مهندسی در ایتالیا

تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا یکی از رشته‌های محبوب متقاضیان و علاقمندان به تحصیل در این کشور می‌شود. همانطور که می‌دانید تحصیل مهندسی در اروپا بنا به دلایلی که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد می‌تواند مسیر زندگی و آینده شغلی و تحصیلی شما متقاضیان مهاجرت تحصیلی را دستخوش تغییرات قرار دهد. تحصیل مهندسی در اروپا به دو دلیل کاملا قابل درک در این روزها تقاضای بسیاری داشته است؛ یکی از این دلایل فراهم بودن امکانات رفاهی، خدماتی و آموزشی با کیفیت برای زندگی و تحصیل در اروپا می‌باشد. اگر چه تحصیل مهندسی در اروپا هزینه‌هایی را به همراه دارد اما متقاضیان و دانشجویان علاقمند به مهاجرت تحصیلی  قصد دارند با پرداخت این هزینه‌ها به هر نحوی که شده آینده‌ای روشن را برای خود رقم بزنند. لازم به ذکر است که دانشگاه‌های ایتالیا به عنوان یک کشور اروپایی بورسیه‌های تحصیلی متفاوتی را برای استفاده دانشجویان بومی و بین المللی ارائه می‌دهند. از دیگر دلایل استقبال متقاضیان مهاجرت تحصیلی برای تحصیل مهندسی در اروپا می‌توان به اهمیت مهندسی و زمینه‌های کاری این علوم اشاره کرد. رشته‌های مهندسی با توجه به پیشرفته شدن صنعت‌ها همواره نیاز بازار کاری خود را در داخل و خارج از کشور حفظ کرده‌اند. به عبارتی پیشرفت در زمینه فناوری‌های نوین و نیازمند به مهندسی‌های روز باعث شده است تا متقاضیان بیش از بیش به فکر تحصیل مهندسی در اروپا باشند. 

موضوع دیگر در مورد تحصیل مهندسی در اروپا بدست آوردن اطلاعات کافی در مورد بستر‌های فراهم شده در کشور مقصد برای تحصیل در رشته‌های علوم مهندسی است؛ اینکه دانشگاه‌های کشور مقصد چه رشته‌هایی را ارائه می‌دهند و کدام خدمات آموزشی را برای تحصیل مهندسی در اروپا پوشش می‌دهند از اهمیت بالایی برخوردار است. در کنار این مورد متقاضی که قصد تحصیل مهندسی در اروپا در یکی از رشته‌های این علوم را دارد می‌بایست بازار کار موجود برای رشته خود را در همان کشور و سایر کشور‌ها نیز مورد بررسی قرار دهد تا در آینده شغلی خود با مشکل مواجه نشود. 

رشته مهندسی عمران در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا در رشته‌های مهندسی یکی از گزینه‌هایی است که این روزها برای استفاده متقاضیان مهاجرت تحصیلی مطرح می‌شود؛ ایتالیا با داشتن چندین دانشگاه مطرح با رنک بالا در سطح جهانی هر ساله نسبت به ارائه چندین رشته مهندسی از جمله رشته مهندسی عمران اقدام می‌کند. علاوه بر مزایای تحصیلی و آموزشی این رشته‌ها در ایتالیا مزیت بزرگ ارائه بهترین بورسیه‌های تحصیلی به هنگام اخذ پذیرش نیز برای متقاضیان بین المللی وجود خواهد داشت. وجود چنین مزیت‌هایی در کنار دانشگاه‌هایی همچون پلی تکنیک میلان، تحصیل در ایتالیا را به فرصتی مناسب برای علاقمندان به مهندسی در اروپا تبدیل کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه‌های ایتالیا می‌توانید به مقاله معرفی دانشگاه‌های ایتالیا مراجعه کنید.

