کار در اسپانیا 

برای مهاجرت به اسپانیا به طور کلی می‌توان از دو شیوه مهاجرتی بسته به هدف و شرایط متقاضی استفاده کرد. در کنار مهاجرت تحصیلی و تحصیل در اسپانیا روش دیگری نیز برای مهاجرت به این کشور وجود دارد؛ مهاجرت غیر تحصیلی به اسپانیا از طریق‌های تمکن مالی ثبت شرکت و کار ممکن است.  امروزه متقاضیان زیادی هستند که با نیت تحصیل در اروپا اقدام به مهاجرت به اسپانیا می‌کنند؛ اما عده ای از متقاضیان نیز هستند که اهداف دیگری را برای مهاجرت به اسپانیا دارند برخی از آنها رفاه قصد مهاجرت را دارن و به دنبال یک راه حل برای مهاجرت به اسپانیا و اخذ اقامت این کشور هستند و عده ای دیگر از این دسته به دنبال کار هستند. مهاجرت کاری به اسپانیا و اخذ اقامت این کشور یکی از راه‌های مهاجرت به اسپانیا می‌باشد. این کشور 500 هزار کیلومتری با جمعیت 46 میلیون نفری که از سمت غرب به کشور پرتغال و از سمت جنوب با کشورهای مراکش و جبل الطارق و از سمت شمال غرب به همسایگی  کشور فرانسه منتهی می‌شود با عضویت در اتحادیه اروپا جزو پنج کشور بزرگ اروپایی محسوب می‌شود. یکی از مزایای مهاجرت کاری به اسپانیا رونق اقتصادی این کشور است. کشور اسپانیا از نظر اقتصاد جهانی در رده 19 قرار گرفته است که البته در سال‌های گذشته با بالا و پائین‌های زیادی مواجه شده است. از دیگر مزایای مهاجرت به اسپانیا برای کار می‌توان به قرار گرفتن این کشور در میان پیشرفته ترین و توسعه یافته ترین کشور‌های جهان در زمینه استاندارد زندگی اشاره کرد. 

شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا 

در هنگام تصمیم برای مهاجرت به اسپانیا برای کار می‌بایست فکتور‌های بسیاری از جمله شرایط مهاجرت به کشور مقصد و همچنین اوضاع اقتصادی و کار در اسپانیا را در نظر داشته باشید. با توجه به علاقه مندی تعداد قابل توجهی از افراد برای بهبود اوضاع اقتصادی خود به دنبال مهاجرت کاری به اسپانیا، در نظر گرفتن شرایط مهاجرت و کار در اسپانیا بیش از بیش اهمیت پیدا می‌کند.

پیشنهاد مشاوران بخش غیر تحصیلی ما در موسسه مهاجرتی آتیس برای بررسی شرایط مهاجرت و کار در اسپانیا در نظر گرفتن و بررسی چهار فاکتور نرخ بیکاری، شرایط اقتصادی، مشاغل مورد نیاز در این کشور و تولیدات ناخالص داخلی می‌باشد. با در نظر گرفتن این موضوع که نرخ بیکاری در اسپانیا 15.2 درصد بوده می‌توان دید کلی از کار در اسپانیا و شرایط مهاجرت کاری به این کشور را داشت. این رقم در مقایسه با کشوری همچون آلمان که خود را به عنوان قطب صنعت اروپا به جهانیان معرفی کرده است و همچنین در مقایسه با نرخ بیکاری در کشور‌هایی همچون دانمارک و اتریش نرخ بالایی می‌باشد؛ بنابراین پیش از تصمیم به مهاجرت کاری به اسپانیا و اقدام برای کار در اسپاینا باید این مورد را در مقایسه با کشور‌های نامبرده شده امتیاز منفی در نظر بگیرید. 

فاکتور دیگر برای اطلاع از شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا  میزان تولیدات ناخالص کشور مقصد است. طبق آخرین آمارگیری در سال 2017 میزان تولیدات ناخالص کشور اسپانیا به عدد 1.311 تریلیون دلار رسیده است و با این رقم در رتبه 19 جهان قرار گرفته است. 

