درباره کانادا

در شمالی ترین نقطه قاره آمریکا، سرزمینی پهناور و دومین کشور بزرگ جهان، کانادا واقع شده است. در شمال این کشور اقیانوس منجمد شمالی، در جنوب آن کشور آمریکا قرار گرفته است و از شرق و غرب به اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام منتهی شده است. کشور کانادا با مساحت 9984640 کیلومتر مربع مساحتی شش برابر بزرگ‌تر از ایران را شامل می‌شود. کانادا با 10 ایالت و سه ناحیه، تشکیل شده از یک حاکمیت مرکزی دولت فدرال می‌باشد که دولت‌های محلی از این حاکمیت تبعیت می‌کنند. پایتخت این کشور پهناور در آمریکای شمالی اتاوا می‌باشد. بزرگترین شهرهای کانادا بعد از پایتخت این کشور تورنتو، مونترال و ونکوور می‌باشد. جمعیت تورنتو به 5.5 میلیون نفر می‌رسد. مرکز ایالت کبک کانادا شهر مونترال می باش  که شهری فرانسوی بان به حساب می‌آید. زیبا ترین و بهترین شهر جهان از نظر سازمان ملل متحد، شهر ونکوور در غرب کانادا واقع شده است.

تحصیل در کانادا

جغرافیای کانادا

جغرافیای کانادا تشکیل شده از پنج منطقه اصلی با نام‌های North, Prairies, Atlantic, West Coast, Central می‌باشد.

 • Atlantic

در این منطقه صنایعی اعم از ماهیگیری، استخراج معادن، جنگلداری و گردشگری رونق بسیاری دارد. استان‌های واقع شده در این منطقه عبارتند از نوا اسکوشیا، نیوبرانزویک، پرنس ادوارد آیلند، یوفاندلند و لابرادور

 • Central Canada

کانادای مرکزی پر جمعیت ترین نقطه در کشور کانادا می‌باشد که ایالت‌های انتاریو و کبک در این منطقه از کانادا قرار گرفته اند. 75 درصد از محصولات تولیدی کانادا مختص به این منطقه می‌باشد.

 • Prairies

منطقه چمنزاری Prairies شامل تعداد زیادی از زمین‌های زراعتی و کشاورزی می‌شود که بسیار مناسب و بارور هستند. با توجه به زمین‌های حاصلخیز این منطقه سرشار از منابع انرژی و مواد معدنی می‌باشد. استان‌های مونیتوبا، ساسکچوان و آلبرتا در این منطقه قرار گرفته اند.

 • West Coast

از فعالیت‌های مهم کرانه غربی کانادا می‌توان به میوه کاری و صنعت گردشگری آن اشاره کرد. استان‌های بریتیش کلمبیا با داشتن دامنه های جذاب و جنگل‌های زیبا در این ناحیه واقع شده است.

 • North

این ناحیه تشکیل شده از سه سرزمین نورت وست تریتوریز، نوناویت و یوکان می‌باشد. این ناحیه با برخورداری از 3/1 زمین‌های کشور کانادا پهناور ترین ناحیه از این کشور می‌باشد.

موسسه مهاجرتی

کانادا با داشتن شرایط ایده آل زندگی و برخورداری از امکانات رفاهی و علمی از پرطرفدار ترین کشور‌های جهان به جهت مهاجرت می‌باشد؛ همچنین از لحاظ سطح علمی، از نظام آموزشی بسیار عالی و کارآمدی برخوردار بوده و دارای چندین دانشگاه معروف می‌باشد که ورود به آنان با کمک موسسه مهاجرتی آتیس  کار چندان پیچیده‌ای نیست. تحصیل در کانادا به دلیل داشتن امکانات و شرایط ایده‌آل یکی از مناسب ترین کشور‌ها برای مهاجرت تحصیلی می‌باشد. موسسه مهاجرتی آتیس همیشه به فکر مشتری مداری و جلب رضایت صد در صدی مشتری بوده به همین دلیل سیاست‌های کلان شرکت بر همین اساس شکل‌ گرفته تا متقاضی محترم بتواند با خیالی آسوده امر مهاجرت تحصیلی را انجام دهد. موسسه مهاجرتی آتیس تا آخرین مرحله کاری اقامت در کنارتان خواهد بود تا بتواند شما را به زندگی ایده‌آلی که در ذهن دارید برساند.

بخش عمده‌ای از متقاضیان مهاجرت تحصیلی، به دنبال ادامه‌ی تحصیل خود در رشته‌های پزشکی، و سایر رشته‌ها در دانشگاه‌های معتبر دنیا هستند. در این روزها تحصیل در کانادا به عنوان یک کشور باز و مدرن، استقبال زیادی را از سوی متقاضیان مهاجرت تحصیلی داشته است. کانادا با پوشش دادن بیش از 254،000 دانشجوی بین المللی، یکی از بزرگترین قطب‌ها در زمینه مهاجرت تحصیلی محسوب می‌شود؛ تحصیل در کانادا با دوره‌های دو ساله شروع می‌شود. کانادا با داشتن سطح بالایی از کیفیت آموزشی، ارزشمند بودن مدارک تحصیلی و پائین بودن هزینه‎‌های تحصیل، کشوری مناسب جهت مهاجرت تحصیلی و ادامه تحصیل می‌باشد. کانادا با داشتن آمار سالانه 200 هزار دانشجوی بین المللی به یکی از بهترین انتخاب‌های متقاضیان جهت مهاجرت تحصیلی تبدیل شده است.