تحصیل عمران در ایتالیا

در سال گذشته آمار گیری در سطح ایتالیا برای تعیین پرطرفدارترین رشته‌ها از میان دانشجویان برگزار شد که بر اساس این آمار رشته مهندسی عمران در ایتالیا، محبوب ترین رشته در زمینه علوم مهندسی شناخته شد. تحصیل در رشته عمران ایتالیا به دلیل بالا بودن رتبه دانشگاه‌های این کشور و همچنین بورسیه تحصیلی مناسب این کشور می‌تواند فرصتی مناسب برای مهاجرت تحصیلی شما باشد. همانطور که می‌دانید ایتالیا از فرهنگ و هنر معماری غنی برخوردار است و شاید به همین دلیل است که واحد‌های آموزشی این کشور به رشته مهندسی عمران در ایتالیا اهمیت فراوانی می‌دهند. شما با دریافت پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه‌های برتر ایتالیا همچون دانشگاه پلی تکنیک میلان می‌توانید پس از فارغ التحصیلی در این کشور مشغول به کار نیز شوید. دانشگاه پلی تکنیک میلان که یکی از برترین دانشگاه‌های ایتالیا می‌باشد هر ساله امکان پذیرش تحصیلی رشته مهندسی عمران در ایتالیا را برای دانشجویان و متقاضیان بومی و غیر بومی فراهم کرده است. بنابراین با توجه به اهمیت‌های ذکر شده درباره تحصیل عمران در ایتالیا و همچنین با توجه به افزایش روز افزون تقاضا برای تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا بر آن شدیم تا  در این مقاله که توسط مشاوران بخش تحصیلی موسسه مهاجرتی آتیس و با استناد به وب سایت رسمی دانشگاه پلی تکنیک میلان گردآوری شده است، شما را با شرایط تحصیل مهندسی در ایتالیا و بخصوص مهندسی عمران در دانشگاه پلی تکنیک این کشور آشنا کنیم؛ برای این منظور در ادامه‌ی این مقاله ابتدا به معرفی اجمالی دانشگاه پلی تکنیک میلان پرداخته و پس از آن از شرایط تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا در دانشگاه پلی تکنیک این کشور صحبت خواهیم کرد. شما می‌توانید با مطالعه این مقاله کوتاه برای آگاهی از اطلاعات کامل‌تر درباره تحصیل مهندسی در اروپا و ایتالیا نسبت به تکمیل فرم مشاوره آنلاین اقدام کنید و یا با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس حاصل فرمائید. 

درباره دانشگاه پلی تکنیک میلان

اولین و قدیمی ترین دانشگاه میلان در سال 1863 در میلان با نام پلی تکنیک تاسیس شد ک در حال حاضر با داشتن حدود 40 هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه فنی در سطح کشور ایتالیا می‌باشد. این دانشگاه همواره رشته‌هایی در زمینه علوم مهندسی، معماری و طراحی را برای سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌کند. دانشگاه پلی تکنیک میلان در ایتالیا یکی از قدرتمند ترین مراکز آموزشی در زمینه علوم فنی و مهندسی می‌باشد به طوری که موفق به کسب رتبه 11 در زمینه طراحی، رتبه 14 در زمینه رشته معماری  و در نهایت 24 امین دانشگاه در زمینه علوم مهندسی و فنی در سطح جهانی شده است. 

دانشگاه پلی تکنیک ایتالیا دارای دو  پردیس می‌باشد که پردیس اصلی این دانشگاه واقع در شهر میلان و پردیس فرعی این دانشگاه در امیلیا رومانا واقع شده است؛ تمام فعالیت‌های تحقیقاتی و آموزشی در پردیس مرکزی دانشگاه انجام می‌گیرد. دانشگاه پلی تکنیک میلان به طور کلی 138 برنامه تحصیلی را در سه زمینه معماری، طراحی و رشته‌های مهندسی در سه مقطع لیسانس، فوق و دکترا ارائه می‌دهد. زبان تدریس برای مقطع کارشناسی اغلب به زبان ایتالیایی می‌باشد و این در حالی است که اولویت تدریس در دو مقطع بالاتر زبان انگلیسی است.  شما می‌توانید با برقراری تماس با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه پلی تکنیک میلان و رشته عمران در آلمان و همچنین شرایط اخذ پذیرش تحصیلی این دانشگاه جهت تحصیل مهندسی اقدام کنید. 

علوم مهندسی در دانشگاه پلی تکنیک میلان

تحصیل مهندسی در اروپا یک فرصت طلایی برای تمام متقاضیان و علاقمندان به رشته‌های علوم مهندسی است؛ همانطور که گفته شد یکی از کشور‌های پیشرفته در زمینه علوم مهندسی در اروپا کشور ایتالیا می‌باشد. تحصیل در آلمان در دانشگاه پلی تکنیک میلان برای رشته‌های مهندسی امکان پذیر است. این دانشگاه هر ساله با ارائه چندین رشته در زمینه علوم مهندسی در ایتالیا نسبت به پذیرش تحصیلی متقاضیان از سراسر جهان اقدام می‌کند.  تحصیل در ایتالیا در دانشگاه پلی تکنیک میلان این کشور در رشته‌های مرتبط با علوم مهندسی اعم از رشته مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی نرم افزارُ مهندسی عمران و چندین رشته دیگر برای متقاضیانی که قصد مهاجرت تحصیلی به این کشور را دارند امکان پذیر می‌باشد.

