آلمان | سومین کشور جذاب تحصیلی

آلمان به عنوان سومین کشور جذاب و پرطرفدار برای تحصیل شناخته شد. در ماه می 2019 مطالعاتی توسط سازمان توسعه و همکاری های اقتصادی (OECD) صورت گرفت که در گزارش‌های ارایه شده در این مطالعات کشور آلمان به به دلیل جذابیت برای کارآفرینان جوان خارجی و دانشجویان بین ‌المللی به عنوان سومین کشور پرتقاضا در زمینه تحصیل معرفی شد. 

در دنیای امروزه اگر کشوری بتواند به جذب افراد خارجی واجد و شرایط بپردازد به گونه‌ای به اقتصاد محلی خود کمک کرده است و اثرات مثبتی را برای کشور خود به ارمغان آورده است. اهمیت این موضوع باعث شد تا برای اولین بار سازمان OECD دست به مطالعه‌ای جدید بر روی کشور‌های عضو این سازمان و برای آزمون میزان جذابیت و محبوبیت این کشور‌ها بزند. “چگونه کشورهای عضو OECD از نظر جذابیت برای مهاجران با استعداد مقایسه می ‌شوند” عنوانی بود که برای این مطالعه انتخاب شد و در سه دسته اصلی کارگران بسیار ماهر، دانشجویان بین ‌المللی و کارآفرینان جوان شروع به فعالیت کرد. فرآیند این مطالعه به گونه‌ای بود تا نظرات هر یک از پاسخ دهندگان رتبه‌ها و امتیازات جداگانه‌ای بگیرند و دلیل این موضوع نیز متفاوت بودن تفاوت برخی از مسایل در گروه‌ها بود. نتیجه این مطالعات به این شکل بود که آلمان با قرار گرفتن در کنار کشور‌های سوییس، نروژ، فنلاند و ایالات متحده رتبه‌ی سوم را به خود اختصاص داد. بیشترین دلیل انتخاب دانشگاه‌های آلمان پایین بودن هزینه‌ها و مقرون به صرفه بودن آن بوده است؛ لازم به ذکر است از سال 2014، تعداد زیادی از دانشگاه‌ های آلمان هزینه ای بابت شهریه از دانشجویان بین ‌المللی دریافت نکرده‌اند و یا این هزینه بسیار مقرون به صرفه بوده است. 

کشور جذاب تحصیلی

آلمان انتخابی عاقلانه برای مهاجرت تحصیلی 

استفاده از سیاست‌گذاری‌های درست و صحیح در امر ویزای تحصیلی برای دانشجویان بین المللی یکی از دلایل رغبت افراد برای تحصیل در آلمان است، بنابراین این موضوع بر انگیزه متقاضی برای مهاجرت تحصیلی به این کشور تاثیر مثبتی دارد. این رتبه بندی انجام گرفته از سوی OECD نیز بر اساس همین عناصر و از سوی دانشجویان صورت گرفته است؛ در این بخش آلمان آلمان توانسته است امتیاز بالایی را کسب کند. 

عوامل دیگری همچون وجود فرصت‌های کاری و هزینه‌ های مقرون ‌به‌ صرفه زندگی در آلمان، مواردی هستن که توسط دانشجویان در این مطالعه ذکر شده است؛ این سه مورد از موارد تاثیر گذار در تبدیل شدن کشور آلمان به کشوری جذاب برای تحصیل بوده است. 

امروزه آلمان یکی از محبوب ترین کشور‌ها به جهت مهاجرت تحصیلی بوده است؛ آلمان در سال 2017 با پذیرفتن 350 هزار دانشجوی بین المللی سه سال زود تر از برنامه ریزی خود به این هدف دست یافت؛ بر اساس اطلاعات بدست آمده این آمار در ترم زمستان 18-2017 به 380 هزار دانشجو رسیده است. موسسه مهاجرتی آتیس با بیش از یک دهه فعالیت در زمینه مهاجرت تحصیلی و با داشتن پرونده‌های موفق مهاجرت تحصیلی به آلمان آماده خدمت رسانی به شما علاقمندان عزیز می‌باشد. شما می‌توانید از طریق تماس با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس و یا از طریق تکمیل فرم مشاوره آنلاین ما راهنمایی‌های مربوطه را کسب کنید.

درباره مهاجرت تحصیلی به آلمان اینجا بخوانید