کانادا جزو گروه هشت یا همان G8 می‌باشد. این گروه کشورهایی را که از نظر صنعتی 50 درصد اقتصاد جهان را در دست دارند شامل می‌شود. در میان تمام کور‌های عضو این گروه کانادا بیشتری بوجه را برای امور تحصیلی کشور خود صرف می‌کند. بنابراین با توجه به شواهد موجود کانادا با داشتن یک سیستم آموزشی غنی، کشوری مناسب برای مهاجرت تحصیلی و ادامه تحصیل متقاضیان خواهد بود.

 • کیفیت بالای آموزشی

با قرار گرفتن سه انشگاه این کشور در میان 50 دانشگاه برتر جهان می‌توان بر کیفیت بالای آموزش در این کشور گواه داد. دانشگاه‌های مک گیل، تورنتو و بریتیش کلمبیا سه دانشگاه برتر کانادا هستند که در میان 50 دانشگاه بزرگ جهان قرار گرفته اند؛ در کنار این سه دانشگاه، دانشگاه دیگری با نام آلبرتا نیز در کانادا وجود دارد که رتبه 109 جهان را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه‌ها باعث اعتبار سیستم آموزشی کشور کانادا شده اند.

 • معتبر بودن مدرک تحصیلی

برخورداری دانشگاه‌های کانادا از بالاترین سطح‌های استاندارد جهانی، باعث شده است تا مدارک اخذ شده از این دانشگاه‌ها در تمامی نقاط جهان معتبر و شناخته شده باشد؛ این اعتبار باعث افزایش فرصت‌های شغلی برای فارغ التحصیلان خواهد شد. توجه داشته باشید که مدارک دانشگاه های این کشور به راحتی در آمریکا و سایر کشورهای مشترک المنافع معادل سازی شده و معتبر هستند.

 • آموزش مقرون به صرفه

علی رغم بالا بودن سطح زندگی و کیفیت سیستم آموزشی در کانادا، هزینه‌های زندگی و تحصیل در کانادا برای مهاجران خارجی پائین تر از کشور‌هایی مانند ایالات متحده و انگلستان می‌باشد. یکی از دلایل درخواست بالای متقاضیان برای مهاجرت تحصیل به این کشور همین مورد می‎باشد.

 • جوامع سالم و امن

کانادا هر ساله و به طور مداوم یکی از بهترین کشور‌ها از سوی سازمان ملل انتخاب می‌شود؛ با ادامه تحصیل در کانادا می‌توانید از همان حقوق شهروندی مردم کانادا بهره‌مند شوید و از یک زندگی دانشجویی سالم، و صلح آمیز لذت ببرید.

 • زبان جهاني

کانادا که یک کشور دو زبانه است به عنوان مرکز جهانی در امر آموزش زبان شناخته می‌شود. از آنجایی که تدریس زبان فرانسه و انگلیسی به عنوان زبان اول و دوم بخشی جدایی ناپذیر از آموزش و پرورش کانادا است، شما می توانید جهت تلقی و تحصیل در کانادا هر دو زبان را به منظور پیشرفت تحصیلی خود فرا بگیرید.

سیستم آموزشی در کانادا

نظارت بر سیستم آموزشی توسط هر استان و در سطح بالایی انجام می‌شود؛ در کانادا شیوه آموزش، هماهنگ کردن فعالیت های آموزشی و به اشتراک گذاری اطلاعات توسط وزیران آموزش و پرورش صورت می گیرد. در این کشور از هر ده نفر شش نفر وجود دارند که تحصیلات تکمیلی خود را پشت سر گذاشته‌اند. این دانشگاه‌ها بدون در نظر گرفتن محل یا ناحیه مطالعه به صورت عمومی تامین مالی می‌شوند و در نتیجه همیشه از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

تعداد دانشجویان ثبت نامی در دانشگاه‌های خصوصی کانادا حدود 35 تا 1000 نفر می‌باشد؛ علاوه بر این دانشجویان، تعداد زیادی از دانشجویان نیمه وقت و یا دوره های آموزشی را نیز ثبت نام می کنند. این دانشگاه‌ها با برگزاری دوره‌های با کیفیت اقدام به ارایه گواهینامه ها و مدارک حرفه ای از دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد به دانشجویان می‌کنند. در این دانشگاه‌ها بیشتر از 10000 10،000 برنامه کارشناسی و فارغ التحصیلی وجود دارد. دانشگاه ها و کالج های دانشگاهی بر برنامه های تحصیلی تمرکز می کنند، مؤسسات تحصیلی در کانادا بر تدریس و تحقیق تمرکز دارند.

مقاطع تحصیلی در کانادا

کارشناسی

مدت زمان تحصیل در این مقطع در کانادا چهار الی پنج سال و هشت ترم تحصیلی به صورت تمام وقت به طول می‌انجامد. پذیرش در این مقطع مستلزم داشتن حداقل مدرک دیپلم در ایران یا معادل آن در کانادا می‌باشد. مدرک کارشناسی در کانادا به طور معمول نشان دهنده تکمیل چهار سال تحصیلات تمام وقت در دوره کارشناسی می‌باشد.

کارشناسی ارشد

مدت زمان تحصیل در این مقطع در کانادا یک الی سه سال و نه ترم تحصیلی به صورت تمام وقت به طول می‌انجامد. مدرک کارشناسی ارشد شامل یک یا سه سال از تحصیلات عالی فوق لیسانس بوده و ممکن است به تمرین حرفه ای منجر شود.

