تحصیل در اروپا به دلیل شرایط مساعد زندگی و تحصیلی در کشور‌های مدرن این قاره می‌تواند آرزوی هر جوان مشتاق به تحصیل و مهاجرت تحصیلی باشد؛ متقاضیان برای تحصیل در اروپا گزینه‌های زیادی را برای انتخاب روبروی خود می‌بینند یکی از این گزینه ‌ها تحصیل در قبرس شمالی به عنوان یک کشور اروپایی است می‌باشد؛ امروزه تقاضای پذیرش تحصیلی در قبرس با داشتن چندین دانشگاه سطح اول رو به افزایش می‌باشد. هنگامی که متقاضی قصد مهاجرت تحصیلی و تحصیل در اروپا را دارد یکی از فاکتورهایی که باید به خوبی درباره آن اطلاعات کسب کند و تحقیقات لازم را در مورد آن انجام دهد، دانشگاه‌های کشور مقصد می‌باشد. برای تحصیل در قبرس نیز شما می‌بایست در مورد دانشگاه‌های این کشور اطلاعات لازم را کسب کنید. یکی از عوامل تاثیر گذار در تمایل متقاضیان برای تحصیل در اروپا و دانشگاه‌های این قاره رتبه دانشگاه مدنظر در میان اعتبار سنجی‌های معتبر جهانی است. دانشگاه قبرس شمالی ( EMU ) که در میان برترین دانشگاه‌های اروپایی قرار گرفته است نیز از این امر مستثنی نبوده است.

جدیدترین رتبه دانشگاه قبرس شمالی

به تازگی موسسه رتبه بندی آموزش عالی مستقر در انگلستان رتبه بندی دانشگاه های جهانی خود را برای سال 2020 اعلام کرده است؛ با ظاهر شدن در گروه 801-1000، دانشگاه قبرس شمالی (EMU – مدیترانه شرقی) تنها دانشگاهی است که جمهوری ترکی قبرس شمالی (TRNC) در این لیست دارد. در این لیست که تعداد کل 1375 دانشگاه را شامل می شود ، دانشگاه EMU قبرس شمالی در بین دانشگاه های ترکیه رتبه دهم را کسب کرده است. در کل 34 دانشگاه از ترکیه در این فهرست قرار گرفتند این در حالی است که تنها دو دانشگاه از قبرس جنوبی در این لیست قرار دارند و تنها دانشگاه قبرس شمالی دانشگاه EMU می‌باشد.

موفقیت بزرگ در چشم انداز بین المللی

از سال 2017 تا به امروز، دانشگاه قبرس شمالی ( EMU ) موفق شد ارزیابی بین المللی خود را با 15 امتیاز افزایش دهد تا به 86.6 امتیاز برسد و در بین 121 دانشگاه برتر جهان باشد. EMU در گروه 151-200 از بهترین رتبه بندی دانشگاه های جوان قرار گرفت که دارای دانشگاه های زیر سن 301+ در رده بندی های تأثیرگذاری و در گروه 801-1000 رده بندی دانشگاه های جهانی است.

EMU جزء بهترین دانشگاههای جهان

پروفسور دکتر نجت اوسام با انتشار بیانیه‌ای در مورد جدید ترین رتبه دانشگاه قبرس شمالی ( EMU )، اظهار داشت که احساس افتخار می کند که از طریق نامه‌ای از سوی موسسه رتبه بندی انگلستان به وی اطلاع داده شده است که دانشگاه قبرس شمالی ( EMU ) بار دیگر در این رده بندی قرار گرفته است. دکتر اوسام با تأکید بر اینکه دانشگاه قبرس شمالی ( EMU )نهادی است که آموزش کلاس جهانی را ارائه می دهد اظهار داشت که این امر با اعتبارنامه هایی که بدست آمده اثبات شده است. دکتر اسام با بیان اینکه موفقیت هرگز تصادفی نیست، اظهار داشت که دانشگاه EMU قبرس شمالی به رشد و نمو خود ادامه خواهد داد. توصیف دانشگاه EMU به عنوان بهترین در جزیره و یکی از بهترین های جهان، پروفسور دکتر اسام ادامه داد: “امسال EMU چهلمین سال خود را جشن می گیرد. EMU منبع افتخار برای TRNC و منطقه است. ما به این مسیر ادامه خواهیم داد تا همه عناوین برتر علمی و دستاوردهای حتی بزرگتری را بدست آوریم.