مهندسی در اتریش

تحصیل مهندسی برق در اتریش از گزینه‌هایی بوده است که همیشه متقاضیان مهاجرت تحصیلی نسبت به انتخاب آن توجه داشته‌اند. تحصیل مهندسی در اروپا با توجه به مزیت‌های زیادی که دارد می‌تواند فرصتی مناسب برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی باشد، تا با استفاده از این فرصت آینده شغلی خود را تضمین کنند. اما مزیت‌های تحصیل مهندسی در اروپا چیست؟ و چه چیزی باعث شده است تا متقاضیان و دانشجویان به فک تحصیل در اتریش به عنوان یک کشور اروپایی باشند ؟ برای پاسخ به این سوالات و کسب اطلاعات درباره‌تحصیم مهندسی در اروپا این مقاله را که توسط مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس تهییه شده است دنبال کنید. 

اولین و بزرگترین مزیت تحصیل مهندسی در اروپا که باعث استقبال روز افزون از این موضوع شده است به شرایط زندگی و تحصیل در اروپا باز می‌گردد. تحصیل در اتریش و یا سایر کشور‌های اروپایی با توجه به شرایط ایده‌آل زندگی،پائین بودن هزینه‌ها و برخورداری از بستر‌های مناسب خدماتی، رفاهی و آموزشی دانشجویان و متقاضیانی زیادی را راغب به مهاجرت تحصیلی به این کشورها کرده است. وجود دانشگاه‌های برتر جهان در اروپا که از شرایط علمی و تحصیلی خوبی نیز برخوردار هستند می‌تواند دلیل دیگری بر این موضوع باشد. بنابراین اولین و بزرگترین دلیل افزایش تقاضا برای پذیرش تحصیلی در رشته‌های علوم مهندسی دانشگاه های اروپایی می‌تواند شرایط ایده آل زندگی و تحصیل در این کشور‌ها باشد. 

افزایش علاقه متقاضیان برای شرکت در دوره‌های علوم مهندسی دیگر دلیل تاثیر گذار بر این موضوع است که خود می‌تواند به دلیل بازار شغلی موجود و میزان درآمد بالای مهندسان باشد. مهندسی در اروپا و به خصوص کشور‌های پیشرفته همچون اتریش مورد توجه بسیاری از کارفرماها می‌باشد. بازار کاری مهندسی در اروپا بسیار زیاد است و حقوق دریافتی آن‌ها نیز مبلغ ایده‌آلی است. به طور کلی در کنار هم قرار گرفتن این دو دلیل و به دنبال آن دلایل ریز و درشت دیگر میزان تقاضا را برای مهاجرت تحصیلی و تحصیل مهندسی در اروپا و کشورهایی همچون اتریش با افزایش مواجه کرده است. 

رشته مهندسی برق در اتریش

کسب اطلاعات درباره دانشگاه مقصد و رشته‌های مهندسی که در آن اراُه می‌گردد، همچنین کسب اطلاعات درباره بازار کار مهندسی در اروپا و کشور مقصد، و در آخر کسب اطلاعات درباره بستر‌ها و خدمات موجود برای تحصیل مهندسی در اروپا و کشور مقصد از جمله اقداماتی می‌باشد که متقاضیان تحصیل مهندسی در اروپا می‌بایست نسبت به آن اقدام کنند. 

تحصیل در اتریش در رشته‌های مهندسی یکی از گزینه‌هایی است که این روزها برای استفاده متقاضیان مهاجرت تحصیلی مطرح می‌شود؛ اتریش با داشتن چندین دانشگاه مطرح با رنک بالا در سطح جهانی هر ساله نسبت به ارائه چندین رشته مهندسی از جمله رشته مهندسی برق اقدام می‌کند. علاوه بر مزایای تحصیلی و آموزشی این رشته‌ها در اتریش مزیت بزرگ ارائه بهترین بورسیه‌های تحصیلی به هنگام اخذ پذیرش تحصیلی نیز برای متقاضیان بین المللی وجود خواهد داشت. وجود چنین مزیت‌هایی در کنار دانشگاه‌هایی همچون دانشگاه وین اتریش، تحصیل در اتریش را به فرصتی مناسب برای علاقمندان به تحصیل مهندسی در اروپا تبدیل کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه‌های این کشور می‌توانید به مقاله معرفی دانشگاه‌های اتریش مراجعه کنید.