دکتری

مدت زمان تحصیل در این مقطع در کانادا چهار الی شش سال یه طول می‌انجامد؛ به طور کلی، مقطع دکتری در کانادا شامل تحصیلات تکمیلی کمتر از دو یا سه ساله در یک دوره ی جامع و تحلیلی است که به دنبال آن یک پایان نامه یا پایان نامه مستقل از سوی دانشجو ارائه خواهد شد.

مراحل و شرایط تحصیل در کانادا

قبل از هر اقدامی شما باید یک درخواست به همراه مدارک مورد نیاز به دانشگاه مورد نظر ارسال کرده، پس از بررسی های لازم از سوی دانشگاه و در صورت پذیرفته شدن، مثبت بودن نتیجه از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد و فرم پذیرش برای شما ارسال می‌شود. در نهایت شما می‌بایست اقدام به درخواست ویزای تحصیلی کنید. پذیرش متقاضی تحصیل در کانادا، به عوامل و شرایط متعددی وابسته است که از این موارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • رشته تحصیلی
 • دانشگاه مورد نظر برای ادامه تحصیل
 • دانشگاهی که فارغ التحصیل شده اید
 • معدل
 • سابقه کار برای برخی از رشته ها
 • فاصله تحصیلی

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

 • اسکن و ترجمه کلیه مدارک تحصیلی و ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی به منظور اخذ پذیرش دوره کارشناسی و ارشد
 • رزومه حاوی خلاصه ای از سوابق تحصیلی متقاضی از آخرین مقطع تحصیلی به قبل، به همراه خلاصه ای از فعالیت های کاری حرفه ای و مرتبط با پروژه ها، تحقیقات ، مقالات علمی و مجموعه ای از علایق که به خواننده درک کلی از توانایی ها و شخصیت متقاضی دهد.
 • توصیه نامه از اساتید(که با توجه به دانشگاه انتخابی می تواند درخواست ارسال مستقیم از دانشگاه قبلی یا یکی از اساتید شما به دانشگاه انتخابی گردد و یا در صورت موافقت دانشگاه مربوطه توسط خود شما اراده گردد.)
 • ترجمه شناسنامه متقاضی
 • پرداخت ادمیشن فی دانشگاه مربوطه جهت بررسی مدارک تحصیلی
 • آدرس و شماره تماس و کد پستی متقاضی
 • تکمیل فرم ها مربوطه
 • مهاجرت تحصیلی به کانادا

بخش تحصیلی موسسه مهاجرتی آتیس در حال حاضر با داشتن قرارداد بین چندین موسسه معتبر آموزشی و دانشگاهی و همچنین دو خوابگاه سطح بالای اتریش توانسته است تمامی نیازهای متقاضیان محترمی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را داشته‌اند مرتفع سازد. وکلای مجرب موسسه مهاجرتی آتیس همواره در تلاش می‌باشند که مهاجرت را برای متقاضیان به یک پروسه راحت و موفق و دارای خروجی مناسب و درخور مبدل سازند. شما می‌توانید تنها با یک تماس و دریافت مشاوره‌های رایگان شرکت از خدمات ما برخوردار شوید تا در نهایت بتوانیم شما را در مهاجرت یاری نماییم و در نهایت هدف شما از مهاجرت تحصیلی را به‌ طور موفق و کامل برقرار سازیم. تصمیم به تحصیل در کانادا می‌تواند دلایل بسیاری داشته باشد که در بالا به برخی از این دلایل اشاره شد؛ متخصصین بخش تحصیلی موسسه آتیس برخی از دلایل انتخاب کشور کانادا برای تحصیل را برای شما عزیزان گردآوری کرده‌اند.

برای تحصیل در کانادا ابتدا می‌بایست به خوبی دانشگاه‌های این کشور را بشناسید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. کانادا با داشتن سه دانشگاه در میان 50 دانشگاه برتر جهان، یکی از پرتقاضاترین کشور‌ها برای مهاجرت تحصیلی می‌باشد. دانشگاه مک گیل با رتبه 24 جهانی و دانشگاه تورنتو با رتبه 34 جهانی دو دانشگاه برتر کانادا و جهان به حساب می‌آیند. به طور کلی کانادا دارای 26 دانشگاه می‌باشد که ده مورد از این 26 مورد ( به استثنا سه دانشگاه برتر آن ) از سوی مرکز QS در میان 300 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند. نام چند دانشگاه برتر کانادا از دید QS در زیر آورده شده است.

 • دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • دانشگاه آلبرتا
 • دانشگاه منترال
 • دانشگاه مک مستر
 • دانشگاه واترلو
 • وسترن یونیورسیتی
 • دانشگاه کالگری
 • کویینز یونیورسیتی

دانشگاه مک گیل

این دانشگاه توسط جیمز مک گیل در سال 1821 میلادی تاسیس شده است. این دانشگاه که در اوایل تاسیس تنها یک دانشکده کوچک بوده است، دارای 2 کمپ، 11 دانشکده، 300 رشته تحصیلی و حدود 40000 دانشجو می‌باشد. دانشجویان جذب شده به این دانشگاه از دانشجویان نخبه سراسر جهان با بالاترین معدل‌ها و نمرات ورودی می‌باشند. پذیرش متقاضیان در این دانشگاه بیشتر در ماه سپتامبر انجام می‌گیرد؛ پذیرش دانشجویان جهت تحصیل در کانادا و در این دانشگاه بسیار محدود است. توجه داشته باشید که متقاضیان باید پیش از پایان مهلت های مقرر برای ترم پاییز درخواست بدهند. حق تقدم پذیرش با متقاضیانی است که به موقع درخواست خود را ارسال نمایند.

