آزمون ورودی دانشگاه گراتس اتریش

هر ساله این دانشگاه برای پذیرش دانشجویان بین الملل در رشته‌های ارائه شده آزمون ورودی برگزار می‌کند؛ سایت دانشگاه گراتس از برگزاری آزمون ورودی برای رشته‌های روانشناسی، زیست شناسی مولکولی، زیست شناسی و علوم دارویی از پایان ماه اوت 2019 خبر داده است.

دانشگاه گراتس که یکی از برترین دانشگاه‌های اتریش و مقصدی مناسب برای مهاجرت تحصیلی علاقمندان می‌باشد، در سال 1585 تاسیس شده است و به عنوان دومین دانشگاه برتر اتریش در حال حاضر دارای 4200 دانشجو می‌باشد. این دانشگاه با در اختیار داشتن بروز ترین امکانات و تسهیلات لازم برای ادامه تحصیل دانشجویان، تنها امکان تحصیل آن دسته از دانشجویانی را می‌دهد که حداقل مدرک TOFEL را دارا باشند.

آزمون ورودی

این آزمون برای داوطلبان مقطع کارشناسی رشته‌های روانشناسی، زیست شناسی مولکولی و علو دارویی در تاریخ 27 مرداد برگزار خواهد شد. متقاضیان می‌بایست پیش از این تا تاریخ 31 ژوئیه 2019 نسبت به تکمیل خود ارزیابی آنلاین (OSA) می‌کردند. آن دسته از داوطلبانی که این آزمون آنلاین را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اند حق شرکت  در آزمون حضوری را دارند. اطلاعات اولیه و زمان دقیق برگزاری آزمون دو هفته قبل از برگزاری آزمون به ایمیل متقاضی ارسال می‌گردد.

زمان دقیق برگزاری آزمون ورودی دانشگاه گراتس برای هر یک از رشته‌های روانشناسی، زیست شناسی مولکولی و علوم دارویی به شرح زیر است.

  • 27 آگوست 2019 – روانشناسی کارشناسی
  • 30 آگوست 2019 – زیست شناسی مولکولی کارشناسی 
  • 30 آگوست 2019 – زیست شناسی کارشناسی
  • 02 سپتامبر 2019 – لیسانس علوم داروسازی

تعداد داوطلبان پذیرفته شده برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه گراتس اتریش برای هریک از رشته‌های ارائه شده به شرح زیر است.

  • روانشناسی کارشناسی

ثبت نام ها: 896 

  • زیست شناسی مولکولی

ثبت نام ها: 325

قبول شدگان آزمون آنلاین (OSA تکمیل شده): 317 

  • بیولوژی مولکولی کارشناسی TU Graz

ثبت نام ها: 133

قبول شدگان آزمون آنلاین (OSA تکمیل شد): 132

  • زیست شناسی کارشناسی

ثبت نام ها: 238

قبول شدگان آزمون آنلاین (OSA تکمیل شده): 231 

  • علوم دارویی لیسانس

 ثبت نام: 386

قبول شدگان آزمون آنلاین (OSA تکمیل شد): 381 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت تحصیلی به اتریش و اخذ پذیرش از دانشگاه‌های معتبر اتریش می‌توانید با مشاوران بخش تحصیلی ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس حاصل فرمائید و از مشاوره رایگان موسسه مهاجرتی آتیس استفاده کنید. موسسه مهاجرتی آتیس همیشه به فکر مشتری مداری و جلب رضایت صد در صدی مشتری بوده به همین دلیل سیاست‌های کلان شرکت بر همین اساس شکل‌ گرفته تا متقاضی محترم بتواند با خیالی آسوده امر مهارت تحصیلی را انجام دهد.

درباره‌ ویزای تحصیلی اتریش اینجا بخوانید.

درباره تحصیل پزشکی در اتریش اینجا بخوانید.