به تازگی دانشگاه سالزبورگ از ارائه برنامه‌ی درسی جدیدی در مقطع کارشناسی ارشد و با همکاری دانشگاه دانشگاه پاریس در پائیز 2019 خبر داده است. این برنامه که به مدت دو سال و در مقطع کارشناسی ارشد ارائه خواهد شد ترکیبی از علوم کامپیوتری، طراحی و روانشناسی خواهد بود. هدف از ارائه این کورس درسی پاسخ به تقاضای روز افزون صنعت در زمینه تعامل انسان و ماشین می‌باشد.

تعامل انسان و کامپیوتر

برنامه تعامل انسان و کامپیوتر در سالزبورگ

دانشگاه سالزبورگ بر این باور است که در دنیای پر تحرک و متغیر تعامل انسان و کامپیوتر، با شرکت در این دوره می‌توانید تبدیل به متخصص در زمینه تعامل انسان و ماشین شوید. یک فرد متخصص در زمینه تعامل انسان و کامپیوتر می‌تواند در شکل دهی تعامل و برقراری ارتباط میان مردم و برنامه‌های دیجیتال، محصولات و یا خدمات موثر واقع شود. برنامه تعامل انسان و کامپیوتر که توسط دانشگاه سالزبورگ و با همکاری دانشگاه پاریس برگزار خواهد شد، ترکیبی از رشته‌های کامپیوتر، طراحی و روانشناسی جامعه است و به درک روابط در حال تحول بین مردم و سیستم های تعاملی اختصاص داده شده است.  مباحث این دوره تحصیلی شامل تئوری HCI ، روش شناسی و نمونه سازی اولیه ، عوامل انسانی و مهندسی تجربه کاربر ، طراحی تعامل و نوآوری دیجیتال ، رابط های متنی ، نوآوری های HCI و فن آوری های آینده و کاربرد آنها در تحقیقات و صنعت می‌شود.

دانشجویان مجاز برای شرکت در این دوره

این دوره تحصیلی برای متقاضیان بین المللی که فارغ التحصیل در رشته‌هایی چون کامپیوتر ، علوم کامپیوتر ، طراحی، رسانه، مطالعات ارتباطات، روانشناسی و جامعه شناسی در مقطع کارشناسی ارشد قابل دسترس خواهد بود. همچنین برای آمادگی دانشجویان و متقاضیان شرکت در این برنامه آموزشی، دوره‌های آمادگی برگزار می‌گردد تا به مهارت‌های اساسی در برنامه نویسی ، طراحی بصری و روش تحقیق فرد برای شرکت در کلاس‌ها کمک شود.

اطلاعات برنامه درسی تعامل انسان و کامپیوتر در سالزبورگ

  • مدت دوره: چهار ترم
  • مدرک اعطا شده: کارشناسی ارشد مهندسی ( MSc )
  • محل برگزاری: دانشگاه علوم کاربردی سالزبورگ (پردیس Urstein) و دانشگاه Lodron University Salzburg (مرکز HCI ، پردیس علوم شهر Itzling)
  • زبان آموزش دوره: انگلیسی
  • شهریه: شهریه در هر ترم حداقل 363 یورو ( حداکثر دو برابر برای کشورهای غیر اتحادیه اروپا )

برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین راهنمایی‌های لازم برای شرکت در دوره‌های مختلف داشگاه‌های اروپایی می‌توانید با تکمیل فرم آنلاین مشاوره و یا از طریق شماره تماس با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آتیس در ارتباط باشید.

اینجا درباره مهاجرت تحصیلی به اتریش بخوانید