موسسه مهاجرتی

دانشگاه تورنتو

این دانشگاه در مقطع کارشناسی حدود 70000 هزار دانشجو متشکل از 56 هزار نفر دانشجوی بومی و حدود 14 هزار نفر دانشجوی بین المللی می‌باشد. این آمار در مقطع تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان بومی حدود 13 هزار نفر و برای دانشجویان غیر بومی 2500 نفر می‌باشد.

ویزای تحصیلی

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا با قرار گرفتن در رده 40 ام برترتین دانشگاه‌های جهان در سال 1915 میلادی تاسیس شده است. . نگرش کارآفرینانه دانشگاه دانشجویان، کارمندان و اعضای هیات علمی را مشتاق به چالش کشیدن اصول قراردادی نموده تا به اکتشافات و روشهای جدید یادگیری دست یابند. شما در این دانشگاه می‌توانید به تبدیل تفکرات خود به ایده‌هایی که می‌تواند دنیا را تغییر دهد بیاندیشید. دانشگاه بریتیش کلمبیا شامل 51447 دانشجو در کمپ Vancouver و 8212 دانشجو در کمپ Okanagan Valley می‌باشد.

تحصیل در کانادا

 دانشگاه های مورد تایید کشور کانادا در وزارت علوم ایران

گروه الف (عالی)

در این گروه در تمامی مقاطع دانشگاه ها مورد تایید هستند.

دانشگاه دالهاوزی Dalhousie University

دانشگاه لاوال Laval University

دانشگاه اچ ای سی مونترال (Montréal School of Higher Commercial Studies (HEC Montréal

دانشگاه مک گیل McGill University

دانشگاه مک مستر McMaster University

دانشگاه کوئینز Queen’s University

دانشگاه سایمن فریزر SFU Simon Fraser University

دانشگاه مونترال Université de Montreal

دانشگاه پلی تکنیک مونترال Universitié de Montreal Ecole Polytechnic

دانشگاه آلبرتا University of Alberta

دانشگاه بریتیش کلمبیا UBC University of British Columbia

دانشگاه کلگری University of Calgary

دانشگاه گلف University of Guelph صرفاً در رشته های کشاورزی و دامپروری

دانشگاه اتاوا University of Ottawa

دانشگاه تورنتو University of Toronto

دانشگاه ویکتوریا University of Victoria

دانشگاه واترلو University of Waterloo 

گروه ب (خوب)

دانشگاه کارلتون Carleton University

دانشگاه کنکوردیا Concordia University

دانشگاه کبک دانشگده عالی فنی Ecole de Technologie Supérieure, University of Quebec

دانشگاه وسترن انتاریو The University of Western Ontario

دانشگاه کبک Université du Québec

دانشگاه گلف University of Guelph

دانشگاه مانیتوبا University of Manitoba

دانشگاه ساسکاچوان University of Saskatchewan

دانشگاه یورک York University

دانشگاه نیوبرانزویک University of New Brunswick

دانشگاه رجینا university of Regina

دانشگاه مموریال نیوفاندلاند Memorial University of Newfoundland

دانشگاه ملی تحقیقات علمی کبک National Institute Scientific Research, University of Quebec

دانشگاه وینزور University of Windsor

گروه ج (متوسط)

دانشگاه آکیدیا Acadia University

دانشگاه آگوستانا Augustana University College

دانشگاه بیشاپ Bishops University

دانشگاه براندون Brandon University

دانشگاه براک Brock University

دانشگاه کیپ برتون Cape Breton University

دانشگاه لیکهد Lakehead University

دانشگاه لورانتین Laurentian University

دانشگاه مانت آلیسون Mount Allison University

دانشگاه مانت سن ویسنت Mount Saint Vincent University

دانشگاه کبک – مدرسه ملی مدیریت National School of Public Administration, University of Quebec

