راهنمای تعیین وقت سفارت آلمان

گرفتن و تعیین وقت سفارت آلمان از سوی این کنسولگری برای اخذ ویزای آلمان از مراحلی است که در پروسه مهاجرت به این کشور می‌بایست پشت سر گذاشته شود. کشور آلمان که این روزها یکی از کشورهای پرطرفدار جهان برای مهاجران محسوب می‌شود با داشت شرایط ایده‌آل برای زندگی، تحصیل و کار افراد بسیاری را از سایر نقاط جهان برای اخذ اقامت آلمان به صورت دائم و یا موقت ترغیب کرده است؛ شرایط تحصیل و کار در آلمان به قدری در سال‌های گذشته ایده‌آل بوده است که با افزایش مهاجرت چشمگیری به این کشور روبرو بوده‌ایم. بیشترین انگیزه‌های مهاجرت به آلمان در سال‌های گذشته شامل تحصیل در آلمان، کار و گردشگری بوده است که متقاضیان را برای گرفتن و تعیین وقت سفارت آلمان به این کنسولگری کشانده است. وجود شرایط مناسب مهاجرت به این کشور و انگیزه‌های به وجود آمده در بین متقاضیان مهاجرت باعث شده است تا تعیین وقت برای انواع وقت این کنسولگری همواره با درخواست‌های متعددی روبرو شود و ترافیک قابل توجهی را برای مراجعه به این کنسولگری در ایران ایجاد کند. 

تعیین نوع وقت سفارت 

هنگامی که متقاضی قصد مهاجرت به آلمان را دارد می‌بایست بسته به هدف خود از سفر به این کشور نسبت به اخذ ویزا مورد نظر اقدام کند؛ برای این منظور نیاز به تعیین وقت سفارت آلمان دارید. تعیین وقت سفارت آلمان نیز در انواع مختلفی امکان پذیر است که هر یک از این وقت‌ها بسته به هدف شما از مهاجرت به آلمان اخذ می‌شود. به طور مثال چنانچه متقاضی قصد مهاجرت تحصیلی به آلمان را داشته باشد می‌بایست برای تعیین وقت سفارت آلمان در بخش تحصیلی آن اقدام کند. بنابراین متقاضیمی‌بایست قبل از مراجعه به محل کنسولگری و تعیین وقت این سفارت برای اخذ ویزا، هدف خود از مهاجرت به آلمان را مشخص کند تا مراحل اخذ ویزا را راحتتر پشت سر بگذارد. 

تعیین وقت سفارت آلمان

موسسه مهاجرتی آتیس با بیش از ده سال تجربه در زمینه امور مهاجرتی با بکارگیری تیمی مجبر از وکلا و مشاوران مهاجرتی خود همواره آماده خدمت رسانی به شما متقاضیان عزیز خواهد بود؛ ما در پروسه مهاجرت شما به آلمان تمامی مراحل مربوط به اخذ ویزا و تعیین وقت سفارت آلمان را به صورت آنلاین برای شما انجام خواهیم داد برای آگاهی بیشتر از مراحل تعیین وقت سفارت آلمان توسط موسسه مهاجرتی آتیس و همچنین مدارک لازم برای سفارت آلمان می‌توانید ادامه مطلب را دنبال کنید و یا با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس حاصل فرمائید و اطلاعات تکمیلی را دریافت کنید. 

تعیین وقت سفارت آلمان برای اخذ ویزای تحصیلی

همانطور که گفته شد وقت این کنسولگری در انواع مختلفی به مراجعه کنندگان داده خواهد شد که نوع این وقت بسته به هدف شما متفاوت خواهد بود. یکی از انواع وقت‌ سفارت آلمان، تعیین وقت ملاقات برای آن دسته از متقاضیانی می‌باشد که قصد تحصیل در آلمان و اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارند، می‌باشد. این روزها آلمان با داشتن زیر ساخت‌های مناسب آموزشی و چندین دانشگاه برتر از جمله دانشگاه مونیخ آلمان فرصت مناسبی را برای متقاضیان بین المللی فراهم کرده است. به طور کلی می‌توان دانشگاه‌های آلمان را بر اساس زبان تحصیل در آن‌ها به دو دسته تقسیم کرده، دانشگاه‌های که به زبان آلمانی تدریس می‌کنند و دانشگاه‌هایی که زبان تحصیل در آن‌ها انگلیسی است. شانس اخذ بورسیه تحصیلی آلمان برای آن دسته از دانشجویی که توانایی تحصیل به زبان آلمانی را دارند بیشتر خواهد بود. لازم به ذکر است که دانشگاه‌هایی که تحصیل در آن‌ها به زبان انگلیسی می‌باشد از شرایط مناسبی برای تحصیل دانشجویان ایرانی برخوردار هستند. 

