مهاجرت غیر تحصیلی به قبرس

مهاجرت غیر تحصیلی می‌تواند دلایل گوناگونی داشته باشد که هر شخص و خانواده متناسب با شرایط و امکانات خود می‌تواند یکی از این روش‌های این نوع مهاجرت را برگزیند. شرایط مهاجرت غیر تحصیلی برای هر کشور متناسب با آن کشور می‌باشد؛ قبرس نیز از این امر مستثنی نبوده و شرایط خاص خود را برای مهاجرت غیر تحصیلی دارد. متخصصان و مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس می‌کوشند تا راهنمایی‌های لازم برای مهاجرت غیر تحصیلی را به شما عزیزان ارائه دهند.

اقامت قبرس از طریق تمکن مالی

همانطور که می‌دانید قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود که بخش جنوبی آن جزو اتحادیه اروپا بوده و تحت عنوان قبرس اروپایی شناخته شده است. قبرس اروپایی چندین سال است که به روش‌های مختلف امکان دریافت اقامت و در نهایت پاسپورت را برای افراد خارج از قبرس فراهم نموده است که به واسطه‌ی آن متقاضیان مختلف، بسته به شرایطشان یکی از این روش‌ها را برگزیده و برای دریافت اقامت قبرس اقدام می‌نمایند. یکی از این روش ها دریافت اقامت از طریق تمکن مالی است که در این مقاله تلاش بر آن است که شما را با شرایط دریافت این نوع اقامت و ویژگی های آن آشنا کنیم.

در این روش از مهاجرت غیر تحصیلی متقاضیان با نشان دادن تمکن مالی و منبع درآمد خود از خارج از قبرس و بدون نیاز به خرید ملک و یا ثبت شرکت اقامت قبرس را دریافت می‌کنند. این نوع اقامت بیشتر مناسب خانواده‌هایی است که با داشتن سرمایه ( که البته هزینه بسیار هنگفتی را در بر نمیگیرد ) به دنبال روشی آسان و مطمئن برای دریافت اقامت در یکی از کشورهای اتحادیه‌ی اروپا می‌باشند. در ادامه به شرایط و ویژگی های این نوع اقامت اشاره می شود.

 •  این اقامت بصورت سالانه تمدید می‌شود.
 • دریافت کنندگان این اقامت نباید بیش از 90 روز خارج از قبرس بمانند.
 • پس از 7 سال اقامت در قبرس اروپایی می‌توانند برای پاسپورت این کشور اقدام نمایند.
 • متقاضی با این نوع اقامت اجازه کار نداشته مگر اینکه شرکتی از ایشان دعوت به همکاری نموده و یا خود شخص به ثبت شرکت اقدام کرده و ویزای کار دریافت نمایند.
 • علاوه بر ارائه مدارک شخصی جهت اخذ اقامت از طریق تمکن مالی، لازم است که در ازای هر یک از افراد بالای 18 سال مبلغ 10.000 یورو و هر یک فرزند زیر 18 سال مبلغ 5.000 یورو به عنوان خود حمایتی در حساب بانکی فرد متقاضی در قبرس سپرده شود. این مبلغ بلاک نشده و از همان ابتدا قابلیت برداشت دارد.

مزایای دریافت اقامت تمکن مالی قبرس

 • در این نوع اقامت تمامی اعضای خانواده به صورت همزمان قادر به دریافت اقامت و ورود به خاک قبرس می‌باشند.
 • تمامی اعضای خانواده از زمان ورود اجازه‌ی تحصیل و استفاده از امکانات آموزشی این کشور را دارا می‌باشند.
 • ورود و خروج به ایران بدون محدودیت بوده و فقط مجموع اقامت افراد در خارج از قبرس نباید بیش از 90 روز باشد.
 • به دلیل اینکه کشور قبرس مستعمره‌ی انگلستان می‌باشد زبان انگلیسی در همه‌ی ابعاد آن به این کشور نفوذ کرده و چه در دانشگاه، چه در مدارس و چه در ادارات زبان انگلیسی زبانی کاربردی می‌باشد که باعث میشود متقاضیان نگرانی از بابت زبان نداشته باشند.
 • پاسپورت قبرس یکی از معتبرترین پاسپورت‌های جهان می‌باشد؛ به طوری که دریافت کنندگان اقامت تمکن مالی پس از 7 سال می‌توانند موفق به دریافت آن شوند.
 • قبرس کشوری ساحلی با آب و هوایی بی نظیر است که هر ساله تعداد قابل توجهی توریست را از سراسر دنیا به خود جذب میکند.
 • نزدیکی جغرافیایی قبرس به ایران یکی از مهم ترین مواردی است که مورد توجه متقاضیان می‌باشد.

مدارک مورد نیاز اقامت در قبرس از طریق تمکن مالی

 1. اسناد معتبر مسافرتی
 2. گواهی تولد یا سند مشابه
 3. اثبات تمکن مالی مناسب؛ اثبات برخورداری متقاضی از درآمد ثابت و معین
 4. بیمه درمانی؛ این بیمه می‌بایست مورد تایید در کشور قبرس باشد.
 5. عکس جدید متقاضی
 6. گواهی ازدواج
 7. گواهی طلاق
 8. مدارک فرزند خواندگی
 9. شواهد یا گواهی مربوط به رابطه خانوادگی
 10. گواهی فوت
موسسه مهاجرتی