دانشگاه نیپیسینگ Nipissing University

دانشگاه کشاورزی نوا اسکوشیا Nova Scotia Agricultural College

دانشگاه رایرسون Ryerson University

دانشگاه سن آن Universite Saint – Anne

دانشگاه سن پائول Saint Paul University

دانشگاه سنت ماریز Saint Marys University

دانشگاه سنت فرانسیس خاویر St. Francis Xavier University

دانشگاه کینگز کالج The Kings University College

دانشگاه لت بریج The University of Lethbridge

دانشگاه سنت جرومز The University of St. Jeromes College

دانشگاه وینیپگ The University of Winnipeg

دانشگاه ترنت Trent University

دانشگاه ترینیتی وسترن Trinity Western University

دانشگاه مونکتون Universite de Moncton

دانشگاه پرنس ادوارد University of Prince Edward Island

دانشگاه کبک چیکوتیمی University of Quebec at Chicoutimi

دانشگاه کبک هول University of Quebec at Hull

دانشگاه کبک ریموسکی University of Quebec at Rimouski

دانشگاه کبک تروسی ریویر University of Quebec at Trosi – Rivieres

دانشگاه کبک آبیتیبی تمیسکامینگ University of Quebec, Abitibi – Temiscamingue

دانشگاه شربروک University of Sherbrooke

دانشگاه کالج سنت میشل University of St. Michaels College

دانشگاه سودبوری University of Sudbury

دانشگاه ترینیتی کالج University of Trinity College

دانشگاه کالج سن بونیفاس University College of Saint – Boniface

دانشگاه ویلفرید لوریر Wilfrid Laurier University

پزشکی در کانادا

بخش عمده‌ای از متقاضیان مهاجرت تحصیلی، به دنبال ادامه‌ی تحصیل خود در رشته‌های پزشکی در دانشگاه‌های کانادایی هستند. برای تحصیل در دوره پزشکی در کانادا می‌بایست شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا را در نظر بگیرید. MD اولین مدرک پزشکی است که در کانادا به فارغ التحصیلان این رشته داده می‌شود. ورود به دانشگاه‌های پزشکی کانادا و تحصیل پزشکی در این کشور با توجه به ظرفیت محدود این دانشگاه‌ها برای دانشجویان بین المللی دشوار می‌باشد. در گام ائل متقاضی باید دارای مدرک لیسانس باشد و در آزمون پزشکی این کشور شرکت کند. مدرک لیسانس می‌بایست از رشته‌های مرتبط با پزشکی مانند شیمی، لیسانس زیست و … باشد. در حال حاضر 17 دانشگاه در کانادا در حال ارائه دورهن‌های پزشکی اعم از داروسازی، دندانپزشکی و … هستند.شما می‌بایست با شرکت در آزمونی تحت عنوان ام کت و قبولی در این آزمون یکی از شرط‌های ورود به دانشگاه پزشکی کانادا را پشت سر بگذارید.

ویزای تحصیلی

امروزه با توجه به گستردگی تعدا متقاضیان شرکت در دوره‌های پزشکی کانادا و وجود فضای رقابتی سنگین در این حوزه، بسیاری از متقاضیان کانادایی نیز تصمیم گرفته اند که در کشورهای دیگر از جمله امریکا یا اروپا رشته های گروه پزشکی را بخوانند. چنانچه در این خصوص نیاز به راهنمایی دارید می‌توانید با مشاورین و متخصصان مهاجرت تحصیلی در موسسه مهاجرتی آتیس تماس حاصل فرمائید.

دانشگاه‌های ارائه دهنده دوره پزشکی در کانادا

دندانپزشکی در کانادا

جهت شرکت در این دوره متقاضی می‌بایست در گام اول به گذراندن دوره‌ی یک تا سه سال لیسانس خود اقدام کند و در گام بعدی در آزمون ورودی دندانپزشکی در کانادا یا همان آزمون Dental Aptitude Test DAT  شرکت کند. با قبول شدن در این آزمون امکان تحصیل در یکی از دوره‌های Doctor of Dental Medicine یا همان DMD و Doctor of Dental Surgery یا همان DDS برای متقاضی فراهم خواهد بود. چنانچه قصد ورود به دوره فوق لیسانس این رشته را داشته باشید می‌بایست مدرک یکی از دوره‌های فوق را داشته باشید. همچنین متقاضی برای شرکت در مقطع دکتری رشته دندانپزشکی در کانادا می‎بایست مستر دندانپزشکی باشد

دانشگاه‌های ارائه دهنده دوره دندانپزشکی در کانادا

پرستاری در کانادا

به غیر از مقاطع فوق لیسانس و دکتری در کانادا،  پذیرش رشته پرستاری در به صورت دوره‌های عادی می‌باشد. در مقطع فوق لیسانس پرستاری در کانادا و دکترای پرستاری در کانادا دانشگاه های هر استان از متقاضی میخواهند که پیش از ارائه درخواست پذیرش دوره پرستاری، از انجمن پرستاری هر استان نامه تايبدیه در مورد مدرک تحصیلی خود دریافت کنند. متقاضیان همچنین می‌توانند به منظور تاییدیه برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس یا دکترا عضو انجمن رجیستر شده پرستاران در کانادا شده باشند و ۱ تا ۲ سال سابقه کار داشته باشند. برای شرکت در دوره‌های دندانپزشکی کشور کانادا می‌توانید با مشاورین موسسه مهاجرتی آتیس مشورت کنید. لازم به ذکر است در کانادا برخی از دانشگاه‌ها دوره‌هایی را تحت عنوان دوره آمادگی پرستاری برگزار می‌کنند که امکان گذراندن دروس پیش نیاز را به متقاضیان تحصیل در کانادا می‌دهد.

موسسه مهاجرتی

دانشگاه‌های ارائه دهنده دوره پرستاری در کانادا

دانشگاه دالهاوزی، دانشگاه لاوال، دانشگاه شربروک، دانشگاه مک گیل، دانشگاه اتاوا، دانشگاه کوینز، دانشگاه تورنتو، دانشگاه مک مستر، دانشگاه لیکهد،دانشگاه وسترن، دانشگاه مانیتوبا، دانشگاه ساسکچوان، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه کلگری، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مونترال، دانشگاه وینزور، دانشگاه رایرسون، دانشگاه یورک، دانشگاه لورانتین Laurentian

داروسازی در کانادا

متقاضیان علاقمند به تحصیل در رشته داروسازی در کانادا، ابتدا می‌بایست در یک دوره عمومی در مقاطع تحصیلی لیسانس یا دوره های معادل فوق دیپلم شرکت کنند؛ در این دوره‌ها دروس شیمی، بیولوژی، زبان و ریاضی  ارائه می‌گردد که حداقل نمره قبولی 75 از صد برای هر یک از دروس می‌باشد. پس از گذراندن این دوره نوبت به شرکت در آزمون ورودی رشته داروسازی در کانادا یا همان آزمون Pharmacy College Admission Test- PCAT می‌رسد که متقاضی با قبولی در این آزمون مجوز ورود به دانشگاه مربوطه را خواهند گرفت.