این روزها با توجه به قوانین جدیدی که در تعیین وقت سفارت آلمان برای متقاضیان تحصیل در این کشور وضع شده است به نظر می‌رسد گرفتن وقت سفارت آلمان برای متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی این کشور با سادگی بیشتری نسبت به گذشته انجام می‌شود . در این قانون مسئولان این کنسولگری موظف شده‌اند تا در تعیین وقت برای صدور ویزای تحصیلی و  دانشجویی سخت گیری کمتری را اعمال کرده و پروسه نوبت دهی به این متقاضیان را سرعت ببخشند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قانون جدید این کنسولگری در تعیین وقت برای اخذ ویزای تحصیلی اینجا کلیک کنید.

مدارک لازم برای سفارت آلمان جهت اخذ ویزای تحصیلی

پس از تعیین وقت این کنسولگری برای اخذ ویزای تحصیلی از سوی کنسولگری مربوطه شما می‌بایست با در دست داشتن مدارک مشخص که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد به محل سفارت مراجعه کنید. مدارک لازم برای سفارت آلمان جهت اخذ ویزای تحصیلی عبارتند از :

 • ارائه گذرنامه با داشتن حداقل دو برگه خالی
 • ارائه کپی از صفحات مشخصات گذرنامه
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی به همراه عکس
 • عکس شش در چهار با پس زمینه سفید ( این عکس نباید با عکس گذرنامه یکی باشد )
 • بیمه مسافرتی، شناسنامه و کارت ملی
 • کپی تمام ویزای های دریافت شده در پنج سال گذشته
 • ارائه بلیط هواپیما و یا بلیط رزرو شده
 • واچر هتل، نامه پذیرش تحصیلی شما از سوی دانشگاهی در آلمان
 • مدارک تحصیلی شما در ایران

تعیین وقت سفارت آلمان برای اخذ ویزای تجاری و کاری

کشور آلمان این روزها به عنوان یکی از بزرگترین غول‌های اقتصادی جهان محسوب می‌شود؛ شرایط بازار کاری در این کشور که دارای بزرگترین صنعت‌ها در عرصه جهانی و در زمینه‌های مختلف علوم مهندسی است، پائین ترین نرخ بیکاری را در میان کشور‌های اروپایی دارید و همین موضوع باعث شده است تا بسیاری از افراد به دنبال مهاجرت به این کشور برای کار و یا تجارت باشند. در کنار متقاضیانی که قصد کار در آلمان و اخذ ویزای کاری این کشور را دارند، تجار و فعالان اقتصادی ایرانی نیز هستند که برای شرکت در نمایشگاه‌های بین المللی برگزار شده در آلمان درخواست تعیین وقت سفارت آلمان برای اخذ این نوع ویزا را دارند. کار در آلمان، شراکت با شرکت‌های آلمانی و شرکت در نمایشگاه‌های بین المللی به عنوان غرفه دار را می‌توان اکیزه‌های کلی برای تعیین وقت سفارت آلمان در جهت اخذ ویزای کاری و تجاری دانست. 

مدارک لازم برای سفارت آلمان جهت اخذ ویزای کاری و تجاری

مدارک لازم برای سفارت آلمان جهت اخذ ویزای کاری و تجاری عبارتند از :

 • ارائه گذرنامه با داشتن حداقل دو برگه خالی
 • ارائه کپی از صفحات مشخصات گذرنامه
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی به همراه عکس
 • عکس شش در چهار با پس زمینه سفید ( این عکس نباید با عکس گذرنامه یکی باشد )
 • بیمه مسافرتی، شناسنامه و کارت ملی
 • کپی تمام ویزای های دریافت شده در پنج سال گذشته
 • ارائه بلیط هواپیما و یا بلیط رزرو شده و واچر هتل
 • ارائه گزارش تراکنش‌های مالی سه ماه اخیر 
 • سند ملکی
 • دعوتنامه تجاری
 • مدارکی که نشان دهنده مکاتبات شکا با کارفرما و یا یک شرکت آلمانی باشد

نکاتی در مورد تعیین وقت سفارت آلمان

از جمله نکات مهمی که می‌توان در پروسه اخذ ویزای آلمان به آن اشاره کرد این است که پس از تعیین وقت سفارت توسط کنسولگری شما می‌بایست با در دست داشتن تمامی مدارک به محل کنسولگری مراجعه کنید. توجه داشته باشید که به هنگام مراجعه به سفارت مدارک را تکمیل شده ارائه دهید تا اخذ ویزای شما به زمان بعدی موکول نشود. برای این منظور و سهولت در اخذ ویزا می‌توانید با مراجعه به موسسه مهاجرتی آتیس و شرکت در جلسات مشاوره مهاجرتی ضمن عقد قراردادی پروسه مهاجرت به آلمان و تعیین وقت سفارت آلمان برای اخذ ویزای خود را به مشاوران و وکلای موسسه مهاجرتی آتیس بسپارید. 

