کار در آلمان 

مهاجرت به آلمان  بسته به هدف و شرایط متقاضی به دو شیوه مهاجرت غیر تحصیلی و مهاجرت تحصیلی انجام می‌گیرد؛ همانطور که گفته شد در کنار مهاجرت تحصیلی و تحصیل در آلمان روش دیگری نیز برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. مهاجرت غیر تحصیلی به آلمان از طریق‌های تمکن مالی ثبت شرکت و کار برای متقاضیان زندگی در آلمان امکان پذیر خواهد بود.  امروزه متقاضیان زیادی هستند که با نیت تحصیل در اروپا اقدام به مهاجرت به آلمان می‌کنند؛ اما عده ای از متقاضیان نیز هستند که اهداف دیگری را برای مهاجرت به آلمان دارند. رخی از آنها برای رفاه در زندگی قصد مهاجرت به آلمان را دارند و به دنبال یک راه حل برای مهاجرت به اسپانیا و اخذ اقامت این کشور هستند و عده ای دیگر از این دسته به دنبال کار در آلمان هستند. مهاجرت کاری به آلمان و اخذ اقامت کاری این کشور یکی از راه‌های مهاجرت به آلمان می‌باشد.

مشاوره مهاجرت کاری به آلمان

کشور آلمان در رده سوم قدرتمند ترین کشور‌های جهان از نظر صنعتی بعد از آمریکا و ژاپن می‌باشد و همین موضوع باعث شده است موقعیت کاری و شغلی بسیاری برای افراد با تخصص‌های گوناگون فراهم شود. فراهم بودن زمینه‌های شغلی گوناگون باعث افزایش روز افزون تعداد متقاضیان کار در آلمان و مهاجرت کاری به این کشور شده است.  مشاوران و وکلای ما در موسسه مهاجرتی آتیس با مورد بررسی قرار دادن بروز ترین مطالب و اطلاعات درباره مهاجرت کاری به آلمان این مقاله را برای شما متقاضیان عزیز گردآوری کرده‌اند. 

شرایط مهاجرت کاری به آلمان 

در هنگام تصمیم برای مهاجرت به آلمان برای کار می‌بایست فاکتور‌ها و عوامل بسیاری از جمله شرایط مهاجرت به کشور مقصد و همچنین اوضاع اقتصادی و کار در آلمان را در نظر داشته باشید. با توجه به علاقه مندی تعداد قابل توجهی از افراد برای بهبود اوضاع اقتصادی خود به واسطه مهاجرت کاری به آلمان، در نظر گرفتن شرایط مهاجرت و کار در آلمان اهمیت بسیاری خواهد داشت. 

از آنجایی که آلمان به عنوان یکی از قطب‌های صنعتی جهان شناخته شده است کار در این کشور برای اتباع غیر بومی و ایرانی شرایط مناسبی را خواهد داشت؛ شما با مهاجرت کاری و اخذ اقامت کاری این کشور می‌توانید به فکر اقامت دائم و تابعیت این کشور باشید. کشور آلمان با حدود 80 میلیون نفر جمعیت و مساحتی 35712141 کیلومتری به عنوان قطب اقتصادی جهان شهرت یافته است. همانطور که می‌دانید یکی از فاکتور‌هایی که می‌بایست برای سنجش بازار کاری یک کشور به آن توجه شود، نرخ بیکاری در آن کشور است؛ این نرخ برای کشور آلمان 3.6 درصد بوده که عددی بسیار پائین در قیاس با سایر کشور‌خا می‌باشد. نه تنها تعداد بیکاران آلمان الا نیست بلکه این کشور با بحران کمبود نیروی کاری روبرو شده است و همواره به دنبال نیرو‌های متخصص و مورد نیاز از سراسر جهان می‌باشد. همچنین یکی از مزایای دیگر کار در آلمان بالا بودن سن جامعه آلمان است که باعث می‌شود این کشور به دنبال نیرو‌های جوان باشد.

همانطور که می‌دانید مهاجرت کاری به دو طریق انجام می‌گیرد؛ مهاجرت برای جستجوی کار و مهاجرت کاری به واسطه دعوتنامه. کشور آلمان به دلیل نیاز برای نیروی کار این امکان را برای متقاضیان فراهم کرده است تا به مدت شش ماه در آلمان به جستجوی کار بپردازند که در صورت یافتن شغل مدنظر و قرارداد کاری با کارفرمای آلمانی متقاضی می‌تواند نسبت به اخذ اقامت کاری کشور آلمان اقدام کند. 

کار در آلمان 

همانطور که می‌دانید مهاجرت غیر تحصیلی به واسطه کار نیز صورت می‌گیرد؛ کار در آلمان برای اتباع غیر بومی به مانند هر کشور دیگری به دو شیوه جستجوی کار و داشتن دعوتنامه کاری امکان پذیر است. در ادامه این مطلب مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس دو شیوه مهاجرت کاری به آلمان از طریق ویزای جستجو کار و پیشنهاد کاری را برای شما شرح داده اند. 