کار در اسپانیا

یکی از مهم ترین مواردی که در پروسه مهاجرت کاری به اسپانیا باید نسبت به آن توجه لازم را داشت نیاز بازار کاری کشور اسپانیا است؛ اینکه در این کشور چه مشاغلی مورد نیاز است امری بسیار مهم می‌باشد. برای سهولت مهاجرانی که قصد مهاجرت به اسپانیا و اقدام برای کار در اسپانیا را دارند دولت این کشور بر آن شده است که هر ساله لیستی از مشاغل نیازمند به نیرو را ارائه دهد. در آخرین لیست‌های ارائه شده نیاز به نیروهایی اعم از معلمان زبان انگلیسی برای تدریس در آموزشگا ها و دانشگاه ها، مهندسان مکانیک ،صنعتی و تولید، کارشناسان تجاری، پزشکان، توسعه وب و چند رسانه ای، املاک، هتلداری، توریسم، گردشگری، حسابداری و امور مالی، صنایع کشاورزی، مدیریت بازرگانی و بازاریابی، IT و فناوری اطلاعات نامبرده شده‌اند. 

دعوتنامه جهت کار در اسپانیا

همانطور که پیشتر و در مقاله‌های دیگر که توسط مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس گردآوری شده بود، گفته شد برای مهاجرت کاری به اسپانیا  یا هر کشور دیگری نیاز به اخذ ویزای کار و یا ویزای جستجوی کار دارید؛ اخذ ویزای کاری که به منزله مجوز شما برای ورود به کشور مقصد و شروع به کار می‌باشد بسته به شرایط کشور مقصد شرایط و مراحل متفاوتی را خواهد داشت. کشور اسپانیا به مانند کشور‌های دیگر شرایطی را برای کار در اسپانیا برای مهاجران در نظر گرفته است که یکی از این شرایط دارا بودن دعوتنامه کاری برای مهاجرت کاری به اسپانیا می‌باشد. این دعوتنامه می‌بایست از سوی شرکت‌ها و کارفرمایانی باشد که مجوز های لازم جهت جذب نیروی کار خارجی را دارا  باشند و از نظر اقتصادی در وضعیت قابل قبولی باشند. 

مشاوره مهاجرت کاری به اسپانیا

هنگامی که صحبت از دعوتنامه کار در اسپانیا می‌شود این سوال برای متقاضیان پیش می‌آید که چگونه می‌توان این دعوتنامه را دریافت کرد؟! در پاسخ به این سوال یکی از ساده ترین و در دسترس ترین روش‌های دریافت دعوتنامه ارسال رزومه و درخواست آنلاین برای شرکت‌‌های اسپانیایی  و کمپانی‌هی اسپانیایی که در حوزه کاری شما می‌باشند. برای اینکه بتوانید در پروسه درخواست کار در اسپانیا از این شرکت ها موفق عمل کنید کافی است یک رزومه قوی با استانداردهای درست به زبان انگلیسی و اسپانیایی تهیه کنید و با ارسال این رزومه به شرکت‌های اسپانیایی آنها را راغب کنید تا شما را برای کار در اسپانیا انتخاب کنند و با ارسال دعوتنامه کاری امکان مهاجرت به اسپانیا را برای شما فراهم کنند. آگهی شدن مشاغل نیازمند به نیرو در اسپانیا به مدت سه ماه به طول می‌انجامد که در صورت پیدا نشدن نیروی کار بومی در این مدت نوبت به بررسی متقاضیان خارجی رسیده و برای آنها دعوتنامه ارسال خواهد شد تا بر اساس این دعوتنامه متقاضی مورد نظر با مراجعه به سفارت اسپانیا در کشور خود مراحل اخذ ویزا را پشت سر بگذارد و دیگر مراحل لازم برای مهاجرت به اسپانیا را انجام دهد. لازم به ذکر است در این موارد ویزای مورد نظر ویزای کار در اسپانیا می‌باشد. 

زبان و کار در اسپانیا

با داشتن دعوتنامه کاری از سوی کارفرما در اسپانیا شما باید اقدام به اخذ ویزای کار در اسپانیا کنید؛ در مراجعه به سفارت اسپانیا برای اخذ این ویزا بالا بودن دانش زبان اسپانیایی می‌تواند یک امتیاز مثبت برای شما باشد و باعث سرعت بخشیدن به پروسه اخذ ویزای شما شود چرا که بعضی از مشاغل مانند رشته های پزشکی که ارتباط مستقیم با بیمار دارند نیازمند داشتن مهارت زبان اسپانیایی می باشد؛ این موضوع زمانی پر رنگ می‌شود که شما بدانید که مردم اسپانیا آنچنان به زبان انگلیسی مسلط نبوده و اگر شما نیز قصد کار در اسپانیا را دارید مشاوره مهاجرت به اسپانیا ما به شما  این است که به زبان اسپانیایی مسلط شوید تا در ارتباط با شهروندان اسپانیایی نیز دچار مشکل نشوید. 