فرم درخواست ویزای مدنظر خود را به دقت پر کنید. . شما می‌توانید این فرم را از سایت کنسولگری آلمان در ایران دریافت کنید و یا از مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس بخواهید تا با در اختیار گذاشتن این فرم شما را در تکمیل آن یاری کنند. این فرم می‌بایست به همراه سایر مدارک به هنگام مراجعه به سفارت به مسئول مربوطه تحویل داده شود. 

نکته دیگر هزینه اخذ ویزای آلمان می‌باشد که شما می‌بایست به هنگام مراجعه حضوری با تعیین وقت قبلی سفارت آلمان این هزینه را به صورت نقد و به یورو پرداخت کنید. نکته قابل توجه این است که سفارت آلمان از خرد کردن پول شما به شدت خودداری می‌کند؛ برای این منظور بهتر است مبلغ را به طور دقیق همراه داشته باشید.  پیک زمانی برای مهاجرت آلمان مورد بعدی است که باید به آن توجه داشته باشید؛ معمولا در ایام نوروز و برخی از زمان‌ها در تابستان پیک درخواست ویزای آلمان افزایش یافته و ترافیک برای مراجعه به سفارت زیاد خواهید شد. بنابراین اگر قصد دارید در یک زمان مشخص در این بازه‌ها در آلمان باشید بهتر است از زمانی قبل تر به فکر تعیین وقت سفارت آلمان باشید. 

مراحل تعیین وقت سفارت آلمان در تهران 

جهت تعیین وقت این کنسولگری در تهران می‌توانید از طریق فرم مشاوره آنلاین و یا شماره تماس‌های ما در سایت با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس حاصل فرمائید تا در تمامی مراحل اخذ ویزای آلمان و گرفتن وقت سفارت آلمان در کنار شما باشیم.  همانطور که می‌دانید اولین مرحله برای اخذ ویزای آلمان گرفتن و تعیین وقت سفارت آلمان می‌باشد. متقاضیان با اهداف و روش٬های مختلفی می‌توانند برای اخذ ویزای آلمان اقدام کرده و با در دست داشتن مدارک مربوطه در زمان تعیین شده وقت سفارت به محل آن در تهران مراجعه کرده و نسبت به اخذ ویزا اقدام کنند. لازم به ذکر است که شما می‌توانید با مراجعه حضوری به محل این کنسولگری در تهران نسبت به تعیین وقت سفارت اقدام کنید اما پیشنهاد ما به شما مراجعه به موسسه مهاجرتی آتیس و تعیین وقت سفارت آلمان به صورت آنلاین و به کمک مشاوران ما می‌باشد.

در مراحل تعیین وقت سفارت آلمان و گرفتن این وقت ارائه صحیح مدارک بسیار حائز اهمیت است. ما در ادامه به مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت آلمان در تهران اشاره خواهیم کرد. توجه داشته باشید یکی از این مدارک که دارای اهمیت زیادی برای تعیین وقت سفارت آلمان در تهران می‌باشد، تصویر پاسپورت است. توجه داشته باشید که در هنگام درخواست تعیین وقت  سفارت آلمان به صورت آنلاین می‎‌بایست از ارسال صحیح و کامل تمامی مدارک به خصوص تصویر پاسپورت اطمینان حاصل کنید؛ در صورتی که این مدارک بطور کامل و صحیح برای سفارت فرستاده نشود، سفارت آلمان بدون اطلاع وقت مصاحبه شما را لغو خواهد کرد. 

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت آلمان در تهران 

برای گرفتن و تعیین وقت سفارت آلمان در تهران نیاز به ارائه مدارکی به صورت آنلاین دارید. ارائه این مدارک به هنگام درخواست تعیین وقت سفارت آلمان در روند اخذ ویزا در روز مصاحبه تاثیر گذار خواهد بود و باعث تسریع پروسه اخذ ویزا شما خواهد شد. 

 • ارائه گذرنامه با داشتن حداقل دو برگه خالی
 • ارائه کپی از صفحات مشخصات گذرنامه
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی به همراه عکس
 • عکس شش در چهار با پس زمینه سفید ( این عکس نباید با عکس گذرنامه یکی باشد )
 • بیمه مسافرتی، شناسنامه و کارت ملی
 • کپی تمام ویزای های دریافت شده در پنج سال گذشته
 • ارائه بلیط هواپیما و یا بلیط رزرو شده و واچر هتل
 • ارائه گزارش تراکنش‌های مالی سه ماه اخیر 
 • سند ملکی