تحصیل مهندسی برق در اتریش

آمارهای موجود در سال‌های گذشته گواه بر این داشته است که تقاضا برای تحصیل رشته برق در اتریش به عنوان یکی از چندین رشته مهندسی ارائه شده در این کشور بالا بوده است. از همین رو می‌توان گفت مهندسی برق در اتریش و در سال‌های گذشته یکی از پرطرفدارترین رشته‌های علوم مهندسی در این کشور بوده است. مهندسی برق که یکی از پردرآمد ترین رشته‌های مهندسی در جهان محسوب می‌شود هر سال در دانشگاه‌های برتر اتریش برای پذیرش تحصیلی دانشجویان و متقاضیان بومی و غیر بومی ارائه می‌شود. دانشگاه وین اتریش به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های این کشور نیز این رشته را ارائه داده است. 

با توجه به مزیت‌هاییی که تحصیل مهندسی در اروپا دارد و همچنین با در نظر گرفتن شرایط ایده‌آل تحصیل رشته برق در اتریش و در دانشگاه وین این کشور تصمیم بر آن گرفتیم تا با کمک مشاوران بخش تحصیلی موسسه مهاجرتی آتیس با استناد به منابع معتبر و وب سایت‌ رسمی دانشگاه وین اتریش اطلاعاتی جامع و کامل را درباره شرایط تحصیل مهندسی در اروپا و بخصوص تحصیل رشته برق در اتریش در دانشگاه وین این کشور در اختیار شما عزیزان بگذاریم. برای این منظور در ادامه‌ی این مقاله ابتدا به معرفی اجمالی دانشگاه وین اتریش پرداخته و پس از آن از شرایط تحصیل مهندسی برق در اتریش در دانشگاه وین این کشور صحبت خواهیم کرد. شما می‌توانید با مطالعه این مقاله کوتاه برای آگاهی از اطلاعات کامل‌تر درباره تحصیل مهندسی در اروپا و اتریش نسبت به تکمیل فرم مشاوره آنلاین اقدام کنید و یا با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس حاصل فرمائید. 

درباره دانشگاه فنی وین اتریش 

پذیرش تحصیلی علوم مهندسی در این کشور در یکی از دانشگاه‌های وین ( دانشگاه تکنولوژی اتریش ) هر ساله برای  دانشجویان بومی و غیر بومی در دسترس خواهد بود. دانشگاه فنی وین یا همان صنعتی وین یکی از بزرگترین دانشگاه های این کشور به حساب می‌آید. این مرکز پژوهشی در زمینه علوم فنی و مهندسی برای اولین بار در سال 1815 میلادی تحت عنوان انستیتو پلی تکنیک تاسیس شد و بعدها در سال 1975 به دانشگاه فنی وین تغییر نام داد. در سال 2011 این دانشگاه در بررسی‌های QS موفق به کسب مقام 81 در میان بهترین دانشگاه‌های مهندسی جهان شد. دانشگاه فنی وین اتریش در حال حاضر دارای 28 هزار دانشجو می‌باشد. تحصیل در اتریش در دانشگاه فنی وین که دارای هشت دانشکده می‌باشد برای رشته مهندسی برق امکان پذیر می‌باشد. 

تحصیل در اتریش | رشته مهندسی برق در اتریش

دانشکده‌های دانشگاه فنی وین اتریش عبارتند از دانشکده معماری و برنامه ریزی، مهندسی عمران، مهندسی برق، دانشکده ریاضی، فیزیک، شیمی، مهندسی کامپیوتر و دانشکده مکانیک. 