مهندسی عمران در ایتالیا ( دانشگاه میلان )

تحصیل در رشته عمران در ایتالیا و دانشگاه پلی تکنیک شهر میلان این کشور برای دانشجویان و متقاضیانی که قصد تحصیل در ایتالیا را دارند امکان پذیر می‌باشد. پذیرش تحصیلی برای رشته عمران در ایتالیا که محبوب ترین رشته در زمینه علوم مهندسی است هر ساله از سوی دانشگاه پلی تکنیک صورت می‌گیرد. مشاوران موسسه مهاجرتی آتیس در ادامه این مطلب به بررسی شرایط پذیرش تحصیلی و ارائه اطلاعاتی درباره رشته عمران دانشگاه پلی تکنیک میلان برای دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پرداخته اند. 

  • مهندسی عمران دانشگاه مونیخ در مقطع کارشناسی

دانشجویانی که قصد تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا در مقطع کارشناسی دانشگاه پلی تکنیک میلان را دارند می‌بایست در طول شش ترم تحصیلی و به مدت سه سال 180 واحد درسی را با موفقیت پشت سر بگذارند. زبان تدریس در این دوره تحصیلی تمام وقت، ایتالیایی می‌باشد. لازم به ذکر است که این رشته در این مقطع برای اولین بار در سال 2008/2009 توسط دانشگاه ارائه شده است. 

هدف از ارائه رشته مهندسی عمران در ایتالیا در این مقطع آموزش متخصصان قادر به برنامه ریزی، طراحی و مدیریت ساختمان ها، پل ها، تونل ها، سدها، سیستم های جمع آوری، توزیع آب و سیستم های زهکشی، سیستم های حمل و نقل مانند جاده ها، راه آهن، بندرها و فرودگاه ها می‌باشد. برنامه مدرک لیسانس رشته مهندسی عمران در ایتالیا به گونه ای طراحی شده است که فارغ التحصیلان را قادر می سازد شغل خود را در صنعت یا مشاوره در دفاتر مهندسی پیدا کنند، و یا تحصیلات تکمیلی یا حتی هر دو را انجام دهند. بنابراین پس از اتمام این دوره دانشجویان می‌توانند در دوره های کارشناسی ارشد همین رشته شرکت کنند و یا وارد بازار کاری شوند.

فرصت‌های شغلی که در دسترس دانشجویان فارغ التحصیل شده در رشته مهندسی عمران در ایتالیا در دسترس است عبارتند از شرکت های حرفه ای و شرکت های طراحی آثار، سازه ها و زیرساخت ها؛ ساخت و ساز و نگهداری از کارهای عمرانی، سازه ها و زیرساخت ها. دفاتر عمومی برای طراحی، برنامه ریزی، مدیریت و بررسی سیستم های شهری و سرزمینی. شرکت ها، ارگان ها، کنسرسیوم ها و آژانس های مدیریت و کنترل سیستم های خدمات مدنی و خدماتی. شرکتهای خدماتی برای امکان سنجی تأثیر شهری و سرزمینی زیرساختها. شرکت ها و خدمات شرکت ها، دفاتر عمومی، موسسات، کنسرسیوم ها و آژانس های مدیریت برای نظارت و نظارت بر زمین.

  • مهندسی عمران دانشگاه مونیخ در مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویانی که قصد تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پلی تکنیک میلان را دارند می‌بایست در طول چهار ترم تحصیلی و به مدت دو سال 120 واحد درسی را با موفقیت پشت سر بگذارند. زبان تدریس در این دوره تحصیلی تمام وقت، ایتالیایی و انگلیسی می‌باشد. لازم به ذکر است که این رشته در این مقطع برای اولین بار در سال 2010/2011 توسط دانشگاه ارائه شده است. 

فرصت‌های شغلی که در دسترس دانشجویان فارغ التحصیل شده در رشته مهندسی عمران مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا در دسترس است عبارتند از شرکت های حرفه ای و شرکت های طراحی آثار ، سازه ها و زیرساخت ها؛ ساخت و ساز و نگهداري عمران ، سازه ها و زيرساخت ها؛ دانشگاهها ، مؤسسات تحقیقاتی و مدارس آموزش عالی؛ دفاتر عمومی برای طراحی ، برنامه ریزی ، مدیریت و بررسی سیستم های شهری و سرزمینی. شرکت ها ، ارگان ها ، کنسرسیوم ها و آژانس های مدیریت و کنترل سیستم های خدمات مدنی و خدماتی. شرکتهای خدماتی برای امکان سنجی تأثیر شهری و سرزمینی زیرساختها. شرکتها ، شرکتها و شرکتهای خدماتی ، دفاتر عمومی ، مؤسسات ، کنسرسیومها و سازمانهای مدیریت برای نظارت و نظارت بر قلمرو.