کاریابی در آلمان و به طور کلی مقوله اشتغال و کار در آلمان این روز‌ها بحث داغی را میان متقاضیان مهاجرت کاری به آلمان به راه انداخته است. اگر به دنبال اقامت در آلمان از طریق اشتغال و کار در این کشور هستید پر واضح است که تنها داشتن اطلاعات درباره شیوه‌ها و شرایط مهاجرت کاری به آلمان کافی نمی‌باشد و می‌بایست اطلاعاتی درباره کاریابی در آلمان و روش‌ها و شرایط آن داشته باشید. رعایت اصول و قوانین بروز شده در سفارت آلمان برای متقاضیان مهاجرت کاری به این کشور مهم ترین موضوع در مهاجرت کاری به آلمان خواهد بود؛ که داشتن اطلاعات کافی الزامی برای رعایت این قوانین و اصول می‌باشد. مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس با توجه به پرسش‌های متعدد شما متقاضیان عزیز برای کار و کاریابی در آلمان در این مقاله به بررسی روش‌های کاریابی در آلمان و شرایط کار در آلمان پرداخته‌اند؛ شما می‌توانید با دنبال کردن این مقاله اطلاعات جامعی را درباره شرایط کار در آلمان، شیوه‌ها و روش‌های کاریابی در آلمان و موسسه های کاریابی در آلمان بدست آورید. همچنین برای کسب اطلاعات تکمیلی درباره اقامت در آلمان می‌توانید از طریق فرم مشاوره آنلاین و یا شماره تماس‌ موسسه مهاجرتی آتیس با مشاوران ما در تماس باشید.

کار در آلمان

از آنجایی که کشور آلمان چند دهه‌ای می‌باشد که به یکی از غول‌های صنعت جهان تبدیل شده است، فرصت‌های شغلی متعدد و مناسبی را دارد. وجود چندین صنعت مهندسی متفاوت اعم از صنایع کامپیوتری، ماشین سازی و هوافضا و غیره فرصت مناسبی را برای کار در آلمان در زمینه‌های مهندسی فراهم کرده است؛ البته لازم به ذکر است که آلمان در زمینه علوم پزشکی نیز از فرصت‌های شغلی برخوردار است. کار در آلمان برای ایرانیان  و سایر مهاجران و اتباع خارجی شرایط مناسبی را دارد و می‌تواند در ادامه باعث اخذ اقامت آلمان برای متقاضی شود. نرخ بیکاری در کشور آلمان تا به امروز کمترین میزان را در میان سایر کشور‌های اروپایی به خود اختصاص داده است. این نرخ با میزا 3.6 درصد که درصدی بسیار کم می‌باشد باعث شده است تا آلمان با ارائه فرصت‌های شغلی متعدد به قطب اقتصاد اروپا و جهان تبدیل شود. کشور آلمان که همواره با کمبود نیروی کاری و متخصصان مجرب مواجه است بنابر همین دلیل و با توجه به این موضوع که از سن جامعه بالایی برخوردار می‌باشد، در اخذ اقامت کاری و مجوز مهاجرت کاری در آلمان سخت گیری‌ها را کاهش داده است و همواره فرصت‌های شغلی مناسبی را برای کار در آلمان برای ایرانیان و سایر اتباع خارجی فراهم کرده است.

کاریابی در آلمان

موسسات، شرکت‌ها و کارفرمایان آلمانی همواره به دنبال جذب نیروی کار جوان و تحصیل کرده می‌باشند. کار در آلمان و اخذ ویزای کاری این کشور نیز به دو روش معمول مهاجرت کاری به واسطه دعوتنامه و جستجوی کار ( جاب سیکر ) امکان پذیر می‌باشد. به طور کلی می‌توان گفت کسانی که دارای تحصیلات عالی ( حداقل لیسانس ) و مدرک زبان آلمان و همچنین سن زیر 40 سال هستند می‌توانند از طریق یکی از دو روش فوق برای کار و کاریابی در آلمان اقدام کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط مهاجرت کاری به آلمان با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس حاصل فرمائید.

کاریابی در آلمان

همانطور که گفته شد یکی از روش‌های مهاجرت به آلمان برای کار در این کشور مهاجرت به واسطه کاریابی در آلمان و جستجوی کار در این کشور است. برای این منظور اگر شما نیز قصد مهاجرت کاری به آلمان و کاریاب یدر این کشور را دارید می‌بایست نسبت به آخرین قواعد نظام حقوقی موجود در سفارت آلمان آگاه باشید و تمامی این قواعد را رعایت کنید.