دانشگاه‌های ارائه دهنده دوره داروسازی در کانادا

موسسه مهاجرتی آتیس، با استفاده از تجارب مشاوران خود در زمینه مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی می‌کوشد تا از طریق روش‌های بسیار مناسب شما را در امر تحصیل در کانادا راهنمایی کند.  موسسه مهاجرتی آتیس شما را در اخذ پذیرش دوره های مرتبط با رشته پزشکی در کانادا یاری خواهد کرد.

مزایای تحصیل در کانادا

 • داشتن اطلاعات کافی درباره مزایای تحصیل در کانادا شما را در مسیر تصمیم گیری جهت مهاجرت تحصیلی در این کشور بیشتر کمک خواهد کرد. مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس می‌کوشند تا با در اختیار گذاشتن مزایای زندگی و تحصیل در کانادا شما را در این مسیر راهنمایی کنند.
 • هزینه مقرون به صرفه تحصیل در کانادا نسبت به سایر کشور‌ها؛ متقاضیان به مهاجرت تحصیلی به کانادا می‌توانند به تحصیل در دانشگاه‌هایی با شهریه 30 میلیون تومان در سال اقدام کنند. تحصیل در کانادا از نظر شهریه و کیفیت در مقایسه با سایر کشور‌ها به مراتب بهتر است.
 • امکان اقامت پس از تحصیل در کانادا برای دانشجویان وجود دارد.  این امکان برای دانشجویان بین المللی در تمام استان‌های کانادا وجود دارد که با استفاده از شیوه‌های مهاجرتی، پس از تحصیل اقدام به اخذ اقامت دائم آن کشور کنند.
 • از دیگر موارد مزایای تحصیل در کانادا می‌توان به محاسبه زمان تحصیل در کانادا به عنوان روزهای اقامت شما در راستای اخذ پاسپورت کانادایی اشاره کرد. هنگامی که شما به عنوان دانشجو در کشور کانادا اقامت دارید نیمی از روز‌های حضور شما در این کشور به منزله اقامت شما در مسیر اخذ پاسپورت کانادا شمرده می‌شود.
 • در بعضی از ایالت‌های کانادا شهریه‌ای که شما برای تحصیل در کانادا پرداخت می‌کنید به عنوان معافیت مالیاتی بعد از تحصیل در کانادا محاسبه می‌گردد. یا این نوع محاسبه تا هفتاد درصد از شهریه پرداختی متقاضی او برخواهد گشت.
 • ارزان تر بودن هزینه‌های زندگی در کانادا نسبت به کشورهایی همچون آمریکا و انگلستان
 • برخلاف کشورهایی همچون آمریکا که امکان داشتن شغل همزمان با تحصیل را به دانشجو‌های بین المللی نمی‌دهند، کانادا این امر را برای دانشجویان غیر بومی خود فراهم کرده است. کار دانشجویی در کانادا قانونی و مجاز است و شما بدون محدودیت میتوانید شغل مورد نظر خود را داشته باشید.  
 • امکان تغییر دانشگاه و رشته پس از اخذ ویزای کانادا بدون خروج از کشور کانادا
 • امکان تحصیل به زبان فرانسوی در دانشگاه‌های کانادا

موسسه مهاجرتی آتیس با در اختیار داشتن تخصصی ترین تیم مشاورین تحصیل در کانادا، آماده خدمت رسانی در زمینه اخذ پذیرش از مدارس، کالج ها، و دانشگاه های معتبر کانادا می‌باشد و می‌کوشد تا شما متقاضیان گرامی را در مسیر اخذ ویزای تحصیلی کانادا همراهی کند.

هزینه تحصیل در کانادا

از مهم‌ترین مباحثی که در مهاجرت تحصیلی باید نسبت به آن توجه شود، هزینه‌های برآورد شده تحصیل در آن کشور می‌باشد. در مقایسه با بسیاری از کشورها، تحصیل در کانادا بسیار مقرون به صرفه است. با مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا شما می‌بایست مبلغی را برای هزینه‌های تحصیلی و زندگی خود در کانادا به صورت سالیانه پرداخت کنید. این هزینه‌ها با توجه به خدمات ارائه شده توسط موسسه مهاجرتی  و برنامه‌ای که در آن ثبت نام کرده‌اید، متفاوت خواهد بود. به طور کلی متقاضیان مهاجرت تحصیلی و تحصیل در کانادا می‌بایست سالانه حدود 15 تا 30 هزار دلار را برای پوشش مخارج دانشگاه و زندگی پرداخت کنند. توجه داشته باشید این حدود هزینه به صورت متوسط می‌باشد و بسته به نوع دانشگاه، رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی و شهر محل سکونت این هزینه قابل تغییر است. جدول زیر میانگین هزینه‎های تحصیل در کانادا را برای دانشجویان خارجی تمام وقت به همراه حوزه تحصیلی نشان می دهد. ( واحد پولی دلار کانادا )

موسسه مهاجرتی

متقاضیان عزیز باید این موضوع را نیز در نظر داشته باشند که هزینه‌های مربوط به حضور در دانشگاه فراتر از هزینه تحصیل می‌یاشد و شما همچنین باید برای اقلام مانند کتاب‌ها، هزینه‌های زندگی و مسکن نیز بودجه‌ای را در نظر بگیرید.

