در آلمان در دانشگاه مونیخ این کشور در دو پردیس این دانشگاه واقع در Garching و Augsburg  ارائه می‌شود. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی رشته مدیریت مالی دانشگاه مونیخ آلمان برای هر ترم تحصیلی مبلغی بالغ بر 129 یورو می‌باشد. لازم به ذکر است که این هزینه تنها برای هزینه تحصیل و شهریه دانشگاه می‌باشد. شما می‌توانید برای کاهش هزینه‌های مهاجرت تحصیلی خود از بورسیه‌های تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بورسیه تحصیلی آلمان با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس حاصل فرمائید. 

برنامه درسی رشته مدیریت مالی دانشگاه مونیخ

رشته مدیریت مالی در مقطع کارشناسی دانشگاه مونیخ یک برنامه درسی مشترک بین این دانشگاه و دانشگاه آگسبورگ می‌باشد. این برنامه با همکاری گرو‌های درسی دانشگاه مونیخ از جمله بخش‌های امور مالی ریاضی ، تجارت و انفورماتیک و همچنین سایر شرکای مشهور آلمانی و بین المللی ارائه می شود. به طور کلی گرایش‌هایی که در این رشته برای تحصیل دانشجویان در دسترس می‌باشد عبارتند از مدیریت مالی، انفورماتیک کسب و کار، مدیریت عملیات، مالی کمی و مدیریت منابع. شرکای تجاری برجسته در آلمان و خارج از کشور با این برنامه همکاری می کنند تا تجربه عملی را در اختیار دانشجویان قرار دهند. دوره های کارآموزی ، سمینارهای مهارت نرم و مدارس تابستانی ، روزهای مطالعه موردی و سایر رویدادها ارائه می شود. علاوه بر این ، دانشجویان این فرصت را دارند که پایان نامه کارشناسی ارشد خود را با همکاری یک شرکت شریک بنویسند. 

دانشجویان محصل در رشته مدیریت مالی دانشگاه مونیخ آلمان در طول دو ترم اول مقطع کارشناسی ارشد خود دانش های پیشرفته ای را در زمینه های اصلی امور مالی و مدیریت اطلاعات در رابطه با یک پروژه تحقیقاتی فردی کسب می کنند. در پایان این دوره تحصیلی شما می‌بایست با ارائه یک پایان نامه به تحصیلات خود پایان دهید. 

مهارت‌های کسب شده در این دوره تحصیلی

در متن برنامه از انعطاف پذیری در انتخاب دوره ها و تخصص ها و همچنین موضوعات تحقیق و پایان نامه متناسب با نیازها ، اهداف و نقاط قوت خود لذت می برید. شما از بین تخصص های ذکر شده در بالا انتخاب می کنید و دوره های مختلفی را پشت سر می گذارید که شما را برای یک کار موفق آماده می کند. برنامه کارشناسی ارشد رشته مدیریت مالی در آلمان زمینه ای برای مدرک دکترا و همچنین حرفه ای هیجان انگیز در دنیای تجارت را برای شما فراهم می کند. شما به عنوان فارغ التحصیل برنامه، فرصت های شغلی زیادی را در زمینه‌های مدیریت فرآیند، مدیریت روابط با مشتری، مدیریت بحران، مشاوره، مدیریت پروژه یا مدیریت دارایی خواهید داشت. 

این مقاله چکیده‌ای از اطلاعات لازم درباره رشته مدیریت مالی دانشگاه مونیخ  آلمان بود که توسط مشاورین موسسه مهاجرتی آتیس گردآوری شده است. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه درسی رشته مدیریت مالی در آلمان به وب سایت رسمی دانشگاه مونیخ مراجعه کرده و یا از طریق فرم مشاوره آنلاین و یا تلفن‌های تماس، با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس حاصل فرمائید.