طریقه مصاحبه برای روادید کار در آلمان

مراجعه به سفارت آلمان برای اخذ ویزای کاریابی در آلمان طی قوانین مربوطه در سال‌های گذشته به صورت آنلاین و انجام مصاحبه کاری از طریق راه غیر حضوری به وسیله  اسکایپ یا نرم افزارهای دیگر امکان پذیر بوده است. به این ترتیب که متقاضی کار در موسسه یا شرکت مربوطه در آلمان می توانست مصاحبه کاری خود را از راه دور انجام دهد. اما امروزه به دلایل خاصی این امکان برای متقاضیان کاریابی در آلمان وجود ندارد.

بنابراین برای کاریابی در آلمان تنها یک راه وجود خواهد داشت؛ شما می‌بایست در گام اول روادید و ویزای جست و جو کار در آلمان را برای خود اخذ کرده و با داشتن آن به مدت شش ماه به آلمان سفر کرده و در این مدت به دنبال کاریابی در آلمان باشید. شما  در این مدت به صورت قانونی اجازه خواهید داشت تا برای کاریابی در آلمان اقدام کرده و با شرکت های مختلف و متعددی صحبت نماید و همچنین جلسات مصاحبه کاری با کار فرماهای آلمانی داشته باشید و در صورت پذیرش ویزای کاریابی خود را به ویزای کار تبدیل کنید.

کاریابی در آلمان به دو صورت امکان پذیر است؛ در شیوه اول شما می‌توانید رزومه خود را به دفتر‌ها و موسسات کاریابی دولتی و یا غیردولتی سپرده تا این موسسات مصاحبه‌های کاری شما با کارفرمایان آلمانی را تنظیم کنند و در ادامه با اطلاع دادن به شما از شما بخواهند تا در این جلسات حضور پیدا کنید تا با پذیرش شکا از سوی کارفرما نامه ای به عنوان Sponsor letterیا دعوتنامه کاری به شما داده شود. طریق کار این موسسات به این شکل است که مبلغی را به عنوان حق مشاوره از شما می‌گیرند و شغل مدنظر شما را پیدا می‌کنند در صورتی که شما موفق به اخذ کار در آلمان شوید مابقی هزینه مشاوره را از حقوق شما کسر خواهند کرد. در نوع دیگر کاریابی خود شخص متقاضی به کاریابی در آلمان مشغول خواهد شد؛ برای این منظور داشتن شناخت کافی از کشور مقصد و زبان رایج در این کشور اهمیت بسیاری دارد. پیشنهاد ما به شما استفاده از روش اول یعنی سپردن فرآیند کاریابی به موسسات معتبر می‌باشد. در ادامه این مبحث به دو مورد از متداول ترین سوالاتی که برای متقاضیان کار در آلمان مطرح است اشاره خواهیم کرد.

برای کاریابی در آلمان به کدام ارگان باید مراجعه کنیم؟

موسسات کاریابی در آلمان وجود دارند که شما می‌توانید با مراجعه به آنها برای پیدا کردن کار مورد نظر خود اقدام کنید. تعدادی از این موسسات معتبر در زیر نام برده شده است.

 • Tml-professional Sp. z o.o
 • AZ Futuro – Trabajar en Alemania
 • Contacts & Management
 • Proco Global Frankfurt
 • Accenture Germany
 • TTA Personal GmbH
 • English Language Jobs
 • Hays
 • S & W
 • stuwex
 • Job Center Berlin-Lichtenberg
 • Job Point Neukölln
 • Az Personalkonzepte
 • Agentur für Arbeit Berlin Süd
 • Bip Dientleistungen
 • randstad
 • Mietkoch freelance-cook

برای کاریابی در آلمان داشتن مدرک انگلیسی و آلمانی تفاوتی را ایجاد می‌کند؟

موضوع کار در آلمان برای ایرانیان به طور کلی دارای یک قانون و قواعد ثابتی است؛ داشتن مهارت و مدرک زبان آلمانی باعث می‌شود تا شما با دردسر کمتری به کاریابی در این کشور مشغول شوید؛ با این وجود قانونی بر لازم بودن داشتن مدرک زبان آلمانی در فرآیند کاریاب در آلمان وجود ندارد؛ بنابراین گر شما تسلط کامل به زبان انگلیسی داشته باشید نیز می‌توانید جهت کاریابی در آلمان اقدام کنید.