هزینه‌های زندگی در کانادا

 • مسکن

به طور کلی در کانادا اکثر دانشگاه ها خوابگاه‌ها را برای دانشجویان ارائه می‌دهند، به طوری که برخی از آنها به طور خاص برای دانش پژوهان خارج از کشور تهییه شده است؛ اما با پذیرش در دانشگاه‌های کانادا شما نمی‌توانید یک اتاق به طور مستقل داشته باشید و اتاق‌های خوابگاه با دیگر دانشجویان مشترک خواهد بود. برای داشتن یک اتاق خصوص دانشجویان باید نسبت به درخواست آن اقدام کنند و هزینه آن را پرداخت کنند. این هزینه در موسسات مختلف متفاوت بوده است و بستگی دارد به اینکه آیا دانشجو بخواهد یک اتاق خصوصی یا یک برنامه غذایی خصوصی داشته باشد یا خیر. به طور مثال برخی از دانشجویان بین المللی تصمیم می گیرند که در آپارتمان زندگی کنند. اجاره برای یک آپارتمان معمولی دو خوابه در کانادا بسته به شهر یا محله و نوع اقامت می تواند از 600 تا 1600 دلار در هر ماه باشد.

 •  حمل و نقل

بسته به جایی که شما زندگی می کنید، ممکن است بتوانید به محوطه دانشگاه بروید یا دوچرخه سواری کنید. بسیاری از دانشجویان، مخصوصا در شهرهای بزرگ، حمل و نقل عمومی را انتخاب می کنند. کرایه های حمل و نقل عمومی یک طرفه در کانادا به طور معمول چند دلار هزینه خواهد داشت؛ این هزینه ماهانه مبلغی بین 80 تا 110 دلار می‌باشد. شما می‌توانید از تخفیف‌های دانشجویی ارائه شده توسط سازمان‌های مرتبط حمل و نقل کشور کانادا به منظور کاهش هزینه‎ها استفاده کنید.

 • بیمه سلامت

همه دانشجویان بین المللی در کانادا باید دارای بیمه درمانی باشند؛ دانشگاه‌های آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور و ساسکاچوان دانشجویان بین المللی را تحت برنامه های مراقبت های بهداشتی استان خود پوشش می دهند، اما این پوشش به طور کلی بستگی به طول اقامت شما دارد. با این حال، دانشجویان بین المللی که برای تحصیل در منیتوبا، نوا اسکوشیا، انتاریو، جزیره پرنس ادوارد یا کبک فعالیت می کنند، باید بیمه خصوصی را برای خود ترتیب دهند.

 • هزینه اتوبوس یک طرفه (محلی): $ 2.00 – $ 3.00
 • متوسط غذای رستوران: 10.00 دلار – 25.00 دلار برای هر نفر
 • هزینه متوسط تماشای فیلم: $ 8.50 – $ 12.00

ویزای تحصیلی کانادا یکی از پرتقاضاترین ویزای‌های درخواستی علاقمندان به تحصیل در کانادا، در سال‌های گذشته بوده است. چنانچه قصد ادامه تحصیل در کانادا و شرکت در دوره‌های بیش از 6 ماه این کشور را دارید می‌بایست پس از دریافت نامه پذیرش یا اخذ پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه‌های کانادا، نسبت به اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدام کنید.

صدور ویزای تحصیلی کانادا

صدور و دریافت ویزای تحصیلی کانادا با توجه به تعداد بالای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به این کشور، پروسه‌ای زمان‌بر و دشوار می‌باشد. متقاضی می‌بایست پس از پذیرش در یکی از دانشگاه‌های کانادا با مراجعه به سفارت کانادا در کشور خود نسبت به دریافت نوبت مصاحبه اقدام کند و با تحویل مدارک شخصی و تحصیلی خود به سفارت و همچنین پشت سر گذاشتن موفقیت آمیز مصاحبه منتظر دریافت ویزای تحصیلی خود بماند. فرآیند اخذ ویزای تحصیلی در کانادا و دریافت پاسخ تایید یا عدم تایید مدارک ارائه شده به سفارت 9 هفته پس از مراجعه شما به سفارت و انجام مراحل مربوط به مصاحبه و انگشت نگاری به طول می‌انجامد.  با موفقیت آمیز بودن تایید درخواست متقاضی مبنی برا اخذ ویزای تحصیلی کانادا، متقاضی می‌تواند از طریق سفارت موجود در کانادا پاسپورت خود را تحویل داده تا مهر شود؛ ام در صورت عدم تایید سفارت با ارسال اطلاعیه‌ای نتیجه را به همراه دلیل ریجکت شدن را برای شما شرح خواهد داد. برخی از این دلایل عبارتند از:

 • عدم تمکن مالی کافی
 • مشخص نبودن هدف شما از تحصیل 
 • اشکال در فرم و یا بستن فایل ویزا