کار در آلمان از طریق پیشنهاد کاری همانطور که از عنوانش مشخص است به این شیوه است که متقاضی مهاجرت کاری به آلمان می‌بایست از سوی یک ارگان و یا کارفرما پیشنهاد شغلی و به عبارت دیگر دعوتنامه داشته باشد. هر ساله کشور آلمان از طریق سایت‌های تبلیغات آگهی، نیازهای خود را برای نیروی کار اعلام می‌کند که شما می‌توانید از این طریق رزومه خود را برای کارفرمای مربوطه ارسال کنید که در صورت تائید برای شما دعوتنامه ارسال خواهد شد. اخذ دعوتنامه امری بسیار سخت و دشوار است چرا که این آگهی ها در ابتدا 3 ماه برای دانشجویان بومی آلمان در دسترس بوده و در صورت جذب نشدن نیروی کار کافی به مدت سه ماه برای متقاضیان اتحادیه اروپایی در دسترس می‌باشد و در نهایت پس از این مدت آگهی ها در دسترس متقاضیان غیر بومی مهاجرت کاری به آلمان قرار خواهد گرفت. 

علاوه بر اخذ ویزای کار در آلمان از طریق دعوتنامه و پیشنهاد کاری شما می‌توانید از طریق ویزای جستجو کار برای مهاجرت کاری به آلمان اقدام کنید؛ برای این منظور فرد پس از اخذ ویزای جستجو کار آلمان وارد این کشور می‌شود و مدت شش ماه فرصت در اختیار او قرار خواهد گرفت تا شغلی متناسب با حرفه‌ی خود را پیدا کند. در صورتی که متقاضی پیشنهاد شغلی مناسب اخذ نماید و امکان کار در آلمان برای او فراهم شود، می‌تواند نسبت به اخذ ویزای کار در آلمان اقدام کند. 

کار در آلمان و کارت آبی

شاید تاکنون نام کارت آبی یا همان Blue Card آلمان به گوشتان خورده باشد؛ اما کارت آبی چیست؟ هنگامی که شخص موفق به اخذ ویزای کار در آلمان می‌شود می‌توان برای دریافت کارت آبی این کشور نیز اقدام کند. برای دریافت کارت آبی کشور آلمان شرایطی وجود دارد که این شرایط به شرح زیر هستند. 

 • دارا بودن مدرک معتبر
 • داشتن قرار داد کاری مرتبط با رشته تحصیلی
 • حقوق دریافتی فرد در قرارداد منعقده با شرکت آلمانی حداقل در سال 45000 یورو باشد البته درمشاغل مورد نیاز کشور آلمان اگر سالانه 35000 یورو حقوق دریافت کند نیز کفایت می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره Blue Card یا همان کارت آبی اینجا کلیک کنید.

 میزان حقوق کار در آلمان

چنانچه متقاضی دارای مدارک تحصیلی عالی باشد بازار کار در آلمان برای او بسیار زیاد و با شرایط عالی خواهد بود. یکی از مشاغل مورد نیاز این کشور مهندسی است که برای مثال درآمد یک مهندس برق به طور متوسط 36000 تا 45000 یورو در سال می باشد. لازم به ذکر است این رقم سالانه در حال افزایش است. میانگین حقوق برای مشاغل پزشکی در آلمان در هر سال به مبلغی بالغ بر 49000 یورو می‌رسد. 

مزایای کار در آلمان 

با توجه به شرایط مهاجرت، اقتصاد و بازار کار در آلمان، شرایطی که این کشور برای نیروی کار ارائه می دهد از مزایای بیشماری برخوردار می‌باشد. چند مورد از دیگر مزایای مهاجرت کاری به آلمان به شرح زیر است.

 • امکان اخذ اقامت کشور آلمان
 • وجود شرایط اخذ ویزا برای سایر افراد خانواده متقاضی
 • استفاده از خدمات اجتماعی، رفاهی و درمانی برای تمام اعضای خانواده فراهم می‌باشد
 • فراهم بودن شرایط سفر به اتحادیه اروپا بدون نیاز به ویزا

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار در آلمان

گفته شد که یکی از شرایط مهاجرت کاری به آلمان پس از دریافت دعوتنامه از سوی کارفرما در این کشور، اخذ ویزای کار در آلمان از طریق سفارت کشور متقاضی است. 

 • پرینت ساپورت مالی
 •  مدارک تحصیلی باید به زبان آلمانی یا انگلیسی باشد
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • اصل شناسنامه، پاسپورت و تکمیل فرم تقاضای کار در آلمان 
 • ارائه رزومه کامل و بیمه نامه 

مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس در این مقاله سعی بر این داشته اند تا با در اختیار گذاشتن اطلاعات تکمیلی درباره شرایط مهاجرت کاری به آلمان مسیر مهاجرت غیر تحصیلی به این کشور را برای شما متقاضیان عزیز هموار کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس بگیرید. همچنین مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس با در اختیار داشتن این مقاله سعی بر این داشتند اطلاعات حاکم بر شرایط مهاجرت کاری به آلمان نظیر نرخ بیکاری این کشور که در بهترین شرایط خود قرار دارد را در اختیار شما بگذارند. پیشنهاد ما برای شما این است که قبل از تصمیم گیری با مشاورین و وکلای مجرب تماس بگیرید و اطلاعات لازم را کسب کنید. برای این منظور مشاورین ما با ارائه بروز ترین اطلاعات مشاوره مهاجرت در خدمت رسانی به شما حاضر خواهند بود.