علوم مهندسی در دانشگاه فنی وین اتریش

تحصیل مهندسی در اروپا یک فرصت طلایی برای تمام متقاضیان و علاقمندان به رشته‌های علوم مهندسی است؛ همانطور که گفته شد یکی از کشور‌های پیشرفته در زمینه علوم مهندسی در اروپا کشور اتریش می‌باشد. درخواست پذیرش تحصیلی برای تحصیل در اتریش در رشته‌های مهندسی دانشگاه فنی وین کشور هر ساله برای متقاضیان تحصیل مهندسی در اروپا امکان پذیر می‌باشد. دانشگاه فنی وین اتریش رشته‌های مهندسی برق، مکانیک، کامپیوتر و چند رشته دیگر را برای پذیرش تحصیلی متقاضیان و دانشجویان بین المللی و بویم ارائه کرده است. 

مهندسی برق در اتریش ( دانشگاه فنی وین اتریش )

شما می‌توانید هر ساله برای درخواست پذیرش تحصیلی دانشگاه فنی وین اتریش و تحصیل مهندسی برق این کشور اقدام کنید. به همین منظور مشاوران موسسه مهاجرتی آتیس در ادامه این مطلب به بررسی شرایط پذیرش تحصیلی و ارائه اطلاعاتی درباره رشته مهندسی برق در اتریش در دانشگاه فنی وین، برای دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پرداخته اند.

  • مهندسی برق دانشگاه فنی وین در مقطع کارشناسی

تحصیل در رشته برق در اتریش و در دانشگاه فنی مهندسی وین به مدت شش ترم تحصیلی و سه ساله می‌باشد. دانشجویان و متقاضیان تحصیل در اتریش در رشته مهندسی برق دانشگاه فنی وین در مقطع کارشناسی ی‌بایست به صورت تمام وقت در این دانشگاه تدریس کرده و با پشت سر گذاشتن 180 واحد درسی به دوره تحصیلی خود در این مقطع پایان دهند. 

برنامه کارشناسی مهندسی برق و دوره های بعد از کارشناسی ارشد ، فرصت های جالب بسیاری را برای شما باز می کند. به طوری که فارغ التحصیلی در دانشگاه فنی وین در رشته مهندسی برق فرصت‌های شغلی بیشماری را برای داشتن یک شغل پر درآمد فراهم می‌کند و این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا در دوره کاری خود نیز فرصت‌های پیشرفت بیشتری داشته باشید. 

دروس پایه این دوره با ریاضیات ، فیزیک ، مهندسی برق ، برنامه نویسی ، ارتباط داده و سیستم های دیجیتال آغاز می شود. سالهای دوم و سوم برنامه لیسانس آموزش های علمی و روشمند گسترده ای را در کلیه زمینه های مهندسی برق و فناوری اطلاعات ارائه می دهد. علاوه بر این ، مدیریت کسب و کار ، مدیریت پروژه و مهارت های نرم آموزش داده می شود. با یادگیری مادام العمر فناوری ضروری است: در این دوره دانشگاه توجه ویژه ای به توسعه توانایی جذب دانش به طور مستقل، حل مشکلات جدید و طبقه بندی و تحلیل صحیح تحولات شده است.

  • مهندسی برق دانشگاه فنی وین در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در رشته برق در اتریش و در دانشگاه فنی مهندسی وین به مدت چهار ترم تحصیلی و دو ساله می‌باشد. دانشجویان و متقاضیان تحصیل در اتریش در رشته مهندسی برق دانشگاه فنی وین در مقطع کارشناسی ارشد می‌بایست به صورت تمام وقت در این دانشگاه تدریس کرده و با پشت سر گذاشتن 120 واحد درسی به دوره تحصیلی خود در این مقطع پایان دهند. گرایش‌های ارائه شده برای رشته مهندسی برق دانشگاه فنی وین در مقطع کارشناسی ارشد عبارتند از سیستم های جاسازی شده، فناوری انرژی و اتوماسیون، ارتباطات از راه دور و میکروالکترونیک و فوتونیک.