ویزا تحصیلی

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا

 • نامه ادمیشن از یکی از مراکز معتبر آموزشی ( به جز همسر فرد دارای استادی پرمیت یا ورک پرمیت )
 • نامه CAQ فقط برای متقاضیان استان کبک
 • برنامه تحصیلی یا همان Study Plan 
 • اسکن صفحات جدیدترین پاسپورت (فقط صفحه اول و صفحاتی که در آنها مهر خورده را اسکن کنید)
 • اسکن صفحات پاسپورت های قبلی (فقط صفحه اول و صفحاتی که در آنها مهر یا ویزا خورده را اسکن کنید)
 • اسکن شناسنامه ترجمه و تایید شده ( اگر متاهل هستید اسکن شناسنامه همراهان را هم در همین فایل اضافه کنید. )
 • یک قطعه عکس ۳.۵ در ۴.۵  
 • نامه تمکن مالی
 • اسناد نشان دهنده دارایی شما
 • نامه های سابقه کاری و بیمه کاری
 • فرم های درخواست ویزا
 • پرداخت هزینه های ویزای تحصیلی کانادا
 • ۱۱۰ دلار برای دریافت CAQ از استان کبک (برای متقاضیان کبک)
 • ۱۵۰ دلار برای ویزای متقاضی اصلی و ۱۵۵ دلار برای همراه
 • ۸۵ دلار برای انگشت نگاری هر متقاضی بالای ۱۴ سال

یکی دیگر از مباحث بحث برانگیز در مهاجرت تحصیلی بورسیه و گرفتن فاند می‌باشد. متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا چنانچه قصد گرفتن بورسیه و فاند این کشور را دارند باید درباره‌ی فاندها و کمک‌های تحصیلی متفاضی که دانشگاه‌های کانادا برای دانشجویان خارجی ارائه می‌دهند اطلاعات کافی داشته باشند؛ چند مدل مختلف بورسیه در کانادا عبارتند از Scholarships, grants, bursaries. Scholarships که یکی از چند نوع بورسیه ارائه شده در کانادا می‌باشد توسط منابع مالی دولتی یا شرکت‌های خصوصی و در مواردی توسط دانشگاه‎ها ارائه می‌شود. این نوع بورسیه بر اساس شرایط درسی و تحصیلی متقاضی می‌باشد. برای استفاده از این نوع بورسیه متقاضی می‌بایست دارای صلاحیت‌هایی اعم از عدل بالا، مقاله، و گاها نمره زبان انگلیسی و … باشد.

grants  و bursaries دو نوع دیگر از بورسیه ها هستند که زمانی به شخص تعلق خواهد گرفت که متقاضی نیاز مالی داشته باشد. این بورسیه در قالب یک منبع مالی به دانشجو در پرداخت هزینه‌ها کمک خواهد کرد. در این نوع از بورسیه، صلاحیت تحصیلی دانشجو به عنوان ملاک ارائه آن نخواهد بود. لازم به ذکر است این سه نوع بورسیه تحصیلی در کانادا نیازی به پس دادن ندارند و غیر قابل برگشت می‌باشند.

انواع بورسیه تحصیلی در کانادا

بورسیه های کشور مبدا

 • کمک هزینه تدریس TA Teaching Assisstantship
 • فاند تحقیقاتی Reasearch Assisstantship RA
 • بورسیه دانشگاهی برای دوره های مستر و دکتری
 • Bursaries

بورسیه پست دکتری بنتینگ

این بورسیه تحصیلی با مبلغ 70 هزار دلار برای استفاده 70 نفر از دانشجویان پست دکتری به مدت دو سال ارائه می‌شود.

بورسیه ترودو

این بورسیه تحصیلی با مبلغ 60 هزار دلار برای استفاده 15 نفر از دانشجویان دوره دکترا به صورت سالیانه ارائه می‌شود.

موسسه مهاجرتی آتیس تا به امروز موفق به دریافت بورسیه دولتی و دانشگاه‌های کانادا برای متقاضیان این بورسیه شده است. چنانچه شما نیز قصد دریافت بورسیه تحصیلی کانادا را  دارید می‌تواند از خدمات حرفه ای موسسه مهاجرتی آتیس استفاده کنید و با مشاورین اعزام دانشجو به کانادا تماس بگیرید تا شرایط تحصیل در کانادا را برای شما شرح دهند.

اخذ بورسیه تحصیلی برای مقاطع دکتری در کانادا به مراتب آسانتر از مقاطع کارشناسی کانادا می‌باشد. اخذ ویزای تحصیلی برای مقاطع کارشناسی در کانادا بیشتر برای دوره‌های پژوهش محور امکان پذیر بوده و دانشگاه‌ها اغلب برای دروه‌های ترم محور بورسیه ارائه نمی‌دهند.  در مقطع دکتری در رشته های مهندسی حتی بدون داشتن نمره زبان امکان اخذ بورسیه وجود دارد. عوامل مختلفی چون میزان بودجه دانشگاه، میزان بودجه ای که استاد راهنما برای پروژه  بر میزان بورسیه تحصیلی در کانادا در مقطع دکتری تاثیر دارد. به منظور اخذ ویزای تحصیلی کانادا متقاضی می‌تواند با ارسال مدارک تحصیلی و هویتی خود برای کارشناسان موسسه مهاجرتی آتیس نسبت به ارزیابی مدارک خود اقدام کند. مدارک می‌بایست شامل دوره های گذرانده شده و معدل هر دوره و هم چنین مقالاتی که تاکنون کار کرده و نمره زبان انگلیسی متقاضی باشد. 

کشور مورد نظر خود را انتخاب کنید…

کشور اتریش
کشور اتریش
کشور روسیه
کشور روسیه
کشور اسپانیا
کشور اسپانیا
کشور قبرس
کشور قبرس
کشور آلمان
کشور آلمان
کشور کانادا
کشور کانادا
کشور ایتالیا
کشور ایتالیا