ویزای کار در اسپانیا

یکی از مواردی که می‌بایست در امر مشاوره مهاجرت کاری به اسپانیا به آن پرداخته شود ماهیت ویزای کار است؛ اینکه ویزای کار چیست؟ چه شرایطی برای اخذ آن وجود دارد و به چه کسانی تعلق می‌گیرد مواردی است که شما می‌توانید از طریق تلفن‌ها تماس و یا تکمیل فرم آنلاین مشاوره موسسه مهاجرتی آتیس نسبت به آن اطلاعات کاملی کسب کنید. با دریافت ویزای مهاجرت کاری به اسپانیا این امکان برای شما فراهم خواهد شد تا رای همسر و فرزندانتان نیز درخواست ویزا کنید. توجه داشته باشید که با فراهم بودن شرایط کاری شما در اسپانیا، می‌توانید این ویزا را هر ساله تمدید کنید. با مهاجرت غیر تحصیلی به اسپانیا و شاغل شدن در این کشور در صورتی که سه سال به صورت مداوم در این کشور کار کرده و مالیت خود را پرداخت کنید امکان اخذ اقامت دائم را خواهید داشت و همچنین با گذشت پنج سال از زمان دریافت اقامت دائم در این کشور و در صورت انطباق با فرهنگ اسپانیایی و یادگیری کامل زبان اسپانیایی می توانید درخواست پاسپورت کنید.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار در اسپانیا 

همانطور که گفته شد یکی از شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا پس از دریافت دعوتنامه از سوی کارفرما در اسپانیا، اخذ ویزای کار در اسپانیایی از طریق سفارت کشور متقاضی می‌باشد. برای اخذ این ویزا مدارک زیر مورد نیاز است. 

  • گواهی عدم سو پیشینه
  • اصل و کپی پاسپورت
  • گواهی سلامت پزشکی
  • 3 عدد عکس پاسپورتی که 6 ماه اخیر گرفته شده
  • شماره ثبت مالی و و شماره ثبت تامین اجتماعی از سمت کارفرمای اسپانیایی
  • فرم پیشنهاد کار که در این فرم باید شرایط کار و شرایط شخص متقاضی شغلی وجود داشته باشد
  • ارائه مدارکی که در آن فعالیت شرکت مربوطه کاملا توضیح داده شده باشد
  • مدارک دال بر تعهدات مالی فرد متقاضی

با تحویل این مدارک به سفارت اسپانیا در کشور متقاضی این مدارک مورد می‌بایست مورد بررسی قرار بگیرد. مدت زمانی که پروسه بررسی و صدور ویزا در ایران به طول می‌انجامد یک بازه زمانی بین 5 الی 15 ماه می‌باشد.

معایب و مزایا مهاجرت کاری به اسپانیا 

از مواردی که در مشاوره مهاجرت کاری به اسپانیا می‌بایست به آن اشاره شود مزایا و اشکال‌هایی است که کار در اسپانیا برای اتباع غیر بومی می‌تواند داشته باشد. اجازه همراهی همسران و فرزندان زیر 18 سال  و همچنین اجازه کار فول تایم همسر از جمله مزایا و شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا است. در کنار این مزایا یکی از معایب مهاجرت کاری به این کشور این است که آن شغل باید 3 ماه در خود اسپانیا و 3 ماه در اتحادیه اروپا آگهی شود و پس از آن نوبت به متقاضیان خارجی می‌رسد که این امر را دشوار خواهد کرد. 

مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس در این مقاله سعی بر این داشته اند تا با در اختیار گذاشتن اطلاعات تکمیلی درباره شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا مسیر مهاجرت غیر تحصیلی به این کشور را برای شما متقاضیان عزیز هموار کند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی آتیس تماس بگیرید. مشاوران ما در موسسه آتیس با در اختیار داشتن این مقاله سعی بر این داشتند اطلاعات حاکم بر شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا نظیر نرخ بیکاری این کشور که چندان در شرایط مطلوبی قرار ندارد را در اختیار شما بگذارند. ییشنهاد ما برای شما این است که قبل از تصمیم گیری با مشاورین و وکلای مجرب تماس بگیرید و اطلاعات لازم را کسب کنید. برای این منظور مشاورین ما با ارائه بروز ترین اطلاعات مشاوره مهاجرت در خدمت رسانی به شما حاضر هستند.

درباره تمکن مالی اسپانیا اینجا بخوانید